Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Návrh stanov podávaný Brázdovou a Douchovou

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 11:21 am    Předmět: Návrh stanov podávaný Brázdovou a Douchovou Citovat

Dobrý den,
vzhledem k situaci v našem klubu a potřebě nalézt již konečně dohodu v našem klubu, oslovily jsme několik členů různých názorových proudů a ve spolupráci s nimi připravily návrh stanov. Do ČS mnoho času nezbývá, návrh stanov je třeba oficiálně podat nejpozději v sobotu, přesto bychom byly rády, kdybyste si stanovy přečetli a poslali nám svoje připomínky.
Více naleznete na www.hovici.mysteria.cz
Děkujeme
Veronika Douchová a Blanka Brázdová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 5:17 am    Předmět: Citovat

ANO Very Happy
STRUČNÉ, JASNÉ, PŘEHLEDNÉ

Stanovy definují přesně principy, které zásadně podporuji
1/ Nejvyšším orgánem klubu je ČS
2/ Proti rozhodnutí orgánů klubu je možno se odvolat ke ČS
3/ Člen klubu má právo podat návrh bodu programu ČS a tento musí být do programu zařazen. To je super. Dříve to fungovalo tak, že návrh někdo podal a Výbor klubu rozhodoval o tom, zda je to návrh zásadní či nikoliv.
4/ Chovatelský servis pro nečleny má moji podporu a jsem jeho propagátorem (servis pro nečleny má oporu i v zákonech)

Velmi se mi líbí to, že Stanovy jsou relativně krátké, dýchá z nich ŘÁD i DEMOKRACIE. Vše, co v nich není obsaženo může ČS schválit přijetím usnesení v dané věci. Za samozřejmé považuji plnění přijatých usnesení.

Návrh jsem četla jednou. Nenarazila jsem na nic, co by mi vadilo, případně co by si odporovalo.

Návrh má moji PODPORU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Musím konstatovat, že návrh se mi také líbí. Za dobrý nápad považuji volbu Kárné komise a dále to, že funkční období RK bude o rok delší než VK. Jen mám trošku problém s přímou volbou. Asi by chtělo nějak ošetřit případy, kdy někdo z funkce ať už z jakéhokoliv důvodu odstoupí a nebo případ, kdy do konkrétní funkce nebude žádný kandidát nebo přihlášený kandidát/kandidáti nebudou zvoleni. V prvním případě by buď byl VK povinnen vyhlásit doplňkové volby nebo mít pravomoc v mezidobí do další ČS danou funkcí někoho pověřit. V druhém případě by pak asi bylo nejlepší, kdyby danou situaci řešila ihned na místě ČS.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 5:34 pm    Předmět: Citovat

na návrh jsme koukla jen tak zběžně a ze všech předkládanejch se mi líbí nejvíc aneb pohcopí to i blb a to je důležitéSmile
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Díky za podporu a připomínky, jednoduchost a průhlednost byly hlavními cíli.

Chovatelský servis nečlenům - situaci mapovala paní Vlková: pokud chce někdo chovat psy, nelze ho nutit, aby byl členem klubu.

Problém s neobsazenou funkcí - co to řešit vložením bodu:

"Pokud funkce člena skončí před vypršeím volebního období, může výbor pověřit libovolného člena výkonem funkce do nejbližší členské schůze (bez hlasovacího práva na jednáních výboru)."
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: