Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Případ zastřeleného hw myslivcem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 3:45 pm    Předmět: Případ zastřeleného hw myslivcem Citovat

dnes na ČT1 ve 21.30 v pořadu Reportéři ČT - něco o smutném případu
zastřeleného pejska
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fiserova_lenka

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Tak to je snad výsměch !!

Majitel sice udělal chybu, když neměl pejska pod kontrolou, ale zaplatil za to tu nejhorší daň a ještě má platit pokutu Exclamation A "myslivec" nic ? Nezlobte se na mě, vždy jsem se snažila mít pochopení pro staré lidi, ale tenhle " člověk " ( ani se mi ho tak nechce nazvat ) nemá se zbraní v lese co dělat. Psa pozoroval jak sebral rohlík nebo co a nepoznal, že to není prase. Nedej bože, aby si tam hrálo nejaké dítě a lezlo třeba po čtyřech. Evil or Very Mad Na co by se vymlouval až by ho zastřelil Question Asi na to, že musel rychle střílet, aby to stihl. Exclamation A nějaká lítost nebo přiznání chyby nikde. Měl by se stydět dědek Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 8:06 am    Předmět: Citovat

Jednoznačně chyba na obou stranách, upřímně si myslím, že myslivec moc dobře věděl, že je to pes.
Nejhorší kombinace je pes na volno u krmelce a tam kde se v hojnosti pohybuje zvěř, v tomto případě smrtelná kombinace:-(, majitel si to však uvědomuje.
Myslivec - starý pán, měl by mu být odebrán zbrojní průkaz, protože s názory, že musí rychle střílet a že si byl jistý,že je to prase nemá tam co dělat - evidentně jeho jistota selhala a je tudíž velmi nebezpečný...
Myslím, že se zamotal do své pohádky o praseti, ale ve skutečnosti moc dobře věděl, že střílí na psa a myslivecký spolek v ÚL jen přikryl báchorku o prasátku.

Víte co je ironie, že v zimě se ztratil myslivci jezevčíček a víte kdo ho našel chudáka promrzlého v křoví, kdy se neozýval ani vlastnímu majiteli? - Brennus, který prostě v té tmě neomylně zalehl do křoví a označil ho a co jsme se od něj dočkali? Žádné děkuji, ale hned jestli nám pes neloví zvěř...na fleku jsem se otočila a řekla si opravdu beznadějný případ... že se na to nevyprdnu, ale když jsme začali hledat netušili jsme, že se jedná o psa z jeho rodiny...ale zase pes nemůže za pána...

Spravedlnost se však asi už úplně vytratila, budu 3x opatrnější, když vidím co se pohybuje kolem všechno se zbraní v ruce.

Upřimně lituji majitele pejska, protože zaplatil tu nejvyšší pokutu - život psa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 7:38 pm    Předmět: Citovat

Trošku mimo....
Je to již nějaký čas, co jsem věc myslivci vs. majitelé psů konzultovala se známým zapáleným myslivcem. Ten mi řekl, že běžný myslivec nemá nejmenší právo střelit po volně se pohybujícím psu. Toto oprávnění má pouze hajný a nebo lesní (myslivecká) stráž.

Život to sice žádnému pejsanovi nevrátí, ale snad by to mohlo posloužit jako významný precedens.

Předpis č. 449/2001 Sb

§ 14
Oprávnění myslivecké stráže
bod E
e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,
§ 35
Myslivecký hospodář
(3) Myslivecký hospodář je při své činnosti oprávněn
e) usmrcovat toulavé psy a kočky, další zvířata škodlivá myslivosti, zdivočelá domácí zvířata a volně se pohybující zvířata z farmových chovů zvěře podle § 14 odst. 1 písm. e) až g),

Ještě detail.... na každých 500 ha honitby může být ustanovena pouze jedna myslivecká stráž. Ta je ustanovována vždy na 10 let a to orgánem státní správy myslivosti.

Bohužel o demenci myslivců zákon nic jiného nehovoří ...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Chtěla jsem se zeptat, zda HwK ČR (když už na tuto reportáž takto upozornil) bude něco v tomto ohledu podnikat?

Myslím, že celý problém tkví především v celé legislativě, která nahrává právě myslivcům. A pokud někdo něco neudělá tak se ani nic nezmění.
Bylo by fain, kdyby se chovatelské kluby spojili a prostřednictvím CMKU se pokusili zatlačit na naše zákonodárce s žádostí o úpravu daného zákona.

Jinak pro bezpečnost ostatních pejsků .... Vy jež máte postroj záchranářskýuch psů, nandejte je svým pejskům před procházkou, napomůžete k jejich bezpečí (takto si je snad nikdo nemůže splést s prasetem a ani myslivecká stráž nemá pravomoc po takovém psu střelit). Ostatní, jež tento postroj nemají, označte své pejsky obdobným spůsobem (třeba jej opentlete švýcarskou vlajkou Very Happy ) zkrátka najděte možnost aby se Vaše psiska mohly volně proběhnout a zároveň nebyly ohroženi lidmi, jež si hájí svou zvěř, aby si měli vzápětí po čem vystřelit ... (obrazně řečeno)
kantnerova_libuse

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:20 am    Předmět: zastřelený hovawart Citovat

Dobrý den....až nyní jsme se dostala k této diskusi na téma zastřelený hovawart myslivcem. Jelikož se s touto hrozbou setkávám neustále -honitby v našem okolí jsou pronajímány většinou Němcům nebo Rakušákům ...mám rovněž zkonzultováno u příslušných orgánů. Zastřelit psa může opravdu jen myslivecká stráž a to v případě, jak je už zde v diskusi napsáno, prokazatelně honí zvěř. Je tedy otázkou, kdo opravdu na úřadě, který rozhodoval, přikryl pana " myslivce" rozhodnutím o pukutě a já být majitelem, rozhodně bych se odvolala. Drzost myslivců a nájemců honiteb můžu dokumentovat jednou příhodou: Jdu po lesní cestě, psa mám na vodítku, protože je říjen a vím, že nebezpečí hrozí. Předjede mi auto s pražskou značkou, pán mi zastaví a ptá se, proboha ženská, co tu děláte s tím psem? Odpovídám..jdu na procházku. Odpověď : vy nevíte, že když tu přejdete, že zvěř tudy nejmíň dvě hodiny neprojde a mě přijedou střílet jeleny z Prahy ...chudáci jedou 200 km a ani si nestřelej . O tom, že pan myslivec či nájemce honitbyv lese kouřil, ani nemluvím. Takže se připojuji k návrhu, aby HW klub na tuto " příhodu" reagoval a uvedl věci za pomoci medií na pravou míru. Zdravím všechny s přáním bezstarostných procházek po lese. Kantnerová s Charlesem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

Dobrý den všem,

paní Kantnerova, bohužel nejste sama, když si vyhledáte na vyhledavači slovo pes a myslivec najdete stovky takových případů Sad zastřelen pes který se pohyboval necelých 30 metrů od pána a pak pro jistotu druhý, myslivec si totiž myslel že by se mohl chtít mstít... zní to jako scifi ale bohužel není... V některých lokalitách je to horší v některých lepší. protože se i my máme stěhovat na vesnici, známý myslivec mi poradil ať svým čubinám pořídím reflexní obojek nebo kšíry třeba se znakem červeného kříže..na takové psy totiž nesmějí střílet za žádných okolností.

přeju hezký den.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: