Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Kandidáti do výboru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslavaZaložen: 21.6.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Děvínská 96, Hamr na Jezeře

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:
Dobrý den,
předložený návrh je jen NÁVRHEM. Diskuze je samozřejmě na místě, návrhy je možné i přímo na členské schůzi změnit podle názorů přítomných.
Jsem proto ráda, že se tu o nich tolik mluví. Zkusme ale zůstat na věcné rovině. Děkuji.


Ano to by bylo hezké, ale na věcné otázky nikdo neodpoví.

Například jsem se ptala, s jakým odborníkem na DKK a vztah k jeho dědičnosti versus selekce v chovu (pravda teď jsem svůj dotaz krapek konkretizovala) byla navrhovaná opatření v DKK konzultována .... tak se mlčí a mlčí a mlčí ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fistungova_martinaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

Nedělám si legraci. Jak tu napsala paní Honisová, právě třeba proto, aby je pes jednou "nesežral". Nedávno jsem tu četla takový případ, kdys váhali, zda hovawarta, kterého nezvládli nechají utratit. A i základnímu výcviku se majitel musí dostatečně věnovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balon_marekZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

podporuji návrh nového bonitačního řádu, mé názory výborně vystihuje pí.Beranova Iva ve svých příspěvcích v oddíle využití plemeníků (příspěvky ze dne 4.2.2008).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartonova_irenaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
za prvé bych ráda zopakovala, že podané návrhy jsou zatím jen NÁVRHY a navrhovat cokoliv může kterýkoliv člen klubu. Možná výsledné řády budou vypadat jinak anebo zůstanou ty staré anebo někdo vypracuje lepší, tedy si nemyslím, že je kvůli tomu potřeba se rozčilovat.
K výše uvedeným příspěvkům bych ráda podotkla, že je rozdíl mezi tím, kdo si hovawarta pořídí na dvorek, pro milé chvilky v přírodě nebo jako hlídače a chovatelem, který tyto psy dále rozmnožuje. Hovawarta si přece může pořídit každý a mít z něho radost aniž by chodil na výstavy nebo zkoušky. Chovatel se musí řídit určitými pravidly, která vycházejí ze standartu daného plemene. Standart určuje země původu a jestli chceme mít psy srovnatelné se světem, tak se jím prostě musíme řídit. Hovawarti u nás jsou na výtečné úrovni co se týká exteriéru a na slušné úrovni i u povah. Toto je zásluhou minulého vedení klubu a chovatelů, kteří se řídili minulými řády. Podle mě nastává čas, kdy je možné řády trochu zpřísnit a více se tím přiblížit ideálu.
Je zajímavé, že se nikdo neozval k tomu, že jsou zpřísněna i kritéria na absolvování výstav pro jednotlivé třídy chovnosti, ale zlobí se kvůli zkouškám.
Zkoušky jsou pro ověření povah psů pro chov něco podobného jako výstavy v oblasti exteriéru a stejně jako se zvířetem se zásadní exteriérovou vadou nelze získat výbornou na výstavě, tak se psem se slabou povahou nelze složit vyšší zkoušku. Ale to už se zase opakuju.
zdraví Irena Bartoňová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslavaZaložen: 21.6.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Děvínská 96, Hamr na Jezeře

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

A někde ve standardu je psáno že hovawart musí mít zkoušku z výkonu ????
Myslím, že tam je jen popsáno jaké by měl mát povahové rysy, ale možná se mýlím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cely_erikZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

Bonitační řád je u chovatelského klubu tou nejdůležitější normou. Předložit návrh jeden týden, tedy na úplně poslední možnou chvíli, před volební schůzí není košer. Prostě se nedává rovná šance všem členům klubu o této věci jednat.
Proč se na to tak spěchá???
Stejně tak není košer velmi krátké přechodové období.
Klub neumí ani zorganizovat bonitace dle stávajícího řádu...., případným schválením bude nový výbor zavázán takto provádět bonitace ve velmi krátké době. Nemám jistotu, že to zvládne a nebude se opět řešit kupa stížností.
Návrh postrádá evoluci, jíž je třeba jít, naopak je to narychlo spichlý revoluční návrh návrh se snahou protlačit jeho schválení na volební schůzi, protože se jí zúčastní málo členů, takže hlasy skupiny předkladatelů budou stačit....
Proto budu hlasovat pro vyřazení návrhu z programu schůze a případně proti tomu návrhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
baudysova_janaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
A někde ve standardu je psáno že hovawart musí mít zkoušku z výkonu ????
Myslím, že tam je jen popsáno jaké by měl mát povahové rysy, ale možná se mýlím...


Ano dalo by se rict, ze tohle presne ve standardu je... hovawart je dle standardu pracovni plemeno a hlavne je to i dle toho plemeno pro ktere je pro ziskani sampionatu povinna zkouska z vykonu.... takze kdo chce vic musi na tom zapracovat a to, ze se zprisnuje povahova cast bonitace a vytvorily se urcite vyberove tridy jen vitam.

I kdyz mozna mi prijde trochu premrsteny ten pocet potrebnych vystav.... jak psala Irena , ze se nikdo neozyva kvuli tem vystavam Smile tak ja myslim, ze by stacil nizsi pocet, exterier se totiz peclive zhodnoti jiz na te bonitaci a myslim, ze neni potreba dokazovat kvality, ktere jsou na miste videt, takovym poctem vystav.
_________________
Janii - ch.st. Kesidy
http://janii.uhlik.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasiaZaložen: 9.2.2008
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

Jen zpřísňujte a zase jenom zpřísňujte všechno zpřísňujte. ale za pár chvil po vašem zpřísňování počítejte štěňata bez PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beranova_ivaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Červenka, okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 12:03 am    Předmět: Citovat

Zdravím, no v prvé řadě, bych chtěla říct, že mě naprosto fascinují názory, že z důvodu nedostatku času a peněz některých majitelů hw bychom si takříkajíc měli být "všichni rovni", protože je to pro ně diskriminující a hw tak budou "jen pro vyvolené" - takže navrhuji - každý majitel hw je povinnen mít pouze byt 3+1 a škodovku modré barvy. Tak, že bychom založili takovou malou hovawartí socialistickou republiku Laughing Proboha, kynologie a chov psů je koníček jako každý jiný, vyžaduje čas, peníze, úsilí, obětování se, ....někdo ho dělá rekreačně, někdo na vrcholové úrovni, co je na tom tak pohoršujícícho, každý na něco máme a na něco už ne. V každém odvětví lidské činnosti je ten pomyslný žebříček, po kterém stoupáme nahoru a snažíme se dosáhnout co nejlepších výsledků, proč by to v chovu hw mělo být jinak? Mě to tak trochu připomíná - "...chcípla mi koza, tak ať sousedovi chcípne taky.." Proč by ti, co dosáhli úspěchu, neměli být "odměněni" v tomto případě vyšší tř. chovnosti.
Tak proč chodíme na výstavy, proč se zadává pořadí a tituly, to je teda nespravedlivé, já totiž nemám čas ani peníze se štrachat kamsi na výstavu, jako někdo, ale chci, aby můj pes byl taky šampion, není o nic horší než ten sousedův, takže spravedlivě - všem stejně ... Laughing
A co se týká nově předkládaného bonitačního řádu, tady musím souhlasit s Alenou C. myslím si, že takto závažná změna by měla být opravdu předložena celé členské základně a to i v písemné podobě pomocí zpravodaje a ponechán čas k jejímu připomínkování a i v zavadení změn v případě, že budou takto radikální.
Jsem přesvědčena o tom, že takováto bonitace vyžaduje přípravu psa i majitele, pro někoho, kdo opravdu na cvičák nechodí, je to nesplnitelný úkol. Tvůrci zřejmě namítnou, že nemá jít o nacvičenou zkoušku a vyrovnaného psa to nezaskočí, ale nevím nevím, figurant, střelba, hlučná skupinka, přivolání, aport, nezvyklé prostředí, nervozita psovoda, spousta lidí i psů. Já jsem rozhodně pro změnu, jsem pro tř. chovnosti, ale některé věci se mi tam taky nelíbí a ráda bych je prodiskutovala. A co si nejsem vůbec jistá, je ona "popisná přehlídka" s omezením, tuším, na jeho vrh či krytí. Nevím, zda-li to nenahraje odchovu štěňat bez PP, představme si tu situaci, kdy máte fenu s DKK 0/0, výbornou, nechodíte na cvičák na povahu tedy nepůjdete. Máte 1x štěňata - pěkná, vyvedená, dobře je prodáte - a dál nic, hmm nevím, kolik lidí asi napadne, dělat dál pěkné bezpapíráčky ....? Takže otázka je - nenechat raději o něco jednodušší a tím více splnitelnou povinnou !!! povahovou část pro všechny s povolením více vrhů a pro úspěšné jedince vyšší třídu chovnosti (s tou rozhodně souhlasím) a podmínky spřísňovat postupně, rozloženě do více let, zaměřit se více na osvětu budoucích i stávajících majitelů a budovat lepší podmínky pro výcvik a umožnit tak splnit chovnost více jedincům v návaznosti na to, jak poroste úroveň chovu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alenaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Iva Beranová to výborně vystihla a musím souhlasit, nenapsala bych to líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslavaZaložen: 21.6.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Děvínská 96, Hamr na Jezeře

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

baudysova_jana napsal:
tuzarova_miloslava napsal:
A někde ve standardu je psáno že hovawart musí mít zkoušku z výkonu ????
Myslím, že tam je jen popsáno jaké by měl mát povahové rysy, ale možná se mýlím...


Ano dalo by se rict, ze tohle presne ve standardu je... hovawart je dle standardu pracovni plemeno a hlavne je to i dle toho plemeno pro ktere je pro ziskani sampionatu povinna zkouska z vykonu.... takze kdo chce vic musi na tom zapracovat a to, ze se zprisnuje povahova cast bonitace a vytvorily se urcite vyberove tridy jen vitam.

I kdyz mozna mi prijde trochu premrsteny ten pocet potrebnych vystav.... jak psala Irena , ze se nikdo neozyva kvuli tem vystavam Smile tak ja myslim, ze by stacil nizsi pocet, exterier se totiz peclive zhodnoti jiz na te bonitaci a myslim, ze neni potreba dokazovat kvality, ktere jsou na miste videt, takovym poctem vystav.


Ahoj, můžeš mi ocitovat tu část standartu jež uhládá plemenu hovawart mít složenou zkoušku z výkonu ????

Nějak jsem to nenašla.... a pokud to tam není výslovně uvedeno tak se jen můžeme domnívat .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balonova_martinaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 2:26 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, můj názor je zase tento:

předkládaný návrh bonitačního řádu je jen návrhem, nikdo po nás členech nechce, abychom ho brali tak jak je nebo ho nechali ležet. Myslím že určité malé změny by byly dobré a kde se nám k jakékoli vážné seriózní diskuzi na toto téma dostane lepší příležitosti než na nadcházející členské schůzi? Kde jinde se nás členů má šanci sejít nejvíce než na schůzi při volbě nového výboru klubu? Tam přímo na místě k tomu každý z přítomných může říci své, ať už má doma přístup na internet či ne a následně si tyto změny můžeme rovnou odsouhlasit ( na minulé schůzi se myslím toto velmi osvědčilo). Ale jakéhokoli odsouvání na dobu neurčitou se dosti obávám. Myslím že na nadcházející členské schůzi je šance dosáhnout rekordu v počtu přítomných členů a jen přítomní členové mohou cokoli schválit nebo tzv. sundat ze stolu.
Principielně samozřejmě chápu, že informace o tomto tak zásadním návrhu by měli dostat členové i prostřednictvím zpravodaje, ale i tito členové už vědí o tom, že bude schůze s volbou nového výboru a pokud je toto nezajímá, zřejmě je příliš nezajímá ani změna bonitačního řádu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslavaZaložen: 21.6.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Děvínská 96, Hamr na Jezeře

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

S velkou částí příspěvku Ivy Beranové souhlasím.
Souhlasím i s tím aby ti jež se věnují sportovnímu výcviku a složili zkoušky, měly vyžší třídu chovnosti.
Bohužel nesouhlasím s poměrem tříd chovnosti myslím že poměr 3 třídy pro psy se zkaouškama a 1 třída pro psy bez zkouše je absolutně neodpovídající pro aktuální populaci hovawartů !!! Navíc všechny psy bez zkoušek hodíme do jednoho pytle a jistě všichni víme jaké diametrální rozdíly v jejich kvalitě mohou být !!!!

Opět vůbec nepřipouštím jakousi "Popisnou přehlídku" která je dle mého názoru kontraproduktivní a nese sebou všechny nástrahy jaké tu popisovala Iva Beranová. Jen otevře dveře produkci bezpapírových a přesto kvalitních štěňat ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslavaZaložen: 21.6.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Děvínská 96, Hamr na Jezeře

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 2:36 pm    Předmět: Citovat

balonova_martina napsal:
Dobrý den, můj názor je zase tento:

předkládaný návrh bonitačního řádu je jen návrhem, nikdo po nás členech nechce, abychom ho brali tak jak je nebo ho nechali ležet. Myslím že určité malé změny by byly dobré a kde se nám k jakékoli vážné seriózní diskuzi na toto téma dostane lepší příležitosti než na nadcházející členské schůzi? Kde jinde se nás členů má šanci sejít nejvíce než na schůzi při volbě nového výboru klubu? Tam přímo na místě k tomu každý z přítomných může říci své, ať už má doma přístup na internet či ne a následně si tyto změny můžeme rovnou odsouhlasit ( na minulé schůzi se myslím toto velmi osvědčilo). Ale jakéhokoli odsouvání na dobu neurčitou se dosti obávám. Myslím že na nadcházející členské schůzi je šance dosáhnout rekordu v počtu přítomných členů a jen přítomní členové mohou cokoli schválit nebo tzv. sundat ze stolu.
Principielně samozřejmě chápu, že informace o tomto tak zásadním návrhu by měli dostat členové i prostřednictvím zpravodaje, ale i tito členové už vědí o tom, že bude schůze s volbou nového výboru a pokud je toto nezajímá, zřejmě je příliš nezajímá ani změna bonitačního řádu.


Já si naopak myslím, že by všichni členové měli mít návrh k dispozici dostatečně předem k prostudování ( a ne jen ti co řadíme mezi uživatele internetu) neb udělat si na něj názor během půl hodiny co bude mít čas před započetím schůze navíc v rušívém prostředí .... to nepovažuji za rozumné ... Navíc většina i hodně aktivních členů HwK na schůzi dle mých informací nepojedou, bohužel. Myslím, že schůze by se měla volit opravdu tak aby se ji zúčastnilo co nejvíce šlenů, což je například při klubové nebo speciální výstavě. Takhle tam přijedou především zainteresovaní lidé a rozhodnutí z této členské schůze nelze považovat za názor většiny členské základny....

Ale je možné, že právě toto je záměr .... Neb předložení tolika řádů a zároveň volby na jedné schůzi je hodně velký oříšek a za velké účasti by se to ani nemuselo povést !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peceny_miroslavZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Hovawart - standard - zkouška z výkonu - viz:

http://www.cmku.cz/dokumenty/plemena/190.doc

http://www.fci.be/uploaded_files/190d98_de.doc

(uvedeno u ZAŘAZENÍ PODLE F.C.I.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sianu_anastasiaZaložen: 9.2.2008
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Zkouškou z výkonu máte na mysli jakoukoli zkoušku??? Například i Agility nebo pastevecké zkoušky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peceny_miroslavZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 5:05 pm    Předmět: Citovat

sianu_anastasia napsal:
Zkouškou z výkonu máte na mysli jakoukoli zkoušku??? Například i Agility nebo pastevecké zkoušky?

Obávám se, že nejsem ten správný adresát Vašeho dotazu. Bylo by určitě lepší zeptat se přímo tvůrců standardu v Německu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivanaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 5:18 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, snažila jsem se přelouskat všechny příspěvky.

Čekala jsem, že se zde rozpoutá diskuse. Předkládaný návrh rozšiřuje možnosti přezkoušení povahy našich psů, při jeho tvorbě se vycházelo z návrhů několika bonitačníh řádů jiných plemen, kteří mají stejně jako hovawarti povinnou zkoušku z výkonu a není to "Německý ovčák". Tento bonitační řád má za úkol dát větší prostor předvedení psů.
Třídy chovnosti jsou upraveny tak, aby byly motivační k výcviku a zároveň, aby nebyly demotivační pro nové majitele hovawartů.(nechtěla jsem zde žádná omezení pro psy , kteří pravidelně necvičí - tím myslím omezení počtu krytí, omezení vrhů!!!)
Popisná přehlídka nám dává delší čas na připravení psa na bonitaci či rozmyslení se zda se chceme skutečně dále věnovat chovu.
Ke třídám chovnosti dost dobře nechápu "výkříky do tmy", třídy chovnosti neomezují psy bez zkoušky z výkonu vůbec nijak, nemají omezený počet krytí, nemají omezený počet vrhů. Upřímně kolik lidí se zajímá v jaké třídě chovnosti máte uchovněného psa nebo fenu, když už někoho to zajímá zajímají je především DKK, případně výstava, případně zkoušky, z velké části mám zkušenost, že je to především DKK a zdraví.
Kynologie je o času a penězích ano, proto jsou rozděleny třídy chovnosti tak, aby nebyly nijak omezeni lidé, kteří nepilují a necvičí, jediné co musí je se smířit, že nebudou mít v průkazu původu zapsány ty nejlepší třídy. Což logicky nejde pokud chceme především a na prvním místě motivovat lidi především k "práci" se psy upracovního plemene.
Pokud si však pod pojmem omezení pouze představujete napsané "číslo 1 či 2 na papíru" pak není možnost se nikdy dohodnout a hlavně není to už o chovu , ale pouze o líbivosti písmenek a čísílek - což je dle mého veliký přežitek. Pokud se na tento návrh podíváte z hlediska chovu a využitelnosti v něm - nikoho skutečně neomezuje.
Návrh na bonitační řád je předložen řádně tudíž nevidím důvod proč by nemohl být projednán, ať členská schůze rozhodne. Dohadovat se zde kdo má přístup k internetu či nikoliv, jak dlouhá doba je potřeba na jeho prostudování... Není to tak dlouho co jsme se pídili po nějaké změně a chtěli ji ... teď když tu je ,tak zase chceme ji pozdržovat... Začarovaný kruh... který rozhodne členská schůze - což je nejlepší možné řešení a nikoliv psaní dokola, že je na to málo času a nevyšlo to ve zpravodaji.

Kandidátka se mi velmi líbí, myslím, že v současné situaci je důležité, aby všichni kandidáti spolu spolupracovali a hlavně, aby to byla nová "nestranná - neutrální krev" což si myslím splňují velmi dobře.


¨Panu Vojáčkovi chci jen napsat, že není možné, aby HW klub ČR zajišťoval tak propracovanou pomoc při výcviku jako klub RZV - nejsou na to prostředky ani lidé.
Hw klubu by měl zajistit především "občasné" odborné semináře, výcvikové víkendy či tábor. Nikoliv suplovat cvičiště základních kynologických organizací Wink a každý víkend umožnit výcvik členům, aby si naši hovawarti mohli vylepšovat vzdělání. Izolace nikdy nikomu neprospěla a zkušenosti nasbírat nejlépe na propleteném cvičišti s lidmi i od jiných plemen...


Naposledy upravil vlkova_ivana dne ne únor 24, 2008 5:53 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivanaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

sianu_anastasia napsal:
Zkouškou z výkonu máte na mysli jakoukoli zkoušku??? Například i Agility nebo pastevecké zkoušky?


Agility určitě ne Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pokorna_barboraZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, omlouvám se, že reaguji na foru až nyní. Jmenuji se Barbora Pokorná a společně se sestrou máme doma dva hovawarty - Biancu z pískových dolů a Carol Gutta Fortunae. V okolí klubu se pohybujeme asi tři roky a poslední rok a půl (od nákupu nového přírustku) se snažíme i občas pomoci (pokud je potřeba). S ohledem na to, že pracujeme v prostředí grafického zpracování byla naše pomoc v tomto prostředí - zpracování a případný tisk katalogů a podobně. Pokud chcete vědět něco více, tak se pokusím vám vyhovět. Bohužel momentálně nejsem na DF pravidelně (většinou sem nechodím, ale pokusim se to napravit)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Další
Strana 5 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com