Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Nové stanovy - možné odměny členů předsednictva, RK a
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 7:44 pm    Předmět: Citovat

No, jistá shoda tu je, ale ráda bych to ještě upřesnila - napsala jsem
"...že by si snad členové vrcholných orgánů klubu eventuelně nezasloužili i finanční odměnu za svou dobrou práci..."
Bylo to myšleno tak, že pokud by byl předložen návrh na schválení "institutu jednorázové finanční odměny" členů vedení klubu, příp. CHK, jako částky nenárokové, přiznávané pouze v případě skutečně řádného a přínosného (poctivého, svědomitého ....) vykonávání funkce, nevidím, aspoň ne teď důvod, proč takový návrh nepodpořit. Samozřejmostí je odhlasování osoby odměňovaného ČS stejně tak i výše příp. odměny.
Ovšem na druhou stranu nevidím důvod, proč takovýto návrh vůbec tvořit, protože návrh na mimořádnou odměnu člena vedení za "zásluhy" lze jednoduše zařadit do jednání ČS jako bod programu na podnět kteréhokoliv člena klubu, pokud členská základna usoudí, že si odměnu zaslouží, nechť ji dostane a užije si ji ve zdraví Very Happy - jsem pro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Tady s Ivou naprosto souhlasím. Mimořádná nebo jednorázová odměna může být navržena a odsouhlasena ČS bez toho, aby toto bylo součástí stanov klubu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

neměla by odměny navrhovat spíše členská základna- myslím že ta muže lépe ohodnotit práci jendotlivých členů výboru atd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 7:14 am    Předmět: Citovat

Myslím si, že každý kdo se uchází o místo ve výboru klubu, se úchazí z důvodu, aby pomohl chovu hovawartů a jeho cílenému šlechtění. Ne proto, že dostane jednou ročně nějakou odměnu za to, že svoji práci dělá svědomitě. Člen výboru, který dělá práci špatně nemá ve výboru co dělat - PROČ??? - protože přeci ve výboru je proto, aby práce byla svědomitá a výborná a plemeni co nejvíce pomohla.
Pokud budete chtít stanovit roční odměnu za dobře vykonanou práci - co to znamená? Že dělal práci tak jak má a neflákal se??? A jak se to posoudí? Výbor pracuje jako celek, copak teď víme kdo z výboru dělá práci jmenovitě špatně, nevíme - výbor za své boty odpovídá opět jako celek. Budeme tedy odměňovat všechny členy výboru a nebo při odměňování budeme spolehát, že výbor klubu řekne XY nepracuje kvalitně, a nebo prostě odměna bude dána funkcíí.
Přeci máme jiné možnosti než každoročně vyplácet členy výboru, že dělali to co měli v zájmovém sdružení, nejsme přeci obchodní firma, která potřebuje motivovat své zaměstnance "13. platem". ale DOBROVOLNÉ ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ. V kynologických organizacích si také členi výboru nevyplácejí odměny za to, že se pravidelně věnují členům jako instruktoři a zajišťují zázemí a komunikaci s ostatními institucemi, platí členské příspěvky a každý předpokládá, že svou práci dělají dobře pokud ne, jsou nahrazeny.

Jaké máme možnosti ohodnocení opravdu evidentně výjmečných členů, kteří přinášejí dlouhodobé pozitivní výsledky? - ČESTNÉ členství, ale čestné členství se vším všudy, ne to, že mu sebereme právo volit - to už čestné členství zase není tak čestné - Nemyslíte?
čestné členství - dána jasná pravidla, např. tento člen odchoval xy velmi kvalitních potomků, podílel se a zajistil xy pořádaných akcí klubem (výcvik, výstavy, seminář..), kvalitní reprezentace plemene - jak výstavy, tak výcvik a tím zviditelnění plemene a klubu
Z udělení čestého členství udělat opravdu výsostné ohodnocení, získání bude pro každého chovatele (řadového člena klubu, člena výboru) vysoká prestiž a důkaz o kvalitě jeho chovu či přispění ke šlechtění plemene.
baudysova_jana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 7:39 am    Předmět: četsné členstvi Citovat

Ivana tady nakousla další bod novych stanov predkladanych vyborem, ktery mi velmi vadi a to je otazka cestneho clenstvi, kdy vlastne cestnemu clenovi seberete to nejdulezitejsi pravo, ktere ma a to je hlasovat a volit...
V tomto pripade kazdy komu na plemeni zalezi samozrejme cestne clenstvi odmitne... alespon ja bych tak ucinila.

PODLE ME BY MEL MIT CESTNY CLEN STEJNA PRAVA JAKO CLEN NORMALNI, JEDINE CIM SE OD NORMALNIHO CLENA LISI JE TIM, ZE NEPLATI CLENSKY PRISPEVEK....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 7:56 am    Předmět: Re: četsné členstvi Citovat

Čestné členství není čestné tak jako ho navrhnuli, ale nabídnou ti za 300,--, tvůj odchod Wink a můžeš to odmítnout a nebýt čestným členem a když se zdekuješ budeš čestný Very Happy
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 8:38 am    Předmět: Citovat

Ještě bych se vrátila k Ivanině příspěvku - já chápu tvé rozhořčení nad příp. odměnami funkcionářů, a taky jsem hned v úvodu psala, že zvolení do výboru klubu by mělo být projevem důvěry nás všech těm nejlepším a nejzkušenějším a nej nej, a měla by to být pro dotyčného čest a ne vedlejšák s přivýdělkem. Samozřejmostí je dobře odváděná práce, a plnění si svých povinností jaksi zdarma - ALE práce se dá dělat dobře a bez chyb a nebo se taky dá dělat výborně a nad rámec svých povinností.
A tady vidím případně možnost té diskutované odměny.
V dalším bodě, ale s tebou musím nesouhlasit - výbor je sice celek a měl by pracovat jednotně, ale v konkrétní podobě je složen z jednotlivců, kteří mají či by rozhodně měli mít svůj "obor" činnosti, za který jsou plně zodpovědni, bonitační referent za dodržování bonitací, jednatel za finance a účetnictví apod. a tady já osobně vidím velkou rezervu, nechci teď rozebírat současné vedení - je to míněno všeobecně a jako příklad tak jak by to mělo fungovat - nebude-li dodržen bonitační řád a budou -li zmatky v bonitacích - žádejme "hlavu" bon. referenta, bude-li čurbes v penězích - odvolejme jednatele. Každá funkce s sebou nese práva a povinnosti a hlavně zodpovědnost za svěřený úsek činnosti a za svoje rozhodnutí. Já z principu odmítám tzv. kolektivní zodpovědnost (tímto pozdravuji p. Schmidta Very Happy ), protože s tímto s ním musím souhlasit. Protože jedině tehdy, až se dopracujeme k tomu, že budou jasně definovány a pojmenovány úseky zodpovědnosti a bude to takto i členy chápano, budeme moci obsadit funkce ve výboru těmi správnými lidmi - a nikdo se nebude moci schovávat a svalovat svoje chyby a špatná rozhodnutí, příp. neschopnost na kolektivní chybu. Můžeme říci - ten a ten pracuje špatně - vyměňme ho - odvolejme ho ihned z funkce a nahraďme schopnějším člověkem - proč zároveň s ním odvolávat i druhé, kteří pracují dobře - to mi nedává žádný smysl. V nových stanovách by na toto mělo být rozhodně pamatováno - možnost okamžitého odvolání člena výboru - ovšem teď je otázka jak - na ČS, která je jednou za rok? To mi přijde nepružné, v praxi to může znamenat i setrvání ve funkci téměř celý další rok. Nevím, přemýšlejme !!!
A toto já považuji za zásadní - přijetí funkce - přijetí zodpovědnosti - přímá odpovědnost za své činy !
A nakonec co se týká čestného členství - to by mělo být udělováno řadovým členům (nikoliv členům výboru) za mimořádné zásluhy pro chov, příp. i za mimořádné pracovní úspěchy - momentálně třeba konkrétně panu ing. Pospíšilovi, hlasovací právo samozřejmě musí zůstat zachováno - navrhovala bych neplacení členských příspěvků a příp. i klidně bezplatnou účast na akcích pořádaných klubem (KV, SV, výcvikové akce apod.) - proč ne - čestné členství by se udělovao vyjímečně a tak by nás to snad nepoložilo.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:
Myslím si, že každý kdo se uchází o místo ve výboru klubu, se úchazí z důvodu, aby pomohl chovu hovawartů a jeho cílenému šlechtění. Ne proto, že dostane jednou ročně nějakou odměnu za to, že svoji práci dělá svědomitě. Člen výboru, který dělá práci špatně nemá ve výboru co dělat - PROČ??? - protože přeci ve výboru je proto, aby práce byla svědomitá a výborná a plemeni co nejvíce pomohla.
Pokud budete chtít stanovit roční odměnu za dobře vykonanou práci - co to znamená? Že dělal práci tak jak má a neflákal se??? A jak se to posoudí? Výbor pracuje jako celek, copak teď víme kdo z výboru dělá práci jmenovitě špatně, nevíme - výbor za své boty odpovídá opět jako celek. Budeme tedy odměňovat všechny členy výboru a nebo při odměňování budeme spolehát, že výbor klubu řekne XY nepracuje kvalitně, a nebo prostě odměna bude dána funkcíí.
Přeci máme jiné možnosti než každoročně vyplácet členy výboru, že dělali to co měli v zájmovém sdružení, nejsme přeci obchodní firma, která potřebuje motivovat své zaměstnance "13. platem". ale DOBROVOLNÉ ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ. V kynologických organizacích si také členi výboru nevyplácejí odměny za to, že se pravidelně věnují členům jako instruktoři a zajišťují zázemí a komunikaci s ostatními institucemi, platí členské příspěvky a každý předpokládá, že svou práci dělají dobře pokud ne, jsou nahrazeny.

Občanské sdružení je PRÁVNICKOU OSOBOU dle zákona 83 z 27.3.1990 o sdružování občanů jež uvádí že "Občané mohou zakládat spolky, společnosti, svazy, hnutí, kluby a jiná občanská sdružení, jakož
i odborové organizace (dále jen sdružení) a sdružovat
se v nich." Nikde však není psáno že vedení daného občanského sdružení nemůže být vyplácena odměna (ať měsíční nebo roční, či jakákoliv jiná). Nenašla jsem ani žádný eticky kodex jež by vyplácení odměny v kynologických (či jiných organizacích) odsuzoval. A argument...."vždyť to nikdo nedělá ..." Laughing Kolik kynologických organizací zavedlo povinnost při bonitacích odebírat psům krev pro ověření paternity / maternity ? ........ Laughing No tak bychom byli zase první ...

Jinak není to přeci tak že by si výbor schválil jakoukoliv odměnu, vždy je to pouze v kompetenci členská schůze, tak se snad není čeho obávat ...
Já bych jim rozhodně symbolickou odměnu za celoroční práci nezíviděla a ani nijak nepodrážela jejich charakter při jejím přijetí....
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 8:58 am    Předmět: Re: četsné členstvi Citovat

baudysova_jana napsal:
Ivana tady nakousla další bod novych stanov predkladanych vyborem, ktery mi velmi vadi a to je otazka cestneho clenstvi, kdy vlastne cestnemu clenovi seberete to nejdulezitejsi pravo, ktere ma a to je hlasovat a volit...
V tomto pripade kazdy komu na plemeni zalezi samozrejme cestne clenstvi odmitne... alespon ja bych tak ucinila.

PODLE ME BY MEL MIT CESTNY CLEN STEJNA PRAVA JAKO CLEN NORMALNI, JEDINE CIM SE OD NORMALNIHO CLENA LISI JE TIM, ZE NEPLATI CLENSKY PRISPEVEK....

Naprosto souhlasím .....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 8:59 am    Předmět: Citovat

Čestné členství by nemělo být udělováno členům výboru???

Proboha proč? Člen výboru nemůže být čestným členem, nemůže mít takové zásluhy jako řadový člen? Však člen výboru není pouze členem výboru, ale především i členem klubu. Co když bude mít takové úspěchy (chovatelské, výcvikové, výstavní)člen výboru, toho sesadíme ,aby mohl být čestným členem? Nebo na to nemá jinak nárok?

Jak poznáš, že pracuje člen výboru nad rámec svých možností??? Však má chov zlepšovat, tak co je definice pojmu nad rámec svých možností??? Musí to být konrtně stanoveno, protože jinak je to lehce zneužitelné a budeme odměňovat členy výboru dle sympatií.

Jinak souhlasím jasně vymezené pravomoci a ne tak, že potrestejme ty co návrh přijali a ti co ho nepřijali jsou z toho venku. To by nám pak raději se každej zdržel hlasování jen aby něco nezvrznul;-)
Myslím, že ale jasně vymezené pravomoci jsou stanovené již nyní, vška je máme pojmenované HPCH, Jednatel apod. a z názvu funkce je patrné obor činnosti za kterou zodpovídá.
Svolání členské schůze svolává výbor klubu, nikoliv jednatel, předseda, pokladník apod.. Nese tudíž odpovědnost výbor klubu a nebo předseda klubu jako hlava nejvyšší.
Wink

Naposledy upravil vlkova_ivana dne út říjen 23, 2007 9:05 am, celkově upraveno 1 krát.
cela_alena

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

Ivana to podle mě napsala velmi výstižně. Mám pocit, že se z toho dělá firma, kde se každý den chodí do práce a každý si hledí svého a maká "jenom " na sebe.
Čestné členství tady se nebudu taky opakovat , tak souhlasím s Janou,Ivanou a Ivou.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:04 am    Předmět: Citovat

Jde o to, že jsem proti navrhování odměn do stanov klubu, pokud nějaký člen přijde s návrhem mimořádné finační odměny pro XY člena výboru a předloží jasné konkrétní důvody proč by to měl dostat - nejsem proti. Ať členská schůze zvolí.
Jsem jen proti tomu,aby se toto stalo pravidlem, protože je to ve stanovách klubu. A tak každý rok hlasovat o tom kolik komu dáme. Wink Tak snad už je to pochopitelné
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Ty Ivano, víš co je legrační - že tady diskutujeme sáhodlouze až na světlé vyjímky, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, asi jen my dvě - nezajdeme někam na kafe? Že bysme si nemusely ošoupávat klávesnici, když to jinak nikoho nezajímá ... Crying or Very sad
Čestné členství je věcí názoru - já jsem si ho představovala jako "odměnu" řadovému členovi, který ty zásluhy má, a třeba bychom ho rádi viděli na nějakém postu, ale např. časové možnosti mu nedovolují býti ve výboru. Členové výboru jsou či měli by být poctěni už tím, že jsou ve výboru. Udělila bych jim ho příp. po skončení funkčního období za obětavou práci a přínos pro chov - samozřejmě těm, kteří si ho zaslouží.
Komu a jak, to je věc názoru a další diskuze. Netvrdím, že mám 100% a jedinou pravdu.
Počkej, já jsem přece taky proti tomu, aby odměny byly součastí stanov!
Souhlasím s tebou ve smyslu tohoto - Jde o to, že jsem proti navrhování odměn do stanov klubu, pokud nějaký člen přijde s návrhem mimořádné finační odměny pro XY člena výboru a přeloží jasné konkrétní důvody proč by to měl dostat - nejsem proti. Ať členská schůze zvolí.
A co se týká té kolektivní zodpovědnosti, jsou samozřejmě skutečnosti všeobecné - příkladně svolání neplatné členské schůze a jistě i jiné, jaksi "nadfunkční", kdy nelze přesně určit zodpovědnou osobu, pouhé hlasování pro a proti není dostatečným důvodem, kdy bohužel zodpovědnost má hlava nejvyšší a to předseda klubu.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:26 am    Předmět: Citovat

Ivo souhlasím Very Happy se tady potíme Very Happy

Vlastně spolu souhlasíme, členovi zakázat přeci nikdo nemůže navrhnout odměnu pro člena výboru Very Happy Tak už bych to neřešila a ukončila to tím, že jsme se shodly na vypuštěním tohoto bodu stanov

Čestné členství - navrhovala jsem ho už za SV, chovatelské kolegium mělo stanovit jasné podmínky, ale nějak jsem se jich nikdy nedočkala a tak to utichlo -škoda, Na čestné členství má mít nárok každý člen klubu tedy i výbor, RK apod.. protože i oni mohou svoji reprezentací a odchovy dělat skvělou reklamu, byla by to škoda upírat to těmto lidem v době jejich působení ve výboru klubu či RK, spíš naopak mít čestné členy ve výboru klubu tak by bylo vidět, že to jsou ti praví lidé na správném místě. Wink

Zbytek doladíme u kafíčka Very Happy
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:29 am    Předmět: Citovat

A co se týká té kolektivní zodpovědnosti, jsou samozřejmě skutečnosti všeobecné - příkladně svolání neplatné členské schůze a jistě i jiné, jaksi "nadfunkční", kdy nelze přesně určit zodpovědnou osobu, pouhé hlasování pro a proti není dostatečným důvodem, kdy bohužel zodpovědnost má hlava nejvyšší a to předseda klubu.

S tímto souhlasím za špatné svolání ČS má nést zodpovědnost předseda klubu nebo bychom museli odvolat celý výbor, ale ne jenom lidi co hlasovali pro
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:30 am    Předmět: Citovat

Tož čéče souhlas - odměny ze stanov vypustit, a ustupuji ze svého názoru na čestné členství - asi máš pravdu, proč by ho nemohl dostat i člen výboru či CHK a RK.
Tak teď se jistě všem 800 zbývajícím členům klubu ulevilo, že jsme to za ně tak pěkně vyřešily. Laughing
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:32 am    Předmět: Citovat

beranova_iva napsal:
Tož čéče souhlas - odměny ze stanov vypustit, a ustupuji ze svého názoru na čestné členství - asi máš pravdu, proč by ho nemohl dostat i člen výboru či CHK a RK.
Tak teď se jistě všem 800 zbývajícím členům klubu ulevilo, že jsme to za ně tak pěkně vyřešily. Laughing

Very Happy Very Happy Very Happy máš recht Very Happy Very Happy Very Happy
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:40 am    Předmět: Citovat

teda ženský hezky jste to tu za všechny prodiskutovali a mě nezbývá než souhlasit .-)))
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

Děkujeme za ocenění Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ale ostatní "sprzněné bodíky" bych nechala na ostatních Very Happy Very Happy Very Happy

Mám otázku na VK, zda tyto stanovy jsou kolektivním výtvorem???
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:47 am    Předmět: Citovat

nojo ale s těma ostatním asprzněnejma bodíkama tu budeme ještě za rok .-))) tímhle tempem hihihi Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: