Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Návrh stanov
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:28 am    Předmět: Vážení a milí Citovat

jak to tak pozoruju, myslím, že trochavá uniká rácio věci. V současné době jde hlavně o nastavení slušných pravidel zajišťujících pokud možno stabilní fungování klubu bez ohledu na to, kdo bude momentně členem výboru. Taková pravidla mají být jasná, jednoduchá a průhledná. Tak aby výbor byl prostředkem k zajištění běhu klubu a nástrojem pro výkon vůle členské základny. Ne jako tomu bylo za vedení bývalého předsedy Nováka, kdy výbor a pár vyvolených tvořilo něco, co připomínalo uzavřenou sektu. Podmínky demokratického fungování splňuje dle mého soudu návrh podabý výborem klubu jednoznačně lépe. Doporučuji každému si oba návrhy přečíst a porovnat. Divizní návrh obsahuje řadu principů odporujících jak zdravému rozumu, tak nejspíše i právnímu řádu ČR.
Obecně kluby a spolky jsou od toho, aby sdružovali osoby s podobnými zájmy. Pokud někdo místo sdružování navrhuje rozdělování něco na tom smrdí. Nejspíše jde o snahu prosadit partikulární zájmy malé skupinky na úkor ostatních.
Jedna perlička na závěr. Jistě si vzpomenete na opakované výlevy jistého pána (nečlena klubu) v jehož nemovitosti měl dříve klub sídlo. Za žádnou cenu nemohl tento fakt zkousnout, když do výboru nebyla zvolena jeho sestra a bývalý předseda vzal hrdině nohy na ramena. Nakonec musela být svolána extra členská schůze a sídlo přesunuto. Jo máte pravdu, byl to pan Jemelka z Kozlovic. A hádejte kde má "divizní uspořádání" sídlo. Bingo, zase u Jemelků. Takže je celkem jasné odkud vítr fouká Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 9:46 am    Předmět: Re: Vážení a milí Citovat

schmidt_miloslav napsal:

Nejspíše jde o snahu prosadit partikulární zájmy malé skupinky na úkor ostatních.

Přesně, to jste mi vzal z úst.
Problém je ovšem v tom, že pokud za minulého vedení bylo několik, jak vy říkáte, nepohodlných osob. Dnes je jich rozhodně pro nový výbor daleko víc.
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:17 am    Předmět: Re: Vážení a milí Citovat

fistungova_martina napsal:
schmidt_miloslav napsal:

Nejspíše jde o snahu prosadit partikulární zájmy malé skupinky na úkor ostatních.

Přesně, to jste mi vzal z úst.
Problém je ovšem v tom, že pokud za minulého vedení bylo několik, jak vy říkáte, nepohodlných osob. Dnes je jich rozhodně pro nový výbor daleko víc.

Mohla byste být konkrétní. Nejsem výbor, ale určitě by mě zajímal ten váš seznam "nepohodlných osob".
Pokud mě paměť a dokumenty neklamou, měl výbor za minulého vedení velmi podivné praktiky. Např. neuveřejněňování zápisů ze schůzí výboru. Pokud se jich členové dožadovali, odpověděl bývalý předseda Novák, že zápisy jsou věcí výboru a nejsou určeny pro členy. Takže myslím, že onu malou skupinu máme definovanou velmi jasně. Prohrané volby-DU-neúspěšná žaloba.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:44 am    Předmět: Citovat

Nepohodlnou osobou myslím každou osobu, která se zde na DF na něco zeptá, a to i opakovaně, a nikdo z výboru jí není schopen nebo spíš není ochoten odpovědět. Jak jsem již psala, některým se tu prostě neodpovídá. To je ta slibovaná komunikace. A to nejsem jediná, jsou to i ostatní členové klubu, kterým není záhodno odpovědět.
Nebo mi snad chcete někdo tvrdit, že nikdo z bonitační komise neví, co jsou kódy N6, N7, N9, příp. jak se pozná klešťový nepravidelný skus? Pokud to neví, je mi těch psů líto, jak pak budou poradci chovu potom tyto psy navrhovat do krycích listů? Nebudou.
A ještě lepší je, že někomu dají kód N6 a dotyčný ani netuší, co že to vlastně jeho pes má s ocasem ... tak to je smutné.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

A mimochodem, na ty konkrétní "nepohodlné osoby" se zeptejte samotného výboru. Ten by to měl vědět nejlépe ... i když bude tvrdit, že žádné takové nejsou. No, Vám možná ne.
Ale jen pár jmenovitě ... Fistungová, Jemelková, Celá, Celý, Vlková, Beranová, Lyčková, Novák ... o tom ani nemluvě.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 11:56 am    Předmět: Re: Vážení a milí Citovat

[quote="schmidt_miloslav"]jak to tak pozoruju, myslím, že trochavá uniká rácio věci. V současné době jde hlavně o nastavení slušných pravidel zajišťujících pokud možno stabilní fungování klubu bez ohledu na to, kdo bude momentně členem výboru. Taková pravidla mají být jasná, jednoduchá a průhledná. Tak aby výbor byl prostředkem k zajištění běhu klubu a nástrojem pro výkon vůle členské základny.

Ano, to je jistě ušlechtilá myšlenka, kterou si předpokládám přejeme všichni. Zbývá otázka "lidského faktoru".
Mám za to, že pravidla se mají dodržovat a to i ta, která sice chceme změnit, ale v současnosti jsou platná - konkrétně bonitační řád. Ať se nám líbí nebo ne, je to stále platná !!! klubová norma a je tedy na místě ji bezezbytku plnit. Já jsem na bonitacích v Kroměříži nebyla, ale stále jsou zde napadány a podle všechno, co zde bylo napsáno a přiznáno, nebyl BŘ dodržen a to v mnoha bodech. Je opravdu tak obtížně dodržet těch několik málo ustanovení, které obsahuje? Jestliže zde není vůle či co, ho dodržovat, kde je záruka, že po jeho změně dojde k jeho naplňování. A zde se dostávám k původní myšlence "lidského faktoru" - i ta nejlépe nastavená pravidla plní a dodržují "jen" lidé a pokud nebude vůle a ochota je respektovat budou nám, takříkajíc, na prd. A bohužel NV z valné většiny v průběhu svého funkčního období prokázal, že zde vůle a ochota dodržovat pravidla chybí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:29 pm    Předmět: Citovat

...kdy výbor a pár vyvolených tvořilo něco, co připomínalo uzavřenou sektu...

To zde pane Schmidte máme i nyní, nebo snad někde vidíte komunikaci výboru s členy v DF? Odpovědi na jednoduché otázky? Já nikoliv, zřejmě sleduji špatné DF
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:24 pm    Předmět: No dámy Citovat

takže, na bonitacích jsem taky nebyl, nemohu soudit. Ale doporučuji jedno. Pokud se někomu něco nelíbí, nechť se obrátí s kritikou na odpovědnou osobu (v tomto případě bonitační referent), pokud nebude uspokojen tak na revizní komisi. Ve výboru by měl být každý odpovědný za příslušnou oblast osobně a konkrétně. Pokud se neosvědčí, je to zase jednoduché. Danou osobu příště nevolit.
Komunikace: když jsem se na něco zeptal, bylo mi vždy odpovězeno. Netvrdím, že bylo vyhověno mému názoru nebo představám. To je obrovský rozdíl. Mám-li být konkrétní, za předsedování pana Nováka jsem byl místo odpovědí popotahován veřejně v poněkud nejapném článku výše zmíněného expředsedy ve zpravodaji.
Na webu jsou standardně k dispozici zápisy ze schůzí jak výboru tak revizní komise. To také bylo dříve odpíráno. Takže s komunikací výboru nemám problém.
K té skupince prosazující své menšinové zájmy stůj co stůj. Jsem rád, že jste se definovali. Abych neopakoval co jsem napsal: neúspěšná (nesmyslá) žaloba na klub podána Alenou Celou, krádež dat a jejich protiprávní zveřejnění ze soukromého média (Hoviportal) pomocí přihlašovacího jména a unikátního hesla Erika Celého (Kire)-pokud vím šetří policie. Výhrůžky a velký cirkus kolem sídla klubu Jemelková-Jemelka.
Myslím že je dobré nezapomínat, mít zdokumentováno a v případě potřeby na schůzi připomenout a doložit. Laughing
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:35 pm    Předmět: Re: No dámy Citovat

Komunikace: když jsem se na něco zeptal, bylo mi vždy odpovězeno.

No vidíte někomu se odpovídá, někomu ne, viz. DF. Wink

Myslím že je dobré nezapomínat, mít zdokumentováno a v případě potřeby na schůzi připomenout a doložit.

V tom se zcela jistě shodneme - nezapomínat a mít doloženo Exclamation a to já rozhodně nehodlám zapomínat na sliby a velkolepé plány PP - jak budem všechno dělat lépe Confused
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

Milý pane Schmidt.
Melete si tu pořád to své. Ano, Vám výbor možná odpovídá... ostatním však nikoliv. Ale jistě za to může Jemelková ...
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
Milý pane Schmidt.
Melete si tu pořád to své. Ano, Vám výbor možná odpovídá... ostatním však nikoliv. Ale jistě za to může Jemelková ...

já bych upřesnila - Novák a Jemelková-Jemelka Very Happy
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:53 pm    Předmět: Omyl Citovat

dámy, proč vám neodpovídá nevím, možná se ptáte nepsrávných osob ve výboru. Takže prosím buďte konkrétní. Koho jste se ptala ve výboru? Na co? Kdy? Neodpověděl? Kdy jste poslala podnět RK?
Jinak chápu, že vadí, když jsem připomněl nedávno minulé činy divizníků. Jistě jste se těšili, že se nějak potichu zapomene. To by byla velká chyba. Wink
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:59 pm    Předmět: Re: Omyl Citovat

Takže DF je zde pouze ,aby se členové pod dohledem NV vykecali, děkujeme za upřesnění pane Schmidte Wink

Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost
Akorát by tedy měla být smazána tato větička v úvodu DF Idea

Koho jste se ptala ve výboru? Na co? Kdy? Neodpověděl? Kdy jste poslala podnět RK?
Ještě chybí "demokratická" lampička a už nám všem svítí Twisted Evil
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

Tady se pořád mluví o diviznících ... já bych si to přebrala jako člena nějaké divize. ... krucinál, že bych něco zaspala a v klubu fungovaly divize???
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 4:19 pm    Předmět: Re: No dámy Citovat

schmidt_miloslav napsal:
Myslím že je dobré nezapomínat, mít zdokumentováno a v případě potřeby na schůzi připomenout a doložit. Laughing

v případě potřeby ... to bude asi tehdy, pokud nesrazíme paty a nebudeme ve všem souhlasit s Vámi a s novým výborem ... že by už začalo zastrašování Idea
cely_erik

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

citace schmidt_miroslav
K té skupince prosazující své menšinové zájmy stůj co stůj. Jsem rád, že jste se definovali. Abych neopakoval co jsem napsal: neúspěšná (nesmyslá) žaloba na klub podána Alenou Celou, krádež dat a jejich protiprávní zveřejnění ze soukromého média (Hoviportal) pomocí přihlašovacího jména a unikátního hesla Erika Celého (Kire)-pokud vím šetří policie. Výhrůžky a velký cirkus kolem sídla klubu Jemelková-Jemelka. Myslím že je dobré nezapomínat, mít zdokumentováno a v případě potřeby na schůzi připomenout a doložit. Laughing

1. žaloba neúspěšná nebyla. Pokud si člověk pečlivě přečte rozsudek, zjistí, že není problém přijít na schůzi s několika právníky, hned si na místě přijmout další loajální členy a zmocnit se prezence, nechat sepsat 2 zápisy o průběhu schůze a posléze je "osvěžovat", nerespektovat několik zásadních ustanovení OŘ, nechat hlasovat nečleny ... a tak bych mohl pokračovat, a takto "osvěžený" výsledek bohužel platí. Čili v sobotu si uspořádám s manželkou "v Milovicích soukromou schůzi a 100% hlasů mám v kapse" Very Happy Very Happy Very Happy
2. To, že něco tvrdí paní Tuzarová, neznamená, že jsem něco ukradl či protiprávně zveřejnil. Zde bych Vás chtěl důrazně požádat, abyste se zdržel kriminalizování mé osoby.
3. No jsem zvědav, jakou špínu na ty, co si dovolují být v opozici Pravé pacce, na schůzi vytáhnete.... Jak dlouho ji sbíráte? Nemyslete si, že se nechám zastrašit tím, že o mě, mé rodině či mých přátelích budete šířit připravenou špínu se snahou nás postrašit.
My takto nepostupujeme - toto jsou praktiky těch, kterých se zastáváte, viz. úvahy o fyzickém napadení pana Nováka či zastrašujících trestních oznámeních na Hanku Jemelkovou.
Bohužel, zvolil jste ostře konfrontační tón bez valného zájmu diskutovat nad daným tématem, musel jsem však reagovat a ostatním se omlouvám za menší off-topic Very Happy .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 2:27 pm    Předmět: Pane Celý Citovat

opět jste pobavil. Vykládat zamítnutí žaloby jako že nebyla neúspěšná, aj chlape, kašlete na psy, jděte dělat politiku. Myslím že uděláte díru do světa Laughing
Nikoho nekriminalizuji, ale jak je vidět to o potrefené huse platí dodnes. Pouze jsem konstatoval fakta.
Koukám, že konfrontační tón podle vás volí každý, kdo nebaští divizní habaďůru.
Jinak poznámečka na okraj, vznesl jsem dotaz, když si někdo stěžuje na nekomunikaci, nechť je konkrétní a osobu dotazovanou-neodpovídající včetně konkrétní situaci označí zde a předá věc RK. Místo odpovědi obecné poštěkávání. Takže sorry, ale mám dojem, že se jen snažíte vytvořit kouřovou clonu. Nic nového. Pápá. Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: