Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Stěně venku nebo uvnitř domu?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 11:41 am    Předmět: Stěně venku nebo uvnitř domu? Citovat

Příspěvek budoucího majitele hovawarta přesunut z návštěvní knihy.

Jak jsem už psal, hodláme si na léto pořídit stěňátko hovíka. (apropos, jak se vlastně správně vyslovuje hovawart? dle původu tipuji hofavart, ale nevím, prot raději krásné české hovík) Máme rodinný domek a ne úplně nejmenší zahradu, proto bychom rádi, kdyby pejsek byl celodenně venku. Našli jsme dva protichůdné názory, které se týkají pobytu štěněte. jeden tvrdí, že štěně by mělo být co nejvíce s majitelem a proto třeba i spát v domě (dokonce v krabici pod postelí), druhý názor ale tvrdí, že je třeba, aby pes, který má zůstat celodenně venku, vyrůstal venku už od štěněte, že si jinak na pobyt venku nezvykne. osobně se klaníme spíše k první variantě, ale rádi bychom znali názory zkušených chovatelů hovíků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 11:51 am    Předmět: Re: Stěně venku nebo uvnitř domu? Citovat

Jednoznačně potvrzuji variantu štěně s lidmi - je žádoucí, aby se štěňátko správně navázalo na novou rodinu. Přechod k pobytu na zahradě je řešitelný. Štěně potřebuje zjistit jak rodina do které má patřit funguje, cítit se v ní spokojeně a bezpečně, aby z něj vyrostl sebevědomý pes, kterému je vlastní rodinu hlídat. A o to by bylo, při pobytu venku o samotě mimo rodinu, ochuzeno.
valentova_martina

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

Zdravím ČLENY HW klubu,
nechápu proč je na DF pro ČLENY uveden dotaz NEČLENA?, když si ty názory nemůže přečíst. Ráda bych napsala svůj názor, ale nebyl by zbytečný Question Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Paní Valentová, nečlenové mohou číst, není jim umožněno přispívat.

valentova_martina napsal:
Zdravím ČLENY HW klubu,
nechápu proč je na DF pro ČLENY uveden dotaz NEČLENA?, když si ty názory nemůže přečíst. Ráda bych napsala svůj názor, ale nebyl by zbytečný Question Sad
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

Také se kloním k variantě štěně s rodinou. Je důležité si uvědomit, že odtržení od mateřské smečky (matky a sourozenců) a důvěrně známého prostředí je pro každé štěňátko určitý stres. Míra stresu a doba než to překoná, je pak dána povahou každého jedince. "Kritických" je ale pro malého pejska prvních 48 hodin v nové rodině. Zařiďte to tedy tak, aby
jste na nového člena rodiny měli čas, buďte stále s ním, hrajte si s ním a dejte mu pocítit Vaši lásku a jistotu nového domova.
Pokud je to možné, jeďte si pro něj k chovateli v ranních nebo dopoledních hodinách. Štěně má tak možnost si to ještě během dne alespoň částečně u Vás doma okoukat a očichat. Vůbec bych se nebránila tomu spát první noci v blízkosti štěněte. Já jsem se svou dnes desetiletou hovawartkou spala první tři noci na zemi v obýváku. Myslím, že tato počáteční péče se Vám může jen a jen v dobrém vrátit. Dále bych doporučovala vzít si alespoň 2 týdny dovolené a "obětovat" je pro nového kamaráda. Pes má možnost lépe Vás poznat a příjeměji si zvyknout. Hovawart má velmi silnou vazbu na svou rodinu.
Co se týče pobytu venku, myslím, že to není problém. Psa postupně přivyknete. Např. moje dvě fenky (1 hovawartka a 1 kavalírka) jsou zvyklé být jak venku, tak doma. S oblibou říkám, že je máme všude.
Tak Vám držím palečky a přeji šťastnou ruku při výběru štěněte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavu_michaela

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

U nás se to řešilo tím, že pejsek byl nejdříve asi měsíc doma a pak postupně jsem ho začala učit na spaní v boudě. První noc trošku brečel, ale zvykl si rychle. Nutno podotknout, že v kontaktu je se mnou a s celou mojí rodinou, takže se jedná pouze o přespání a dobu kdy není nikdo doma. Myslím, že venku je mu mnohem lépe. Když jsem s ním byla na návštěvě u kamarádky, tak jsem kvůli němu a s ním spala v zimě u otevřeného okna a stejně mu bylo vedro Very Happy (za to já se pěkně klepala a odjela jsem s chřipkou) Laughing
U druhého psa jsem toto dělali stejně... každopádně je tedy podle mě nutné, aby pes byl v kontaktu s rodinou a potom je jedno jestli je v domě nebo venku, ale na tom začátku je asi lepší mít ho chvilku doma Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: