Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Potíže z Aportem na cvičáku

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
przeczek_roman

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2009 11:56 am    Předmět: Potíže z Aportem na cvičáku Citovat

Dobrýden.Mam ročni fenku hovawarta.Od počatku mněla velký zajem o aportek maho dodnes.

A problem mam jen na cvičaku doma nosi bez potíži přinese pohrajem sí a pak zase hodím zase přinese.Dojedem na cvičak kde hodím aport ona proněho přileti kousek ho zanesé pak pustí a jde čuchat když zavolam přijde ale už bez aportu.

Jestli byste mi mohli poradít děkuju Roman Przeczek a Asta gorolska pastvina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
sice po internetu to není ono a samozřejmě to ani nejde takhle poradit,ale zkusím něco ze své zkušenosti.
Takže dle mě je ještě Asta na správně udělaný aport mladá.
Bere aport jako hru a ne asi jako cvik.
Takže bych cvik aport rozfázovala a učila jednotlivý fáze zvlášť.
Za první na aport používat jenom aport a tedy čínku.
Na cvičáku, kde má hodně rušivých vlivů a hrozí, že s aportem uteče, pustí, bude s ním blbnout , tak bych to zatím dělala jenom na vodítku. Začala bych s čerstvým psem, žádný běhání s kamarády před cvičením. Ať má dost fyzických a hlavně psychických sil.
Berte to podle sebe , když by jste se vylítal s kamarády na hřišti při fotbale .A potom by jste měl dát dobrý psychický i fyzický výkon. Tak by se Vám už si moc nechtělo i když to na první pohled nebude znát. Budete psychicky a fyzicky už vyčerpán.
A to může být právě to čuchání, nevnímání atd......

Takže vzít čerstvýho psa Very Happy na vodítku. Ukázat mu čínku, namotivovat a v nejlepším okamžiku čínku odhodit . Řeknete samozřejmě " aport " .Vy běžíte s ním a necháte se táhnout na vodítku pes čínku uchopí - chválíte intonačně, stále běžíte a po chvíli mu hodíte pamlsek, hračku bez nějakého povelu . Pes vymění čínku za odměnu. Udělat max 2 a aport schovat.
Další fáze je , že doma učite v klidu aport držet. To znamená pes sedí a drží v hubě aport. Takže se naučí "drž aport" .
A další je učit psa dobře povel ke mně. A Až tohle všechno má tak se to spojí.
Odhodíte řeknete aport , voláte ke mně a v zápětí drž.
Takže nespěchat. A když to za půr roku spojíte nic Vám neuteče.

Je to velmi zjednodušeně napsáno.
¨
Dobrý je, že má Asta zájem a to je opravdu supr základ.
Ale zkuste nejdříve se na cvičáku poradit jak na to. Protože oni Vás vidí a trochu znají vašeho psa.
Takže to je má zkušenot a takhle jsem to psa učila a stále učím. Very Happy
Mějte se a výcviku zdar.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
przeczek_roman

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď skusim to tak jak pišete.nevím jestrli na aportek mam vhodny předmět poživam uzel z bavlny..větši pevny .balonky nechcě tu činkuz musim si koupit a skisít to.Děkuju Przeczek
przeczek_roman

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

když dělalm cvik ke mně to děla napoprve nečuha ja ji odepnu řeknuvolno jdu dla kemně jdu par kroku sni u nohy a vždy na poprve.je pravda že aport dělam až nakonec.děkuju
cela_alena

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Co mě ještě napadá.
Pokud nemáte aport , kupte dřevěný aport čínku s velkými koly to znamená "koncovky" aby byly dost velký. Hodně psů se snaží z nějakého důvodu brát aport za konce. Čím větší budou "koncovky" tím to bude nutit psa držet za prostředek.

http://www.gappay.cz/index.php?id=cz/katalog-produktu/poslusnost-a-motivace/aporty-balonky/aporty/aport-dreveny-0-65-kg

Dobrý je pro začátek i aport omotat, aby to bylo psu příjemnější do huby. Třeba fáškem nebo něčím příjemným.

Brát to tak, že aport není hračka. S uzlem , když to psa baví, tak uzel používat jako odměnu. s uzlem si může pes lítat, tahat dělat si co chce. Protže je to odměna a hra. Ale čínka by měla být čínka . S ní by pes lítat jen tak neměl. Není prostě na hraní.
Někteří psy s ní přiběhnou k pánovi a rádi se s ním o čínku potahají. To je samozřejmě něco jiného. Pokud pes rychle donese a s radostí s čínkou skočí na pána o potahání, tak určitě jo. Ale málo hovíků se chce o čínku tahat.
przeczek_roman

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 11:18 am    Předmět: Citovat

Děkuju moc pani aleno za radu teď už mam aport v naprostem pořadku
cela_alena

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 5:35 am    Předmět: Citovat

Tak to mě opravdu těší Smile že to pomohlo.
rihova_lenka

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 7:24 pm    Předmět: přivolání na dlouhém vodítku Citovat

Dobrý den, taky bych se ráda zeptala ohledně problémku. Myslím, že moje hovawartka (1,5roku) má přivolání dobré (fakt je, že prostě ne 100% - ale každý má své dny Smile
Na cvičáku mi poradili stopovací vodítko. Potíž je v tom, že fenka prostě ví, že je na vodítku a tudíž ztratila povel volno - tudíž nemohu učit přivolání, když ode mne nechce odejít , i když mám stopovací vodítko na zemi,ví to. Povel volno funguje jen, když je úplně odpoutaná. Neporadíte někdo, prosím, co s tím, abych mohla dopilovat přivolání za každé situace? (odbíhá třeba a neposlechne přivolání, když je na cvičáku kočárek s naším mimi- prostě si ho hlídá - ale jinak na procházkách na moje zavolání na cca 80-90% přijde). Moc děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 9:38 am    Předmět: Citovat

Volno na cvičišti je povel, který musí splnit. Jeho nácvik se většinou podceňuje a nechává se na dobrovolnosti.

Musíte naučit i povel volno, já jej učila stejně jako vysílačku, kdekoliv, kdykoliv a vždy když jsem věděla, že ve směru, kterým ho vysílám vždy něco najde, samozřejmě ze začátku jsem ho tam musela dotlačit několikrát než pochopil, že tam vždy něco je.
A pak nastupuje cvik přivolání po naučeném cviku volno, když tam psík nic nenalezne musíte ho přivolat i za pomocí šňůry..
Šňůra by měla být po celou dobu výcviku na psovi volně (nikoliv jen když jdu přivolávat)...a vyvarovat se stereotypu, že ták teď budu několik tréninků přivolávat, když už umí volno, vrátila by jste se na začátek Exclamation

Dle mého je zádrhel v tom, že jste přešla do stereotypu hned na začátku, připnou šňůru dám volno šukbnu přivolám, nakonec si psice toto spojila a proč by teda odbíhala, když ji stejně nic jiného nečeká, než že s ní po chvilce škubnu na přivolání...
Pokud chcete udělat psovi výcvik zajímavý, nikdy ne stereotypně, samozřejmě, že jsou nějaké cviky, kde to nějaký pes dle povahy i vyžaduje, ale má zkušenost je, že u HW stereotyp nee, nikdy nesmí dopředu vědět co ho čeká Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: