Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Juvenilní symfysiodéza os pubis
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> zdraví a péče o Hw
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

mám fenu s 2/0 DKK,která nemá žádný problém a má dost pohybu(někdy až moc Very Happy )Ačkoliv je po nulových rodičích a já jsem jí jako štěně nezatěžovala,tak dysplazii má.Před dvěma roky měla štěňata a z 9 jich má rentgen DKK zatím jen čtyři a jsou 0/0..Nevím jak až je DKK dědičná,ale myslím si,že hodně záleží i na tom čím štěně krmíte a jak ho zatěžujete.Nechala jsem si psa a krmila jsem ho royalkou a do 1roka jsem mu dávala alavis.Nevím do jaké míry to ovlivnilo jeho klouby,ale má všechny,,4"nožky nulové.Je hyperaktivní,takže udržet ho aby neskákal,když byl malej byl nadlidský výkon.Samozřejmě ho udržuji v kondici i tím,že hodně plave a je dobře osvalený.Je škoda,že pes třeba s 1/0 DKK nemůže do chovu.Kolikrát vypadá líp než kterýkoliv jiný uchovněný pes,ale bohužel do chovu nemůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

s tou dědičností je to asihodně složité jak píšete po pozitivních rodičích mohou vyjít negativní potomci ale co generace další? aneb dědičnost obgeneraci? a podobně?.
S tím uchovňováním já bych byla pro aby pro pesany i feny bylo stejné kriterium takže max do 1/1 obě pohlaví protože to, jestli DKK se dědí po otci je již dávno vyvrácené a ve spozustě klubu to funguje jak sem nastínila- harnice DKK se snižila, takže se jde max do jedniček, ale u obou pohlaví
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
srbecka_kamila

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

heranova_dana napsal:
Kamilo, stránku s odkazy v sekci Zdraví už máme, takže je možné tam libovolně doplňovat. Tedy libovolně ne, samozřejmě je třeba tam mít pouze odkazy na odborně kvalitní informace. Což já neumím až tak posoudit. Takže prosím všechny, aby své případné návrhy směrovali na výbor klubu.
Dana Heráňová, webmaster

Vím, že na stránkách je sekce "zdraví" Wink ale přijde mi to jen tak všeobecné... Rolling Eyes nevím, komu bychom mohli posílat případné podněty na články? Nemusel by se vkládat celý článek stačil by třeba jen odkaz. Ale myslím, že výbor klubu teď řeší úplně jiné věci Shocked takže návrhy a dotazy tohoto typu by je asi nepotěšily... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
heranova_dana

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Prosímtě, jukni se tam ještě jednou, je tam nejen sekce Zdraví, ale přímo stránka nazvaná Odkazy. Fakt. Koukni Very Happy
http://www.hovawart.cz/zdravi/odkazy

Jinak já o obsahu webu nerozhoduji, takže skutečně VK je ten, kdo by měl vše posoudit a mně následně o zařazení odkazu požádat.
srbecka_kamila

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

Joooo, to vím, že tam je Very Happy a taky vím, že jseš zlatíčko Wink co na tomhle webu dělá moc a moc dobré práce Wink
... myslela jsem spíš konkrétní odkazy jako např. "štítná žláza" - "DKK" - atd. Ale je to asi blbost, odkazy by tam musel vkládat někdo, kdo rozumí veterinárním tématům. Už s tím nebudu prudit Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
heranova_dana

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

Kamčo, děkuju, to potěší Very Happy . I přidat úplně nové stránky do sekce Zdraví můžeme, rozšířit stávající, pokud budeme mít co na ně dát. Je to určitě dobrý námět a žádné pruzení, tahle témata zajímají řadu lidí a zdraví našich hafanů by mělo být určitě na prvním místě.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

dano stránky jsou opravdu super a snaha je tam cítit. zkusím trochu pobrouzdat po netu a hodit pár odkazů třebas na tu štítnou žlýzu ikdyž už jsem semka nějaké dávala
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 5:37 am    Předmět: Citovat

Přeji dobré ráno a musím konstat, že se to tady pěkně rozjelo. Ivaně Vlkové děkuji za kontakt na pana doktora - každý odborník se hodí. Já jsem též dlouhodobě v kontaktu s ortopedy a ráda bych na téma DKK nejen článek, ale i přednášku. Nechci, aby to byla přednáška taková ta "přilepená", kdy jsou všichni po akci unaveni a někteří již opravdu musí domů. Ještě to zvážím a zde přítomné prosím o případné návrhy. Idea

Děkuji a přeji pěkný den Razz
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 5:41 am    Předmět: Citovat

Tak ještě jsem přehlédla dotaz kam posílat podněty na články do sekce Zdraví. Můžete je posílat mě i Tereze Kejvalové /určitě se zlobit nebude Laughing /
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

tak já mylsím že ta přednáška by byla super kor kdyby to bylo vedený stylem jaký popsala ivana vlková. takže pokud by bylo v silách klubu něco takového zabezpečit- nevím při nejaké klubové akci bylo by to naprosto super.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

pecenkova_iva napsal:
tak já mylsím že ta přednáška by byla super kor kdyby to bylo vedený stylem jaký popsala ivana vlková. takže pokud by bylo v silách klubu něco takového zabezpečit- nevím při nejaké klubové akci bylo by to naprosto super.

Dobrý nápad.Myslím si,že nejlepší by bylo to udělat,když jsou svody a bonitace nebo speciální výstava.Tam se vždy sejde spousta hovíkářů
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 9:52 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že svody, bonitace ani speciální či klubová výstava není nejlepším řešením. Pokud na takovou akci jedu s tím, že budu vystavovat, případně jdu na svod nebo bonitaci, tak nebudu mít rozhodně čas sedět někde na přednášce ... A pokud by měla být přednáška až po akci, tak si vzpomeňte, jak dlouho tyto akce trvají a kolik lidí zůstává opravdu až do konce.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 10:37 pm    Předmět: Citovat

taky jsme měla na mysli spíš nějakou výcvikovou akci nějaký výcvikový víkend, kde b y se jeden ze dnů věnoval této přednášce. myslím že by se tím na tuto akci nalákolo i víc lidí.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> zdraví a péče o Hw Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: