Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitační kód
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

Díky Aleno,
nicméně jsem se opět nedozvěděla, co vlastně ten kód N6 nebo N7 znamená, neberu-li v potaz, co napsala Bára. Je to fakt zvláštní, že psům dáte nějaký kód a pak jej teprve budete projednávat. A co se stane, pokud již tento kód někde uveden v minulosti byl ... když píšeš, že nemáš podklady. To budete nyní uchovněným jedincům přepisovat bonitační kartu?
Pokud bych třeba chtěla nakrýt psem, který má momentálně zadaný kód N6, tak vlastně ani nevím, jaký má exteriér, pokud zajdu daleko.
A odpověď na zařazení fen před psy na posuzování povah opět nikde ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

no myslím že paní otrubová vysvětlila jasně rpoč tomu tak je. osobně chápu že některé kody byly nuceni řkeněme vymyslet za pochodu aby mohla být bonitace dokončena nebo to měli jako bonitovaným jedincum říct přijdte později potřebujem vymysleet kod pro zalomek na ocase?
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 8:17 pm    Předmět: bonitace Citovat

Paní Otrubová odpověděla na otázku týkajících se písmen bonitačního kódu, které zatím nejsou v bonitačním kódu, ale ostatní moje otázky zůstaly nezodpovězeny... Odpoví na ně někdo z vedení klubu...?
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

otrubova_alena napsal:
Dobrý večer všem,
omlouvám se za opožděnou reakci, ale skolila mě viróza. Krátce se alespoň vyjádřím k tolik diskutovaným bonitačním kódům. Ráda bych se pokusila o objektivní zhodnocení situace.

Od předchozího vedení klubu jsme převzali bonitační kartu s kódy, tak , jak ji majitelé bonitovaných jedinců dostali předtištěnou. Bývalý Předseda klubu při předávání klubové dokumentace předeslal, že mnohé dokumenty není třeba předávat, protože vše potřebné nalezneme ve Zpravodajích. Bohužel jsem v součinnosti s Bonitační referentkou a s mnohými členy klubu zjistila, že v této kartě není zakomponována řada nových kódů, které se již kdysi dle potřeb bonitační komise při bonitacích doplnily, ale v kartě doplněny nebyly. Nedisponuji ani záznamem o doplnění bonitační karty a jejím případném schválení CHK či Výborem klubu.Ve Zpravodajích jsem o tomto záznamy nenašla.
Takže postupným pátráním shromažďuji upravené bonitační kódy.

Současně s tím vznikla i při stávajících bonitacích aktuální potřeba o doplnění kódů tak, aby bylo možno kódem vyjádřit uvedenou ext.vlastnost. Kódy jsme doplnili a na CHK projednáme jejich zařazení do bonitační karty tak, aby jsme vyloučili případné duplicity.

POKUD MÁTE NĚKDO UCHOVNĚNÉHO JEDINCE PŘED ROKEM 2007 A NARAZÍTE-LI V JEHO BONITAČNÍ KARTĚ NA RUČNĚ DOPISOVANÍ BONITAČNÍ KÓD, ZAŠLETE, PROSÍM, KOPII KARTY NA ADRESU HPCH. UVEDENÍ KÓD BUDE TÉŽ ZAŘAZEN DO BONITAČNÍ KARTY....PŘEDEM DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI Wink

Těm, kteří na tento stav upozornili již dříve též děkuji za spolupráci.

Pro úplnost informací - v současné době na podnět rozhodčích z exter. zvažuji komplexní úpravu bonitační karty. Vše bude nejdříve projednáno na CHK. O projednávaných bodech budete opět informováni ve Zpravodaji.

Přeji všem pěkný večer Smile

Nějakou podobnou odpověď jsem očekávala ... zase za vše může bývalý předseda ... po 9 měsících je to už trochu ohraná písnička Wink
Závažnější než změny bonitační karty ( kódy N6, N7 a N9 už byly použity na jaře v KM a v Praze, mohly být doplněny do bonitační karty a zveřejněny ve Zpravodaji 2 a 3/2007 spolu s výsledky bonitací) je celková organizace a hlavně průběh povahové části, kde nebyl minimálně na dvou bonitacích v Kroměříži dodržen platný bonitační řád... Sad
cely_erik

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 8:35 pm    Předmět: Re: bonitace Citovat

lyckova_barbora napsal:
Paní Otrubová odpověděla na otázku týkajících se písmen bonitačního kódu, které zatím nejsou v bonitačním kódu, ale ostatní moje otázky zůstaly nezodpovězeny... Odpoví na ně někdo z vedení klubu...?

Třeba pomůže souhrn dosavadních nezodpovězených dotazů Laughing :
- proč byli 2 psi k povahovým testům zařazeni mezi feny? Konkrétně: posuzovaní psi-samci měli čísla 1.-7., následovaly feny a mezi ně s č. 16. a 17. byli zařazeni psi.
- U dvou fen byla kódem N7 (ručně připsáno do bonitační karty) označena odchylka tzv. zálomek ocasu. Jelikož standard plemene není v případě ocasu moc podrobný, zajímalo by mě co to ten zálomek vlastně je? Jestliže anomálii ocasu u posouzené feny nerozpoznal ani veterinární lékař, jak se určuje/stanovuje tzv. zálomek?
- A ještě dotaz k mírám psa - bonitační kartou jsou jasně dány míry psa a přiřazení příslušného čísla celkového vzhledu. Dle bonitačních výsledků bylo třem fenám naměřeno 60cm a pouze jedné z nich bylo správně přiřazeno č.4 - celkového vzhledu, dalším dvěma bylo přiřazeno č.5. Proč???
- co vlastně ten kód N6 znamená?
Předem děkujeme za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

pecenkova_iva napsal:
a furt nechápu proč by pes nemohl jít po feně.-)) zkuste mi to někdo vysvětlit- pokud ta fena nehárá nebo není těsně po hárání já tam furt nějak nevidím problém- to že je to nepsané pravidlo je nepsané tak se muže porušovat ne?

Lidé, kteří alespoň něco málo vědí o kynologii nepotřebují žádné vysvětlení, proč se psi posuzují před fenami ... chtělo by to trochu zapojit hlavu a popřemýšlet Very Happy

Tou poslední větou jste opravdu "zaperlila" ... k tomu snad ani žádný komentář napsat nejde ...
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 9:28 pm    Předmět: Citovat

pecenkova_iva napsal:
a furt nechápu proč by pes nemohl jít po feně.-)) zkuste mi to někdo vysvětlit- pokud ta fena nehárá nebo není těsně po hárání já tam furt nějak nevidím problém- to že je to nepsané pravidlo je nepsané tak se muže porušovat ne?

Ona se nějak často porušují pravidla psaná ... natož pak nepsaná, že? Ale jak píše Hanka, tenhle Váš výrok je opravdu Ivo NO COMMENT !!!
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 7:22 am    Předmět: Citovat

Jak si můžete dovolit používat něco co není schváleno, neproběhla žádná změna?

Ivo Pečenková čtete vůbec, že i u zkoušek jsou odkládačky zvlášť, pes je na bonitaci uvázán u kolíku v omezeném prostoru, pokud před něj dáte fenu (může být i 14 dní po hárání) bude velmi zaujat nahromaděným pachem v tomto omezeném prostoru.
Porušování pravidel bych řekla, že je poslední dobou vaše veliká obliba, která fandíte.

Proč nejsou zodpovězeny otázky a je tu opět jen odpověď, že za to vlastně může bývalý předseda a nic neříkající omáčka okolo? - to už je opravdu trapné. Jak dlouho se budete touto frází ohánět 2 roky? Už je to skoro rok a na vše se odpovídá takto, změna žádná pouze jeden veliký bordel a anarchie ve výboru a CHK, kteří si věci mění tak jak se jim momentálně hodí. Na co tedy KLUB je? Myslím, že tento klub dává pouze větší prostor pouze k vyřizování osobních účtů a ne k solidnímu jednání.
Mít psi a takto proběhnou bonitace - upravená - odvolám se, či při nejmenším podám stížnost a žádost o prošetření k revizní komisi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 4:13 pm    Předmět: Citovat

porušování pravidel nefandím. ale když něco není psaný tak to není pravidlo tot muj nazor.
sama jsme zvědavá proč ti psi byly zařazeni na konec bonitace po nějakých fenách- zda šlo o nějakou žádost majitele nebo o co to zjistíme až někdo odpovíSmile trpělivost není vaše silná stránka.

jen na okraj chapu proč choděj feny po psech nicméně když dáte fenu která před 14 sny hárala na odložení nebo ke kolíku a po ní dáte jinou fenu- také jí to rozhodí řekla bych podobně jako toho psa:-)) protože i fena reaguje na pach jiné háravé- nebo dohárané feny.
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 4:31 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

dle dostupných dokumentů N6, N7, N9 do bonitačního kódu nepatří,přesto se používají už od roku 2004 )viz plemeníci.( dle ústní info od 2002)

Nejdříve by měli být bonitováni psi a pak feny ( bylo by vhodné doplnit
do bonitačního řádu).

Domnívám se, že by se celá zkouška povahy měla změnit. Ale v současné době není zřejmě vhodná atmosféra k tak závažným změnám. Teď se jen číhá na chyby "toho druhého".
Rozhodčího z výkonu a kvalitního figuranta na bonitaci považuji za výrazný posun k lepšímu.

Blanka Brázdová
foltyn_petr

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 8:08 pm    Předmět: Citovat

Přátelé hovawartů,
na bonitacích by určitě nemělo docházet k neodborným přehmatům a už vůbec k porušování řádů.Ale jedno pozitívům jsem z vašich příspěvků našel,klidně můžeme kritizovat akci, která měla určité nedostatky.Před několika měsíci by za takovou kritiku, hrozilo téměř vyloučení z klubu,
nebo urážlivý dopis předsedy(vlastní zkušenost).Přeji všem více pozitívního myšlení.
Dobrou noc
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:00 am    Předmět: Citovat

brazdova_blanka napsal:
Dobrý den,

dle dostupných dokumentů N6, N7, N9 do bonitačního kódu nepatří,přesto se používají už od roku 2004 )viz plemeníci.( dle ústní info od 2002)

Nejdříve by měli být bonitováni psi a pak feny ( bylo by vhodné doplnit
do bonitačního řádu).

Domnívám se, že by se celá zkouška povahy měla změnit. Ale v současné době není zřejmě vhodná atmosféra k tak závažným změnám. Teď se jen číhá na chyby "toho druhého".
Rozhodčího z výkonu a kvalitního figuranta na bonitaci považuji za výrazný posun k lepšímu.

Blanka Brázdová

Za bonitace je odpovědný bonitační referent ... třeba právě podle plemeníků mohl zjistit, že nemá kompletní bonitační kartu ... do první bonitace na to měl 3 měsíce ...
Do bonitačního řádu se bude muset doplnit spousta věcí, protože už nelze předpokládat, že se i další "nepsaná pravidla" budou dodržovat Cool
Jsem pro změnu bonitace včetně povahového testu ... ale podle toho, co zatím nový výbor vymyslel za změny se jeho návrhu docela děsím ...
Blanko, já nečíhám na chyby druhých ... nový výbor měl velkou šanci ukázat, že i podle stávajících řádů jde dělat věci líp, než to dělal starý výbor ... podle mě tuhle šanci "zahodil" Sad
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:17 am    Předmět: Citovat

foltyn_petr napsal:
Přátelé hovawartů,
na bonitacích by určitě nemělo docházet k neodborným přehmatům a už vůbec k porušování řádů.Ale jedno pozitívům jsem z vašich příspěvků našel,klidně můžeme kritizovat akci, která měla určité nedostatky.Před několika měsíci by za takovou kritiku, hrozilo téměř vyloučení z klubu,
nebo urážlivý dopis předsedy(vlastní zkušenost).Přeji všem více pozitívního myšlení.
Dobrou noc

Petře, já nevím, jestli je to tak pozitivní jak to na první pohled vypadá ... nikdo z nás "kritiků" nemůže vědět, jesli se za úsměvy nechystá nějaká naše "likvidace" ... např. jestli nepříjde obsílka ze soudu či z policie, aby jsme se "zabavili jinak a neměli na připomínky čas" ... Evil or Very Mad
A i to vyloučení z klubu může být pro nás podle výborem navrhovaných stanov docela reálná záležitost ... Confused
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:25 am    Předmět: Citovat

Paní Jemelková nestrašte.Na podávání žalob tu jsou jiní experti Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
heranova_dana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:47 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
první část příspěvku paní Jemelkové osobně považuji za ničím nepodložené spekulace, jakých bychom se měli podle mého názoru vyvarovat. Ač mám k některým aspektům fungování nového výboru své výhrady, tak toho, o čem píše paní Jemelková, bych se skutečně neobávala. Jediná žaloba, o které v souvislosti s Hwk vím, je žaloba podaná na Hwk skupinou pro divizní uspořádání, která byla zamítnuta. Informace o ní byly umístěny i na webu o divizním uspořádání, ale jsou již vymazány.
Daleko zajímavějším odrazovým můstkem k věcné diskusi je druhá část příspěvku - pojďme srovnat podmínky, které v obou navrhovaných variantách stanov opravňují vyloučení člena z klubu. Zkusím zkopírovat příslušné odstavce z obou návrhů a můžeme porovnávat. Nijak nepředjímám, k čemu dospějeme, zaujalo mne to jako zajímavé téma. Pokračování ale v tématu k tomu určenému a tím je Návrh stanov - http://diskuse.hovawart.cz/viewtopic.php?t=119
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:08 am    Předmět: Citovat

Pane Foltyne, vy jste se odpovědi dočkal, byť se Vám, jak píšete, nelíbila. Zde ve fóru, které zřídil sám výbor, stále na stole leží otázky, které výbor nechce nebo neumí zodpovědět Exclamation .
Paní Jemelková ví, o čem mluví, neboť dle autentické diskuse na DF hoviportálu se vážně uvažovalo o tom, podat na ni žalobu či trestní oznámení, aby byla zastrašená, čili tato informace je absolutně a 100% podložená.
Žaloba na klub sice byla v řízení první instance zamítnuta, ale alespoň vím, že si příští schůzi se svým právníkem prostě převezmu, sám si udělám prezenci, přijmu si za nového člena, koho budu chtít, zaplatím právníka a notáře za to, že to sepíšou jak chci a zápis jim "osvěžím", poruším při tom několik ustanovení Organizačního řádu, ale hlavně že jsem vyhrál, uchopil moc.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

Kárná komise dává šanci celou věc řádně projednat včetně možnosti vyjádřit a obhájit se toho, kdo se měl prohřešit. Naopak návrh Pravé packy je v tomto podstatně volnější a vyloučit by mne mohla i členská schůze o 10 členech bez mé přítomnosti a možnosti obhájit se. V tom je návrh PP nebezpečný.
Jinak doporučuji pečlivost, neboť návrh PP se také zmiňuje o Kárném řádu Exclamation .
foltyn_petr

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

Hanko,
jestli naTebe chtěl někdo pořádat hon,je mi to líto, ale konfrontační rétorika Tě stále neopouští.Tak Ti přeji aby jste měli
svou vytouženou divizi(viz.adresa) a už neměla strach z likvidace.
Ijá jsem pro změnu povahy na bonitacích.Měli bychom něco vymyslet.
Eriku děkuji za Tvou starostlivost.
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

foltyn_petr napsal:
Hanko,
jestli naTebe chtěl někdo pořádat hon,je mi to líto, ale konfrontační rétorika Tě stále neopouští.Tak Ti přeji aby jste měli
svou vytouženou divizi(viz.adresa) a už neměla strach z likvidace.
Ijá jsem pro změnu povahy na bonitacích.Měli bychom něco vymyslet.
Eriku děkuji za Tvou starostlivost.

Nevím, co myslíš tou konfrontační rétorikou ... jestli si Petře myslíš, že mě to kritické psaní sem do diskuze baví, tak jsi na velkém omylu... den po schůzi v Protivanově jsem Andrei Černé, která za mnou sama přišla, řekla, že jim (tedy nově zvolenému výboru) nevěřím, ale že budu hrozně ráda, pokud se pletu... bohužel se potvrdilo, že na předvolební sliby se po volbách rychle zapomíná ...
Já bych zde totiž mnohem raději řešila v diskuzi otázky chovu nebo např. ten nový bonitační řád, než kritizovala práci výboru ... ale není mi jedno, co se teď v klubu děje a kam pod vedením nového výboru směřuje Sad
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:41 pm    Předmět: Autentická diskuze na DF Hoviportálu Citovat

cely_erik napsal:
Paní Jemelková ví, o čem mluví, neboť dle autentické diskuse na DF hoviportálu se vážně uvažovalo o tom, podat na ni žalobu či trestní oznámení, aby byla zastrašená, čili tato informace je absolutně a 100% podložená.

Pane Eriku, velice mne udivuje vaše jistota, že diskuze na DF byla "autentická" ... Kdepak se bere Vaše jistota ??? Shocked Very Happy

Jste snad sám schopen tuto informaci 100% podložit ???
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

Přejdi na: