Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Nové stanovy - možné odměny členů předsednictva, RK a
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:31 am    Předmět: Nové stanovy - možné odměny členů předsednictva, RK a Citovat

Součastí návrhu nových stanov předložených výborem klubu je i bod o možných odměnách členů předsednictva, revizní komise a chovatelského kolegia - čili placené funkce. Považuje to za správné?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:39 am    Předmět: Re: Nové stanovy - možné odměny členů předsednictva, Citovat

beranova_iva napsal:
Součastí návrhu nových stanov předložených výborem klubu je i bod o možných odměnách členů předsednictva, revizní komise a chovatelského kolegia - čili placené funkce. Považuje to za správné?

Myslím si ,že bychom byli první klub s chovem psů, který má mimo poplatků za vystavení krycích listů apod., ještě "výplaty" pardon odměny funkcionářům..

Pokud se podívám na současný výbor klubu a jejich návrh stanov, považuji to za vysmívání se členům, protože pokud chtějí odměny za ten bordel co se zde předvádí a nemá obdoby, je to velmi nepovedený vtip.

Jinak mi stanovy připadají jak vystřižené z nějaké obchodní firmičky krapet poupravené na klub zabývající se chovem psů - toť můj názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Nic proti tomu, pokud půjde o plat za řádně a prokazatelně provedenou práci. Ale stějně jako plat/odměnu by měly stanovy obsahovat i definované sankce pro tyto členy za prokazatelné porušení/nedodržení stanov, řádů,...,jako např. při zadávání neexistujících kódu při bonitacích apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 12:03 pm    Předmět: Citovat

Jak už zde bylo někde v jiné části řečeno a mohli jste se dočíst i ve Zpravodaji, na návrh Stanov předkládaných výborem nepanuje mezi jeho členy shodný názor, což si myslím, že je dobře. Nakonec se jedná zatím jen o návrh, který může být ještě připomínkován a upravován. Mě osobně se tento bod, ale i jiné také nelíbí a mohu vás ubezpečit, že budu hlasovat pro jeho vypuštění. V současné době probíhá připomínkování a úprava již předloženého návrhu, která doufám, že projde (a např. zmiňovaný bod již neobsahuje) a poté bude ihned zveřejněna. Velmi rádi bychom totiž předložili takový návrh, který bude přijatelný a průchodný pro většinu členů klubu. Nemyslím si totiž, že šťastné řešení je divizní uspořádání, ale ani vymezování nějakých odměn a podobných nesmyslů. Osobně mě velmi mrzí, že plánované diskuze v Milovicích se zúčastnilo tak málo členů. Musím k tomu samozřejmě napsat, že i já jsem se jí bohužel zúčastnila až v závěru, neboť jsem dělala v restauraci až do pozdních hodin společnost německým rozhodčím. Nicméně diskuzi vedla paní předsedkyně a účastnila se jí i předsedkyně RK a další členové výboru. Měli jsme zejména v plánu diskutovat o přijatelné podobě Stanov pro všechny. Je docela škoda, že nepřišel nikdo z navrhovatelů DU. Mohu-li mluvit za sebe, tak nemám nejmenší problém diskutovat s kýmkoliv a o čemkoliv a pevně věřím, že dohromady bychom byli jistě schopni odpřipomínkovat, vytvořit a předložit dobrý návrh Stanov, podle kterého by mohl náš klub v dalších letech bez problémů fungovat.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 12:15 pm    Předmět: Citovat

Uvědomila jsem si, že jsem sama zapomněla napsat svůj názor - já jsem tedy také zásadně proti placeným funkcím. Pracovat ve vrcholných orgánech klubu je podle mě čest a projev důvěry členů konkrétním lidem, myslím si, že placené funkce by ještě více zhoršily už tak dost špatnou situaci v klubu.
Jinak děkuji paní Weidnerové, která se jako jedna z mála snaží odpovídat zcela konkrétně na položené otázky.
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 12:24 pm    Předmět: Citovat

Pokud se jedná o možné odměny funkcionářů klubu, tento bod také považuji za problematický a jsem pro jeho vypuštění. O odměnách by sice musela rozhodnout členská schůze, takže já bych zneužití tohoto bodu zas tak neobávala. ale v současné "rozjitřené" situaci, kdy každý každého podezírá z těch nejhorších úmyslů, považuji za nejvhodnější řešení odstranění tohoto bodu z návrhu stanov.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 1:03 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Pokud se jedná o možné odměny funkcionářů klubu, tento bod také považuji za problematický a jsem pro jeho vypuštění. O odměnách by sice musela rozhodnout členská schůze, takže já bych zneužití tohoto bodu zas tak neobávala. ale v současné "rozjitřené" situaci, kdy každý každého podezírá z těch nejhorších úmyslů, považuji za nejvhodnější řešení odstranění tohoto bodu z návrhu stanov.

Tímto se dostávám k dost dležitému bodu a to je nevyhnutelnosti nových voleb.

1. Nový výbor byl zvolen především proto, aby sesadil Nováka. Vyhroceností situace před volbami i po volbách však nastala situace, že lidé, kteří by mohli jakkoliv jinak ovlivnit volby (než zmanipulovaní a oblbnutí členi a rodinka), znechucenně odjeli již den před vobami, někteří jsme odešli po divadle paní Černé a Továrkovců.

2. Nastala situace, kdy chybí v NV jakýkoliv odoborník v cíleném chovu psů. Nastávají fatální přehmaty a neomezená vláda jednoho PCH, který ač se to někomu nemusí líbit toto vzdělání a znalosti opravdu má, ale bohužel, není člověk co by se mu svými zkušenostmi vyrovnal a tudíž mohl jeho kroky jakkoliv řídit a konzultovat. A tak se kouká jeden na druhé a dohromady není schopen nikdo jakkoliv k bonitacím konkrétně odpovědět.

3. Paní Černá a její chovatelská etika - věc veřejná. Ačkoliv jsem původně nechtěla vůbec komentovat, ale při představě , že se jedná dokonce o předsedkyni HW klubu tudíž defakto vzor pro chov - je mi z toho na zvracení

4. Neutichající vyhrocená situace, která se dále stupňuje dalšími a dalšími neodbornými přehmaty.

5. Návrh stanov kde je snížen počet lidí ve výboru, při představě, že nestíhají v tomto obsazení co nás čeká po jejich snížení a nebo je zde druhá varianta - výbor je rozdělen již na minimum lidí něco dělajících, ale nestíhajících a zbytek na to zhluboka kašlících a nudících a hlavně stejně ničemu nerozumících. Jak jinak si vysvětlit, že výbor dospěl k tomu, že jich je přebytek, ačkoliv nic nefunguje tak jak má a ještě si za to chce nechat zaplatit - že by se chtěl více namotivovat? Tak to by měl mít spíše navrhnuté ty sankce pro lepší motivaci.

6. Proč lidé co ve výboru nemají co na práci v něm dále setrvávají - nehlodá je svědomí?

NOVÉ VOLBY JSOU TEDY NUTNOST, nebo jsem pro volný chov, protože v tomto případě v současné situaci nevidím rozdíl mezi volným chovem a chovem pod vedením současného výboru.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 1:16 pm    Předmět: Citovat

Ještě se mi klade konrétní otázka - Kdo navrhnul placená křesílka???
Již víme, že paní Kejvalová to nebyla, paní Weidnerová taky ne, takže zbytek výboru? Musela s tím souhlasit většina, pokud to takto zveřejnili.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 1:43 pm    Předmět: Předvolební kampaň Citovat

Vidím paní Vlková, že jste rozjela již slušnou předvolební kampaň v které nechybějí nazývání členů loňské členské schůže jako "zmanipulovaní a oblbnutí členi a rodinka", používání razantních a zvučných hesel jako je "fatální přehmaty" a "neomezená vláda" trocha hozené špíny se také hodí v podobě hesla "Paní Černá a její chovatelská etika - věc veřejná" se také hodí....
Přidáme k tomu ještě vyvolání neodkladného pocitu změny "Neutichající vyhrocená situace, která se dále stupňuje dalšími a dalšími neodbornými přehmaty" jež sice velká část členské základny netučí oč jde ale když to ta paní píše tak je to asi pravda (něco jako co jev televizních novinách je vždycky pravda) ... A nezapomenou pozdvihnout vlastní svědomí v němže naznačujete jak je vám z toho vlastně špatně... jak je vám z toho vlastně na "zvracení" ...

Musím uznat, že si počínáte skvěle !!! Jen tak dál a volby budou Vaše .... Laughing Laughing obzvlášť pokud se bude členská schůze opět skládat z lehce zmanipulovatelných členů.... Laughing Laughing

Ani netušíte jak Vám fandím ... Líbí se mi Váš tah na branku ! Smile
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 1:55 pm    Předmět: Re: Předvolební kampaň Citovat

A oni už jsou nějaké volby v plánu? Sákriš zase mi něco uniklo a jste o krok napřed. Nebo ,že bych někam kandidovala a ani o tom nevím Very Happy

To co zde píšu jsou věci tajně veřejné a opravdu se za to nestydím. Dle mého lepší napsat otevřeně než pomlouvat za zády co vy na to paní Tuzarová? Very Happy

Já vám některé ty přehmaty napíšu , asi jste je přehlédla:

Neplatně svolaná členská schůze
Nepořádek v bonitacích
Ačkoliv slibované stále neúplné klubové stránky
Návrh stanov s placenými pozicemi
Snížení počtů členů výboru ačkoliv současný není schopen zajistit věci tak jak má
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

No, to jsem zvědavá, co ti na toto paní Tuzarová odpoví, jestli se už jednou konečně odhodlá ke konkrétní odpovědi, či bude zase jenom psát tu "omáčku" o ničem.
Je to už vážně k smíchu, jak tu stále těmi stejnými frázemi hájíte či si myslíte, že hájíte členy NV, a jejich počínání, ale myslím si, že alespoň někteří toto nepotřebují, protože dovedou velmi rozumně diskutovat sami, řekla bych, že jim tímto prokazujete tak trochu medvědí službu, já osobně bych teda byla velmi nerada, kdybyste mě neustále rádoby hájila takovými bláboly Laughing
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

beranova_iva napsal:
No, to jsem zvědavá, co ti na toto paní Tuzarová odpoví, jestli se už jednou konečně odhodlá ke konkrétní odpovědi, či bude zase jenom psát tu "omáčku" o ničem.
Je to už vážně k smíchu, jak tu stále těmi stejnými frázemi hájíte či si myslíte, že hájíte členy NV, a jejich počínání, ale myslím si, že alespoň někteří toto nepotřebují, protože dovedou velmi rozumně diskutovat sami, řekla bych, že jim tímto prokazujete tak trochu medvědí službu, já osobně bych teda byla velmi nerada, kdybyste mě neustále rádoby hájila takovými bláboly Laughing

Paní Beranová a co děláte Vy s paní Vlkovou? Jenom čekáte na každou sebemenší chybku aby jste ji rozmázli do pokud možno megarozměrů, ale konstruktivního návrhu na zlepšení se od Vás asi také nedočkáme.

Mimochodem já nikoho nehájím, pouze píši svůj názor stejně jako vy...

Co se týče přehmatů,myslím, že je pokrok, když těch přehmatů je méně než z minulých let. Pravda vypadá to že v letech minulých tyto přehmaty jakoby nebyli neb si nikdo netroufl se k nim vyjádřit...

Jinak vzhledem k tomu, že nejsem s nikým z výboru v kontaktu (mimo přátelského pozdravu na speciálce v Milovicích) tak ani nemohu znát pozadí vzniklých nesrovnalostí... ale stejně tak nepředpokládám že by jste mi Vy nebo paní Vlková mohla vysvětlit jak je možné že v letech minulých došlo k tomu že Výbor klubu popřel rozhodnutí Členské schůze (jakožto nejvyžšího orgánu klubu) a odmítl se řídit jeho usnesením? (Abych předešla zbytečným dotazům jednalo se schválení zveřejňování všech DKK). Neby mi to snad jste schopné objasnit ???
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 5:06 pm    Předmět: Citovat

No tak ještě jednou - v záhlaví tohoto tématu je mnou položená otázka -
Otázka položená myslím zcela jasně a konkrétně a tak to taky všichni kromě vás pochopili a odpověděli na otázku, totiž vyjádřili svůj vlastní názor. Jediná vy jste místo odpovědi, co si o tom myslíte, napadla a snažila se zesměšnit názor druhého - paní Vlkové. Promiňte, ale je velký rozdíl mít názor vlastní a nebo pouze kritizovat názor druhého.
Tolik k části názoru.
A za druhé - tvrdíte, že pouze čekáme na sebemenší chybu druhých - a z čeho tak soudíte? Nemělo náhodou toto DF sloužit k diskutování a vyměňování si názorů (pokud je máme) možná jsem to špatně pochopila, možná bylo zřízeno proto, abychom zde pěli chválu na vše co se kolem děje. Podle vás tedy moje otázka neměla být položena, protože je pouhým hledáním chybičky ??? Takže tak důležitá věc, jako je převedení nynějších čestných čili neplacených funkcí na placené funkce je prostě taková maličká zanedbatelná pitomůstka, o které vlastně netřeba diskutovat?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 5:33 pm    Předmět: Citovat

Paní Beranová, odpovím Vám tedy na upřesněnou otázku ( nejprve jsem se, evidentně mylně za což se omlouvám, domlívala, že čekáte na odpověď k příspěvku Ivany Vlkové)

Já nemám problém s tím, že bude funkcionářům vyplacena odměna jež schválí členská schůze. myslím, že pokud členská schůze usoudí, že jejich práce byla natolik dobrá, že si zaslouží odměnu, proč ne. Žijeme ve svědě kde ani kuře nehrabe zadarmo. pokud bude nějaká ta koruna z mého členského příspěvku nápomocna tomu, že budou členové výboru ještě více a to positivně motivováni ve své činnosti a ne jen negativně jak je tomu doteď (zkrátka když udělají něco špatně, když se něco nepovede tak jim to členové pěkně spočítají zatímco když se něco povede je ticho po pěšině) budu jedině ráda. Konec konců pracují i pro mě !
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 5:52 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, jsem ráda, že se diskuze opět dostala do věcné roviny. Váš názor respektuji.
Já osobně se ovšem domnívám, že by to naopak přineslo více špatného než dobrého a ne proto, že by si snad členové vrcholných orgánů klubu eventuelně nezasloužili i finanční odměnu za svou dobrou práci, ale proto, že si myslím, že peníze by neměly být ta motivace !!! jak píšete, pro kterou chtějí funkce vykonávat. Myslím, že takhle daleko tu ještě bohužel nejsme (možná to teď bude poněkud hloupý příklad, ale podívejme se na naše zastupitele - parlament, kdyby funkce nebyly placené asi by tam bylo pusto a prázdno Very Happy ). Ráda bych, aby ke kandidatuře do vedení klubu vedly členy jiné pohnutky než hmotný prospěch, pokud se časem a myslím, že to bude ještě nějakou dobu trvat, se vykrystalizuje takové vedení klubu, které si za svou práci odměny zaslouží, klidně budu hlasovat pro, zatím na to podle mě není vhodná doba.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:01 pm    Předmět: Citovat

Já si nemyslím, že by se odměny měly schvalovat podle toho zda tam jsou lidé s kterými souhlasím a s kterými nikoli. Prostě pokud si někdo odměnu nezaslouží tak ji nedostane.
Myslím, že v současné situaci je finančí odměna jedinou možnou positivní motivací která se nabízí a je to zároveň způsob jak poděkovat jednotlivým členům výboru za jejich práci (samozřejmě, pouze pokud si to zaslouží)

Máte nějaký jiný nápad čím členy výboru positivně motivovat ??

Myslím, že je důležité lidi, kteří toto všechno dělají ve svém volném čase motivovat ještě k lepším výsledkům, neb ty schopní by si za čas mohli říct "snažím se a co z toho mám? Jen urážky když se zrovna něco nepovede!" a ve výboru klubu zůstanou jen Ti co se hřejí pocitem důležitosti vyplývající z jejich funce.... Samozřejmě jsem to nyní trochu přehnala, ale ze své profese vím, že motivace (positivní či negativní) dokáže divy (jak člověka vybudit k výkonům prakticky hraničícím s jeho možnostma tak i pěkně otrávit) ....
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:04 pm    Předmět: Citovat

taky si myslím že hlavní motivací všech by mělo být zlepšení našich HW a ne ocenění to by mohla být až taková ta pomyslná třešnička na dortu za opravdu nějaký dobrý počin a podobně
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:10 pm    Předmět: Citovat

pecenkova_iva napsal:
taky si myslím že hlavní motivací všech by mělo být zlepšení našich HW a ne ocenění to by mohla být až taková ta pomyslná třešnička na dortu za opravdu nějaký dobrý počin a podobně

Myslím, že členská schůze nikdy neschválí částku, jež by mohla plnit funkci "hlavní" motivace ... Myslím, že na to klub nemá dostatek finančních prostředků. Předpokládám, že se bude jednat spíše o částky symbolické v příměru k jejich celoroční práci...

Ale upřímě, moc nevěřím že by to v naší závistivé české zemičce prošlo....
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ale neřekla, že by se odměny měly schvalovat podle toho jestli jsou ve vedení lidé, s kterými souhlasím či nikoliv. Mám pocit, že se stále snažíte nějak číst mezi řádky a hledat tam něco jiného než říkám. Nemusím se všemi hned souhlasit, mohu mít rozdílný názor, to ale nevylučuje, že si svého oponenta nemohu vážit, třeba právě proto, že má svůj i odlišný názor, ale stojí si za ním a je sshopen ho veřejně obhájit.
Řekla jsem, že peníze by neměly být motivací pro práci ve vedení klubu, protože pozor!!! toto není firma, kde lidé jistě pracují pro peníze, ale zájmové sdružení osob, majících povětšinou chov hw jako koníček a účast ve vedení klubu by měla být taková třešnička na dortu, odměna a čest, souhlasím, že by bylo možné - samozřejmě schválením ČS vyjádřit uznání členské základy za tuto jistě náročnou práci i finančním způsobem -doba vyznamenání a odznaků BSP už opravdu minula, peníze vládnou světem Laughing a udělit těm dobře a zodpovědně pracujícím třeba jednou ročně hodnotnou finanční odměnu, proč ne - ale rozhodně si nemyslím a jsem zásadně proti, aby odměna byla nároková a přiznána automaticky už při pouhém usednutí do "židle". Toto je podle mě těžce kontraproduktivní - to jsem myslela tím, že "tak daleko ještě nejsme". Jakou by, proboha, měli ti lidé motivaci podle vás, když by "pritékalo" pravidelně a bez ohledu na výsledky?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

takže myslím, že se shodneme v případě jednorázové odměny jednou za rok?

Dovedu si představit, že by předsada klubu učinil prvotní návrh pro každého jednotlivého člena výboru, jež by pak členská schůze mohla upravit a případně i odhlasovat.

Odměna formou pravidelných "mezd" se mi také rozhodně nelíbí a byla bych proti.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: