Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitační kód
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer všem, i Tobě Hanko.
Ano, vzpomínám si, opravdu jsi řekla, že nevěříš.
To přetrvává dodnes. Sama jsi dlouho ve výboru fungovala. Kolik let? Sest, sedm nebo více? Dobře víš, kolik času a práce za tím stojí a že co se v minulosti ušilo horkou jehlou, bylo většinou k pláči. Jaké konkrétní změny bonitačního řádu máš na mysli? Pojďme se např pobavit o podmínkách smlouvy s vyhodnocovatelem RTG DKK.

[size=9][i] ... jestli si Petře myslíš, že mě to kritické psaní sem do diskuze baví, tak jsi na velkém omylu... den po schůzi v Protivanově jsem Andrei Černé, která za mnou sama přišla, řekla, že jim (tedy nově zvolenému výboru) nevěřím, ale že budu hrozně ráda, pokud se pletu... [/i][/size]

Naposledy upravil cerna_andrea dne ne září 30, 2007 9:16 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:15 pm    Předmět: Re: Autentická diskuze na DF Hoviportálu Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
cely_erik napsal:
Paní Jemelková ví, o čem mluví, neboť dle autentické diskuse na DF hoviportálu se vážně uvažovalo o tom, podat na ni žalobu či trestní oznámení, aby byla zastrašená, čili tato informace je absolutně a 100% podložená.

Pane Eriku, velice mne udivuje vaše jistota, že diskuze na DF byla "autentická" ... Kdepak se bere Vaše jistota ??? Shocked Very Happy

Jste snad sám schopen tuto informaci 100% podložit ???

Ano.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

Ale abychom nebyli jen off topic:

Třeba pomůže souhrn dosavadních nezodpovězených dotazů Laughing :
- proč byli 2 psi k povahovým testům zařazeni mezi feny? Konkrétně: posuzovaní psi-samci měli čísla 1.-7., následovaly feny a mezi ně s č. 16. a 17. byli zařazeni psi.
- U dvou fen byla kódem N7 (ručně připsáno do bonitační karty) označena odchylka tzv. zálomek ocasu. Jelikož standard plemene není v případě ocasu moc podrobný, zajímalo by mě co to ten zálomek vlastně je? Jestliže anomálii ocasu u posouzené feny nerozpoznal ani veterinární lékař, jak se určuje/stanovuje tzv. zálomek?
- A ještě dotaz k mírám psa - bonitační kartou jsou jasně dány míry psa a přiřazení příslušného čísla celkového vzhledu. Dle bonitačních výsledků bylo třem fenám naměřeno 60cm a pouze jedné z nich bylo správně přiřazeno č.4 - celkového vzhledu, dalším dvěma bylo přiřazeno č.5. Proč???
- co vlastně ten kód N6 znamená?
Předem děkujeme za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Eriku, obávám se, že se stejně jako já, opakovaně ptáš naprosto zbytečně. Některým se tu prostě neodpovídá. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
Eriku, obávám se, že se stejně jako já, opakovaně ptáš naprosto zbytečně. Některým se tu prostě neodpovídá. Sad

Jsem člen klubu, sice nepohodlný, ale jsem.
Jen jsem posbíral dohromady ty otázky, na které nebylo odpovězeno a na které se ptali i jiní členové. Čili oni neodpovídáním nepohrdají jen mnou, ale i jinými členy a ještě se snaží, aby se příspěvky off topic zapomnělo na původní otázky. Evil or Very Mad hmm...
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 10:11 pm    Předmět: Citovat

cerna_andrea napsal:
Dobrý večer všem, i Tobě Hanko.
Ano, vzpomínám si, opravdu jsi řekla, že nevěříš.
To přetrvává dodnes. Sama jsi dlouho ve výboru fungovala. Kolik let? Sest, sedm nebo více? Dobře víš, kolik času a práce za tím stojí a že co se v minulosti ušilo horkou jehlou, bylo většinou k pláči. Jaké konkrétní změny bonitačního řádu máš na mysli? Pojďme se např pobavit o podmínkách smlouvy s vyhodnocovatelem RTG DKK.

[size=9][i] ... jestli si Petře myslíš, že mě to kritické psaní sem do diskuze baví, tak jsi na velkém omylu... den po schůzi v Protivanově jsem Andrei Černé, která za mnou sama přišla, řekla, že jim (tedy nově zvolenému výboru) nevěřím, ale že budu hrozně ráda, pokud se pletu... [/i][/size]

Nevím, co má společného moje délka působení v bývalém výboru s touto probíhající diskuzí (snad jen to, že mi na klubu pořád ještě záleží a nějak nemůžu dělat "mrtvého brouka" a mlčet, když se mi něco nelíbí)... možná by, Andreo, bylo lepší reagovat alespoň na nějaké dotazy tady položené než se pokoušet o změnu tématu Wink
... ale máš pravdu v tom, že moje nedůvěra ke slibům výboru, které byly dokonce sepsány do volebního programu, trvá ... jedna z nejvýraznějších změn měla být komunikace výboru s členy ... v té se ale nic nezměnilo, pokud nepočítám založení tohoto diskuzního fóra ... ale tady nějak postrádám diskuzní příspěvky ze strany výboru ... že by Vám sloužilo jen k sledování dění mezi členy? Confused
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:03 am    Předmět: Citovat

Odpověď na výše položené otázky přísluší v prvé řadě bonitační referentce, která bonitace organizačně zajišťuje. Ta byla k odpovědi vyzvána, doposud ale nereagovala. Na základě doručeného oficiálního podnětu k revizní komisi i mně jako předsedkyni výboru, si dovolím odpovědět a za zpoždění se omlouvám:

1) na povahovou část bonitace nastupovali psi v pořadí daném katalogem. Při jeho sestavování vznikla chyba v důsledku které byli dva psi posuzováni mezi fenami. Před začátkem akce si toho bohužel nikdo z přítomných nevšiml, ale uznávám, že takový "přešlap" by se stát neměl a nerada bych, aby se opakoval. Z chyby se poučíme - je to podnět k úpravě bonitačního řádu.

2) Bonitační karta je v klubu používána již řadu let, procházela vývojem a procházet bude, protože má odrážet aktuální stav posuzovaných psů a fen. Písmeno N (ocas) je uvedeno buď S jako standartní, nebo číslováno od 1 do 5 - vysoko nasazený, nízko nasazený, háčkující, vysoko nad hřbet nesený, delší. Před pěti lety (mně poslední známé datum aktualizace bonitační karty) se anomálie ocasu u českých hovawartů neobjevovaly. V některých zahraničních klubech jsou dnes vadou vyřazující z chovu a zahraniční rozhodčí (např Sabine Kerschner na jarní klubové výstavě v Kroměříži) jsou při zjištění nekompromisní. U nás se tento "problém" monitoruje, proto je dle mého dobře, že u konkrétního jedince je odchylka do karty poznačena. Pokud by bonitační karta obsahovala kolonku "ostatní poznámky", bylo by to možná poznačeno tam. V sobotu 22.9. tomu tak nebylo a já věřím, že po této nepříjemné záležitosti BUDE bonitační karta aktualizována!

3) zápis do bonitační karty je podstatnou součástí bonitace. Pokud se zapisující přehlédl a chybu si neuvědomil ani on ani zbývající členové bonitační komise, v pořádku to samozřejmě není. Není to však chyba nenapravitelná a bonitační referentka případně hlavní poradkyně chovu zajistí opravu jak v bonitační kartě tak v průkazu původu.
Za upozornění díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 7:23 am    Předmět: Citovat

Paní Černá a spol., myslíte si,že po tom co jste předvedli v Protivanově je možné důvěřovat nějaké členské schůzi, kde si kdo chce jak chce může opatřit tolik plných mocí kolik potřebuje? Nahlásit si před členskou schůzí nové členy (rodinku, kamarádíčky apod.), pak si odhlasovat co chce jak chce. Myslíte si, že členské schůze budou probíhat normálně??? Určitě ne, vaše stažené zadnice budou mít za zadkem na každé schůzi pana Továrka či paní Továrkovou, který bude placena z našich členských poplatků, aby chránili ne náš, ale váš zadek. Co kdyby někdo chtěl náhodou udělat to co vy, že?

Výbor funguje chabě, sliby - chyby, zopakuji nedodržení jakéhokoliv slíbeného termínu, stanovy apod..., neorganizovaný bordel v bonitacích, které ho si bohužel nikdo nevšimne, protože to výkoným orgánům bohužel nedochází, stále neúplné klubové stránky, nárůst výcvikových akcí??? No to se tedy opravdu směji, asi mezi ně počítáte HWPS.Lepší komunikace s členy, tak to už se za břicho popadám, nejdřív musí členská základna vyvinout hodně veliký nátlak, aby se dočkala mizerné neúplné odpovědi.
Výbor schůzuje a schůzuje, členové platí a platí a výsledky??? Výsledky jsou pečlivě ukryté.
Co propagace jedinců bez PP, která proběhla internetem členem HW klubu? Ticho po pěšince, nebo se toto děje utajeně, z jakého důvodu?

Toť můj názor na fungování současného vedení klubu. Myslím, že stanovy evidentně ušité na míru panem Továrkem nemůžou projít členskou schůzí - východisko z této situace - vidím jediné.
Nové volby nebo přijmutí divizí a tím také nové volby.

Naposledy upravil vlkova_ivana dne po říjen 01, 2007 8:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 7:45 am    Předmět: Citovat

Poznámka k odpovědi A.Černé:

"3) zápis do bonitační karty je podstatnou součástí bonitace. Pokud se zapisující přehlédl a chybu si neuvědomil ani on ani zbývající členové bonitační komise, v pořádku to samozřejmě není. Není to však chyba nenapravitelná a bonitační referentka případně hlavní poradkyně chovu zajistí opravu jak v bonitační kartě tak v průkazu původu. "

Zapisující se nepřehlédl a neudělal žádnou chybu, dokonce na tuto skutečnost předsedkyni komise upozornil. Přesto záznam v kódu zůstal nezměněn..., ono líbivější je samozřejmě mít v kódu ideální označení 5... Závěr si už může udělat každý sám...
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:41 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, dovolím si trošku se vrátit k problematice chybějících kódů "N" (ocas), přečetla jsem si právě vyjádření RK, která kontatuje, že kódy vyjadřující odchylky na ocase - zálomek aj. budou odstraněny z bonitačního kódu, protože nejsou v bonitační kartě. Rozhodnutí jistě správné a podle stávajících pravidel. ALE !!! Jak už tu někdo psal - těchto "vad" ocasu se objevilo dosti značné množství a kdo byl na KV na jaře v Milovicích a hlavně na SV na Slovensku teď ve Varíně si jistě všimnul velmi pečlivého až puntičkářského posuzování a prohmatávání jednotlivých článků ocasu u všech psů, obě výstavy posuzovali zahr. rozhodčí. Nevím přesně jak v Milovicích, ale ve Varíně to byla velmi závažná vada !!! která vedla dokonce nejen se snížené známce, ale i k diskvalifikaci jedince (nejsem si tím jistá, možná mě doplní Hanka J.) ale každopádně se o tom v kruhu diskutovalo a majitel byl na tuto vadu upozorněn. Ptám se tedy, je tata vada dědičná ? a jestli ano je správné z hlediska chovu !!! neuvádět tyto vady ocasu v bonitačním kódu, byť je to z hlediska papírového v pořádku ... nezavíráme oči před něčím, co může vést k poškození celého chovu hw v ČR ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Mě by zajímalo zda může zálomek na ocasu opravdu být takový problém.Setkal se někdo s tím,že by štěňata po psu se zálomkem měla problém s páteří?
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:56 am    Předmět: Citovat

Ještě doplňuji, že sama úplně přesně nevím co to ten zálomek vlastně je a zda-li je to takový problém či dědičná vada. Ale vzhledem k výše napsanému, bych uvítala kvalifikovanou odpověď.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 9:17 am    Předmět: Citovat

Také jsem si přečetla vyjádření RK. Tím, že se zruší z bonitační karty "neodsouhlasené" kódy jsme tak získali jednoho suprového plemeníka. Mám tím na mysli černého Benjiho z Pomezí. Já osobně být panem Myšákem, tak se opět odvolám a z bonitačního kódu si nechám odstranit A6 (které mimochodem také neexistuje a kolem něhož bylo na bonitaci v KM tolik rozruchu) a pak i to nešťastné a stále zmiňované N6, o němž stále netuším, co vlastně znamená. N7 je tedy podle všeho zálomek na ocase, ale víte někdo co je N6, fakt by mě to zajímalo. Mohl by mi to sem napsat třeba někdo, kdo to má v bonitační kartě nebo napsané u svodu - samozřejmě předpokládám, že s vysvětlením, pokud tento kód není daný?
A co se týká toho Benjiho, hned jdu majitele informovat. Vlasťo gratuluji, v tom případě máte doma perfektního plemeníka s čistým bonitačním kódem.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

O zálomku toho moc nevím,ale z toho mála jen to,že by mělo jít o dědičnou vadu.Spíš by mě zajímalo zda je to opravdu takový problém?Měl někdo po psu se zálomkem štěňata,která měla roštěp páteře či nějakou jinou vadu páteře?
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 11:01 am    Předmět: Citovat

Co znamená A6?

Všem kterým byl diagnostikován bonitačním komisařem zálomek na ocase a mají pochybnoti , doporučuji jediné - RTG ocasu u veterináře, kterému bych rozhodně důvěřovala více. Wink
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

A6 - podle toho, co jsem četla v bonitační kartě Benjiho je to klešťový - nepravidelný skus !? Podle mého názoru je klešťový skus A1. O nepravidelnosti skusu bonitační karta nic neříká.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněla podotknout, že výše jmenovaný pes má omezenou chovnost. Teprve po předvedení 2/3 potomstva s nůžkovým skusem (po dvou různých fenách) mu může být chovnost prodloužena. Myslela jsem, že od takových praktik (tedy předvádění potomků za účelem prodloužení chovnosti) jsme upustili.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 4:19 pm    Předmět: Citovat

Tak teď si mě dostala, já do dneška žila, že existují 5 základních druhů skusů : skusy - nůžkový, klešťový, předkus, podkus a nepravidelný skus.
Nepravidelné kleště - to je nějaký nový druh? A jak vypadá?
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:42 pm    Předmět: Citovat

Promiň Ivčo, dostat jsem tě opravdu nechtěla ... ale co je psáno, to je dáno. Na takovém skusu se shodla bonitační komise při bonitaci v Kroměříži a ta přece ví, o čem mluví Nebo že by ne ?! Jeden odborník vedle druhého, tak že by neznali, jaké druhy skusů se u psů vyskytují Question
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:21 am    Předmět: Citovat

prosím vás vy se tu dohadujete o nějakém zálomku ocasu- který může vzniknout i urazem a podobně. jasně je to aktuální věc kvuli bonitacím.
Ale že se v chovu vyskytují jiné dědičné- závažné choroby vás nikoho asi nezajímá že vklidu může bejt uchovněna fena nebo pes s hypofunkcí štítné žlázy a na této feně se dá vklidu chovat je vám asi jedno- tímto bych se zabývala být vámi- a nenějakýma tahanicema o 3 čísla v bonitační kartě. informovanost ohledně hypofunkce štítné žlázy je v žlenské základně řekla bych skoro nulová na stránkách o této poruše není ani zmínka. to je podle mě zásadní problém a ne vaše žabomyší války o ničem
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

Přejdi na: