Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Vydávání posudků na Klubových a Speciálních výstavá

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 8:49 am    Předmět: Vydávání posudků na Klubových a Speciálních výstavá Citovat

Přeji dobrý den všem,
velmi ráda bych zde rozjela diskuzi na výše uvedené téma. Už nějakou dobu toto diskutujeme s výstavní referentkou a zajímal by nás názor co nejvyššího počtu členů. Jak jste si jistě všimli, začali jsme na KV a SV zvát zahraniční rozhodčí a ne jinak tomu bude i v příštím roce. Připadá nám ale, řekněme, málo reprezentativní a vůči těmto rozhodčím téměř neslušné, že závěrečnému finále už přihlíží jen hrstka diváků. Např. v Německu to funguje tak, že při přejímce všichni odevzdají PP vystavovaného jedince a ten pak majitel obdrží zpět včetně zápisu a posudku až v závěru výstavy. Takto striktní bychom být nechtěli a chtěli bychom i nadále zachovat možnost výsledek si zapsat nenechat. Napadlo nás ale jisté možné řešení a to takové, že kromě třídy štěňat a dorostu by se až v závěru výstavy vydávaly pouze posudky. Kdo bude mít zájem, zůstane, kdo ne, nedá se nic dělat, odjede. Jistě by se tím ale zlepšila atmosféra a celková nálada při závěrečném finále. Těšíme se na vaše nározy nebo podnětné návrhy a náměty. Tak neváhejte a sem s nimi! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 9:41 am    Předmět: Citovat

to se mi zdá jako dosti hloupé vemte si chudáky psy kteří dostanou horší známku než VD nebo potřebují jet rychle domu popřípadě to mají domů daleko- jako mi a to že by zustávali, v případě nepostoupení do nej 4, by museli na místě výstavy zustat jen aby si mohli vlastně přečíst posudek?? to by se muselo totiž začít posuzovat tak aby po obědě již probýhali závěrečné sozutěže žehož se těžko docílí:-/ myslím že by bylo lepší to udělat jinak nenapadá mě jak
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 9:54 am    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím, je to opravdu, troufnu si říct, až trapné a ostudné, když závěrečnému finále přihlíží jen víceméně rodinní příslušníci vystavujících a hrstka statečných. Bohužel, je to podle mě spíše českou mentalitou a přístupem vystavovatelů - přijedu vystavím a pokud nevyhraju prchám domů (nechci moralizovat já taky většinou prchám Very Happy ), výstava není pojata jako "společenská" událost, kdy právě vrcholem je závěrečné defilé. Samozřejmě, někdo to má domů hodně daleko a je zcela pochopitelné, že spěchá. Zabránit tomu lze, podle mě jen tím, jak bylo uvedeno, nevydávat posudky dříve, než po skončení celé výstavy. Mám pocit, že to takto bylo i na letošní SV Slovenského klubu ve Varíně - nebo se pletu? Otázkou je, zda-li je to v našich končinách štastné řešení, takovéto "násilné" opatření, zda-li se nezvedne bouře nevole těch, co to budou považovat za omezení svých "demokratických" práv dělat si, co se jim zlíbí a nepochopí nutnost tohoto opatření ve smyslu zachování důstojnosti celé výstavy - obzvláště výstavy klubové či speciální. Já osobně jsem pro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 10:23 am    Předmět: Vydávání posudků Citovat

Přeji hezký den,

zcela jistě souhlasím s tím aby posudky (a klidně i PP) byly předávány v samém závěru akce při slavnostním zakončení.

Sama jsem se zůčastnila Klubové výstavy v Rakousku kde to takto chodí (a že jsem to měla domů také daleko) a vlastně to tímto způsobem chodí i na mezinárodních výstavách.

Vrátím se k tomu Rakousku, samozřejmě že i tam byli lidé jež spěchali, vyřešilo se to jednoduše. Lidem jež odjeli pak převzali posudky s PP a cenami jejich chovatelé nebo přátelé. Tento akt byl chápán jako tolerovaná výjimka a většina (i když ne zdaleka všichni) zúčastněných zůstala. Zkrátka oficiálně měli zůstat všichni, ale těm kteří měli "objektivní" důvody jež nikdo nezkoumal, bylo umožněno odjet a jejich posudek byl převzat nějakým zástupcem (a nemuselo se to nijak předem hlásit - prostě se zahlásilo jméno psa a naběhl človíček jež si převzal desky).

Takže já jsem pro předávat vše na samý závěr. Jen se musí technicky zajistit aby byl dostatečný prostor pro všechny zúčastněné se sejít na jednom místě v jeden okamžik.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:02 am    Předmět: Ivana Trunečková Citovat

Plně s tím souhlasím.Na výstavě v Rakousku jsem to taky zažila a i když jsem spěchala domů,tak ten závěr stál opravdu za to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

Jen bych doplnila, že jsem to zažila v Rakousku nejen na klubovce, ale dokonce i na mezinárodce. A samozřejmě i v jiných zemích, posouvá to úroveň celé výstavy o stupeň výše. Dá se pak říci, že je to skutečně společenská záležitost. Když se takhle umějí chovat lidé v cizině, myslím, že bychom se to také mohli naučit Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

Souhlasim s vydavanim pusudku v zaveru vystavy.Jak spravne psala Mila, tak nekterym vystavovatelum muzou posudek vzit znami.Jiz v propozicich se na mnoha vystavach zavazuji zustat az do konce a na nekterych vystavach vas ani drive nepusti . Je pravdou , ze pri tomto rekordnim poctu prihlasenych to nebude jednoduche a hodne zalezi na organizaci. Rekordni pocet prihlasenych hovawartu byl ve Svycarskem Aarau, tusim okolo 450. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mrakova_jana

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
jak chcete skončit ve slušnou denní dobu, když dáte dvěma rozhodčím
a to ještě cizojazyčným k posouzení třeba 16O psů? Proč nepozvete na třídu štěňat a dorostu / třeba i mladých podle počtu / rozhodčího třetího a to může být český? Tak to dělají jiné kluby.
Pokud se odvoláváte na to, že i na mezinárodních výstavách třeba v Rakousku se dávají posudky až na konec, tak na těchto výstavách končí
posuzování kolem 14.hod., pak už jsou soutěže. Do této doby vydrží každý.
A pokud chcete vytvořit "slavnostní závěrečnou atmosféru" tím, že se budou zadržovat posudky, tak se vytvoří spíše atmosféra " naštvaná ".
Chce to organizaci, aby výstava skončila dřív, pak tam lidi vydrží a budou
rádi i ti rozhodčí, že nejsou vyplivnutí z posledních sil.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 7:58 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si nesouhlasit, zúčastnila jsem se Rakouské klubové výstavy a posuzování zdaleka nekončilo ve 14 hod a ani při předávání posudků lehce před osmou hodinou večerní jsem nezpozorovala žádné naštvané tváře a to před tím byl celý den pekelné letní vedro.
Nicméně posuzování třídy štěňat a dorostu dalším rozhodčím by jistě stálo za zvážení.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

Dobry den,
take si dovolim nesouhlasit, v Rakousku vystava koncila okolo 19h. Nikdo z nas take nepredpokladal, ze bude na vystavu prihlaseno tolik psu. V minulych letech tomu tak nebylo (pocet se pohyboval okolo 100). Pokud by v budoucnu pocet prihlasenych psu byl jako na letosnich vystavach, tak by prizvani tretiho rozhodciho nebylo od veci (trida stenat, dorostu, even. veteranu).Ucastnim se klubovych vystav kkchs a pocet prihlasenych je pres 200 , take jsou dva rozhodci, vetsinou ze zeme puvodu. Konec vystavy i perfektne zorganizovane konci take okolo 19h..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 7:20 am    Předmět: Citovat

jaluvkova_vladimira napsal:
Dobry den,
take si dovolim nesouhlasit, v Rakousku vystava koncila okolo 19h. Nikdo z nas take nepredpokladal, ze bude na vystavu prihlaseno tolik psu. V minulych letech tomu tak nebylo (pocet se pohyboval okolo 100). Pokud by v budoucnu pocet prihlasenych psu byl jako na letosnich vystavach, tak by prizvani tretiho rozhodciho nebylo od veci (trida stenat, dorostu, even. veteranu).Ucastnim se klubovych vystav kkchs a pocet prihlasenych je pres 200 , take jsou dva rozhodci, vetsinou ze zeme puvodu. Konec vystavy i perfektne zorganizovane konci take okolo 19h..

Zajímává vás paní Jalůvková také něco jiného než výstavy??? Tuším, že jste ve výboru klubu, nebo se snad pletu? Co nastálá situace, co na ni říkáte?
kemrova_zuzana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:42 pm    Předmět: Citovat

Paní Ivano, nepřipadá Vám Váš dotaz trapný??? Confused To, že se paní Jalůvková zajímá o výstvy je přeci obrovským kladem. Získané zkušenosti tak právě jako členka výboru může předávat (a jak je vidno, tak předává Idea Exclamation ) i nám ostatním členům!!! Prosím, příště si laskavě přečtěte téma!!! V tomto tématu se žádají názory právě na výstavy!!! Exclamation Exclamation Exclamation

Osobně také souhlasím s tím, že atmosféra na zahraničních výstavách je jiná. Lepší. Čekání sice bývá opravdu dlouhé, nicméně velmi přínosné právě sledováním ostatních pejsků. Wink

Velmi se mi líbí i to, že se všechny známky zapisují do PP. Je to mnohem spravedlivější. Nicméně toto není v kompetenci klubu. Rolling Eyes
cela_alena

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

Musím souhlasit s Janou Mrakovou Exclamation přesně tak to cítím.
Jinak
je sice fajn, že nám paní Jalůvková "něco" předává, ale teď nevím jestli nechce něco kopírovat a v tom je rozdíl. To co je například zaběhlý v nějaké zemi neznamená, že u nás to musí být taky.

Neznamená přece že když soused má bazén, že ho musím taky, protože třeba se nerada koupu Very Happy ale dle některých slov si ho vykopu za každou cenu , protože ho soused má Rolling Eyes
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 3:11 pm    Předmět: Citovat

Dobry den,
vzhedem k tomu , ze momentalne nemam moc casu, dovolim si v rychlosti reagovat na pripominku p. Cele . Kdyz se podivate na vysledky , ktere jsem dosahla, tak si myslim , ze rozhodne mam nejake zkusenosti a pokud chce nekdo radu , ci pomoc, tak se vzdycky snazim o maximum.Dale rozhodne se nesnazim nic kopirovat, ale jak vite cestovani rozsiruje obzory a hlavne to velmi obohacuje a mnohdy pomaha k lepsimu usudku.Pani Vlkove se budu snazit odpovedet jeste dnes a to v sekci, kam jeji dotaz patri.(HwkCR)
Hezky den Wink
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

kemrova_zuzana napsal:
Paní Ivano, nepřipadá Vám Váš dotaz trapný??? Confused To, že se paní Jalůvková zajímá o výstvy je přeci obrovským kladem. Získané zkušenosti tak právě jako členka výboru může předávat (a jak je vidno, tak předává Idea Exclamation ) i nám ostatním členům!!! Prosím, příště si laskavě přečtěte téma!!! V tomto tématu se žádají názory právě na výstavy!!! Exclamation Exclamation Exclamation

Osobně také souhlasím s tím, že atmosféra na zahraničních výstavách je jiná. Lepší. Čekání sice bývá opravdu dlouhé, nicméně velmi přínosné právě sledováním ostatních pejsků. Wink

Velmi se mi líbí i to, že se všechny známky zapisují do PP. Je to mnohem spravedlivější. Nicméně toto není v kompetenci klubu. Rolling Eyes

Nepřipadá, kdyby odpovídala takto bleskurychle na závažnější témata neřekla bych ani půl slova, takhle je to jen a jen komedie.
faigl_ladislav

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:
jaluvkova_vladimira napsal:
Dobry den,

Zajímává vás paní Jalůvková také něco jiného než výstavy??? Tuším, že jste ve výboru klubu, nebo se snad pletu? Co nastálá situace, co na ni říkáte?

Ivano, tvůj příspěvek je s odpuštěním tak pitomý, že mi to nedalo a dal jsem si tu práci najít své heslo. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby jsi alespoň po očku koukla na téma této diskuse. Ty kritizuješ Vlaďku, že přidává svoje zkušenosti z oblasti výstav v diskusi věnující se výstavám .. Crying or Very sad nějak ztrácíš formu, poslyš. Nebo věcnost příspěvků jiných není to podstatné?? Question Exclamation Tééda .. Shocked Exclamation Zdá se mi, že pro tebe je podstatné hlavně to, zda je pisatel z výboru nebo ze skupiny lidí, jež ty osobně nemáš ráda. To je pak zle. Jeho zkušenosti a poznatky už jsou nedůležité a nicotné. Hlavně že je z toho proradného výboru Evil or Very Mad hrr na něj. Co kdybys napsala svůj názor?? hm?

Teď ten můj. Souhlasím s tím co zde psala Míša Weidnerová. To, že se slavnostního defilé mnohdy účastní jen hrstka lidí je vážně smutné a dalo by se říct že i ostudné a trapné. Logicky pak i ona atmosféra není to pravé. Nemusí se jednat o velkou výstavu typu Evropské výstavy v Tullnu (2005), kde ve slavnostním defilé tleskali všichni, bez rozdílu národnosti, a nadšeně povzbuzovali postupivší účastníky. Například na letošní klubové výstavě maďarského HwK v Budapešti byla podobná atmosféra. Ne sice tak bouřlivá, ale lidé (téměř všichni) přihlíželi a povzbuzovali a to se domnívám je důstojný závěr, který si zaslouží vystavovatelé i u nás. V Maďarsku totiž na klubových výstavách platí stejný princip - tj. vydávání posudků a zapisování do PP až po výstavě. Bylo by nošením dříví do lesa popisovat obdobnou zkušenost ze zemí našich německy mluvících sousedů. Faktem je, že letošní výstava v Milovicích byla početně obsazena více než dost a při takovém počtu se domnívám, že by se uplatnil třetí rozhodčí. Jsem si ale jistý, že o tomto se již uvažuje, jak zde bylo psáno.

Nakonec snad jen, že se těším na tvou reakci Very Happy .. protože já taky přece patřím do té neoblíbené a proradné skupiny .. nezapomínej Smile
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

K tomuto tématu musím napsat, že o třetím rozhodčím pro již zde někým přede mnou vyjmenované třídy se skutečně uvažuje. Se Zuzkou Štěrbovou jsme o tom nedávno hovořily. Zřejmě by připadal v úvahu opravdu nějaký český rozhodčí a to i z toho důvodu, že zahraniční rozhodčí jsem osobně domlouvala již v červnu a je velmi pravděpodobné, že nyní bude mít většina již obsazeno.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: