Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
FAQ
Pravidla diskusního fóra členů Hovawart klubu ČR
Proč bylo diskusní fórum založeno?
Diskusní fórum je rozděleno do dvou úrovní...
Jaká jsou pravidla pro psaní příspěvků?
Kdo je moderátorem fóra?
Proč jsem automaticky odhlášen?
Zapomněl jsem heslo!

Uživatelská nastavení
Jak změním svoje nastavení?
Časy jsou špatně!
Změnil jsem časové pásmo, ale je to stále špatně!
Jak zobrazím obrázek pod uživatelským jménem?
Když kliknu na e-mailový odkaz uživatele, jsem vyzván k přihlášení!

Vkládání příspěvků
Jak vložím téma do fóra?
Jak změním nebo smažu příspěvek?
Jak přidám podpis k mému příspěvku?
Jak vytvořím hlasování?
Jak změním nebo smažu hlasování?
Proč se nemohu dostat k fóru?
Proč nemohu hlasovat v anketě?

Formátování a typy příspěvků
Co je BBCode?
Můžu používat HTML?
Co to jsou smajlíky?
Mohu přidávat obrázky?
Co to jsou oznámení?
Co to jsou důležitá témata?
Co to jsou uzamčená témata?

Uživatelské úrovně a skupiny
Kdo jsou administrátoři?
Kdo jsou moderátoři?
Co jsou uživatelské skupiny?

Soukromé zprávy
Nemůžu posílat soukromé zprávy!
Dostávám nechtěné soukromé zprávy!
Dostal jsem spamový a obtížný e-mail od někoho z fóra!

 

Pravidla diskusního fóra členů Hovawart klubu ČR
Proč bylo diskusní fórum založeno?
Diskusní fórum Hovawart klubu ČR bylo založeno Výborem klubu pro potřeby členů klubu. Slouží k vyjádření názorů a diskutování o tématech souvisejících s plemenem Hovawart. Fórum je určeno pro všechny členy klubu, uživatelské jméno a přístupové heslo je zasíláno poštou i všem novým členům. Ukončením členství v Hwk ČR pozbývají přístupové údaje svoji platnost. Názory v diskusi nemusejí vyjadřovat stanovisko Výboru Hovawart klubu ČR.
Návrat nahoru
Diskusní fórum je rozděleno do dvou úrovní...
 • Oblast: Zakládá administrátor fóra.
 • Téma: Zakládají uživatelé - členové klubu

Návrat nahoru
Jaká jsou pravidla pro psaní příspěvků?
 • Pište komentáře, které nejsou v rozporu se zásadami slušného chování.
 • Vybírejte vhodné oblasti pro zakládání témat a nezakládejte duplicitní témata. Zvýší se tím šance, že na Váš příspěvek budou reagovat lidé zajímající se o stejné téma.
 • Nerozpoutávejte *FLAME WAR*" (zarputilé prosazování vlastního názoru a odmítání všech ostatních) a ani se do ní nezapojujte. Nenechte se vyprovokovat *TROLLY* (osobami libujícími si v psaní příspěvků, které provokují emotivní reakce ostatních uživatelů).
 • Při zakládání témat nepište celý nadpis velkými písmeny.
 • Zakázány jsou jakékoliv projevy, které jsou v rozporu s platnými zákony ČR. Nejsou tolerovány vulgární komentáře ani komentáře napadající rasové, náboženské či jiné skupiny.
 • Nepřijatelné jsou pokusy o napadání a urážení členů klubu a ostatních osob.
 • Nejsou povoleny reklamní příspěvky a inzerce jakéhokoliv druhu, včetně inzerce týkající se nabídky štěňat či pořádání akcí.

Návrat nahoru
Kdo je moderátorem fóra?
Moderování fóra je v kompetenci Výboru Hovawart klubu ČR, který je zastoupen moderátorem a vyhrazuje si právo:
 • Přesunout témata založená v nesprávné oblasti. O přesunutí bude informováno ve fóru *INFO O PŘESUNU*
 • Uzamknout, pozměnit (např. vypustit vulgární výrazy), případně smazat příspěvky a témata porušující tato pravidla
 • Odebrat možnost přispívat (tzv. udělit "STOP") za opakované porušování pravidel

Návrat nahoru
Proč jsem automaticky odhlášen?
Pokud nezaškrtnete tlačítko Přihlásit automaticky při příští návštěvě, budete přihlášeni jen po dobu práce na fóru. Toto má zabránit zneužití vašeho účtu někým jiným. Abyste zůstali přihlášeni, zaškrtněte toto políčko, když se přihlašujete. Toto ovšem nedoporučujeme, když se přihlašujete z veřejného počítače, např. v knihovně, internetové kavárně, univerzitě atd.
Návrat nahoru
Zapomněl jsem heslo!
Nepanikařte! Vaše heslo můžeme obnovit. V tomto případě zmáčkněte na přihlašovací stránce tlačítko Zapomněl jsem svoje heslo, pokračujte dle instrukcí a téměř ihned budete přihlášeni
Návrat nahoru

Uživatelská nastavení
Jak změním svoje nastavení?
Všechna vaše nastavení jsou uložena v databázi. Ke změně stačí kliknout na odkaz Profil (obvykle se nachází v horní části stránky, ale nemusí to být pravidlem). Takto si můžete změnit veškerá svá nastavení.
Návrat nahoru
Časy jsou špatně!
Časy jsou téměř vždy v pořádku, ovšem to, co vidíte jsou časy zobrazené v jiném časovém pásmu než v tom, ve kterém se nacházíte. Pokud je to tak, změňte si časové pásmo v profilu. Berte na vědomí, že změnou časového pásma a podobná nastavení mohou měnit jen registrovaní uživatelé. Takže pokud nejste registrováni, toto je dobrý důvod tak učinit!
Návrat nahoru
Změnil jsem časové pásmo, ale je to stále špatně!
Jste si jisti, že jste zadali časové pásmo správně, a přesto se liší od toho správného, pak tou nejpravděpodobnější odpovědí je, že se jedná o letní čas. Fórum není stavěno na uplatňování rozdílu mezi standardním a letním časem, takže se může jednat o 1 hodinový rozdíl. Řešením může být posunutí časového pásma o jednu hodinu po dobu trvání letního času.
Návrat nahoru
Jak zobrazím obrázek pod uživatelským jménem?
Možná, že jste zaregistrovali při prohlížení příspěvků dva obrázky pod uživatelským jménem. Ten první je obrázek spojený s vaší úrovní, obvykle ve tvaru hvězdiček nebo kostiček ukazující, kolik příspěvků jste již přidali nebo vaší pozici ve fóru. Pod ním se může nacházet větší obrázek, známý jako "postavička" (avatar), což je vlastně unikátní obrázek každého uživatele. Záleží na administrátorovi, zda postavičky povolí či jak s nimi naloží (v jaké podobě se zobrazí). Pokud nemůžete využívat postavičky, pak právě tehdy toto administrátoři zakázali, a vy byste se měli zeptat na důvody (věříme, že se hodí).
Návrat nahoru
Když kliknu na e-mailový odkaz uživatele, jsem vyzván k přihlášení!
Pouze registrovaní uživatelé mohou posílat e-mail lidem přes nastavený e-mailový formulář (pokud administrátor tuto možnost povolil). Toto opatření umožňuje zbavit se otravných anonymních vzkazů a robotů, které sbírají e-mailové adresy.
Návrat nahoru

Vkládání příspěvků
Jak vložím téma do fóra?
Jednouše. Klikněte na příslušné tlačítko na obrazovce fóra nebo tématu. Možná bude nutné se registrovat, než budete moci přispět do diskuze. To, co vám je povoleno můžete vidět na spodní části fóra nebo tématu (Např. Můžete přidat nová téma do tohoto fóra, Můžete hlasovat v tomto fóru, atd.).
Návrat nahoru
Jak změním nebo smažu příspěvek?
V případě, že nejste moderátor nebo administrátor, tak můžete upravovat nebo mazat jen svoje příspěvky. Můžete upravit zprávu (někdy jen do omezeného času po přispění) kliknutím na tlačítko upravit. Pokud již někdo odpověděl na váš příspěvek a vy ho upravíte, objeví se vám malinký dodatek u příspěvku, který ukazuje, kolikrát jste tento příspěvek upravovali. Tento dodatek se neobjeví, pokud zatím nikdo neodpověděl nebo pokud moderátor či administrátor změnili příspěvek (ti by měli sami zanechat vzkaz proč jej změnili). Normální uživatelé nemohou příspěvek smazat, pokud na něj již někdo odpověděl.
Návrat nahoru
Jak přidám podpis k mému příspěvku?
Přidat podpis znamená, že si musíte nejdřív nějaký vytvořit. To uděláte přes stránku Profil. Podpis můžete přidat k právě psanému příspěvku zatržením položky Připojit podpis. Můžete rovněž přidat stejný podpis pro všechny vaše příspěvky zaškrtnutím příslušného políčka v nastavení profilu (je možné nepřidávat podpis k vybraným příspěvkům odstraněním tohoto zaškrtnutí).
Návrat nahoru
Jak vytvořím hlasování?
Vytvoření hlasování je jednoduché. Když přidáte nový příspěvek (nebo upravujete první příspěvek, pokud můžete) měli byste vidět tlačítko Přidat hlasování pod hlavním oknem na přidávání příspěvků (pokud to nevidíte, zřejmě nemáte oprávnění vytvářet ankety). Měli byste zadat název ankety a pak alespoň dvě možnosti (nastavte napsáním název otázky a klikněte na Přidat odpověď. Můžete také přidat časový limit pro anketu, kde 0 znamená neomezenou volbu. Počet odpovědí, které můžete zadat, určuje administrátor boardu.
Návrat nahoru
Jak změním nebo smažu hlasování?
Je to stejné jako s příspěvky, hlasování mohou být upravována původním autorem, moderátorem nebo administrátorem. Úpravu zahájíte kliknutím na první příspěvek v tématu (toto je vždy s hlasováním spojeno). Pokud nikdo zatím nehlasoval, pak uživatelé mohou vymazat nebo změnit položku v hlasování, v případě již uskutečněné volby to tak může učinit jen moderátor nebo administrátor. Tímto opatřením se snažíme zabránit manipulaci s výsledky hlasování.
Návrat nahoru
Proč se nemohu dostat k fóru?
Některá fóra mohou být znepřístupněna určitým lidem či skupinám. Ke čtení, prohlížení, přispívání atd. potřebujete zvláštní autorizaci, kterou může poskytnout jen moderátor a administrátor, takže kontaktujte je.
Návrat nahoru
Proč nemohu hlasovat v anketě?
Hlasovat mohou jen registrovaní uživatelé (aby nebyly zkresleny výsledky). Pokud jste registrováni a stále nemůžete volit, zřejmě nemáte oprávněný přístup nebo je hlasování již ukončeno.
Návrat nahoru

Formátování a typy příspěvků
Co je BBCode?
BBCode je zvláštní implementace HTML. O jeho použití rozhoduje administrátor (můžete toto nepovolit pro jednotlivé příspěvky). BBCode sám o sobě je podobný stylu HTML, tagy jsou uzavřeny v hranatých závorkách [ a ] a nabízí větší kontrolu nad tím, co a jak se zobrazí. Pro více informací o BBCode si prohlédněte průvodce.
Návrat nahoru
Můžu používat HTML?
To závisí na tom, zda vám to administrátor povolí. Pokud to máte povoleno, zjistíte, že jen některé tagy fungují, což je bezpečnostní funkce, která zamezí zneužití nebo zničení vzhledu či způsobení jiných problémů. Pokud je HTML povoleno, můžete zase příspěvek od příspěvku tuto volbu zakázat.
Návrat nahoru
Co to jsou smajlíky?
Smajlíky, neboli emotikony jsou malé grafické obrázky, které se používají k vyjádření výrazu emocí za použití malého kódu, např. :) znamená šťastný, :( znamená smutný. Kompletní seznam smajlíků si můžete prohlédnout přes příspěvkový formulář. Prosím, snažte se tyto smajlíky nepřeužívat, aby se příspěvek nestal nečitelným. Moderátor může také případně váš příspěvek v tomto směru změnit.
Návrat nahoru
Mohu přidávat obrázky?
Obrázky se mohou zobrazovat ve vašich příspěvcích, ačkoliv v současné době neexistuje žádná funkce k nahrání obrázků přímo na board. Z tohoto důvodu musíte uvést na takový obrázek odkaz, např. http://www.nekde-na-internetu.cz/muj-obrazek.png. Nemůžete vytvářet odkazy na obrázky umístěné na vlastním PC (pokud to není veřejně přístupná stanice) nebo obrázky za prověřujícími mechanismy, např. schránky hotmail nebo yahoo, zaheslované odkazy, atd. K zobrazení obrázku použijte buď BBCode [img] tag nebo příslušné HTML (je-li povoleno).
Návrat nahoru
Co to jsou oznámení?
Oznámení často přinášejí důležité informace a měli byste je číst co nejdříve. Oznámení se objevují na horní části každé stránky fóra, kde jsou uvedeny. Zda můžete či nemůžete přidávat oznámení do fóra, záleží na tom, zdali vám to administrátor umožnil.
Návrat nahoru
Co to jsou důležitá témata?
Důležitá témata se objevují na fóru hned pod oznámeními, ale pouze na první stránce. Jsou často velmi důležitá, takže si je přečtěte tam, kde jsou. Stejně jako u oznámení rozhoduje administrátor, kteří uživatelé mají právo přidávat důležitá témata.
Návrat nahoru
Co to jsou uzamčená témata?
Témata mohou být uzamčena moderátorem nebo administrátorem. Nemůžete odpovídat na zamčená témata ani upravovat své příspěvky. Každé hlasování je automaticky ukončeno. Témata mohou být uzamčena z mnoha různých důvodů.
Návrat nahoru

Uživatelské úrovně a skupiny
Kdo jsou administrátoři?
Administrátoři jsou lidé pověření nejvyšší kontrolou nad celým fórem. Tito lidé mohou kontrolovat veškerý chod boardu včetně povolování, zakazování uživatelů, vytváření uživatelských skupin nebo moderátorů, atd. Mají také všechny pravomoci moderátorů na celém boardu.
Návrat nahoru
Kdo jsou moderátoři?
Moderátoři jsou jednotlivci (nebo skupiny jednotlivců), jejichž práce je starat se o chod fóra každý den. Mají právo upravovat nebo mazat příspěvky, zamykat/odemykat, přesouvat, mazat a rozdělovat témata, která spravují. Obecně řečeno, moderátoři jsou od toho, aby lidé nepřispívali mimo téma nebo nepřidávali otravný materiál.
Návrat nahoru
Co jsou uživatelské skupiny?
Uživatelské skupiny jsou cestou, kterou administrátoři mohou seskupovat uživatele. Každý uživatel může patřit do několika skupin a každé skupině může být definován individuální přístup. To umožňuje administrátorům snáze nastavit několik uživatelů jako moderátory fóra nebo jim dát přístup na soukromé fórum, atd.
Návrat nahoru

Soukromé zprávy
Nemůžu posílat soukromé zprávy!
Pro toto existují tři hlavní důvody. Nejste registrovaní nebo nejste přihlášení, administrátor zakázal posílání soukromých zpráv pro celý board nebo to administrátor zakázal přímo vám. Pokud je toto ten důvod, zeptejte se administrátora, proč to tomu tak je.
Návrat nahoru
Dostávám nechtěné soukromé zprávy!
Plánujeme přidání seznamu ignorovaných uživatelů v systému zasílání soukromých zpráv. Nyní, pokud dostáváte takové zprávy, kontaktujte svého administrátora, který má tu moc takovému uživateli zasílání zpráv zakázat.
Návrat nahoru
Dostal jsem spamový a obtížný e-mail od někoho z fóra!
To je nám líto. Příspěvkové formuláře obsahují obranné mechanismy, kterými se snažíme vystopovat takového uživatele. Měli byste napsat administrátorovi a zaslat kopii e-mailu, který jste obdrželi, což je velmi důležité (kvůli hlavičce, která potřebné informace obsahuje). Oni pak mohou konat.
Návrat nahoru

Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Přejdi na:  


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com