Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitace - posudky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 7:11 am    Předmět: Bonitace - posudky Citovat

S hrůzou jsem si prohlédla posudky na psa Benjiho z Pomezí Evil or Very Mad Veškerá odbornost je nijaká a kdo co plácne se zapíše.
Kdo byl bonitačním komisařem??? Tohle už je vrchol vážení.A ten kdo to zapříčinil nemá ve funkci řízeného chovu co dělat Exclamation Chápe ten dotyčný vůbec důležitost bonitace!!! Toto je ostuda chovu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:39 am    Předmět: Citovat

Jo jo, myslím, že na tohle jsem už v některé části DF upozorňovala, ale nikdo se k tomu nevyjádřil ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 11:47 am    Předmět: Citovat

Já si myslím, že bonitace by celkově zasloužili upgrade, a to nejen kosmetický jak je zde zatím navrženo. Nejen jejich odbornost ale i organizace nikdy tak jadnoznačné a tak na výši.

Z mé vlastní zkušenosti:
Moji Shakie jsem bonitovala ve tmě (z organizačních důvodů bylo tehdy pár bonitací přesunuty na dobu po výstavě) což k posouzení celočerné čubiny není rozhodně dostačující. Pro exteriér si nás pan Novák naháněl pod různá osvětlení padajících ze sousedících chatek. Kontrola zubů tak, že já jsem si držela čubinu, Květa Val. ji zakrývala oči, další osoba ji svítila baterkou do mordy a pan Novák počítal zuby... zkrátka o odbornosti a hodnotě posudku se nedá mluvit a kontrola chrupu čubiny byla jistě mnohem větší psychickou zátěží než zařazení psů při posuzování mezi feny ... I tak se dá bonitace absolvovat....

Nechci tímto nějak obhajovat letošní minely, jen bych nerada aby lidé jež nemají přehled nabyli dojmu, že se takovéto přestřelky začaly dít s novým výborem. To rozhodně ne, byli již dříve, jen se o nich nemluvilo.....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
Já si myslím, že bonitace by celkově zasloužili upgrade, a to nejen kosmetický jak je zde zatím navrženo. Nejen jejich odbornost ale i organizace nikdy tak jadnoznačné a tak na výši.

Z mé vlastní zkušenosti:
Moji Shakie jsem bonitovala ve tmě (z organizačních důvodů bylo tehdy pár bonitací přesunuty na dobu po výstavě) což k posouzení celočerné čubiny není rozhodně dostačující. Pro exteriér si nás pan Novák naháněl pod různá osvětlení padajících ze sousedících chatek. Kontrola zubů tak, že já jsem si držela čubinu, Květa Val. ji zakrývala oči, další osoba ji svítila baterkou do mordy a pan Novák počítal zuby... zkrátka o odbornosti a hodnotě posudku se nedá mluvit a kontrola chrupu čubiny byla jistě mnohem větší psychickou zátěží než zařazení psů při posuzování mezi feny ... I tak se dá bonitace absolvovat....

Nechci tímto nějak obhajovat letošní minely, jen bych nerada aby lidé jež nemají přehled nabyli dojmu, že se takovéto přestřelky začaly dít s novým výborem. To rozhodně ne, byli již dříve, jen se o nich nemluvilo.....

Máte v posudku něco co není pravda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Určitě tam jsou body s kterými nesouhlasím. Jak přiřazení některého z nedostatků tak i opominutí nedostatků, která fena prokazatelně má.. pravda, asi bych měla za toto přehlédnutí (jestlise vůbec dá mluvit o přehlédnutí, neb v té tmě bylo možné přehlédnout celého psa ... Laughing ) být ráda (kratší bon.kod je kratší bon. kod) ale z chovatelského hlediska to hodnotím jako chybu! Myslím si že Shakie byla posuzována "podle paměti" posuzovatele tak jak si ji pamatoval z výstav ... Laughing
cela_alena

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

Já nevím, ale někteří lidi jako paní Tuzarová nepochopili, že nás zajímá současnost a jakákoliv chyba u mě paskvíl např. jako je popsána bonitace pana Myšáka se hraje od některých lidí do autu.S tím "víte tenkrát....

Pokud se Vám paní Tuzarová něco tenkrát nelíbilo, tak jste se měla ozvat, takhle mně připadnete jak babka na pavlači nebo jedna paní povídala. Tenkrát jste si měla ztěžovat mít důkazy a ne si teď něco přemýšlet a domýšlet.
S takovou by jsme se mohli vracet až k tomu, že před několika lety u nás hovawarti nebyli, tak vlastně proč se s nimi zabývat.
Ale vývoj snad jde dál a my chceme jít dopředu a pokud se v minulosti udělalo něco špatně, tak lidé měli být poučeni a případných chyb se pokusit vyvarovat(to mluví všeobecně)!!! A o tom to je, jinak se stále budeme na něco vymlouvat jak malé děti a poukazovat na sebe já nic já muzikant. A budeme stále na místě .
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

Určitě tam jsou body s kterými nesouhlasím. Jak přiřazení některého z nedostatků tak i opominutí nedostatků, která fena prokazatelně má.. pravda, asi bych měla za toto přehlédnutí (jestlise vůbec dá mluvit o přehlédnutí, neb v té tmě bylo možné přehlédnout celého psa ... Laughing ) být ráda (kratší bon.kod je kratší bon. kod) ale z chovatelského hlediska to hodnotím jako chybu! Myslím si že Shakie byla posuzována "podle paměti" posuzovatele tak jak si ji pamatoval z výstav ... Laughing

Můžete říct, který z nedostatků vám byl konkrétně přiřazen a není pravdivý?

Proč jste toto neřešila, pokud jste s bonitací nebyla spokojena? Proč to řešíte až nyní? Měla by jste dostat metál, protože kdyby nové vedení uznalo chovnou kozu tak to vždy nějak omluvíte a ukážete, že ale ten Novák... Předpokádám, že se mi dostane odpovědi, že jste se to bála dříve řešit a nyní můžeme být rádi, že to můžeme řešit - obehraná píseň.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 12:22 am    Předmět: Citovat

Milá paní Vlková, já nyní nic nechci řešit, neb fena byla uznána chovná bez omezení a nad tou uváděnou bonitací která připomínala spíše komedii už jen mávám rukou... Proč se prát o nějaké písmeno v bonitačním kodu, jedno bych požadovala vymazat ale další by tam bylo možné přiřadit... Avšak přesto i myslím, že to v pořádku není.

A jak už jste sama naznačila dříve nebyli ty možnosti jako nyní obrátit se na Revizní komisi, obzvláště když člen výboru a člen revizní komise byli v úzkém rodinném vztahu.

Ale jak jsem již napsala, uvedla jsem to jen proto aby bylo jasné je bonitace nebyly korektně prováděny ani v minulosti ... nic víc ...
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

Milá paní Vlková, já nyní nic nechci řešit, neb fena byla uznána chovná bez omezení a nad tou uváděnou bonitací která připomínala spíše komedii už jen mávám rukou... Proč se prát o nějaké písmeno v bonitačním kodu, jedno bych požadovala vymazat ale další by tam bylo možné přiřadit... Avšak přesto i myslím, že to v pořádku není.

A jak už jste sama naznačila dříve nebyli ty možnosti jako nyní obrátit se na Revizní komisi, obzvláště když člen výboru a člen revizní komise byli v úzkém rodinném vztahu.

Ale jak jsem již napsala, uvedla jsem to jen proto aby bylo jasné je bonitace nebyly korektně prováděny ani v minulosti ... nic víc ...

Děkuji za odpověď, postačí k udělání si obrázku o vašem příspěvku. Jinou odpověď jsem snad ani nemohla čekat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: