Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitace v Milovicích
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:29 am    Předmět: Bonitace v Milovicích Citovat

Mám dotaz:
Jaký účel mělo losování pořádí na této bonitaci, když pak na povahový test šli psi dle katalogu??? Nemělo se losovat náhodou právě kvůli povahovému testu?

Dále bych se chtěla zeptat, kdo bude řešit případné stížnosti k revizní komisi, když údajně členové revizní komise byli zapisovatelé?

Kdy členské základně bude konečně sděleno co jednotlivé připisované kódy na předešlých bonitacích znamenají? A zda bonitační kódy budou opraveny, když vlastně ani neexistují a nikdo neví co znamenají? Revizní komise toto doporučila, respektuje toto výbor klubu? Všimla jsem si , že uvedené kódy se již na této bonitaci a svodu neobjevily.

Pokud to co jsem slyšela není pravda, ráda budu pokud toto uvedete na pravou míru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 2:26 pm    Předmět: Citovat

Mám také dotaz:
V Milovicích byl uchovněn pes Agni Siderecan a v bonitačním kódu má 4e - nestandardní znaky na hrudi. Může mi tu tohle někdo osvětlit, co jsou nestandardní znaky na hrudi u plavého psa? Podle fotografie to totiž vypadá, že pes má obrovský bílý znak, který by vedl k vyloučení z chovu ... Osobně psa neznám, tak nevím, jestli má opravdu bílý znak nebo to dělá ta fotka, ale opravdu by mě zajímalo, co jsou to ty nestandardní znaky na hrudi u plaváka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 7:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj Martino,
na fotce se to jeví opravdu jako velký bílý znak. Požádám předsedkyni bonitační komise o pár slov k bonitačnímu kódu zmiňovaného psa. Uvidíme, co nám k tomu napíše.
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 7:56 am    Předmět: Citovat

Paní Vlková,
požádám bonitační referentku, která po kozultaci se mnou navrhla úpravu bonitačního kódu, aby Vám odpověděla.
Stručně se pokusím odpovědět zatím já. Výborem klubu byl schválen návrh doplněné bonitační karty, která bude jistě v dohledné době zveřejněna na internetu. K již zavedeným kódům byl přidán jeden kód nový-S, pod který bylo možno uvést veškeré další odchylky od standardu, jenž nejsou uvedeny v bonitační kartě. Tyto odchylky je nutno k bonitačnímu kódu přímo vypsat. Je to prozatím pravděpodobně jediné možné řešení. Musíme vycházet i z toho, že i bonitační komise před rokem 2007 upravovaly bonitační kódy, ale tyto nebyly následně do bonitační karty oficiálně přidány.
Totéž by se mělo stát i s bonitačními kódy, nově zavedenými v letošním roce. Uvedené odchylky od standardu by měly být specifikovány slovně.

Předpokládám, mám v plánu a již shromažďuji materiály ke kompletní změně bonitační karty tak, aby bylo možno lépe specifikovat všechny odchylky od standardu i stupně odchylek a současně aby dávala bonitační karta možnost uvedení i např.zcela ojedinělé odchylky, která není součástí základního bonitačního kódu. Vše konzultuji a nadále budu konzultovat s rozhodčími z exteriéru. Ráda bych uvedla novou bonitační kartu "do života" na jarních bonitacích v roce 2008.
Představu mám takovou, že na webu musí být zveřejněny bonitační karty obě z důvodu "čitelnosti" bonitačních kódů.

Sehnala jsem i bonitační karty "původní", se kterými se začínalo a dávám dohromady jejich platnost...od-do, to se nám shodne při tvorbě databáze, kdy narážíme na jiné bonitační kódy. Všechny verze bonitačních karet by měly být dostupné členům klubu i s uvedením doby jejich platnosti.
Vidím, že máte o uvedenou problematiku zájem. Pokud by jste mi s něčím chtěla a mohla vypomoci, budu velmi ráda.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 7:57 am    Předmět: Citovat

Díky za ochotu,
já totiž pořád žiju v domnění, že znaky mají psi barvy černé se znaky. O znacích na plavém psu jsem teda ještě neslyšela Laughing
Je ovšem dost možné, že se jedná o nějakou chybu v zápise kódu, třeba tam mělo být 4a - o čemž by se ovšem asi také dalo polemizovat.
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 9:05 am    Předmět: Citovat

Martino, plně souhlasím, to je totiž varianta, kterou chci ověřit. Bylo to první, co mě napadlo, když jsem si Tvůj příspěvek přečetla. Chyba v přepisu kódu....uvidíme. Předsedkyni BK napíšu odpoledne. Snad bude odpověď k dispozici brzy. Wink
goldmannova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 9:23 am    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Vlková.

Při bonitacích v Milovicích bylo postupováno dle doporučení RK:
"RK doporučuje na bonitacích posuzovat nejdřív psy a potom feny, pořadí losovat."

K povahovému testu nastupovali přihlášení jedinci v pořadí nejdříve psi a potom feny - byl použit seznam zveřejněný v katalogu. K posuzování exteriéru nastupovali bonitovaní jedinci podle losu k jednotlivým bonitačním komisím vedeným mezinárodním rozhodčím z exteriéru.

Složení bonitačních komisí bylo navrženo mnou a schváleno výborem tak, jak to ukládá bonitační řád.

Případné stížnosti a podněty budou řešeny dle platného organizačního řádu.

Nyní pracuji na vyhledání všech kódů, dopisovaných do bonitačních karet. Je jich víc, než v letošním roce použitých N6,N7- zálomky, deformace a anomálie ocasu. Například kód F2 nebo K5.
Až je všechny dohledám a předložím je členské základně, budou se muset členové sami rozhodnout, jak chtějí v případě dopisovaných kódů postupovat.

Dobrý den paní Fistungová.

Bonitační kód sestavuje mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru. Odpověď na Vaši otázku je tedy plně v jeho kompetenci.

Omlouvám se za velmi stručné odpovědi. Připravuji podklady pro úpravu bonitační karty tak, aby co nejvýstižněji podchytila všechny odchylky od standardu.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi.

Kódy tedy použité stále nevím co znamenají, ale pevně věřím, že se to jednoho dne tedy dozvím Wink

Jinak ke členům revizní komise jako zapisovatelům, pokud se někdo odvolá k revizní komisi na hodnocení bonitace, není zrovna šťastné řešení ba bych řekla ,že velmi špatné, aby členové "nezávislé revizní komise" se podíleli na bonitaci, když mají po té řešit případné stížnosti. To se mi upřímně velmi tluče, vám ne?

Pokud vím tak revizní komise řešila stížnosti na povahovou část bonitace, kdy byli z nepochopitelných důvodů zařazeny dva psi mezi feny.Po prostudování přihlášených zvířat si myslím, že argumenty, aby bonitační komisař neposuzoval své odchovy na Bonitaci v Kroměříži nebyly správné.

Po té revizní komise navrhla losování pořádí, které jsem pochopila, že má být hlavně kvůli zkoušce povahy, samozřejmě při zachování pořádí nejprve psy a pak feny ( rozlosování pořadí psů a pak rozlosování pořadí fen) Losování psů pouze k exteriéru mi přišlo zbytečné a ne odpovídající doporučením závěrů revizní komise. Idea Vyřešit losováním hodnocení exteriéru, když se řesily stížnosti na povahovou část a pořadí zvířat, co vy na to? Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 1:46 pm    Předmět: Citovat

Vidím, že máte o uvedenou problematiku zájem. Pokud by jste mi s něčím chtěla a mohla vypomoci, budu velmi ráda.[/quote]

Paní Otrubová po tom všem co jsem si o sobě na internetu přečetla, z vaší předrevoluční především v "hoviportálské" diskusi si myslíte, že bychom my dvě spolu mohly spolupracovat??? To si myslím, že nemůžete myslet ani vážně, protože bych se ve vaší společnosti bála velmi o svoje zádíčka Wink Cool
Mám velmi zaryté do paměti vaše věty, jakož to i některých dalších, spolupracovat mohu s lidmi, kterým důvěřuji a ne od kterých nevím kdy a kde čekat kudlu v zádech. Omlouvám se za odbočení, ale ta vaše nabídka mi připomněla jednu hluboce vrytou větu do paměti - paměť je někdy sloní.
Chov mám jako koníček a budu ráda, když plemeno nepůjde neodborností do háje a opravdové odoborníka v novém výboru bohužel postrádám. Tím zrovna vás, která se alespoĹ„ snaží odpovídat nechci urážet, ale je to bohužel tak. Wink
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

Paní Vlková,
děkuji za odpověď. I to je názor a já jej respektuji. Na rozdíl od Vás, já bych s Vámi bez problémů spolupracovat mohla. Bohužel ochota musí být oboustranná. Pokud někdy v budoucnu svůj názor změníte, dejte mi vědět.

S pozdravem
Alena Otrubová
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 3:10 pm    Předmět: Citovat

goldmannova_alena napsal:

Bonitační kód sestavuje mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru. Odpověď na Vaši otázku je tedy plně v jeho kompetenci.

A mohla bych vědět, kdo byl ten mezinárodní rozhodčí? V životě k němu na výstavu nepůjdu. Pokud tedy neví, že plavý pes nemá znaky, pak by posuzovaní hovawartů měl zřejmě zanechat ...
Nebo mi můžete někdo na něj dát kontakt, že bych se zeptala, co tím 4e bylo u plaváka myšleno.
Děkuji.
otrubova_alena

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 7:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj Martino,
předsedkyní bonitační komise byla paní Jana Svobodová. Již jsem ji v této věci oslovila a čekám na její vyjádření. Rolling Eyes Prosím jen o zdrženlivost. Nesuď předem, třeba se vše vysvětlí. Přeji hezký den Very Happy
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

otrubova_alena napsal:
Ahoj Martino,
předsedkyní bonitační komise byla paní Jana Svobodová. Very Happy

Díky za odpověď. Tohle už totiž dál nepotřebuje komentář. Je jasné, že pes je po Haskovi Gasko Prim a s velkým bílým znakem by neprošel bonitací, tak bylo třeba vymyslet něco, s čím projde. Chápu a na tuto paní rozhodčí už nějakou dobu se svými psy nejezdím.
valentova_martina

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Ten meziárodní rozhodčí prý Hovawarty nikdy neposuzoval. Bonitační kartu si četl ráno před bonitací.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

valentova_martina napsal:
Ten meziárodní rozhodčí prý Hovawarty nikdy neposuzoval. Bonitační kartu si četl ráno před bonitací.

Tak teď jsem z toho jelen, bonitaci hovawartů posuzuje rozhodčí, který hovawarty neposuzuje - to je vtip?Very Happy
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 10:44 am    Předmět: Citovat

Pokud je to vtip, tak hodně špatný !!!
Ale obávám se, že tady je opravdu možné všechno, takže i u bonitace rozhodčí, který hovawarty neposuzuje.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 2:33 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že tu nebylo zodpovězeno kdože byl ten rozhodčí - ví to někdo a odpoví ???
goldmannova_alena

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 3:19 pm    Předmět: Citovat

Předsedou bonitační komise musí být rozhodčí pro exteriér viz. Bonitační řád ods.6.

V Milovicích posuzovali dva rozhodčí : paní Jana Svobodová a pan Josef Němec.

O tom kdo bude jakého psa posuzovat rozhodl los, nikoliv něčí snaha, aby pes po plemeníkovi XY bonitací prošel a proto byl přiřazen k některému z rozhodčích.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

A je pravda, že pan Němec hovawarty neposuzuje?
goldmannova_alena

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 3:49 pm    Předmět: Citovat

Pan rozhodčí Josef Němec je mezinárodním rozhodčím a na posuzování hovawartů má aprobaci.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: