Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Zrušení členské schůze
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 6:07 pm    Předmět: Zrušení členské schůze Citovat

Vážená paní Černá,
mám dotaz kdo bude platit pronájem sálu v Milovicích pro diskusi (doufám, že ne členové z členských příspěvků) ?A proč jsou členové nuceni jet na dvě akce, nejprve na diskusi a po té na členskou schůzi??? Bude hrazeno cestovné členům, kteří chtějí mít stejná práva jako členové účastníci se víkendu v Milovicích??? Či oni si to prostě musím zaplatit, ač se jedná o hrubou chybu výboru klubu?
Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cely_erik

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 6:40 pm    Předmět: Citovat

Schůze mohla být takto diletantsky "svolána/nesvolána" ze dvou důvodů:
- záměrně, aby její případný pro PP nepříznivý výsledek mohl být pohodlně anulován anebo
- díky naprosté neschopnosti vedení klubu, které packá jednu akci za druhou Crying or Very sad
Také mne by zajímalo, kdo ponese veškeré náklady vzniklé neprofesionalitou stávajícího výboru.
O mne jeden ze stávajících členů výboru napsal, že nemám skener, natož abych ho uměl ovládat. Myslím, že nejen tento členy by se měl chytnout za nos Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

Paní Vlková, nesouhlasím s Vámi, že jsou členové k něčemu nuceni. Nemohu proto odpovědět na Vaši otázku: "Proc?"

Je milé vědět, že Vám jako členu klubu není lhostejné co se s členskými příspěvky děje. To Vám jistě udělám radost když napíšu, že na mnoho nesrovnalostí z minulých účetních období jsem upozornila a jsou v řešení. Jako statutár v tomto nejdu ve stopách svého předchůdce a rozhodnutí jak situaci řešit - úhrada nájmu prostor - nechám na členské schůzi. Pokud ta rozhodne, že jsem to já, kdo ponese náklady, rozbiju prasátko. To je moje představa o zodpovědnosti za vlastní činy.

Pane Celý, připusťme, že by na schůzi byl schválen návrh stanov který spolupředkládáte a následně na to, byla schůze prohlášena za neplatnou.
Jak se Vám ta představa líbí?
Já osobně jsem ráda, že bylo na nedopatření upozorněno teď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 10:52 pm    Předmět: Citovat

Paní Černá,

vidím,že omluvit se za takovu botu není vaše obliba. To, že uspořádáte diskusní večírek před členskou schůzí na téma stanovy, je nefér vůči členům, kteří se výstavy ani bonitace neúčastní a přesto by chtěli vidět diskuse nad stanovami. Musí tak místo jedné řádné schůze při jejímž svolání jste porušili organizační řád platný, tito členové na schůze dvě.
Můžu se zeptat proč vlastní chybu obracíte opět do úplně jiné roviny?Už trošku obehraná písnička - není vám trapně?: Jako statutár v tomto nejdu ve stopách svého předchůdce a rozhodnutí jak situaci řešit - úhrada nájmu prostor - nechám na členské schůzi. Pokud ta rozhodne, že jsem to já, kdo ponese náklady, rozbiju prasátko. To je moje představa o zodpovědnosti za vlastní činy.

Mám dotaz - Myslíte si, že omluva všem členům klubu není na místě?, Místo věty stala se administrativní chyba, ony se ty chyby nějak stávají poslední dobou pořád - bonitace, schůze ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 12:19 am    Předmět: Citovat

Paní Vlková, jak je uvedeno na hlavní stránce webu, členům bude zaslán dopis. Nepředcházejte, prosím, událostem.

Domnívám se, že většina členů za těchto okolností přivítá variantu mít možnost o obou návrzích stanov diskutovat osobně. Myslíte, že tomu tak není?
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 6:04 am    Předmět: Citovat

cerna_andrea napsal:
Paní Vlková, jak je uvedeno na hlavní stránce webu, členům bude zaslán dopis. Nepředcházejte, prosím, událostem.

Domnívám se, že většina členů za těchto okolností přivítá variantu mít možnost o obou návrzích stanov diskutovat osobně. Myslíte, že tomu tak není?

Já si myslím, že diskuse měla proběhnout a být umožněna na řádné členské schůzi nikoliv na jakém si předvečírku.
Já tedy osobně přiznání vlastní chyby a omluvu na webových stránkách nevidím - vy ano? Nebo snad čekáte na něco jiného? No kdybych nepředcházela situacem mělo by to daleko horší následky...
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:35 am    Předmět: Citovat

cerna_andrea napsal:
Paní Vlková, nesouhlasím s Vámi, že jsou členové k něčemu nuceni. Nemohu proto odpovědět na Vaši otázku: "Proc?"

Samozřejmě, že členové k ničemu nuceni nejsou ... ono je totiž pohodlnější uspořádat schůzi v jiném termínu, případně jinde a doufat, že protože to není při výstavě, nepřijede tolik lidí. Já teda nevím, ale čím dál víc mi to příjde jako promyšlený krok.

citace:
Pane Celý, připusťme, že by na schůzi byl schválen návrh stanov který spolupředkládáte a následně na to, byla schůze prohlášena za neplatnou.

No to je právě to, o co, se obávám, celému vedení jde. Aby se něco schválilo, je úplně jedno co ... a on pak jenom tak náhodou někdo přišel na to, že schůze byla neplatná. Neříkejte mi, že jste tam v tom vedení všichni takoví ... aby si ani jeden z vás nevšiml, že na pozvánce něco není v pořádku.

citace:
Já osobně jsem ráda, že bylo na nedopatření upozorněno teď

Tak to jsme určitě všichni a doufáme, že takových dalších nedopatření a překlepů se pro příště vyvarujete.

Na ostatní text nemá vůbec smysl odpovídat. I když jedno si neodpustím. Pokud chce někdo dělat něco líp, než tomu bylo v pořád vytahované minulosti, tak ať to tak opravdu dělá. A ne, že se bude pořád odvolávat na to, jak to bylo, jak máte všichni ve zvyku. Máte možnost ukázat, co dovedete líp, ale ne že budeme pokaždé s hrůzou očekávat, co z výboru vypadne a co bude platné a co nebude. Moc jste toho teda zatím neukázali.

Příjde mi, že o teplá placená korýtka rozhodně nešlo "minulému" výboru, vždyť si vzpomeňte, kdo navrhuje placené funkce ... nebo jste ten návrh ani nečetli? :-![/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cerna_andrea

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 11:17 am    Předmět: Citovat

Martino, o návrhu termínu a místa se hlasovalo viz. http://www.hovawart.cz/klub/dokumenty/schuze/vk-rk-chk/2007-05-tetcice.pdf příloha č.3.
Do Zpravodaje měl být program doplněn.
Nic jiného v tom hledat nemusíš.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

cerna_andrea napsal:
Martino, o návrhu termínu a místa se hlasovalo viz. http://www.hovawart.cz/klub/dokumenty/schuze/vk-rk-chk/2007-05-tetcice.pdf příloha č.3.

Nějak mi uniká co to má společného s příspěvkem Martiny??? Nikdo tady přeci nepíše, že schůze v Milovicích neměla být v Milovicích a že místo si vymyslel pouze výbor klubu. Tady přeci jde o to, že nedodržujete oraganizační řád klubu ani rozhodnutí závěrů RK. A z důsledku tohoto místo jedné schůze uděláte schůze 2 a tudíž členové pokud mají zájem o dění v klubu musí místo na jednu akci jet na dvě z viny výboru klubu - chápete to?
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Andreo odpověděla jsi na to, na co se nikdo neptal. Proč jsi nereagovala i na zbytek mého příspěvku?
Mimochodem v uvedeném dokumentu, v němž odkazuješ na přílohu č.3 jsem našla pouze zápis ze schůze, výsledky hlasování, ale ani jednu přílohu. Že by se mi to špatně zobrazovalo? Pokud ano, tak se omlouvám, koupím si nový PC.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 11:53 am    Předmět: Citovat

ó pardón, už se mi to zobrazilo, nicméně nevím, zda je to to pravé, na co mám koukat.
Jako příloha je uvedeno: Hlasování per rollam od 30.3.2007 do 20.5.2007.
Na stránce podtím je pak uvedeno: Výsledky hlasování výboru formou perr rollam v době od 31.3. do 20.5.2007.
Ani takovou blbost jako správně uvedené datum nejste schopni zkontrolovat ...
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 12:19 pm    Předmět: Citovat

cerna_andrea napsal:

Andreo, zveřejněný zápis z jednání je podle mě jen pracovní dokument výboru, oficiální oznámení pro členy klubu bych tam nehledala ...
Pokud by sis alespoň přečetla zatím pořád platný OŘ, tak program schůze nemusí být zveřejněn ve Zpravodaji, stačilo ho "vyvěsit" do daného termínu na klubových stránkách ...
Musím souhlasit s Martinou ... buď je celý výbor neschopný (i žák základní školy ví, že pozvánka na nějakou akci obsahuje den, hodinu a misto konání) nebo to byl úmysl a pokus o ovlivnění výsledku členské schůze podle toho, jak by se to výboru hodilo ... Evil or Very Mad
Očekávat nějakou omluvu členům, z kterých si "administrativními chybami" děláte blázny, by bylo od Vás asi fakt zbytečné ...
valentova_martina

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 1:37 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, mám taky jeden dotaz?
Kdo by tedy měl platit ty dopisy, které budou zaslány? Pokud si to spočítáme, jen při 7,50 Kč za dopis krát cca 750 členů poštovné bude činit 5 625 Kč.
Za chyby by se mělo platit, nebo tomu tak není ??
Zamysleme se, čí je to asi chyba Twisted Evil
Členů nebo výboru klubu Question Question
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

Nemohu si pomoci, ale začíná mně tahle předdiskuze připomínat minulý rok a to pátek před volbami , kdy skupina lidi , která si říkala Pravá packa nyní nový výbor klubu udělali tzv. volební guláš nebo-li "vymývání mozků, zaslepování lidi" a snažili se lidi osvítit (jak říkala předsedkyně paní Černá " my vás osvítíme" ) a kupovali si lidi jak hezkými sliby - teď už víme , že to byly pouhé sliby (komunikace, bonitace......... ) a nejen si je kupovali sliby dávali všem lidem všechno zdarma(hromada jídla, pití) aby ukázali jak jsou dobří a že oni na to mají - ještě teď při té vzpomínce se musím otřepat .
Tímhle jsem chtěla říct, že je to opět nefér jednání vůči všem členům , buď se má svolat řádná členská schůze a udělat všem stejný podmínky pro diskutování a různé návrhy nad změnami a ne , aby jedna skupina , která zrovna bude na výstavě "něco" rozjela, rozdiskutovala a ostatní na další schůzi měli už jen skákat do rozjetýho vlaku.
zmeskalova_michaela

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, navážu na dotaz M. Valentové. Nechápu, proč by členové výboru měli za svoji práci pro klub dostávat nějaké odměny. Všichni přece kandidovali, aby zlepšili chod klub a mělo jim být jasné, že to nebude práce jednoduchá. Ve zpravodaji 3-2007 píšete, že máte v plánu změnit způsob jeho doručování, protože jste našli levnější variantu, tak paráda, ale ejhle, bude to levnější, ale ten kdo na to přišel, si zaslouží odměnu? Proč? To je přece trošku postavené na hlavu. Vedení klubu je časově velmi náročné, a proto to nemůže dělat každý, ale děláte to přece pro psy. Pokud si tohle neuvědomujete, tak jste neměli kandidovat do voleb a přenechat místo tomu, kdo to nebude brát pouze jako možnou formu přivýdělku Rolling Eyes. Toť můj názor.
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, teď mně asi došlo co někteří z NV mysleli slovem větší komunikace. Pochopila jsem z arogance paní předsedkyně co tím je myšleno ne komunikace se členy, ale komunikaci s lidmi které budou najímat, aby ...... ale to přece musíme pochopit to se dělá pro psy Very Happy
A mimochodem si myslím paní předsedkyně, že to prase rozbijte .
Připadnu si jak v Kocourkově , člověk se zeptá konkrétně a odpověď je na něco jinýho.
A tak celý den myslím na to jak pí Houšková všem píše "schůze není, nabalte psům pyžama bude večírek" Very Happy Very Happy Very Happy
Musím se nad vším asi trošku už pousmát.
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 7:08 am    Předmět: No tak a máme tu zase hon na čarodějnice Citovat

vážené přispěvatelky, nezlobte se, ale to co tu předvádíte má celkem nulový efekt. Nastalou situaci jsem z webu zjistil v pátek. Tentýž den jsem RK zaslal následující podnět k šetření :
Vážená paní Brázdová,

Dnes jsem se z internetových stránek dozvěděl, že není možné uskutečnit členskou schůzi klubu v termínu dříve uveřejněném ve zpravodaji.

Nemožnost konání schůze vyplývá ze závěrů šetření RK.

Tuto skutečnost považuji za hrubé pochybení závažným způsobem poškozující jednotlivé členy klubu, kteří termínu přizpůsobili svůj osobní program, klub samotný protože prodlužuje současný stav kdy se klub řídí nevyhovujícími stanovami a nakonec i vážnost klubu jako takového v očích veřejnosti a případných zájemců o členství.

Z tohoto důvodu žádám, aby RK provedla podrobné šetření která/é osoba/y jsou za tento stav odpovědné a vyvodila příslušné důsledky. V případě, že již byl zaplacen prostor pro konání členské schůze, navrhuji, aby toto nebylo hrazeno z finančních zdrojů klubu, ale částka byla vyúčtována poměrným způsobem osobám za tuto hrubou nedbalost (nebo snad úmyslné prodlužování platnosti nevyhovujících stanov) odpovědným.

No a teď trochu faktů a spekulací. Tohle se fakt dost nepovedlo. První otázka, kdo je za to odpovědný, druhá proč se tak stalo. Můj názor:
primárně odpovědná je osoba, která podala nevyhovující návrh. Pokud se podíváme do zápisu výboru z Tetčic č. 3, bod 2, zjistíme, že navrhovatel je Kateřina Houšková. Prosím povšimněte si, že zatímco bod 1 je kompletní (datum, místo, čas), u bodu 2 čas chybí.
Dále jsou spoluzodpovědní ti jenž pro tento návrh hlasovali. Takže Jalůvková, Otruba, Otrubová, Weidnerová, Kejvalová, Pokorný, Goldmannová, Houšková.
Tolik ke zodpovědnosti. Myslím, že redaktor zpravodaje ani jiný člen výboru není oprávněn měnit znění odhlasovaného. To jsou fakta.
Teď trochu spekulací. I na tomto fóru lze dohledat moji diskuzi s navrhovatelkou, kde vyjadřuji svůj názor, že ona (a pravděpodobně i další) nikdy neplánovali zkrácení volebního období a dodržení dalších předvolebních slibů. Tato záležitost mě v tom jen utvrdila. Jak je uvedeno výše, pro mimořádnou schůzi bylo v návrhu vše v pořádku, pro řádnou kde se mělo hlasovat o změně stanov (což v sobě nese i zkrácení funkčních období a v době dohledné volby podle nových pravidel) nikoliv. Nevěřím, že se jedná o náhodu nebo přehlédnutí. Dle mého názoru jasný úmysl. Jelikož principiálně odmítám paušalizování a kolektivní odpovědnost, dávám do diskuze následující: což na příští schůzi navrhnou zařazení do programu bod o odvolání (okamžité) těchto členů výboru:Jalůvková, Otruba, Otrubová, Weidnerová, Kejvalová, Pokorný, Goldmannová, Houšková? Co vy na to? Mojí důvěru tito lidé jednoznačně ztratili a já osobně nikomu z nich v budoucnu při žádných volbách svůj hlas nedám. A pokud to bude možné, v případné diskuzi neopomenu upozornit ani ostatní přítomné členy. Jen jsem ještě zvědav, co na to revizní komise Confused
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 10:47 am    Předmět: Re: No tak a máme tu zase hon na čarodějnice Citovat

Pane Schmidte, myslím, že je to asi poprvé co s vaším příspěvkem z velké části souhlasím.

Zodpovědnost za tyto činny musí nést výbor klubu v čele s předsedou klubu jako hlavní článkem. Pokud ani onA nemá zájem nástále věci řešit a na webových stránkách se objeví pouze , že se stala administrativní chyba, bez vysvětlení, bez omluvy je to jasné pohrdání členskou základnou. Dle mého názoru ještě "arogantní" vystupování předsedkyně klubu je toho vrcholem. Pokud si vedení myslí s prominutím, že si můžou vorat s lidmi jak se jim zamane, tak se velice přepočítali...
schmidt_miloslav

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 10:52 am    Předmět: Jó paní Vlková Citovat

asi se ouplně neshodneme. Od začátku říkám, že jde o odpovědnost konkrétních osob a vždy jsem je jmenoval. Ať šlo o nový nebo starý. Ono paušální rozdělování na novou a starou partu mi přijde jako ideologické tupounství. Pokud se ho nezbavíme, bude se klub točit pouze ve sporech různých partiček, což je cesta do pekel. Pokud se budeme držet osobní odpovědnosti a budeme konkrétní, vyleze z toho časem fungující organizace. Je ni jedno kdo je z jaký party, důležitý je co dělá. Takže přestaňme honit čarodějnice a začněme být konkrétní.
Jinak mě dost zaráží jedna věc. Jako jediný člen výboru má odvahu se k celé věci vyjádřit Andrea Černá. Podle zápisu z výše zmiňovaného jednání hlasovala proti návrhu, který situaci zavinil. Navrhovatelka onoho podfuku K. Houšková a ti co hlasovali pro zbaběle mlčí. Nechci rejpat, ale v tomhle případě evidentně střílíte mimo terč, když spíláte jí. Schválně si onen dokument pročtěte, a zkuste si představit, co by nastalo, kdyby kdokoliv, předsedu nevyjímaje svévolně nějak opravil odhlasovaný text.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 11:13 am    Předmět: Re: Jó paní Vlková Citovat

Dle organizačního řádů má toto zabezpečit výbor klubu jako celek, ne lidé hlasující pro. Jelikož ani jeden člověk nedokázal v přípravě této důležité akce odhalit závažné nedostatky, nemají ve výboru co dělat, když nerespektují současné řády. Exclamation
Nechť odstoupí a zorganizují nové volby!!! Pokud lidé dají opět důvěru některýmu z členů NV, staĹ„ se.
Jsme pro nové volby bez všech opičáren okolo - to říkám na rovinu.

Omlouvám se opravila jsem svůj příspěvek, 1/2 byla nesmyslná
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: