Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Nové stanovy - možné odměny členů předsednictva, RK a
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:49 am    Předmět: Citovat

Však to nebylo tak nejpomalejší Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 9:51 am    Předmět: Citovat

no však to nebyla krytika rychlosti této diskuse:-))))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:24 am    Předmět: Citovat

Dobré ráno dámy,
tak si vám dovoluji popřát, ať vám ranní káva chutná. Víte, mě také docela mrzí, že se na DF schází pořád ti stejní a nediskutuje tu daleko větší množství členů. A jestlipak tušíte, co je jednou z příčin? I když jsem měla v Milovicích poměrně hodně práce, hovořila jsem tam na toto téma s několika známými a bohužel se mi potvrdilo to, co jsem si myslela. Běžný, ne až tak zapálený člen, navštíví toto forum občas, ale pokud zde vždy a to v různých tématech narazí jen na samé urážky,hanlivé příspěvky a různé tahanice, nemá chuť se sem již znovu vracet. Tím nemám vůbec na mysli kritiku, ale nikdo mě nepřesvědčí o tom, že i ta kritika jde napsat kultivovaně a slušně. Naopak z kontruktivní kritiky se lze poučit nebo získat náměty na to, co zlepšit a rozumného normálního člověka jistě neurazí. Buďme rádi za to, že je nyní již možná a nikdo se nemusí bát svůj názor veřejně vyjádřit. Mohu vás ubezpečit, že chyby se dělaly v minulosti, dělají se v současnosti a vyskytnou se jistě i v budoucnosti. Jen ten, kdo nic nedělá, také nic nezkazí. Souhlasím s tím, že chyby fatální by se často objevovat neměly, ale vyskytnou se i v běžném životě. Podívejte se třeba na před časem medializovanou záměnu novorozenců, ale to jsem poněkud odbočila. Zkusme být mezi sebou slušní a ohleduplní a jistě sem přitáhneme pozornost daleko většího množství přispěvatelů. Například toto téma se mi jeví konstruktivní a přínosné. Jak už jsem psala někde výše, momentálně upravujeme předložený návrh i dle ponětů zde v DF. Souhlasím s paní Vlkovou i s dalšími, že čestné členství by mělo být opravdu čestné a ne za trest a v upraveném návrhu bude i toto zakomponováno. Jakmile projde (tedy doufám, že projde ) upravený návrh hlasováním ve výboru, bude neprodleně zveřejněn. I tak samozřejmě nevylučuji, že pozorný kritik objeví nějakou další "záhadu" nebo nesrovnalost. Nejsme totiž vševědoucí (Škoda! Laughing ). Ale vážně! Vzhledem k tomu, že se na úpravě rovněž podílím, budu velmi ráda, když pak vše pročte co nejvíce očí a upozorní na eventuelní nedostatky nebo navrhne další doplnění! Nelze samozřejmě měnit do nekonečna, máme totiž nějaký termín, do kdy lze připomínkovat. Zavděčit všem se bohužel stejně nelze, ale budu mít dobrý pocit, když bude spokojená většina. Od začátku tvrdím, že dobré Stanovy lze vytvořit a podílet se může každý.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:49 am    Předmět: Citovat

Paní Weidnerová napsala jste to moc pěkně jak z nějaké knihy (tím vás nechci jakkoliv urazit)
Vyjádřit svůj názor jsem se nebála ani za minulého vedení viz. krytí psem s A2, pracovní třída apod..

Víte, kdyby jste takto kultivovaně psali i před volbami a i se tak chovali, klobouk dolů, ale pokud si vzpomenu na urážky, vyhrožování a bůh ví co ještě. Přijdou mi pak tato slova velmi neupřímná.

Pokud je zde položena nějaká otázka na výbor klubu, přímé odpovědi se ve většině případů absolutně nedočkáme...

Tak asi tak Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:58 am    Předmět: Citovat

Nemohu si opět pomoci , ale přesně to tak cítím jak píše Ivana. Proto se nebudu opakovat.
Jak pěkná pohádka. Pro mě, ale dost neupřímná.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

No, v něčem máte paní Weidnerová jistě pravdu, číst některé příspěvky je jen pro otrlé povahy a souhlasím rovněž s tím, že vše se dá napsat slušně. Bohužel, jsou i vysoce kontroverzní témata, kde tzv. vaří krev Smile a jsme jenom lidé ... Nemyslím si, že v klubu je všech ostatních 800 členů tak jemnocitných, že by nesnesli pohled na někdy ostřejší diskuzi - i když opakuji - jsem rozhodně pro slušnost. Spíše si myslím, že je to opravdu nezajímá nebo i třeba zajímá, ale nechtějí nést svou kůži tak otevřeně na trh jako my tady. Bohužel, je to smutné, píšete, že dnes se už nemusíme bát otevřeně kritizovat, či vyjádřit svůj názor, podle mě to není pravda a to právě na tomto fóru - napíšete co se vám nelíbí a vzápětí se vám dostane odpovědi, jak jste "divizníci", fanatičtí zastánci p. Nováka, příp. sami toužíte po křeslech ve výboru ... v tom lepším případě jste osamělý hlas na poušti, protože konstruktivní odpovědi od členů výboru se vám stejně nedostane - tedy povětšinou, poslední dobou je tu i ve vaší osobě náznak obratu k lepšímu. A tak se na to raději vykvajznete, proč se rozčilovat, zůstávají a píší jen zarputilí optimisté, kteří si myslí, že něco změní.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 11:17 am    Předmět: Citovat

weidnerova_michaela napsal:

Souhlasím s tím, že chyby fatální by se často objevovat neměly, ale vyskytnou se i v běžném životě. Podívejte se třeba na před časem medializovanou záměnu novorozenců, ale to jsem poněkud odbočila.

V těchto případech ovšem s okamžitou platností, když už se odbočilo, dostává "provinilec" okamžitou výpověď, případně nějaké sankce, trest a ve většině případů odstupuje i ředitel ... protože ten je za všechny a všechno zodpovědný ... stejně jako by měl být v klubu předseda.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 11:31 am    Předmět: Citovat

mě osobně zde chybí odpovědi hlavně paní předsedkyně klubu- většina ostatních se aspoň občas snaží.
já chápu že jako členové výboru máte i tak málo času tudíž chápu, že se odpovědi né vždy člověk dočká hned, ale o tom, že když už ta odpověď je je často na něco jiného než se dotyčný ptá, není třeba mluvit to je fakt. ale oceňuji snahu alespoň některých lidí z výboru snažit se o tu odpověď a ona i ta snaha se cení.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

Tak koukám, že každé smířlivé gesto, tentokrát od Míši Weidnerové, je pro vás dámy nežádoucí a hned se jej snažíte převrátit a tím opět vrátit diskuzi do nekonstruktivní a napadající atmosféry ...

Škoda.......
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Tak koukám, že každé smířlivé gesto, tentokrát od Míši Weidnerové, je pro vás dámy nežádoucí a hned se jej snažíte převrátit a tím opět vrátit diskuzi do nekonstruktivní a napadající atmosféry ...

A už je to zde zase, vlastní názor - odlišný je nekonstruktivní a napadající Evil or Very Mad
beranova_iva

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Paní Tuzarová - zase špatně čtete !!! napsala jsem ... poslední dobou je tu i ve vaší osobě /míněno paní Weidnerové) náznak obratu k lepšímu - připadá vám to napadající mě teda naopak.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

No já ať se snažím jak chci, u Vás konstruktivnost také nějak nemohu najít, paní Tuzarová ... Vždy když někdo zveřejní svůj názor, tak je podle Vás špatný, napadáte ho a oháníte se pořád tím samým. Konstruktivnost veškerá žádná !
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Dámy, mám pro Vás konstruktivní téma. S připomínkami ke stanovám jsem hotová (strávila jsem nad nimi pěkných pár nocí) a než je předložím výboru, zajímal by mně Váš názor např. na zveřejňování chovatelských informací, ať už ve zpravodaji nebo na webu (podle rozsahu). Výsledky svodů, bonitací, možná i kontrol vrhů - a samozřejmě tolik diskutované téma zveřejňování DKK. Co Vy na to?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

houskova_katerina napsal:
Dámy, mám pro Vás konstruktivní téma. S připomínkami ke stanovám jsem hotová (strávila jsem nad nimi pěkných pár nocí) a než je předložím výboru, zajímal by mně Váš názor např. na zveřejňování chovatelských informací, ať už ve zpravodaji nebo na webu (podle rozsahu). Výsledky svodů, bonitací, možná i kontrol vrhů - a samozřejmě tolik diskutované téma zveřejňování DKK. Co Vy na to?

Paní Houšková a to myslíte vážně, že na nás vyrukujete tímto pohrdačným stylem a chcete znát náš názor - to je fakt povedený vtip Very Happy
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

To není vtip a není to ani pohrdání. Nechápu, jak jsi na to přišla. Tady měla být diskuse o stanovách, takže jsem očekávala, že tady budou členové prezentovat svoje názory. Přijde mi to jasné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 3:20 pm    Předmět: STANOVY Citovat

Ahojda, já jsem pro, kde jsou k nahlédnutí ?
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
tak hodně diskutované odměny členům výboru jsou i zbytečně dramatizovány a s větou: --- "může příslušet za výkon fce odměna stanovená členskou schůzí."je zbytečně manipulováno. Je jedno, zda je ve stanovách obsažena či nikoliv. Pokud ve stanovách nebude řečeno, že odměna nesmí příslušet za výkon funkce, může členská schůze jako nejvyšší orgán dát odměnu, komu chce.

Otázka čestného členství je zde pravděpodobně jinak chápána. Čestné členství či čestné funkce se udělují sice za zásluhy, ale nesouvisí vždy s výkonem dané činnosti. Čestné členství se může udělit zahraničnímu chovateli či rozhodčímu, kterého si odborná veřejnost vyjímečně cení.
Ve vlastním klubu , např. zakladateli chovu v ČR, který končí s aktivní činností apod. V takových případech není nutné hlasovací právo.
Aktivní členové s výraznými úspěchy by měli být odměňováni jinak.

Pokud je zde ze strany pisatelek nechuť diskutovat o stanovách, nemusí.
Stačí poslat výboru připomínky k zapracování a výbor klubu by se jimi měl zabývat. Pokud nebudou do stanov zapracovány, bude se jimi zabývat členská schůze.
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 5:45 pm    Předmět: Citovat

Musela jsem si přečíst příspěvek několikrát, jestli se mi to nezdá Idea
Pro jistotu jsem se podívala do seznamu členů výboru a paní Houšková je tam stále uvedena.
Návrh stanov, předložený Výborem klubu byl zveřejněn na klubovém webu 21. 9. 2007.
Kdo tedy předkládal Návrh stanov, když člen kolektivního orgánu teprve bude předkládat připomínky výboru (tedy i sobě) až tak dlouho po zveřejnění?
cela_alena

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 6:02 pm    Předmět: Citovat

Tak tomuhle opravdu už taky nerozumím. Nechci být impertinentní, ale kde byla pí Houšková, když se předkládal návrh stanov, když teprve teď bude předkládat připomínky ke stanovám. Já to opravdu nechápu.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

K tomu už není co dodat !!!

Díky přeložení schůze vznikla časová rezerva díky níž se může diskutovat nad stanovama a můžou se nadále připomínkovat, což by se jinak muselo činit zase až na příští členské schůzi (výroční či mimořádné). A když tak někdo chce učinit tak je to zase špatně ...

Místo aby jste byly rády že se vychytají mouchy... hledáte mouchy zase někde jinde ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: