Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Zdraví HW
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 10:41 pm    Předmět: Citovat

ještě mi to nedá .-))
http://www.hovawarty.sk/odborne-clanky/odborne-clanky-hypothyreoza.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrakova_jana

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 6:17 pm    Předmět: Citovat

Někdo se tady ptal, co je nepravidelný klešťový skus.Někdo další odpověděl, ale odpověď nebyla zcela správná.Jestliže většina řezáků je v kleštích, pak se jedná o základní termín, klešťový skus. Ale třeba jeden řezák je vysunut
více dopředu, tedy je v předkusu a jeden nebo třeba dva jsou zase více vzadu, tedy v nůžkovém skusu.Dolní řada řezáků není ve správné řadě, je
"rozházená". Tento stav se může definovat jako nepravidelný klešťový skus,
nebo taky klešťový slus s nepravidelnou / nebo rozházenou/ dolní řadou.
Jedná se vždy o řezáky dolní / mohou to být i horní, ale takový stav jsem ještě neviděla/ a rozházená může být i celá řada, ale skoro vždy se jedná jen o dva nebo tři zuby od středu.
cela_alena

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 7:39 pm    Předmět: Citovat

Opět zdravím a přeji příjemný večer,
chtěla bych se ještě zeptat a znát názory i ostatních co si myslí o tom, že feny se mohou do chovu pouštet i s DKK2/2 sice s omezením a psi musí mít 0/0 není to diskriminace .
Nebylo by lepší a větší motivace pro páníčky psů kdyby feny i psi se připouštěli stejně a to 1/1 a třeba pes s omezením a pouze vždy povolovat na feny 0/0 a naopak. Někdo může oponovat, že psa 1/1 nebo 1/0 by si nikdo nevybral, ale nebylo by lepší to nechat na majitelích fen jestli by takového psa chtěli .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

S témto bych velice souhlasila. Myslím, že omezovat psy na 0/0 a feny nechávat na 2/2 je velmi doskriminující a zajímalo by mne zda někdo ví o klubu kde takto také dělá rozdíly mezi psem a fenou.
Stupeň 1/1 bych vůbec ani v chovu neomezovala neb to jsou (a nyní použiji slova MVDr. Ekra) velice miniaturní změny v kloubu a tento kloub je vpodstatě zdravým kloubem.
Také jsem nakoukla na stránky klubů jiných pracovních plemen jak jsou na tom s omezováním DKK ve smyslu pes/fena a stupeň jež připouštějí do chovu:

Plemeno: Pes fena
Beauceron 2/2 2/2
Belg. ovč.: 2/2 2/2
Briard 3/3 3/3
Něm. ovč. 2/2 2/2
Dobrman 2/2 2/2
Rotvajler 2/2 2/2
Erdelterier 1/1 1/1

Zkrátka patříme k jednomu z nejpřísnějších klubů, a jen těžko se majitelům vysvětluje, že jejich pes má 1/0 a i přes to že je naprosto zdravým psem do chovu nesmí protože zrovna jen Hovawart Klub do chovu psy s 1/0 nepouští ....
Myslím, že toto i odradí spoustu zájemců jež se chtějí kynologii věnovat na plný úvazek a to včetně úspěšné bonitace. Pořídit psa je prostě neúměrně vysoké riziko. Vždyť rozdíl mezi 0/0 a 1/1 je velice diskutabilní....
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 11:57 pm    Předmět: Anomálie ocasu Citovat

Anomálie ,tzv.zálomek, je vrozená vada,která je na ocásku viditelná a hmatatelná už v den porodu . Stalo se mě to ve dvou vrzích.Prvně se to projevilo pouhým hrbolkem na obratli-byl jako do obloučku.Mvdr potvrdil ,že se jedná o tzv.zálomek.Všechny ostatní obratle -2-pod zalomkem byli volně pohyblivé.PCH toto zapsala do zápisu o kontrole vrhu.Nové majitele jsem s tímto seznámila,uvedla ve smlouvě,cenu snížila.Při mé kontrole -5měsíců věku št.-jsem zjistila poslední 2 články nepohyblivé.Ve 2.případě byl ocásek od 2.spodního obratle srostlý do pravého úhle.Toto štěně fena zalehla.
Měla jsem 2 exporty do ciziny.tito noví majitelé se o korektnost ocásků v celém vrhu zajímali.Proto mě velice překvapilo,když jsem na svodech mladých zjistila,že št. s N6-zálomek?mají nové majitele -cizince.
Měla jsem šarplaninku,tam se anomálie kontrolují.Asi tak do 26měsíců měla ocas zcela korektní,potom jsem zjistila srostlé poslední 3 obratle.Nikdy s tím neměla problém ,neměla nikdy št., tak nemohu řící, zda-li a do jaké míry je to dědičné.
My používáme kod N3-háčkující ocas. V německé bon.kartě se používá: držení ocasu:1. správné , 2.stranou nošený.Navrhovala bych N3-změnit na výklad-stranou nošený.,protože tento ocas je zcela korektní,beze změn.Problematikou anomálií ocasů bychom se měli zabývat za přispění více názorů Mvdr.Na kolik je toto dědičné,chtěla bych vědět názor německých ,rakouského a slovenského klubu.
Faktem je ,že kdyby všichni naši rozhodčí posuzovali anomalii ocasu jako něm.rozh.,tak by se HW s anomalií ocasu nemohl zůčastnit bonitace,protože se znamkou dostatečná či snad vyloučen na bonitaci
nelze jít.
Co se týče DKK1/1 byla bych pro psi i feny bez omezení, ale byla bych pro tvrdší penalizaci a vyřazení z chovu jedinců -silně odstouplé uši, tak jak je to ve vyřazujícich vadách.Ale to vše ukáže čas.
srbecka_kamila

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

[quote="tuzarova_miloslava"]
Zkrátka patříme k jednomu z nejpřísnějších klubů, a jen těžko se majitelům vysvětluje, že jejich pes má 1/0 a i přes to že je naprosto zdravým psem do chovu nesmí protože zrovna jen Hovawart Klub do chovu psy s 1/0 nepouští .... [quote]

... chtěla bych se zeptat, zda někdo ví na základě čeho se HWK rozhodl, že fena 2/2 je pro chov vhodná - ale pes např. 0/1 ne. Je nějak podloženo, že feny jsou "méně rizikové"?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Kamilo toto se tvrdilo dřív- nebyly jsme jedinej klub kterej to takhle měl nciméně se zjistilo žeje to rpostě blbost. a vtěšina klubu teda srovnala psi na stejnou uroveň s fenami snížili stupeň. tudíž si mylsím že by o HW klub měl jít s dobou a pouštět feny i psi s 1/1 ovšem tyto jedince připouštět pouze s jedinci 0/0 . jeslti se tohoto někdy dočkáme těžko říct já doufá že ano. stejně tak doufám že se třeba dočkáme doporučenína vyšetření štítné žlázy u chovných psů a podobných zdravotních vyšetření. ve zpravodaji mě docela fascinoval odstavec ve kteréms e tvrdí že jediné co Hw kluib nemohl odevzdat byl přehled zdraví našich HW už si nepamatuju komu- vyjima DKK. je to škoda že se o zdraví našich HW nicneví. nebo byl duvodjiný?
mrakova_jana

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 8:07 pm    Předmět: Citovat

Po delší době jsem se zase podívala na diskuzní fórum a jako bývalá dlouholetá chovatelka briardů se musím ohradit - briardi mají povoleno do základního chovu maximálně 2/2 !! Nevím, odkud se ta trojka objevila.
Ale nikdo by s takovým psem nenakryl, je chovný jen teoreticky.
Co se týká DKK, plně souhlasím s návrhem nového řádu,uchovnit i jedince
s DKK 1/1.
Směrnice dle Norberga říká:
St.0 - negativní- anat.pravidelnost kloubu,úhel 105°a více
" 1 - přechodný-mírná anat.nepravidelnost, úhel 105°
" 2 - lehký-patrná anat.nepravidelnost, úhel 105°-100°,
tedy úhel dle Norberga 106°je DKK negativní,úhel 105 je už 1/1 a úhel 104 je
už stupeň č.2
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: