Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Členská schůze, stanovy, sliby chyby???

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 1:39 pm    Předmět: Členská schůze, stanovy, sliby chyby??? Citovat

Jako jistě jeden z mnoha čekám na termín nové ČS, která bude řešit akutní problémy typu sídlo klubu, stanovy a pod.Zatím marně.Máme částečně nový web,svody bonitace,zpravodaj.Vše fajn.Ale slíbeno bylo podstatně víc.Určitě je s administrací klubu spousta práce,kterou výbor dělá ve svém volném čase.Takže by se mohlo zdát,že času málo.Nemyslím si.Členové výboru o svém zvolení a nutnosti nových stanov (součást jejich předvolební agitky) věděli od konce začátku září 2006.Do dnes tedy více jak 7 měsíců!!!Po podstatných slibovaných změnách ani památky.V této souvislosti si vzpomínám na příspěvek vložený do DF na hoviportal.com K. Houškovou dne 5.9.2006 v 21:09:53 (téma: Volby=manipulace a lži).Pro jistotu citát "Souhlas, rozhodně to nikam nevede. Na svůj názor má právo každý, kdo chtěl ho v sobotu vyjádřil. Volby dopadly jak dopadly, jedna strana je spokojená a jiná ne. Tak to je bohužel vždy. Já věřím, že za těch pět let, na které nám voliči svěřili mandát, dokážeme, že to myslíme vážně a že nakonec budou spokojeni všichni. Pokud ne, mají všichni členové možnost za dalších pět let vyjádřit svůj názor - třeba opačný. Pojďme nechat zbytečného dohadování a věnujme se tomu, pro co je tady hoviportál - našim hafanům. Takže - kdo jde v sobotu s námi na výlet?"
Zkrácení volebního období bylo také jedním z nosných bodů jejich programu.Jak je z výše zmíněného vidět,pro někoho přestal být program závazný v okamžiku zvolení.
Takže jak je možno se domnívat z posledního vývoje (nebo spíš nevývoje)
některým členům nového výboru (nevím kolika,zda jednomu nebo všem,nejsem zasvěcen) zřejmě nešlo o věcné změny a zlepšení chod klubu.Bylo by velmi smutné a pro řadu členů jistě prakticky nezkousnutelné, kdyby se ukázalo, že šlo pouze o změny perzonální, česky řečeno o koryta.Buď jak buď zatím tomu bohužel mnohé nasvědčuje.Vyhlídky řadového člena jsou tím pádem pochmurné.Návraty starých pořádků s novým nebo možná v dohledné době i starým obsazením, divizní paskvil nebo emigrace.Přiznávám,že já osobně bych volil poslední možnost.Nemaje jazykových ani jiných zeměpisně odůvodňovaných bariér,budu radši platit příspěvky v Eurech dostávat zpravodaj v NJ a užívat si svých hafanů. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

nevím ale osobně si mylsím že na vytvoření nových stanov se usilovně pracuje a věřím že termín lensk schuze bude zveejněn v brzké době- budme tr pělivý třeba budeme mile překvapeni novým navrhem
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 9:42 am    Předmět: odpověď panu Schmidtovi Citovat

Vážený pane Schmidte, neodpovídám teď jako člen výboru, ale jako soukromá osoba, které se týká Váš příspěvek a taktéž příspěvek na hoviportálu, který citujete. Již jsem svůj příspěvek na hoviportálu komentovala a udělám to pro Vás opět: Zkrácení volebního období na tři roky bylo jak součástí volebního programu, na kterém jsem se podílela, tak je v současné době součástí připravovaných stanov, na kterých se podílí celý výbor. V tuto chvíli ovšem žádné nové stanovy schválené nejsou a platí původní organizační řád, kterým jsme povinni se všichni řídit. Nemohu tedy hovořit o třech letech, když stále platí pětileté volební období. To, že nový výbor připravuje nové stanovy s určitými změnami mi v tuto chvíli ještě nedává právo o nich hovořit jako o odsouhlasených, neboť právě ono odsouhlasení je otázkou schválení členskou základnou. Nikoliv otázkou toho, co si myslí a navrhuje Houšková nebo kdokoliv jiný. To by bylo - uznejte sám - velmi nedemokratické a pro nezasvěcené možná i zavádějící.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 10:13 am    Předmět: Citovat

Vážená slečno Houšková,
právě ona doba po jakou jak píšete se celý výbor podílí na tvorbě nových stanov je zarážející. Otázka je,jestli se tvorba čistě náhodou neprotáhne na oněch pět let.Váš tehdejší příspěvek jsem chápal a dodnes chápu jako nevoli ke splnění toho co jste členům slibovali.Ostatně jak jsem psal výše,na práci na přípravě nových stanov jste jakožto nový výbor měli do dneška od data zvolení více než 7 měsíců.Času moře.Vaše odpověď mě jen utvrzuje v dojmu, že současný stav Vám asi vyhovuje.Odpovídáte za sebe jako soukromou osobu,takže nevím, zda to vyhovuje i ostatním členům výboru.Soudě dle výsledku,který je v tomto bodě naprosto nedostatečný asi ano.Pokud je tomu skutečně tak, je zcela evidentní,že nový výbor zdaleka nemá vůli plnit co slíbil.Návrh nových stanov měl být dávno publikován (pokud ovšem existuje) a předložen členům k diskuzi.Svou(ne)činností dává výbor členům v tomto bodě jasný signál o tom jak vážně hodlá respektovat vlastní sliby a touhu členů po změně, která je vynesla do funkcí.Za sebe se osobně domnívám,že pokud nedojde k předložení stanov a ustanovení termínu ČS s jejich schvalováním v nejbližší době, bude naprosto nezbytné vyvolat diskuzi a případně kroky o odvolání současného vedení klubu a nových volbách.Doufejme, že se šťastnějším výsledkem.
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 12:24 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane Schmidte, na tomto místě odpovídám za svojí osobu, protože zmiňujete moje jméno. Jinak můj příspěvek chápete špatně, není to nevole, nicméně nebudu situaci komentovat, neboť bude zveřejněno oficiální stanovisko výboru. Dovolte mi jen malé zamyšlení na závěr: "starý" výbor byl ve funkci bezmála 20 let, my jsme ve funkci 100 dní. Také bychom rádi dělali zázraky, to mi věřte, ale den má bohužel pouze 24 hodin Very Happy Přeji Vám i Vašim pejskům krásný a ničím nerušený víkend.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

houskova_katerina napsal:
Vážený pane Schmidte, na tomto místě odpovídám za svojí osobu, protože zmiňujete moje jméno. Jinak můj příspěvek chápete špatně, není to nevole, nicméně nebudu situaci komentovat, neboť bude zveřejněno oficiální stanovisko výboru. Dovolte mi jen malé zamyšlení na závěr: "starý" výbor byl ve funkci bezmála 20 let, my jsme ve funkci 100 dní. Také bychom rádi dělali zázraky, to mi věřte, ale den má bohužel pouze 24 hodin Very Happy Přeji Vám i Vašim pejskům krásný a ničím nerušený víkend.

Paní Houšková Rolling Eyes kompletní SV ve funkci 20let - tak to se před mnohými skláním, že skorem ještě nezletilí již byli ve výboru Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
prochazka_filip

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 10:12 pm    Předmět: Citovat

Slečno Kačko,

SV musel být zcela jistě před vámi ve funkci bezmála 20 let, páč klub před vámi někdo asi vedl, ne? Rolling Eyes Ale to přeci neznamená, že na ně budete svalovat vinu, že např. nesnížili mandát z 5ti na 3 roky, to už je opravdu trapné, oni to neměli ve svém návrhu!! To snad vy, PP. Takže se laskavě přestaňte vymlouvat a svádět vše na SV, přiznejte si, že to nestíháte, nebo že nesplníte volební sliby.
Vás ale volili členové, resp. byli přinuceni, kterým se "líbil" volební program PP, nicméně, jak to v politice chodí, "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají!", což plně vystihuje vaše jednání.
Ano, jsou určité skutky, které máte skvěle zpracované, které by byly a doufám že do budoucna i budou přínosem pro klub, ale zásadní věci, tzn. chov a vedení HWK jde do háje. Viz názorná ukázka první velké akce HWK - svod a bonitace Milovice a Kroměříž Exclamation Exclamation
Připadá mi, že hlavní úsilí nevěnujete práci v HWK, ale na jiných serverech a v jiných organizacích. Takže jen tak dál, a vy, kdož jste podpořili hlasem, ať již přímo nebo plnou mocí, PP, tak vám opravdu díky za upadající HWK. Crying or Very sad Crying or Very sad
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:02 am    Předmět: Zázraky Citovat

na počkání jistě nikdo nečeká a nevyžaduje.Ale opakuji, od okamžiku zvolení do dneška jste měli více jak 7 měsíců, tedy přes 210 dní.Čas na přípravu zásadního dokumentu jako návrh nových stanov více než dostatečný.Odůvodnění nedostatkem času se jeví jako poněkud chabá výmluva.Také ze slibované transparentosti jednání a rozhodování výboru není vidět zhola nic.Slibované zveřejněné zápisy z jednání výboru nejsou nikde k nalezení.Přitom dát na web .pdf dokument není zas až tak složité.Mám pocit,že ze slibované změny mají charakter horizontu.Pořád se k němu blížíme,ale nikdy k němu nedojdeme.A to je špatně, moc špatně.Zajímalo by mě i stanovisko ostatních členů výboru.Počkáme jestli se někdo vyjádří.Případně se dá dotaz zaslat kadému zvlášť a počkat na odpověď.A kdyby ani pak nic,jistě se půjde přímo a veřejně dotázat na nejbližší ČS.
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Vážený pane Procházko,

v mém příspěvku jste si přečetl, že na někoho svaluji vinu za stanovenou délku volebního období? Můžete prosím specifikovat, v kterých místech? Nejsem si toho vědoma, omlouvám se.

Hovoříte o úpadku chovu HW v ČR. Můžete prosím specifikovat, jakým způsobem se projevuje? Pokud máte výhrady k prvním letošním svodům a bonitacím, mohl byste prosím uvést, jaké?

Názor členů klubu, chovatelů a majitelů hovawartů je pro nás důležitý a rádi se jím necháme inspirovat. Jde přeci o společnou věc. A rádi bychom samozřejmě věděli, kde konkrétně spatřujete slabiny a jaké. Z Vašeho příspěvku vyplývá, že jste s akcí nebyl spokojen a proto Vás chci požádat, abyste svoji nespokojenost lépe vyjádřil.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

na bonitaci jsme nebyla a chtěla bych slyšt c ta teda bylo upadajícícho? děkuji

jinak stránkyjsou super
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 10:51 pm    Předmět: Citovat

K bonitacím mám zatím jen tyto otázky na bonitačního referenta případně člena bonitační komise. Jak je možné, že se postup bonitací v Milovicích lišil od Kroměříže? Jak tedy bude probíha další bonitace ... bude třetí verze? A ví členové výboru, proč chodí na povahové testy první psi? Pokud ano, tak se snad podle toho budou příště i chovat Idea
goldmannova_alena

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

Stávající platný bonitační řád neurčuje pořadí jednotlivých částí bonitace ani pořadí pohlaví bonitovaných jedinců.
Pouze majitelé háravých fen se musí řídit článkem 5 bonitačního řádu:
".....Bonitace se mohou zúčastnit i háravé feny, ale tuto skutečnost je majitel povinen ohlásit ihned pořadateli, musí se s fenou pohybovat jen mimo prostor pořádání akce a musí dbát pokynů bonitační komise."
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

goldmannova_alena napsal:
Stávající platný bonitační řád neurčuje pořadí jednotlivých částí bonitace ani pořadí pohlaví bonitovaných jedinců.
Pouze majitelé háravých fen se musí řídit článkem 5 bonitačního řádu:
".....Bonitace se mohou zúčastnit i háravé feny, ale tuto skutečnost je majitel povinen ohlásit ihned pořadateli, musí se s fenou pohybovat jen mimo prostor pořádání akce a musí dbát pokynů bonitační komise."

Děkuji za odpověď, vyplývá mi z ní, že další letošní bonitace může probíhat zase úplně jinak ... Crying or Very sad
a pokud se chcete držet doslovně bonitačního řádu, tak je tam "pořadí" uvedeno v bodě 21 Laughing
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Bonitační řád, bod 21 uvádí, že bonitace má 3 části. Neuvádí, v jakém pořadí mají být jednotlivé úkony prováděny.
webmaster
Site Admin

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 11:01 am    Předmět: přesun příspěvku Citovat

Příspěvek ohledně výstav a bonitace přesunut:
http://diskuse.hovawart.cz/viewtopic.php?t=103
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: