Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
posuzování při svodu a bonitaci

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 2:48 pm    Předmět: posuzování při svodu a bonitaci Citovat

Krásný den všem,

Chtěla bych zeptat, kde že se to správně měří kohoutková výška u psa?
Příjde mi, že to netuší ani paní, která nás při svodu měřila.

viz foto

http://www.jezovi-hovawart.estranky.cz/fotoalbum/svod-mladych/svod-mladych/138
Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 4:10 pm    Předmět: Citovat

Na fotkách,které jsem viděla není vidět zda je měření dělano špatně.Kohoutek je nejvýše položená část hřbetu.Myslím si,že měření na svodech jsou jen informativní,protože je pes stále v růstu a výška se mění.Doporučuji knihu od p.Zdeňka Procházky.Poradila mi jí chovatelka od,které mám čubinku a je fakt výborná.Najdete tam všechno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 7:34 pm    Předmět: Re: posuzování při svodu a bonitaci Citovat

sianu_anastasia napsal:
Krásný den všem,

viz foto

Rolling Eyes

Paní Sianu,Ta paní ,co měřila na svodu, se jmenuje p. Lidmila Černá.A určitě ví ,kde se měří kohoutková výška u psa.
V katalogu jste si mohla přečíst alespon její jméno.Vás také dosud v diskusi neoslovoval: hej ,ty tam...
Tato paní, mimo jiné , se chovem HW zabývá již 15let, NE-LI VÍC, Se svými chovnými jedinci má složeno i mnoho zkoušek.Až dosáhnete její úrovně,tak se můžete do ní "navážet"
Mě stačí jen pohled na foto č.19-měřidlo je směrováno na správné místo!!!Ale jak chcete správně změřit zvíře nahrbené,s rozcáplýma zadníma nohama , jako je fena na fotu č.23 a 24???
To je pokus o výstavní postoj? I k tomu pokusu to má ještě hóóódněěě daleko......
Tak se to nejdřív naučte !

Naposledy upravil peclova_jana dne pá červen 13, 2008 9:11 pm, celkově upraveno 1 krát.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 8:01 pm    Předmět: Citovat

Když si p.Sianu prohlídnete hovawartí stránky podrobně,tak zjistíte,že je zde popisek stavby těla psa.Pokud měřila Vaše psa p.Černá,tak ta určitě věděla kde a jak ho změřit.
http://www.hovawart.cz/chov/stavba-tela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jezova_vera

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

Vazena pani Peclova,
ano, mate pravdu, ze fena ma na fotce c. 23 rozcapene nohy. Neni to ovsem fena slecny Sianu,ale moje. Postoj se pravda moc nepovedl, prece jen jsme zacatecnici a byly jsme rady, ze jsme rady,ja se treba klepala jak ratlik,coz samozrejme neni omluva. Na spravnem postoji ale pracujeme a doufame, ze priste bude lepsi. Kazdopadne mereni probehlo v jinem okamziku. Foto c.24 je v okamziku, kdy uz je po vsem,coz je napsano i pod tou fotografii. Fenka se o me proste nekdy opira a ja ji drbu na hrbete Wink Prosim Vas, abyste se pred kritikou nejdrive ujistila, ze kritizujete opravdu toho, koho chcete. I tak ji samozrejme beru na vedomi.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Paní Ježová, zde vůbec nejde o to jestli jsem popsala postoj zrovna vaší feny,odpovídala jsem p.Sianu a vy máte smůlu v tom,že jste jí propůjčila náhled na fota na vašich stránkách.
Připletla jste se do "toho"nevinně.
jezova_vera

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

Pani Peclova, mozna jsem se do toho opravdu pripletla nevinne, ale povazovala jsem za nutne reagovat, protoze se jednalo na fotkach o moji fenu a zrovna Vase vyzva na slecnu Sianu, aby se naucila vystavni postoj, nebyla spravedliva, protoze ona s nim nemela nic spolecneho. Proto jsem napsala, co jsem napsala.
Jinak se omlouvam,ze se muj prispevek netyka daneho tematu.
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

Paní Peclová hodně se mýlíte, když píšete, že má Věrka J.smůlu, že propůjčila stránky. To nemá s tím nic společného. Prostě jste jí skritizovala a nedivím se jí, že takhle veřejně jí to je velmi nepříjemné.

Jinak si myslím si, že zbytečná kritika na fotky Very Happy a začínajícího majitele hovíků.
Foto číslo 24 je jenom orientační o prostředí a dění a ne o výstavním postoji. Ani na výstavě "mazáci" nestojí celou dobu ve výstavním postoji.
A foto číslo 23 na kterém je postoj není špatný a na mlaďocha si myslím a začínajícho psovoda se mi to líbí . V klidu v pohodě .Myslím, že kolikrát ani na výstavě to nepostaví člověk líp. Jo ti zkušení co už mají "něco" za sebou tak určitě jo.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

P.Celá,přečtěte si pořádně mojí odpověd pro p. Sianu.Je tam někde zmínka na adresu paní Ježové?S tou už jsem si to vyjasnila,alespon si to já myslím.
Není to snad pravda , že zvíře v takovénto postoji je opravdu těžko měřitelné? Že se jeho míry mohou lišit od skutečnosti?
Já jsem vůbec p. Ježovou nekritizovala.Pouze jsem odpovídala p.Sianu,protože ta projevila nespokojenost s měřením, na adresu "paní ,která netuší jak se měří pes."
Jinak paní Celá : Vy o voze , já o koze...
cela_alena

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Paní Peclová, trošku jste svůj příspěvek upravila. Vypadlo nějaký slovo.
Nechci se hádat jak a co a kde a co......
Jinak musím ještě napsat , že Lidku Černou znám osobně a je to opravdu velmi zkušený a příjemný člověk - chovatel s pěkným přístupem ke psům. Určitě na své místo patří. A jestli nám jednou půjde náš vrh na svod, tak budu moc ráda, když ho bude mít na starosti právě Lidka.
Ono s tím měřením to opravdu není jednoduchý, znám ze své zkušenosti Smile), že postavit dobře psa, aby se dobře změřil není jen tak. Vždy když jsem to měřila sama osobně na svém psu, tak výsledky jsem měla vždy rozdílný Very Happy
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 8:08 am    Předmět: Citovat

Ano, jedno slovo jsem vynechala.Bylo to moje vyjasnění pro p.Ježovou.

Vám přeji,at vám štěnátka pěkně rostou,jsou zdravá a dělají vám radost.A věřte,pokud se zúčastní někdy svodu,určitě je někdo dobře změří -v kohoutku-,byt by to nebyla zrovna L..
Vždyt měření na svodu je pouze orientační,št. ještě rostou a i dál se vyvíjí...
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 9:44 am    Předmět: Citovat

Vážená paní Peclová,

Velice se tedy omlouvám, že jsem paní Černou neuvedla jménem, protože jsem ho neznala. A Vám bych chtěla říct jedno. Sotva přečtete půlku nějakého příspěvku, už píšete odpověd. I pro mě je měření na svodu pouze informativní záležitost a na svody mladých mám svůj názor. Já se svým příspěvkem do nikoho navážet nechtěla a také jsem to neudělala. Jen podotýkám, že měření na svodu 31.3.2007 v Milovicích z mé první čuby probíhalo opravdu zodpovědně, ale tady asi 1 sekundu a (podle mě) na špatném místě.

Jediný kdo se tu do někoho naváží jste vy. Napadáte tu majitelku feny, která s dotazem nemá nic společného. Popravdě bych chtěla vidět vás na své první akci s hovíkem jak předvádíte supr dokonalý výstavní postoj. Ale nechci se tu hádat jen mě prostě mrzelo, jak se přistupovalo k měření v Mladé B.
Ale tím neříkám, že paní Černá je špatný chovatel.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Znovu opakuji,moje odpověd byla určena pouze vám, nikomu jinému.
A váš příspěvek,skládající se ze dvou vět ,jsem dokázala přečíst celý,tomu věřte.
....a mimo jiné , vy máte svůj názor na vše...
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Pani Peclová,
Laughing Já myslela, že každý má právo na svůj osobní názor. Laughing

Nebo Vy snad vlastníte názory někoho jiného?
cerna_lidmila

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 11:25 pm    Předmět: posuzování při svodu a bonitaci Citovat

Protože se problém, který se tady řeší týká mé osoby, pokusím se paní Sianu odpovědět.
Nevím, jestli vám jde o skutečně naměřenou výšku, nebo zpochybnění mých vědomostí co se kohoutku psa týče.
Chtěla bych vás ujistit, že vím, kde má pes kohoutek a kde se měří výška psa psa. Rychlost měření, která se vám zdála nezodpovědná pramenila ze snahy co nejméně stresovat mladé, již tak neklidné a mnohdy nezvládnuté a nezvládnutelné psy. Velká většina/nepamatuji si , jak se chovala vaše fena, tak to prosím neberte osobně/,viděla měřidlo poprvé v životě a před měřením couvali a poskakovali, nebo dokonce vyjížděli, takže to bylo velmi obtížné je změřit, zkontrolovat zuby i ocas.
I proto, jak píšete, že měření na svodu je pro vás jen informativní záležitost, vám přeji, abyste musela v životě řešit jen takhle podstatné věci.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

Myslím, že otázka byla položena jasně ... Kde se měří kohoutková výška? Bohužel na tuto otázku dokázala odpovědět pouze paní Trunečková !

Škoda že někteří (byť fundovaní) místo aby odpověděli na tuto otázku začínajícímu chovateli raději napadají nebo hájí svou pověst.

Kohoutkovou výšku (a nejen kohoutkovou výšku) mají krásně znázorněnou na stránkách klubu československého vlčáka: http://www.cswolfdog.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=61:piprava-psa-na-bonitaci&catid=42:vychovavycvik&Itemid=46

- úplně poslední obrázek dole ....
peclova_jana

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 9:45 am    Předmět: Re: posuzování při svodu a bonitaci Citovat

sianu_anastasia napsal:
Krásný den všem,

viz foto

Rolling Eyes

Mílo, mýlíš se, otázka nebyla-kde se měří kohoutková výška-
ale byla položena úplně jinak.Jen si to pozorně přečti. A p. Sianu nepovažuji za začátečnici,když už má doma 2letou fenu a sama přiznala,že měření na svodu 31.3.07probíhalo OPRAVDU zodpovědně,takže moc dobře ví ,kde že se to správně měří koh.výška.
A věř,že kdyby se tento dotaz týkal tebe,tak bych tě také obhajovala.
Ahoj
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:04 am    Předmět: Citovat

Jani, já se tady opravdu nechci pouštět do diskuze o tom do jaké míry byla majitelka tímto měřením znejistena a pod. Moc dobře vím, že když coby začínající chovatel máš dvě různé zkušenosti tak sama nevíš co si o tom myslet...

Každopádně, držme se faktů co bylo vysloveno, tedy otázkou Kde se měří kohoutková výška.

Tímto obhajování se daná věc pouze rozmazává a zbytečně upozorňuje na možné drobné nedostatky jež mohli či nemusely být. Pokud by nikdo toto nerozpitvával tak se to v tichosti přejde a nikdo tomu nebude věnovat nijakou zvláštní pozornost.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Jasně , tečka.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: