Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Nové stanovy a nové volby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
K plným mocím např. Protivanov 2006
To co bylo na minulé schůzi v Protivanově musím napsat, že vše se ukázalo teď a dokonce to předčilo mé očekávání. Způsob jakým byl zvolen Nový výbor hlavně díky pomocí plných mocí se teď pěkně ukázal. Ono z " dobré věci" většinou dobro vyleze a ze špatně udělané "věci" vyleze to horší a tak to je.
Na poslední schůzi se ukázalo jak jsou plný moci dobré hlavně těm kterým se to hodí, začíná to už ovlivňování před nějakou zádsadní věcí, kdy hodně lidí se nechalo obalamutit a plnou moc udělili a nebo jak jsem se dívala někteří získali plné moci od takových členů co se přihlásili na poslední chvíli a letos už členové nejsou( tak jim asi záleželo na klubu Confused )
Jenom pro zajímavost

http://www.hovawart.cz/klub/dokumenty/stanoviska/zaloba/pril61.pdf

Pokud plné moci, tak jak píše Ivana Vlková.

A můžete paní Celá říct jakým způsobem došlo ke zneužití plných mocí v Protivanově ?
To že plné moce možná ovlivnili výsledek je koneckonců správně, ne ?? Přece pokud dávám plnou moc tak proto že chci ovlivnit dění v klubu i za mé nepřítomnosti. Chci využít svého hlasovacího práva i v případě že mi to okolnosti nedovolí.

Prosím, můžete jmenovat konkrétně JAK DOŠLO KE ZNEUŽITÍ PLNÍCH MOCÍ V PROTIVANOVĚ 2006 ????

Já jsem na žádné protiprávní zneužití plných mocí nepřišla, a měla jsem za to že ani soud neshledal nějakou protiprávní činnost na členské schůzi v Protivanově... Ale to víte jistě mnohem lépe než já.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
srbecka_kamila

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

... a co řešit situaci ohledně plných mocí tak, že by každá plná moc musela mít notářsky ověřený podpis toho, kdo plnou moc uděluje? Tím by se z plné moci stal "úřední dokument" a ne jen kus papíru.
Je to ptákovina Rolling Eyes nebo možné řešení? Nebo už se to tak dělá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

V navrhu stanov musi byt udeleni plne moci notarsky overene.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
srbecka_kamila

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 7:17 am    Předmět: Citovat

jaluvkova_vladimira napsal:
V navrhu stanov musi byt udeleni plne moci notarsky overene.

... musí se to tedy nejprve navrhnout? Není to trošku začarovaný kruh? Rolling Eyes
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 7:35 am    Předmět: Citovat

1. Nikdo neporušuje zákon a nic takového pokud členská schůze si zakotví nemožnost zastoupení v důležitých otázkách již se tady několikrát popisovaly a také jsem tady psala stanovisko právní firmy

2. Zneužití pných mocí??? Stále je jednoduší získat plnou moc, např. od svých odchovů, od své na rychlo dohlášené rodiny apod... než je vést na schůzi.Tyto lidé se o dění v klubu moc nezajímají a komu věří??? - Svému chovateli - rodině. Ten má tedy možnost říct, že teď bude lepší "když nebe bude fialové" a tak oni mu budou důvěřovat.

3. Udělím plnou moc, přičemž během schůze lidé co kandidují prohlásí, že si to rozmysleli a odstoupí. Co teď, v případě osobní účasti, přehodnotím svůj postoj a zvolím z ostatních kandidátů, v případě plné moce??? Buď přijdu o tuto možnost neob to prostě ten kdo je zplnomocněn zvolí za mne. Nebo budou v ten okamžiky všichni volat???-Nikoliv.

4. Dřívej sem již tady psala statistiku, kolik lidí se dohlásilo těsně před schůzí a pak už je osud nezajímal

5. Zneužití či špatné použití jedné plné moci??? Budeme muset členskou schůzi svolat znova, protože ten jeden ošizený člen na to bude mít plné právo. Svoláme ji znova a objeví se další člen a tak budem schůzovat a schůzovat.

Členská schůze se plánuje dostatečně dopředu, aby si každý kdo má zájem zajistil "VOLNO" a rezervoval tento termín. Já pořád nevidím důvod proč by HW klub ČR měl být kvůli tomu tak "nedemokratický" jak se tady neustále tímto oháníte, když takto to funguje v občanský zájmových sdružení zcela běžně.

Plné moci jednou již byly použity a co z toho vzniklo - nestabilní situace, vysoká neprofesionalita v klubu - a co ten nás vysněný výbor klubu, kdy členové mávali v ruce plnými mocemi, kterými se sami sebe volili?? Rozhádaný a mizerně pracující... Proto x návrhu nových stanov, proto volání po nových volbách, proto přibývající oprávněných stížností u RK, pozveme na bonitaci rozhodčího z výkonu, který když to vidí tak pro příště nejraději onemocnění, protože je to záhul na jeho nervovou soustavu- a pak se ostatní vesele baví s neschopností lidí od Hovawartů - to to je reality a ten "Dobře rozjetý vlak" dle členky výboru. Stačí projet cvičáky a zjistí, že ten dobře rozjetý vlak zesměšňuje plemeno. Protože nic se nikde neutají.... natož takový maglajs
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 9:23 am    Předmět: Citovat

V klubu je aktivních cca 20% členů. Za takové situace souhlasím s omezením používání plných mocí, ať už úplným zákazem nebo aspoň notářským ověřením. Iva Beranová to napsala trefně (26.10.).
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:
V klubu je aktivních cca 20% členů. Za takové situace souhlasím s omezením používání plných mocí, ať už úplným zákazem nebo aspoň notářským ověřením. Iva Beranová to napsala trefně (26.10.).

I těch zbývajících 80 % členů MÁ PRÁVO VOLIT !

myslím, že pokud se chce Hovawart Klub stát demokratičtějším měl by umožnit i těm jež nemají šanci se dostat na smluvený termín (i když o něm vědí předem) na smluvené místo.
Mohou mít problémy pracovní (ne každý dostane volno a doby kdy celý národ v So a v Ne nepracuje je dávno pryč) finanční (ne každý si může dovolit investovat do cesty přes půl republiky) technický (ne každý je povinen vlastnit vůz příp řidičský průkaz), osobní (nemoc, nelibost partnera jež tam daného člena klubu rozhodně nechce přes tu půlku republiky vést) a možná ještě mnohé další!

Pokud budu brát v úvahu že tvrzení že aktivních členů je 20% s požitím plných mocí by jich mohlo být ještě více, což považuji za žádoucí.

Navíc zastoupení plnou mocí je možné i při mnoha závažnějších rozhodování než je členská schůze HwK ČR.
Akorát se zde malují černé scénáře co by jak by mohlo dopadnout a pod.
Plné moci již byli jednou použity a následné soudní řízení prokázalo, že bylo vše v pořádku ...
beranova_iva

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

bartonova_irena napsal:
Dobrý den,
přidávám svůj názor: vzhledem k možnosti zneužití (které bylo diskutováno např. na schůzce v Milovicích) jsem zásadně proti hlasování pomocí plných mocí, přestože je to demokratický princip. Podle mého názoru si v tomto případě musíme vybrat ze dvou zel to menší.

Velmi výstižně řečeno, naprosto souhlasím s paní Bartoňovou, ideální řešení neexistuje a jak jsem už psala dříve a psali i jiní, 99% členů, kteří mají zájem o klub !!! si jistě může zařídit ten jeden den volna a přijet osobně - to 1%, které sice zájem má, ale z vážných důvodů se nemůže dostavit je to malé "zlo" bohužel ...
- ale oproti tomu, že hrstka lidí může mávat desítkami plných mocí od "neaktivních" členů, málo či vůbec neznalých situace a neobeznámených s jednotlivými kandidáty a dalšími podrobnostmi, kteří pak takto bez své účasti a vlastně i při svém nezájmu o věc, mohou ovlivnit chod klubu na dlouhou dobu - to je podle mě "zlo" mnohem větší a může nadělat obrovské škody do budoucna s působností na celý chov.
Navíc - my tady vehementně diskutujeme jestli plné moci ano či ne -ale kdo jsme to my? Zase ti aktivní, víceméně pořád ti samí, ti - co se na té schůzi stejně sejdou předpokládám a tak o čem to je... Very Happy jestli ti, co je jim to fuk budou moci volit? Omlouvám se, že jsem to takto asi trochu jednoduše zevšeobecnila, ale v zásadě to tak je.
Kde je vlastně ten pravý problém, - že jeden človíček aktivní, nebude moci eventuelně přijet na schůzi - nebo jde o to prosadit "shrabování" plných mocí od neaktivních členů.... Wink
Ještě bych dodala k příspěvku paní Tuzarové - souhlasím i těch 80% má právo volit - tak ať ho využije a přijede !!!, myslím si, že naše republika není zase až tak velká, aby to byl skutečně nepřekonatelný problém, vzhledem k tomu, že termín je dán dosti dopředu a volby nejsou každý měsíc, a upřímně, taky bych věděla o lepší náplni volné soboty než se někde štrachat, ale chápu to jako důležitou věc, na které mi záleží a proto přijedu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

Právní hledisko je jedna věc, hledisko lidské druhá.

Pokud kandidát používá ke svému zvolení plné moci, kterými "sám mává v ruce", ztrácí prestiž .

V případě dodržování slušnosti, by nebylo třeba vůbec plné moci řešit.Těch, kteří mají o chod klubu zájem a z vážných důvodů se nemohou zúčastnit schůze , by mnoho nebylo, nechali by se zastoupit. Členové, kteří nemají potřebu se aktivně účastnit, by nepřijeli a asi by se ani nezatěžovali plnými mocemi.
valentova_martina

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 11:43 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
zcela souhlasím s těmi, co jsou proti plným mocím. Jsem členkou klubu již pět let a o dění v klubu se zajímám cca 9 let. Nikdy se plné moci nepoužívaly a klub fungoval velice dobře. To však nemohu říci od doby co se plnými mocemi - mávalo - v Protivanově. A jak to vše dopadlo - už to tu bylo napsáno
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 1:26 pm    Předmět: Citovat

Pokud plné moci,tak jen jedna na osobu.Nemyslím si,že by každý člen klubu se zajímal o to kdo ho vede.Taková je bohužel realita.Spousta členů je přihlášená jen z důvodu účastnit se speciálních výstav a uchovnění psa.Nemyslím si,že by NV byl až tak špatný.Dělá chyby,ale my řadový členové se to hned dozvíme a prudíme.Kdo z Vás,který je řadovým členem se něco dozvěděl o chodu klubu,když byl starý výbor-NIC.Jsem pro,aby se konaly nové volby,ale zakázat uplně plné moci by nebylo dobré.
faigl_ladislav

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

valentova_martina napsal:
Dobrý den,
zcela souhlasím s těmi, co jsou proti plným mocím. Jsem členkou klubu již pět let a o dění v klubu se zajímám cca 9 let. Nikdy se plné moci nepoužívaly a klub fungoval velice dobře. To však nemohu říci od doby co se plnými mocemi - mávalo - v Protivanově. A jak to vše dopadlo - už to tu bylo napsáno

Klub fungoval, těžko ale říct, že velice dobře. Členské schůze byly divadýlkem, které byly centrálně řízeny jednou osobou a kdo měl jiný názor, tak byl osočován. Docházelo k porušování organizačního řádu bývalým vedením klubu, zejména panem Ing.Novákem, který odmítl zařadit jako bod členské schůze návrh, který byl řádně, ve lhůtě stanovené organizačním řádem, stanoven. Osobně jsem rád, že každý dnes může říct svůj názor a i ho prezentovat a není za to potrestán. Moje odvolání z pozice klubového webmastera je zářným příkladem, kdy byl jiný názor po zásluze "odměněn". Pokud vím, soud shledal, že v Protivanově se nestalo nic protizákoné. Svobodu slova považuji za jednu se základních svobod a projevit svůj názor, například plnou mocí, považuji za neodpiratelné právo každého jednotlivého člena.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

Láďo, chceš snad říct, že nyní klub funguje lépe než před schůzí v Milovicích? Rolling Eyes Dovol, abych se ze srdce zasmála Laughing O tvé ukřivděnosti jsme už slyšeli mnohokrát ...
cela_alena

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 6:21 pm    Předmět: Citovat

Pro Láďu Faigla:
Vyloudil jste po dlouhé době na mé tváři úsměv Very Happy Very Happy Very Happy
Fakt se musím smát Laughing Laughing Laughing
faigl_ladislav

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 11:47 pm    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
Láďo, chceš snad říct, že nyní klub funguje lépe než před schůzí v Milovicích? Rolling Eyes Dovol, abych se ze srdce zasmála Laughing O tvé ukřivděnosti jsme už slyšeli mnohokrát ...

My se známe? Přečtěte si znovu co jsem napsal - pozorně. O současném stavu v klubu jsem se NEVYJADŘOVAL. Reagoval jsem POUZE na příspěvek pí.Valentové, která hodnotila situaci za bývalého výboru takřka jako ráj na zemi. To zase vyloudilo úsměv na mé tváři (pro Alenu Celou). Co se týče současného stavu, těžko mohu říci, že jsem spokojen, nicméně rozhodně se domnívám, že v některých aspektech je současná situace lepší než jaká byla před "Protivanovem". Zářným příkladem je už to, že si tu můžeme psát. Snad nemáte tak krátkou paměť .. byla dříve nějaká diskuse povolena?? I samotný klubový guestbook, který tehdy sloužil tomuto účelu byl v silné nelibosti. Jiný názor, zvláště pak byl-li prezentován veřejně, byl po zásluze odměněn. To se týká mnohem více lidí. Těch, kteří byli odepsáni, zavrženi a pro jistotu ještě kárné řízení na ně Twisted Evil

Úsměvné je vyjadřovat se k něčemu o čem nemáte ponětí ani co by se za nehet vešlo (viz. má ukřivděnost). Víte snad jaká byla úroveň internetové prezentace klubu dříve? Víte jaké praktiky se používaly, včetně různých udání a stížností (že Ivano..). Jak dlouho se v prostředí klubu pohybujete?

Někteří zde zbožně vyzdvihují "staré časy" a "staré pořádky". Povědomně to připomíná omílané tvzení "za komunistů bylo přece líp". Relativně "dobře" bylo těm, kteří drželi "hubu a krok" a tak to platilo i v našem klubu. Jak sama řekla jedna známá členka "kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti". Tak to dlouhou dobu platilo.

Jisté osoby zde neustále spílají Protivanovské schůzi. Vypadá to na některé lidi od dřívějšího "korýtka" a jim osoby spřízněné. Leč první soudem projednávaná schůze, tak i přes svůj silně neobvyklý průběh byla volební schůzí, kde každý mohl volit podle svého uvážení. Neschůdný termín i místo schůze to je na jinou diskusi. Nadáváte na "Protivanov", ten však byl pouze reakcí na léta, kdy byl jen jeden správný názor a kdy se konfrontace řešily zastrašováním. Kdy byly návrhy řádů dány k připomínkování v šibeničním termínu ani ne týdne před schůzí, kdy pro jistotu před schůzí v Psárech vstoupili, pro dostatečnou převahu hlasů, do klubu všichni rodinní příslušníci. Bylo hodně zajímavé si toto všechno vyslechnout od člověka, který se tohoto brainwashingu aktivně účastnil, tehdy v dobré víře, že koná správnou věc. Pravděpodobně zde, jako již několikrát dříve, budu obviněn, že jsem buď šílený antikomunista a antifašista, nebo že bysme vypustili slůvka -anti? To ne! Hold, jak o mně bylo napsáno, byl jsem mladý proutek, který se neohýbal podle stranického větru, tak jsem musel z kola ven. Kdo je alespoň částečně schopen vlastního úsudku a není pouhou ovcí ze stáda, případně není osobou sice s vlastním úsudkem ale zároveň osobou, která na dřívější situaci profitovala, musel sám vidět, a to ať již v pravidelných osvětových sloupcích LN, či v lidově-demokratických projevech nebo prostě jen ve stylu absolutisticko-despotického řízení, že takovýto relikt soudružských struktur v demokratické společnosti dlouho neobstojí a jak jednání v takovém to duchu probíhalo (viz. ČS v Milovicích - tuším, že rok 2005). V prostředí klubu se pohybuji již od svého útlého věku (leč členem jsem jen posledních pár let) a ony pověstné růžové brýle, které některým z vás tááák sluší, jsem již dávno odhodil. Možná by neškodilo je také naokamžik odložit.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 7:34 am    Předmět: Citovat

Úsměvné je vyjadřovat se k něčemu o čem nemáte ponětí ani co by se za nehet vešlo (viz. má ukřivděnost). Víte snad jaká byla úroveň internetové prezentace klubu dříve? Víte jaké praktiky se používaly, včetně různých udání a stížností (že Ivano..). Jak dlouho se v prostředí klubu pohybujete?

Takže vážený Láďo, tvoje nepodložená obvinění už mne opravdu přestala bavit a hodlám se bránit, protože se od člověka jako si ty nenechám neustále urážet a pošpiňovat. Husy jsme spolu opravdu nepásli a moje trpělivost není nekonečná.

Jinak chlapče ty který se pořád oháníš demokracií a jak všichni jsou kolem komunisti, ačkoliv tento režim znáš pouze z knihy dějepisu... Původně jsem se tvými příspěvky nechtěla vůbec zaobírat, protože mám na tebe svůj názor a je velmi nelichotivý... Stačí si poslechnout písničku od Dana Landy - Frajírek a budeš znát můj názor. Mimochodem spolu jsme si taky nepotykali, neomaleně jsi s tím začal ty, teď mi připadá směšné, že ty se tady nad stejným postupem jaký ty praktikuješ rozčiluješ.
Víš vůbec co je to řízený chov hovawartů??? Pochybuji, že vůbec víš něco víc o chovu psů, protože by ti teď muselo být velmi trapně .
Tolik má již ukončená komunikace s tebou neoficiální cestou.
faigl_ladislav

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 9:20 am    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:

Omlouvám se, až teď jsem se dozvěděl, že Martina Fistungová = Martina Řihošková. Rolling Eyes
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

Ano, je to tak ... Fistungová = Řihošková. Já jsem členem klubu táké jen cca 7 let, ale už víc než 11 let běhám po výstavách a sleduji dění kolem hovawartů. A můžu ti s klidem říct, že takový bordel jsem v životě neviděla. Narážím teď opravdu na psy ... nikoli na nějaká diskuzní fóra apod. Mimochodem vždy mluvím o psech.
Jestli se to někomu momentálně líbí to, jak to v klubu funguje, i když bych o tom vážně pochybovala, je to jeho věc. Já musím uznat, že za minulého vedení jsem si alespoň u bonitovaného psa přečetla bonitační kód, který byl vypovídající ... nyní? Celočerný pes nezbonitovaný jako plavý, se skusem, který nikdo nedokáže posoudit, kterého pak přesto zbonitují atd. atd.
A nejsem si vědoma toho, že bych z a za minulého vedení nějak profitovala. Pokud má někdo ten pocit, tak ať mi napíše, z čeho tak soudí.
Je mi úplně jedno, kdo ve vedení sedí, ale pokud už tam sedí, tak má svou práci dělat pořádně a zodpovědně ... zvláště, když se sami plnými mocemi na schůzi v Protivanově zvolili !!!
Jinak tvůj poslední příspěvek je nicneříkající článek a jinak si myslím, že o klubu vím celkem dost.
valentova_martina

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 5:54 pm    Předmět: Citovat

Láďo, napsala jsem POUZE Exclamation Exclamation MŮJ NÁZOR NA PL. M. a nic ohledně starého či nového výboru. A co se týče NV plně souhlasím s Martinou
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 7:59 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
s dovolením se pokusím vrátit diskuzi z roviny osobní do roviny věcné.
Členem klubu jsem necelé dva roky, dění v klubu sleduji pomocí internetu a pokud někoho z klubu osobně znám, tak v rovině k tomuto jménu patří ten a ten obličej, má tamtoho krásného psa či fenu a popovídali jsme si o pejscích. Pravděpodobně z pohledu vás "co se všichni znáte" patřím k té neaktivní většině. I přesto mi vůbec není jedno, co se v klubu děje.
A teď žádám aktivní členy klubu o radu : Můžete mi poradit (v případě voleb kandidátů do čehokoliv) na základě čeho že se mám pro nějakého kandidáta rozhodnout?!!!! I pokud by byl zveřejněn nějaký jejich profil - jméno, povolání, záliby atd. - pořád to nebude nic vypovídat o jejich schopnosti a ochotě dobře pracovat (pravděpodobně zdarma a ve svém volném čase) pro klub. A to se nezmění ani při mojí osobní účasti na ČS. Jediné, co můžu s určitostí říct je, že bych nevolila současnou předsedkyni a pravděpodobně ani ty, kteří se podíleli na zpackaných bonitacích, protože už prokázali svou neschopnost tuto činnost dobře provádět. Ale toto k informované volbě nestačí.
Proto beru plnou moc tak, že při vědomí vlastní neschopnosti informovaně rozhodnout, žádám "odborníka" - tedy člověka, který o kandidátech i chodu klubu ví daleko víc než já (pro mě to je můj "chovatel", který mou důvěru má) aby za mě "kvalifikovaně" rozhodl .
Konec konců je dobré si uvědomit, že každé volby jsou o důvěře, která může i nemusí být naplněna (stejně jako kandidující mohou i nemusí splnit své volební sliby). Myslím, že i mnozí z těch, co jsou dnes ve výboru či jinde do toho šli s úplně jinými představami, než pak byla realita.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na: