Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Foto zbonitovaných jedinců
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 7:02 am    Předmět: Foto zbonitovaných jedinců Citovat

Ahojky, nejdříve jsme nechtěla psát nic, ale jenom jsem kroutila hlavou jak někdo může vyfotit , tak hrozný opravdu hrozný fotky a prezentovat je na klubových stránkách . Nechci , aby to vyznělo, že stále hledám chyby, ale aby se fotograf zamyslel nebo , aby pokud na to nemá buňky , tak aby focení nechal na někom jiným.
Tak za
1. Poslední bonitace byly prováděna za pěkného počasí, tudíž pro fotografa amatéra to znamená, že je dobré světlo a že by fotky mohly být pěkně vyfocený, využít prostě dobrého světla, kdy pes mohl být velmi pěkně korektně vyfocen. Tyhle fotky jsou foceny jako by byly z mobilu a za hnusnýho počasí, kdy stále prší . Nechápu proč se fotili psi ve velkým stínu.
2. O kompozici ani nemluvě, psi tam divně stojí, když vypíši jenom pár postřehů, tak.
Co nejvíc bije do oočí , tak u psů
Agni a Akira a i Codys mají vůči tělu velký hlavy a zkrácený tělo- vypadají opravdu divně.
Afrodita West... - velká hlava, kratší tělo a divný přední tlapy.
Afrodita z Albrech... - tak té je mi taky líto , zprominutím vyfocená jak koza na porážku.
A ještě si vyberu jednu omlouvám se paní Lidušce Černé, ale Ioky mě opravdu rozesmála,přední tlapy tam má jak nohy od stolu a ještě tten pes je zkrácený, že vypadá jak stůl nebo stolička.

Já nechci poučovat, ale předpokládám, že to bylo focený jak jsem minule viděla tak zrcadlovkou s kterou se opravdu za špatné viditelnosti dají dělat zázraky.
Základ je vyfotit psa správně kompozičně, potom si najít dobrý světlo třeba na sluníčku, tam by se pes vyfotil korektně, byla by mu pěkně vidět srst, lesk srsti by byl vidět zvlášť u tmavých psů, kde je někdy opravu problém je pěkně korektně vyfotit, ale za pěkného počasí to jde sice by pozadí nebylo ok, ale pes jo. Když pes takhle stojí a nehýbe se tak se dá pěkně vyfotit lesk očí, téměř na všech jsou černý důlky místo očí. Na Elze a Brendym, tak tam se podívejte, tak tam ty oči jsou jakž takž a hned je to jiný, já vím , že je to drobnost, ale když fotím "stojáka" Very Happy tak to jde.

Píši to hlavně proto, že když si to prohlíží někdo cizí co tyhle psy neznají, tak opravdu vypadají divně a je to velká škoda a přitom stačí opravdu málo, pokud chci fotit a prezentovat cizí psy, tak si prostě něco málo musím nastudovat. Nevím přesně čím je to focený pokud foťák má funkci RAW tak to v těchto případech fotit do něho, pohrát si s nastavením a hlavně spolupracovat s páníčky, aby ten pes tam vypadal co nejlíp, počkat na správný výraz a aspoň trošku se snažit vytáhnout z toho co nejvíc. A ne jenom cvakat.Však těch psů nebylo tolik , aby nešlo si s nimi trochu "pohrát".
No a o kvalitě vůbec nemluvím já vím, že je to zmenšený, ale zmenšený fotky mohou vypadat žívě , barevně a ostře. A ne třeba černý šmouhy.
Omlouvám se všem jestli jsem nechtěně urazila nějakýho pejska ale např. Codýse a Ioky znám a vím, že jsou to moc pěkní psi s opravdu pěkným výrazem. A je škoda, že to není na první pohled vidět.

Proto bych se ze zvědavosti chtěla zeptat čím to bylo focený? zda je ten foťák klubový? a kdo byl ten "fotograf"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
beranova_iva

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

No páni, já se koukla teď taky a musím soihlasit s Alenou je to fakt dost hrozný, my jsme bonitovali na jaře v Milovicích a fotky jsou pěkné takže to jde, taky by mě zajímalo, kdo to fotil a čím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:03 am    Předmět: Focení Citovat

Vidím, že v našich řadách vyrostl "opravdu" profesionální fotograf !!! Věřím, že paní Celá své odbornosti (nejspíše vyčtené z propagované odborné literatury) předvede náležitě v praxi a nabídne svou pomoc při focení třeba dalších bonitací. Již se na to těším ... jistě vzniknou skvělé fotky ... obzvláště na černé jedince focené na přímém slunečním světle se velice těším !!! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:20 am    Předmět: Re: Focení Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
Vidím, že v našich řadách vyrostl "opravdu" profesionální fotograf !!! Věřím, že paní Celá své odbornosti (nejspíše vyčtené z propagované odborné literatury) předvede náležitě v praxi a nabídne svou pomoc při focení třeba dalších bonitací. Již se na to těším ... jistě vzniknou skvělé fotky ... obzvláště na černé jedince focené na přímém slunečním světle se velice těším !!! Laughing

Paní Tuzarová fotky jsou špatné to musíte vidět i vy snad. Doporučuji kouknout občas na stránky http://www.hovacor.com , uvidíte zde spousty nádherných fotek Wink A kupodivu i černí a znakatí psi vypadají na fotkách pěkně Exclamation
Pokud klub prezentuje chovné jedince, měl by tak činnit s důstojností a ne z těchto jedinců dělat obludky, někdo nemá např. tu šanci vidět všechny na vlastní oči a učinnit si obrázek sám, spousty lidí spolehají právě na kvalitní fotografie.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:30 am    Předmět: Re: Focení Citovat

vlkova_ivana napsal:

Paní Tuzarová fotky jsou špatné to musíte vidět i vy snad. Doporučuji kouknout občas na stránky http://www.hovacor.com , uvidíte zde spousty nádherných fotek Wink A kupodivu i černí a znakatí psi vypadají na fotkách pěkně Exclamation
Pokud klub prezentuje chovné jedince, měl by tak činnit s důstojností a ne z těchto jedinců dělat obludky, někdo nemá např. tu šanci vidět všechny na vlastní oči a učinnit si obrázek sám, spousty lidí spolehají právě na kvalitní fotografie.

Paní Vlková,
uznávám, že fotky nejsou zrovna podle mého gusta, ale kritizovat se je neodvažuji,neb opravdu, a to i přes to že jsm již pár fotek z výstav i bonitací nafotila, nejsem odborník, nejsem profesionální fotograf.

Jen jsem projevila nadšení, že takový odborník se v našich řadách objevil a na příští bonitace nabídne svou pomoc. To budou nááádherné fotečky, už teď se těším ...

PS: Jo a myslím, že každý majitel má možnost postavit si pejsana tak jak umí a jak uzná za vhodné....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:37 am    Předmět: Re: Focení Citovat

Jo a myslím, že každý majitel má možnost postavit si pejsana tak jak umí a jak uzná za vhodné...

Byla jste někdy fotit psa u profíka?
Každý fotograf spolupracuje s majitelem psa, majitel psa si psa může postavit, ale ten za tím foťákem vidí, zda pes vypadá skutečně dobře a spolupracuje s majitelem, aby vznikla ta nejlepší fotografie.

Viděla jste někdy fotky od Aleny??? Tak doporučuji také, protože pak by jste si tu ironii odpustila.

Nemá naopak výbor si zajistit kvalitního fotografa než takto "vylepšit" pěkné psy??? Je to vizitka klubu - šlechtění plemene, ale to asi nikomu nic neříká a tak se przní co se dá.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:46 am    Předmět: Re: Focení Citovat

vlkova_ivana napsal:
Jo a myslím, že každý majitel má možnost postavit si pejsana tak jak umí a jak uzná za vhodné...

Byla jste někdy fotit psa u profíka?
Každý fotograf spolupracuje s majitelem psa, majitel psa si psa může postavit, ale ten za tím foťákem vidí, zda pes vypadá skutečně dobře a spolupracuje s majitelem, aby vznikla ta nejlepší fotografie.

Viděla jste někdy fotky od Aleny??? Tak doporučuji také, protože pak by jste si tu ironii odpustila.

Nemá naopak výbor si zajistit kvalitního fotografa než takto "vylepšit" pěkné psy??? Je to vizitka klubu - šlechtění plemene, ale to asi nikomu nic neříká a tak se przní co se dá.

Milá paní Vlková,

nejprve by jste si měla ujasnit pojmy ...
fotíme portrétní fotky nebo dokumetární fotky ????
Já myslím, že vzhledem k možnostem se rozhodně jedná o dokumentární fotky. V čem se tyto fotky liší vám jistě vysvětlí paní Celá, případně Vám zapůjčí nějakou ze svých chytrých knížek ...

Co se týče profesionálního fotograva. v případě že by výbor klubu rozhodl o najmutí profesionálního fotograva, který by si jistě nechal svou práci zaplatit (což je snad pochopitelné) Vy by jste byla první kdo by tu křičel a poukazoval na zbytečné výdaje klubu, jež jdou z našich členských poplatků.

Ale samozřejmě máte právo toto navrhnout k projenání na členské schůzi a nechat najímání profesionálního fotografa odhlasovat. myslím, že v tom Vám jistě nic nebrání....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:54 am    Předmět: Re: Focení Citovat

Paní Tuzarová,

tím profesionálním fotografem jsem chtěla nastínit to, že fotograf s majitelem psa spolupracuje. Ten kdo fotil tu bonitaci fotil konkrétní psy, které mu majitelé stavěli, takže tento fotograf měl dostatek času na to, aby s majiteli spolupracoval. Fotograf zcela jistě věděl ,že fotí klubovou prezentaci, která musí vypadat co nejlépe a ne směšně a poškozovat focené jedince.
Na to ,aby člověk nafotil pěkně psa nemusí mít hned profesionálního fotografa. Stačí chtít, aby mu záleželo na tom ,aby ( ikdyž ne jeho) pes na fotkách vypadal co nejlépe a ne , že mu je to šuma fuk jak to cvakne. Ve světě digitálních fotoaparátů si myslím ,že je to už skorem to nejmenší.
baudysova_jana

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:58 am    Předmět: foceni Citovat

Ja teda nevim o cem se tady zvytecne dohadujeme... evidentne se tady nekdo rad hada....

to ze fotky nejsou nejlepsi vidi snad kazdy...

nema cenu se zde dohadovat nad "kravinkama" - nebylo by jednodussi, kdyby se proste priste fotograf trochu vice snazil, nefotil vsechny psy z jednoho mista ci uhlu (z toho pak vznikly dle me ty obri hlavy a blbe postoje s vetsi predni casti tela), ale treba kolem trochu poskakoval, aby se v rychlosti snazil vytezit z dane situace, co nejvice. Samozrejme chapu, ze kdyz pes nepostoji foti se tezce, takze je to vec i majitele, ale uverejnit me takovouto fotku, tak okamzite zadam o stazeni... prezentovat takto chovne jedince a delat jim tim vizitku nejen pred nasimi cleny je spatne. To uz radeji nedat fotku zadnou nez za kazdou cenu uverejnit to, co se tady objevilo... a rekla bych ze to neni prvni bonitace, ze ktere nevznikly zrovna fotky vhodne na uchovani...
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:03 pm    Předmět: Citovat

Dámy, díky za podnětné připomínky. Fotky zajisté nejsou ideální, sama s nimi nejsem spokojená, ale bohužel podmínky, které pro focení byly, jaksi lepší fotky pořídit nenabízely. Fotit se muselo poblíž výstavních kruhů, aby nevázla organizace. Poblíž výstavních kruhů bylo toto místo jediné s hezkým pozadím. Mohla jsem samozřejmě fotit v pozadí chatičky, lidi nebo auta, ale to uznáte - by asi nebylo to pravé. Pokud Alena rozumí fotografování, pak asi ví, že ideální počasí pro fotografa je bílá obloha, nikoliv přímé slunce. Toto bylo jediné přijatelné místo, kde se dal najít jakýs-takýs stín, byť ne ideální. Fotit hovawarta na slunci - to by snad nenapadlo nikoho. Tolik k provedení fotek.

Závěrem:
1. nejsem fotograf a ani se napovažuji za toho, kdo focení rozumí. Pokud se kterýkoliv člen pro příště nabídne, mile ráda mu tuto funkci přenechám a budu nápomocná jinde. Aleno, můžeme s tebou příště počítat?

2. pokud to schválí členská základna, na každou klubovou akci můžeme příště zvát profesionálního fotografa, cca á 5.000 Kč + cesta (odhaduji). Osobně jsem proti, ale pokud tento návrh někdo podá a členové budou pro, proč ne.

3. zajímalo by mně, jestli Vám stejně špatné připadají i fotky z bonitací v Kroměříži. Tam na to byly ideální podmínky polostínu a fotky se dle mého soud velmi vydařily. Proč v tomto případě nikdo nenapíše, že máme na stánkách hezké fotky? Jasně, protože kritizovat je snazší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cely_erik

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

paní Tuzarová, moje žena umí fotit černou barvu srsti psa:

[/url]http://www.chibetka.net/images/web2.jpg[/url]

Jde to Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy [/url]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cely_erik

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Ještě jeden dovětek - to že se hovawarti fotit ve stínu nemají, je přeci zřejmé již z fotek z Milovic... fotit je třeba naopak na slunci Razz neboť fotografie je o malování světlem, ale zanechme teorie.

Pokud o to bude opravdu vážný a upřímný zájem, klidně další bonitaci nafotíme Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 4:09 pm    Předmět: Citovat

cely_erik napsal:
Zdravím,

paní Tuzarová, moje žena umí fotit černou barvu srsti psa:

[/url]http://www.chibetka.net/images/web2.jpg[/url]

Jde to Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy [/url]

Pane Eriku Celý,

já se opravdu těším na její fotky z dalších bonitací....

Jinak souhlasím s katkou Houškovou že fotit černá zvířata na přímém slunci je holý nesmysl, neb se na fotce vyskytují rušivé kontrasty lesků a stínů...

A pokud chcete můžete se také podívat třeba na mou fotku jež nebyla focena za přímého slunce díky čemuž postrádá tolik rušivý kontrast. Mimochodem je to fotka z bonitace... Laughing Laughing Laughing

http://asky.wz.cz/ASKAN/Askan_moravia_hovacor1.jpg

Laughing Laughing Laughing
beranova_iva

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Paní Tuzaová, myslím, že Vaše ironické poznámky nejsou na místě, že jsou fotky velmi špatné snad vidí každý. Nejenom, že jsou foceny v nevhodně zvolených světelných podmínkách, ale především jsou foceny ze špatného úhlu a za toto "příroda" fakt nemůže. Chtělo to jenom, jak psala Jana B., aby fotograf více "poskakoval" a zvolit tu správnou pozici, nic víc. Chce to trochu zkušeností, a pokud je nemám raději ti přenechám někomu jinému - cituji Vaši větu
Pane Eriku Celý,

na rozdíl od Vás, já se taky těším, ale upřímně, protože Alena C. opravdu fotit umí.
Předpokládám, že budu vzápětí nařčena stranění "svým", tak to se pletete. Bonitaci v Milovicích fotila vč. našeho psa paní Jalůvková a fotka je opravdu velmi pěkná a je focena na slunci !!! Prostě si jen dala tu práci nafotit ho kvalitně.
http://www.akimek.cz/akimnm.jpg
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Přeji dobrý den,
tak jsem měla konečně čas se kouknout do DF a našla jsem tuhletu diskusi. Přiznám se, že jsem příspěvky nečetla úplně celé...jen jsem to přelétla očima.
Konstatování, že fotky se moc nevydařily je opravdu na místě. Nejsem fotograf, ale psy fotím často a ráda. Mám digitál-v podstatě takové nic moc, ale fotky jsou většinou pěkné. Rady zde ale udílet nehodlám.
Domnívám se, že by bylo spíše vhodné se zamyslet, co s tím.
Navrhuji, kdo disponuje povedenější fotkou uvedených jedinců, tak by ji mohl zaslat a původní foto by mohlo být nahrazeno. Oslovím Danu Heráňovu, zda by mohla uvést základní požadavky na zasílané fotografie. současně jsem si vědoma toho, že ne každý umí fotky upravovat. Pokud by se našel někdo, kdo by byl Daně ochoten fotky upravit dle požadavků, bude to super. Když se nikdo nenajde, nabízím se sama. Prosím, pokud se najde nějaký ochotný pomocník - budu jen a jen ráda.
Předem díky za spolupráci. Very Happy
heranova_dana

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 5:50 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer,
pokud někdo chce fotku z bonitace v Milovicích 14. 10. 2007 vyměnit, může mi ji poslat na webmaster@hovawart.cz, pokud možno prosím do konce října, vyměním pak všechny najednou. Fotku prosím pojmenujte jménem dotyčného pejska, např. ioky-z-budske-samoty.jpg. Kdo to umí, může fotku zmenšit na rozměr delší strany 650 px, rozlišení 72 dpi. Kdo neví, co to je, pošle to tak, jak mu to vylezlo z foťáku.
Nevím, zda stanovit podmínku, aby byla fotka přímo z Milovic ze 14. 10. 2007, či ne. Aby někdo event. např. potom neměl námitky, že pes by měl být vyfocen přímo na místě v den, kdy byl bonitován, ale to je již spíše na "politickém rozhodnutí". Já mohu slíbit jediné, že výměnu fyzicky provedu Smile . Hezký večer všem.

Dana Heráňová, webmaster
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 7:48 am    Předmět: Citovat

Daně velice děkuji. Very Happy
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

beranova_iva napsal:
Paní Tuzaová, myslím, že Vaše ironické poznámky nejsou na místě, že jsou fotky velmi špatné snad vidí každý. Nejenom, že jsou foceny v nevhodně zvolených světelných podmínkách, ale především jsou foceny ze špatného úhlu a za toto "příroda" fakt nemůže. Chtělo to jenom, jak psala Jana B., aby fotograf více "poskakoval" a zvolit tu správnou pozici, nic víc. Chce to trochu zkušeností, a pokud je nemám raději ti přenechám někomu jinému - cituji Vaši větu
Pane Eriku Celý,

na rozdíl od Vás, já se taky těším, ale upřímně, protože Alena C. opravdu fotit umí.
Předpokládám, že budu vzápětí nařčena stranění "svým", tak to se pletete. Bonitaci v Milovicích fotila vč. našeho psa paní Jalůvková a fotka je opravdu velmi pěkná a je focena na slunci !!! Prostě si jen dala tu práci nafotit ho kvalitně.
http://www.akimek.cz/akimnm.jpg

Paní Beranová, pokud by jste si přečetla můj úplně první příspěvek, tak by jste jistě zjistila že tady nijak kvalitu fotek neobhajuji, že také nejsou zcela podle mého gusta.

já se tu spíše bavím jak tu určitá skupinka lidí čeká na jakýkoli krok či akci výboru Hwk aby na ní vyšťourali něco co se pak bude dát rozmáznout....

Kdepak byli tyto lidé, když byl ve funkci ještě starý výbor ?? Tam bylo ke kritizování mnohem více možností ??? Laughing Laughing Laughing
beranova_iva

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, že jste mě nezklamala - odpověď v tomto duchu jsem očekávala, předpokládám, že mě též řadíte k té "skupince" a proto jsem tam psala ten dovětek, že paní Jalůvková jaksi není z naší skupinky a přesto ji nekritizuji jak nafotila Milovice, naopak. takže to není o skupince či neskupince, ale o jednotlivci !!! já osobně kašlu na termíny SV a NV - mě jde o činnost jednotlivých konkrétních lidí - myslím, že to tu v diskuzi velmi trefně vyjádřil pan Schmidt - a tomto ohledu s ním musím všema deseti souhlasit. Prostě "fotograf" to odfákl a je za tyto zmetky zodpovědný a žádný NV nebo SV s tím nemá co dělat.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

..já se tu spíše bavím jak tu určitá skupinka lidí čeká na jakýkoli krok či akci výboru Hwk aby na ní vyšťourali něco co se pak bude dát rozmáznout....

Kdepak byli tyto lidé, když byl ve funkci ještě starý výbor ?? Tam bylo ke kritizování mnohem více možností ???

A vida kam pak jsme se dostali od evidentně špatných fotek, šupky ke starému výboru Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: