Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Kalendář 2010

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 12:29 pm    Předmět: Kalendář 2010 Citovat

Zdravím,
musím napsat, že jsem VŮBEC NEPOCHOPILA dle jakého výběru bude foto zařazeno, vybráno do kalendáře.

Kdo bude fotky vybírat a na základě čeho?

Chybí mně údaj velikosti kalendáře.

Ale hlavně chci mít jistotu, že když se budu snažit vyfotit svého psa, tak aby to nebylo k ničemu.

Pokud vím, tak kalendář není nafukovací .

Pochopím, že , když pošlu foto, tak mně může být vráceno z nějakého nevyhovujícího důvodu - neostrost, špatná kvalita na tisk...........
Ale vždy by měl být důvod. A foto vráceno! Nejsme na trhu!
A ne abych poslala 10 fotek a NĚKDO SI něco vybere na základě momentální nálady!!

A tyhle 2 věty jsou - pro mě velmi arogantní:

"V případě, že se Vaše fotografie otiskne v kalendáři, bude u ní zobrazeno pouze jméno psa."
"Abych se předem vyvaroval jakýmkoliv neshodám, [b]zavádím pravidlo s neomezenou platností:
Zasláním jakékoliv fotografie na adresu propagačního referenta dáváte souhlas se zveřejněním této fotografie pro účely propagace klubu a nepožadujete za to jakoukoliv kompenzaci."[/b]

Mně to říká MY MŮŽEME VŠECHNO A KDYŽ SE VÁM TO NELÍBÍ, TAK...... MY SE ROZHODNEM KDO BUDE V KALENDÁŘI. A VY DĚLEJTE CO VÁM ŘÍKÁME.

Já tedy nevím, ale pokud klub chce propagovat takhle plemeno, tak proč neudělat fotogalerii psů a kdo bude mít zájem, tak ať pošle foto.
Proč do toho plést kalendář!!!

|Chci mít jasný pravidla !!
Pokud pošlu fotu chci mít odpověď zda moje foto bude v kalendáři !!
Nevím proč by moje fotka co budu mít v kalendáři musela někde viset, když bude v kalendáři.

Nejdříve jsem nic nechtěla psát, ale musela jsem. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

Zřejmě jste špatně pochopila situaci.

Odpověď tedy rozdělím na dvě části.

Ke kalendáři:

Kalendář plánuji stolní, týdenní.

Kdo bude vybírat fotografie? Já. Je to prosté.
Neexistuje totiž způsob, jak zaručit 100% spravedlivé hlasování. Pokud kdokoliv 100% způsob znáte, tak mě prosím informujte.

Nabízela se sice možnost hlasování v galerii, ale pak bych řešil hlídání, aby se z jedné IP adresy hlasovalo jen jednou, spousta práce navíc a opět by to nic neřešilo. Většina lidí má při přihlášení k internetu pokaždé jinou IP, pevnou ji má málokdo.

Když bude hlasování, kdo bude chtít prosadit svou fotografii, bude se každý den několikrát přihlašovat k síti a klikat.

Zbytečné.

Hezkou fotografii může udělat každý a poslat. Je to prosté.

Pokud jde o mé, podle Vás arogantní věty, je to opět jednoduché. Pokud chcete u fotky svého psa vypisovat tituly, zkoušky a cokoliv jiného, máte šanci uveřejnit reklamu v ročence, případně ve zpravodaji. Kalendář nemá za cíl prosazovat PRACOVNÍ nebo VÍSTAVNÍ jedince. Má jen ukázat hovawarta široké veřejnosti.

Všeobecně:

Druhá "arogantní" věta o neomezeném pravidle - je to jednoduché. Pro správný výkon propagačního referenta je potřeba občas rychle (velmi rychle) získat a použít fotografii hovawarta. Není v mých silách obtelefonovávat členy a žebrat o fotografie, nebo žebrat o souhlas s otištěním, či použitím.
Zatím mám možnost použít fotografie svého psa, nebo psa mých přátel, se kterými je komunikace rychlá a efektivní. To mi nepřijde moc správné, a proto chci dát šanci každému, aby se jeho pes mohl ukázat. Třeba na PF nebo podobných potřebných grafikách.

Pokud máte hezkou fotografii, kterou se rozhodnete poslat, neslíbím Vám, ani nikomu jinému, že zrovna ta Vaše fotografie se použije. O tom to není. Buď chcete nabídnout fotku pro propagaci hovawarta, nebo ne.

Celá situace dává smysl teprve tehdy, když si uvědomíte, že jsem to já, kdo má za úkol získat finance od sponzorů na spolufinancování tohoto kalendáře. Těžko si představuji, že mi někdo poví - tady máš hotový projekt kalendáře, budou tam ty a ty fotky, bude to vypadat tak a tak a ty nám na to sežeň peníze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 7:25 pm    Předmět: Citovat

Alo, opravdu jsi to špatně pochopila!

HwK, resp. propagačni referent ti milostivě nabizi to že mu můžeš poslat své fotky. To jestli budou v kalendaři, někde jinde a nebo nikde, to už tě vůbec nemusí zajímat. Timto mu dáváš pravomoc s nimi nakládat jak se mu zlibi.

Musi Tě hřát pocit že jsi udělala pro klub službu, za co bys měla ještě poděkovat, neb pokud by jsi mu ty fotky neposlala tak by pak pan propagačni referent musel použit fotky své vlastni feny a to jistě nikdo komu zaleži na kvalitni propagaci plemene nechce!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:

HwK, resp. propagačni referent ti milostivě nabizi to že mu můžeš poslat své fotky. To jestli budou v kalendaři, někde jinde a nebo nikde, to už tě vůbec nemusí zajímat. Timto mu dáváš pravomoc s nimi nakládat jak se mu zlibi.

Musi Tě hřát pocit že jsi udělala pro klub službu, za co bys měla ještě poděkovat, neb pokud by jsi mu ty fotky neposlala tak by pak pan propagačni referent musel použit fotky své vlastni feny a to jistě nikdo komu zaleži na kvalitni propagaci plemene nechce!

Ještě jsem zapoměl - je tu pro každého možnost zaplatit si tučný poplatek a nechat si svého psa zpracovat v kalendáři hovawart pro sportu. Laughing

Arrow Od teď již budu jen reagovat na konstruktivní kritiku. Příspěvky jako tento již komentovat nehodlám.

Hezký večer
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 7:39 pm    Předmět: Citovat

vesely_vitek napsal:
tuzarova_miloslava napsal:

Ještě jsem zapoměl - je tu pro každého možnost zaplatit si tučný poplatek a nechat si svého psa zpracovat v kalendáři hovawart pro sportu. Laughing

Arrow Od teď již budu jen reagovat na konstruktivní kritiku. Příspěvky jako tento již komentovat nehodlám.

Hezký večer

Pane Veselý,
Já jsem po vas zadne informace o kalendaři Hovawart pro sport nechtěla. Ani se nijak v teto organizaci neangažuji.
Nechapu tedy vaš přispěvek ke mě mířený.

Mimochodem, chcete nyni již reagovat pouze na konstruktivní pritiku. Jste však schopen nabídnout i konstriktivní řešení?
Laughing
cela_alena

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:44 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Veselý,
takže nemohu souhlasit s tím co jste napsal. Mám pocit, že si děláte kalendář svůj a ne klubový.

Jste tu pro nás, ne my pro Vás. Máte to nějaké popletené.

Neměl by jste to být jenom vy , kdo určuje podmínky.

Jsem členem klubu a myslím si, že do toho také mohu mluvit. Jsou tam i moje peníze.
Velmi jednoduše řečeno.
Výběr, že budete dělat vy podle vašeho jednoduchého pohledu se mně nelíbí.

# obrázky musejí být ostré a kontrastní
# obrázky nesmí obsahovat datum ve fotografii!
# hovíci nesmí mít ořezané nohy, ocasy a podobně

Foto by mělo být především vypovídající. A jestli je ořežu jak chci , tak je to moje věc. Pokud chci zdůraznit hlavu, tak tam dám pouze hlavu. Very Happy Very Happy atd....... Foto nemusí být ostré....aby něco řeklo.

Co bych navrhovala.
Ten kdo chce mít foto v kalendáři, tak ať se přihlásí a pošle fotku. Pokud teda Vy určíte, že fotka je v pořádku měla by být zařazena do kalendáře. Jak bude kalendář naplněn , tak to uzavřít.
Pouze majitel by mohl poslat fotografii svého psa. Aby nedošlo, že třeba já pošlu 9 fotek např. 7 potomků + 2 naše psy. Každý za sebe.
Pokud vím, tak kalendář je propagační materiál. Nevidím důvod proč by u fotky nemohly být úspěchy a chovatel + majitel psa. Nemá to přece nic společného s ročenkou nebo zpravodajem.
Ohledně sponzorů je fajn je mít a je to přínosem pro klub. Ale samotný kalendář se při správné propagaci nejen zaplatí, ale i vydělá nějakou korunu navíc.
A nebo určit podmínky , ten kdo by chtěl ať si připlatí za to např.200 Kč , že tam bude mít kromě jména i ostatní zajímavosti vypovídající o psovi.

Myslím si, že je normální a opět musím napsat, že kalendář není nafukovací.
Tudíž, tam nemohou být všichni. Je to jak v kině , nekoupí si někdo včas lístek do kina se nemusí dostat.

vesely_vitek napsal:

Hezký večer

Také nevím co s tím má hovawart pro sport.
My jsem vydávali kalendář 2x.
Letos jsme zatím nevyhlásili za jakých podmínek by jsme kalendář vydali a zda vůbec budeme kalendář vydávat.
Tudíž nerozumím narážce na tučný polatek.
Ano je pravda, že v minulosti, kdo chtěl mít svého psa v kalendáři zaplatil 1000 Kč. Formát A4 - měsíční .V této ceně měl možnost si nechat vyfotit psa od nás. K fotografii si každý mohl uvést chovatele, majitele, e-mail, web stránky,závody, výstavy. A jakýkoliv další úspěch
Dále 4 kalendáře + poštovné byly v této ceně.
A pro upřesnění jsme nezisková organizace . Doufám, že víte co to znamená. Takže pořádáme různé akce - závody, zkoušky a výcvikové dny. Doufám, že to nemusím vysvětlovat dál a co tím chci říct.
Děláme to pro to, že nás to hlavně baví a že můžeme něco udělat pro ostatní. Takže mě docela mrzí, že to tady takhle vytahujete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Veselý,

Vaše odpověď je velmi laciná až "ubohá". Hlavně co se týče této věty:

Ještě jsem zapoměl - je tu pro každého možnost zaplatit si tučný poplatek a nechat si svého psa zpracovat v kalendáři hovawart pro sportu.

Všichni víme jak je toto téma citlivé a Váš navrhovaný výběr velmi nekorektní takže navrhuji tyto možnosti:

1) Pokud chci propagovat plemeno tak mohu udělat kalendář s fotografiemi jak se říká "no name" beze jmen. Fota budou vystihovat hovawarty v různých situacích a mohu pod fota dát komentáře- typu hovawart a agility, případně hovawart v akci vyhledání osoby . Prostě propagovat použitelnost hovawarta.
2) Pokud chci propagovat hovawarty se jmény v kalendáři tak by se mělo stanovit počet fotek na chovatelskou stanici aby některé nebyly v nevýhodě.
3) Udělat komerční kalendář se vším všudy se všemi úspěchy psa,ale samozřejmě tuto reklamu zpoplatnit.

Ale určitě se nepřikláním k tomu aby jedinec vybíral jaké a čí fotky budou v kalendáři zveřejněny pro propagaci plemene.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Předpokládám, že jste se už úplně zbláznili, či jsou nějaké pěkně silné erupce na slunci...Doporučuji navštívit urychleně lékaře či si hodit mokrý hadr na hlavu...
Rozpoutání s prominutím "pitomé" diskuze kvůli kalendáři na propagaci plemene...
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Děkuji paní Vlkové, konečně si toho někdo všiml.
Něco na těch vlivech slunce asi bude Laughing.

Jediný rozumný návrh, který jsem našel v předchozích příspěvcích je ten, aby se nepoužívalo ani jméno psa.

Vysvětlím, proč ho tam chci.
Je to jakási odměna pro ty členy, kteří se podělí o foto. Je hezké, pokud potom například pro někoho pořídí kalendář jako dárek a budou moci ukázat Arrow Tohle je můj pes.

Do "boje" chovatelských stanic se já nepletu. Podle mě je to hloupost a místy tuplovaná.
Dost mě mrzí, že si stále někdo myslí, že jsem tu od toho, abych prosazoval nějakou skupinu před jinou. Takový člověk podle mě není duševně zdráv a měl by se léčit. A myslím tím kohokoliv, né jen ty, co přispívají do DF.

Také bych prosil o vynechání narážek na naši fenku.
citace:
...tak by pak pan propagačni referent musel použit fotky své vlastni feny a to jistě nikdo komu zaleži na kvalitni propagaci plemene nechce!

Pokud se chcete ubírat tímto směrem, nečekejte, že budu odepisovat.

Exclamation

Každý, kdo byl na minulé schůzi, měl možnost vyslechnout bohatý plán propagace od mého protikandidáta. Možná bych se takového plánu měl držet i já.
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Vidím, že urážet kohokoliv kdo přijde s návrhy pro Vás pane Veselý není cizí.

Pokud chcete propagovat plemeno tak vidím pouze kalendář beze jmen. Pokud chcete uveřejnit jména u fotografií už to není propagace plemene, ale jejich jednotlivců.

Toť vše co jsem chtěla k tomuto tématu říci.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

Zdá se že ty erupce na slunci působí opravdu na všechny ! Laughing

Pan propagační referent tu zmiňoval, že se nebrání konstruktivní kritice.

Pokud však přijde i s návrhem několika konstruktivních a transparentních řešení tak to jsou erupce na slunci !!!

Laughing Laughing Laughing

vesely_vitek napsal:
Je to jakási odměna pro ty členy, kteří se podělí o foto. Je hezké, pokud potom například pro někoho pořídí kalendář jako dárek a budou moci ukázat Arrow Tohle je můj pes.

Tak se mi zdá, jestli si pan propagační referent neplete zda chce propagovat jednotlivé psy a nebo plemeno jako celek.

Navíc, pokud si chcete přivlastňovat práva na zaslané fotografie, tak by bylo slušností uvest v prvé ředě autora fotografie a pote se až bavit o tom jestli tam bude jmeno psa či ne.

Proto aby měl někdo dobrej pocit, že je v kalendáři právě jeho pes, tak tam rozhodně nepotřebuje mít jméno. Teda alespoň předpokládám, že si každý svého psa pozná.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:
Předpokládám, že jste se už úplně zbláznili, či jsou nějaké pěkně silné erupce na slunci...Doporučuji navštívit urychleně lékaře či si hodit mokrý hadr na hlavu...
Rozpoutání s prominutím "pitomé" diskuze kvůli kalendáři na propagaci plemene...

Paní Vlková, pokud Vás kalendář nezajímá, tak Vás nikdo nenutí sem psát. Nebo snad ano?
cela_alena

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 4:16 pm    Předmět: Citovat

vesely_vitek napsal:
Děkuji paní Vlkové, konečně si toho někdo všiml.
Něco na těch vlivech slunce asi bude Laughing.

Jediný rozumný návrh, který jsem našel v předchozích příspěvcích je ten, aby se nepoužívalo ani jméno psa.

Vysvětlím, proč ho tam chci.

Do "boje" chovatelských stanic se já nepletu. Podle mě je to hloupost a místy tuplovaná.
Dost mě mrzí, že si stále někdo myslí, že jsem tu od toho, abych prosazoval nějakou skupinu před jinou. Takový člověk podle mě není duševně zdráv a měl by se léčit. A myslím tím kohokoliv, né jen ty, co přispívají do DF.

Každý, kdo byl na minulé schůzi, měl možnost vyslechnout bohatý plán propagace od mého protikandidáta. Možná bych se takového plánu měl držet i já.

Dobrý den pane Veselý,
nestačím se divit nad Vašemi reakcemi.
Psal jste:
"Od teď již budu jen reagovat na konstruktivní kritiku. Příspěvky jako tento již komentovat nehodlám."

Takže konstruktivní kritika je dle vašeho příspěvek Ivany Vlkové.

Za další bych Vám poradila, aby jste vzal klubový foťák a šel fotit. Bude dost akcí, kde můžete nafotit spoustu fotek hovawartů.

A mimochodem Vaše arogantnost asi nemá meze. Posílat někoho se léčit vypovídá o vašem EGU.
A z poslední věty je vidět jak jste nad věcí a jak tomu rozumíte. Vůbec nevíte jaký kdo měl plán.

Jinak děkuji za vaši konstruktivní kritiku. A za odpověď.

A nesouhlasím, aby se za takových podmínek , který jsou uvedeny na webu kalendář vydával.
cela_alena

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 4:22 pm    Předmět: Citovat

slezakova_sarka napsal:
Dobrý den pane Veselý,

Vaše odpověď je velmi laciná až "ubohá". Hlavně co se týče této věty:

Ještě jsem zapoměl - je tu pro každého možnost zaplatit si tučný poplatek a nechat si svého psa zpracovat v kalendáři hovawart pro sportu.

Všichni víme jak je toto téma citlivé a Váš navrhovaný výběr velmi nekorektní takže navrhuji tyto možnosti:

1) Pokud chci propagovat plemeno tak mohu udělat kalendář s fotografiemi jak se říká "no name" beze jmen. Fota budou vystihovat hovawarty v různých situacích a mohu pod fota dát komentáře- typu hovawart a agility, případně hovawart v akci vyhledání osoby . Prostě propagovat použitelnost hovawarta.
2) Pokud chci propagovat hovawarty se jmény v kalendáři tak by se mělo stanovit počet fotek na chovatelskou stanici aby některé nebyly v nevýhodě.
3) Udělat komerční kalendář se vším všudy se všemi úspěchy psa,ale samozřejmě tuto reklamu zpoplatnit.

Ale určitě se nepřikláním k tomu aby jedinec vybíral jaké a čí fotky budou v kalendáři zveřejněny pro propagaci plemene.

Souhlasím se Šárkou.
Je několik jasných variant. A líbí se mi myšlenka propagovat použitelnost hovawarta.
brda_vladimir

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

Za sebe musím napsat, že pokud pošlu fotku našeho psa tak za umístění v kalendáři budu jedině rád. Když se tam naše fotka nedostane tak se svět nezboří a bude pro mě čest pokud bude fotka použita při jiné příležitosti propagaci klubu.
Do podmínek bych jen doplnil určité prohlášení klubu, že fotka nebude nikdy použita (zneužita) např. jako doplnění negativního článku.
Myslím si, že žádná pravidla výběru fotek nemohou uspokojit celou členskou základnu. Komu pravidla nevyhovují tak ať fotku prostě neposílá. V případě Aleny by to byla určitě škoda, protože fotky mají nádherné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
novakova_barbora

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, podle mého názoru by vůbec nebyla ostuda pravidla fotosoutěže ještě změnit podle konstruktivní debaty členů klubu. Podle mého názoru je především nesmysl vyřadit tzv. "ořezané" psy - což je třeba i detail, výřez nebo pěkný portrét. Naopak bych určila spíše formát podle plánovaného kalendáře - fotky na šířku či výšku. Hlasování všech v galerii je určitě možné a jistě jde omezit (stejně jako v každé anketě) hlasování z jedné IP adresy pouze jednou. Po druhé se již ukáže "Nelze hlasovat vícekrát". To je pouze můj osobní názor s tím, že musím ještě poznamenat, že útok na fenku byl malinko podpásovka. Hezký den.
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 3:52 pm    Předmět: Citovat

brda_vladimir napsal:
...
Do podmínek bych jen doplnil určité prohlášení klubu, že fotka nebude nikdy použita (zneužita) např. jako doplnění negativního článku...

Dobrý nápad, již jsem to doplnil, díky. Bral jsem to jako samozřejmost.
kubalova_radka

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 5:47 pm    Předmět: Citovat

A co takhle autorská práva? Myslím, že dostatečné by bylo někde na poslední stránce kalendáře uvést všechny autory naráz s např. číslem fotky(týdne...). Uvádět autora je nejen slušnost, je to taky nutnost, máme -li se chovat podle pravidel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: