Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Smlouva s nečlenem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 4:41 pm    Předmět: Smlouva s nečlenem Citovat

Členská schůze 24.11.07 uložila výboru klubu vytvoření smlouvy s nečlenem o podmínkách chovu. Ráda bych se zeptala - kdy bude tato smlouva zveřejněna?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 6:09 pm    Předmět: Citovat

mě by zase zajímalo co bude obsahem smlouvy s nečlenem klubu... Vždyť kdo nechce být členem klubu? Ten kterému se příčí dodržovat nějaké členskou schůzí schválené stanovy. byla bych velice nerada kdyby zase tato smlouva s nečlenem klubu zavazovala nečlena k dodržování některých řádů a pod... to pak celé umožnění chovu nečlenům klubu pozbývá smyslu. V jiných klubech jsem o žádné smlouvě s nečlenem klubu neslyšela.... ale neznamená to že neexistují .... to ještě prověřím ...
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

paní tuzarová - v jiných klubech existuje možnost chova na feně a nebýt členem klubu- pokud vím ěnco takového plánuje kamarádka s ridgebackem nevím jak to tam maj ošetřený ale ěnjak ošetřené to býtmusí
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 6:47 pm    Předmět: Citovat

paní Pečenková, já vím že v jiných klubech je umožněno chovat i nečlenům klubu, Ti pak mají vyšší poplatky za služby jež jim klub poskytuje, ale ještě jsem se nesetkala se "Smlouvou s nečlenem klubu" .....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
paní Pečenková, já vím že v jiných klubech je umožněno chovat i nečlenům klubu, Ti pak mají vyšší poplatky za služby jež jim klub poskytuje, ale ještě jsem se nesetkala se "Smlouvou s nečlenem klubu" .....

Smlouva s nečlenem bude zavazat k dodržování podmínek členství akorát bez volebního práva Very Happy Very Happy Very Happy Dělám si legraci, to snad ne Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer.
Smlouva s nečlenem je "ve výrobě". Vytvořit ji ze dne na den není možné (nebo možná je, ale určitě by to nebylo dobré). Takže zveřejněna bude jakmile bude hotová.
Smlouva bude zavazovat k dodržování těch řádů, které přímo souvisí s chovem. To co napsala paní Vlková je nadnesené, ale zas ne tolik.
K chovu mimo klub je smlouva nutná, protože chovat přímo pod ČMKU nelze a nelze tedy PP získat jinak, než prostřednictvím klubu a vydávat PP jen tak "na dobré slovo" prostě nejde.
Jestli to má nebo nemá smysl si musí posoudit každý, kdo chce chovat mimo klub.
Já osobně chov mimo klub nepodporuji, ale nelze se tomu bránit. Snad to alespoň povede ke zvýšení kvality služeb členům klubu - členství v klubu bude muset být pro lidi zajímavé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 8:11 am    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Dobrý večer.
Smlouva s nečlenem je "ve výrobě". Vytvořit ji ze dne na den není možné (nebo možná je, ale určitě by to nebylo dobré). Takže zveřejněna bude jakmile bude hotová.
Smlouva bude zavazovat k dodržování těch řádů, které přímo souvisí s chovem. To co napsala paní Vlková je nadnesené, ale zas ne tolik.
K chovu mimo klub je smlouva nutná, protože chovat přímo pod ČMKU nelze a nelze tedy PP získat jinak, než prostřednictvím klubu a vydávat PP jen tak "na dobré slovo" prostě nejde.
Jestli to má nebo nemá smysl si musí posoudit každý, kdo chce chovat mimo klub.
Já osobně chov mimo klub nepodporuji, ale nelze se tomu bránit. Snad to alespoň povede ke zvýšení kvality služeb členům klubu - členství v klubu bude muset být pro lidi zajímavé.

Nečlen - chov uskutečňuje jako člen akorát to má asi tak 2x dražší. (
Výhoda - nemusí hájit dobré jméno klubu, nemusí udržovat dobré mezilidské vztahy uvnitř klubu, a jestli tam sedí Jarda nebo Tonda mu může být úplně jedno;-) Je to trošku nadnesené, ale pro mustr co si člověk má asi tak představit pod pojmem nečlen.
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 7:42 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych zopakovala svůj dotaz z 10.12.2007 (!!!): kdy bude smlouva s nečlenem zveřejněna...?
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 10:13 pm    Předmět: Smlouva s nečlenem Citovat

V zápisu z čl.schůze se výboru ukládá vypracovat smlouvu ,která bude platná -používaná do příští Čs-1.3.08,kde bude schválená smlouva NOVá.
Tak je to v bodě 19.
Rozuměla jsem tomu tak , že bude vypracována k 2.2.08 a platit bude do 1.3.08, aby se na této schůzi oficielně schválila.
Ale pozor! Ve zpravodaji 1-08 se píše na str.2 :čl.s.uložila VKvypracování smlouvy s nečlenem a její uzavírání na dobu určitou do 1.3.2008!!!!!!
Což je úplně jiný výklad!- dvojí výklad- uzavírání smlouvy do 1.3. anebo vypracování smlouvy do 1.3.
Mě do dnešního dne také výbor neodpověděl co vedlo BK z odborného hlediska k omezení mé feny na 1vrh s předvedením všech potomků a důvod omezení Benjiho z Pomezí na 2 krytí s poviností předvést pouze 2/3potomků. Zajímalo mě odborné zdůvodnění dědivosti světlých znaků a dědivosti ZUBU
Promin,odbočila jsem od tematu,chtěla jsem tím říci, že už ti do schůze těžko někdo odpoví.Anebo že bychom je přeci jenom vyhecovaly?
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 10:44 pm    Předmět: Citovat

Ano, taky si myslím, že stávající výbor už zveřejnění smlouvy s nečlenem do nových voleb nestihne... Pro stávající výbor to asi bude další nesplněný "rest"...(?)
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 7:29 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych se jen zeptat....

Víte někdo o nějakém klubu, jež umožňuje chov i nečlenům klubu, že by nečlenové klubu museli sepisovat nějakou smlouvu ???

Zajímalo by mě znění jejich smlouvy, nikde jsem nic takového nenašla ... (pravda moc důkladně jsem nehledala)...
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:34 am    Předmět: Citovat

tuším že nečlenové klubu mohouc hovat napřiklad u ridgebacku jeslti sepisujou smlouvy nevím
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:12 am    Předmět: Citovat

Dobrý den. Smlouva s nečlenem je hotová, bude zveřejněna spolu s ostatními návrhy určenými k projednání na ČS. Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem uzavřít ji již teď, byla by platná pouze do 1.3.2008.

Pro Mílu Tuzarovou: Zápisní řád ČMKU praví toto:
"Klub, který chov nečlenům umožňuje, musí písemně vymezit smluvní podmínky s chovateli - nečleny." Naší povinností je, tímto řádem se řídit.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:

Pro Mílu Tuzarovou: Zápisní řád ČMKU praví toto:
"Klub, který chov nečlenům umožňuje, musí písemně vymezit smluvní podmínky s chovateli - nečleny." Naší povinností je, tímto řádem se řídit.

Paní Kejvalová, doporučovala bych Vám lépe číst.... Má otázka zněla jinak :

Víte někdo o nějakém klubu, jež umožňuje chov i nečlenům klubu, že by nečlenové klubu museli sepisovat nějakou smlouvu ???

Zajímalo by mě znění jejich smlouvy, nikde jsem nic takového nenašla ... (pravda moc důkladně jsem nehledala)...

Wink Laughing
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Já osobně jsem viděla smlouvy klubu aljašských malamutů a rotvajlerů. Nevím, zda je kluby mají k dispozici na webu, sháněla jsem u svých "psích " známých.
Svou odpovědí jsem chtěla říct, že VŠECHNY kluby, které umožní chov nečlenům, musí mít nějakou smlouvu vytvořenou.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 5:52 pm    Předmět: Smlouva s nečlenem Citovat

Paní Tereza Kejvalová 4.2.08 napsala,že smlouva s nečlenem je hotová a že bude zveřejněná. Do dnes jsem ji na webu nenašla..:
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: