Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Změna v návrhu k předání chovatelské dokumentace

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otrubova_alenaZaložen: 19.3.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 8:38 am    Předmět: Změna v návrhu k předání chovatelské dokumentace Citovat

Dobré ráno všem,
kopíruji upravený návrh. Tento jsem oficiálně zaslala ke zveřejnění. Návrh i komentář k němu jsem vyznačila červeně.

Návrh usnesení k předání chovatelské a s ní související dokumentace k projednání na členské schůzi v Havlíčkově Brodě dne 24.11.2007:
Autor: Mgr. Alena Otrubová


Komentář k předání chovatelské dokumentace:
Převážná část klubové chovatelské dokumentace nebyla statutárním zástupcem klubu předána novému vedení klubu ač k tomu byl vyzván. Tímto se výrazně zkomplikovala práce Výboru klubu a Chovatelského kolegia. Byla narušena kontinuita shromažďování a vyhodnocování údajů.
Jako Hlavní poradkyni chovu mi nezbylo nic jiného, než se pokusit o získání uvedených údajů z jiných zdrojů, pokud to bylo jen trošku možné (Plemenná kniha ČKS, databáze DKK MVDr.Ekra atd.). Samozřejmě se tímto odsunula na dobu pozdější práce na avízovaných změnách, jako je například databáze Hw.
Mnohé údaje , např.informace vložené do programu Psi, zápisy z kontrol vrhů,archivované bonitační karty a svodové karty, jsou nenahraditelné a nelze je jako celek získat jinak, než jejich předáním bývalým statutárním zástupcem klubu nově zvolenému vedení klubu. Nepředáním chovatelské dokumentace vzniká klubu nenahraditelná ztráta v podobě ucelených, souhrnných informací, nehledě na to, že na získání uvedených informací byly vynaloženy nemalé finanční prostředky. Např.byla z klubových peněz vyplacena odměna členům klubu, kteří spolupracovali s vedením klubu a vkládali do programu Psi údaje.Záměrně nejmenuji, neboť tito lidé nemohou za to, že jejich práce zůstala v rukou jednotlivce. Dále potom např.údaje z kontrol vrhů…poplatek za kontrolu vrhu=200Kč,- + cestovné, které již nějaký čas činí 5,-Kč/Km……orientačně při cca 50ti vrzích za rok, vynaložili členové klubu 10.000,-Kč jen u kontrol vrhů za poplatky určené klubu (bez cestovného). A to je jen orientační částka za jeden rok fungování klubu. Stejným způsobem je možno vyčíslit nepředané záznamy ze svodů mladých i bonitací. Není mým cílem vyčíslit zde nějakou konkrétní finanční ztrátu. Ráda bych pouze upozornila na fakt, že ztráta mnohých dokumentů by sice mohla mít jakousi vyčíslitelnou hodnotu, ale ztráta důležitých dat a údajů je nenahraditelná.
Navrhuji tímto Členské schůzi se uvedenou problematikou důkladně zabývat a proto předkládám ČS níže uvedený návrh.


Komentář ke stažení bodu, jenž se zabývá předáním Programu PSI

Stahuji tímto z mého návrhu bod " PROGRAM PSI". Po zveřejnění návrhu mi byla panem Baudyšem sdělena informace, že uvedený program předal dne 1.5.2007 Aleně Goldmannové, která předala program včetně předávacího protokolu Předsedkyni klubu Andree Černé na bonitaci v Rychetách ( 30.6. - 1.7.2007 ). Musím konstatovat, že o předání programu nebylo oproti původní dohodě informováno v žádném z letošních Zpravodajů, nebyla předána oficiální informace členům Výboru klubu ani HPCH. Členy Výboru klubu jsem o podání návrhu na předání chovatelské dokumentace informovala a text dostali k připomínkování. Ani poté jsem informaci o předaném programu neobdržela.
Tímto děkuji panu Baudyšovi za poskytnutí informace a současně podávám návrh k Výboru klubu na prošetření celé záležitosti a vyvození osobní odpovědnosti.
Návrh usnesení: Předání chovatelské dokumentace

5. Členská schůze ukládá bývalému statutárnímu zástupci klubu, Ing.Luďku Novákovi, předat stávajícímu statutárnímu zástupci klubu, nebo osobě k tomu pověřené, veškerou dokumentaci chovatelskou a s chovem související, která vznikla a byla pořízena v jeho působnosti jako Předsedy Výboru klubu a OPCH (oblastního poradce chovu) HwK ČR a to ode dne vzniku klubu až do 31.12.2006.
Výjimku tvoří dokumentace, která je uvedena jako součást předaného majetku klubu v předávacích protokolech či v soupisu předaného majetku klubu (to v případech, že byla část majetku klubu předána, ale předávající odmítl podepsat jakýkoliv předávací protokol).
Předání se uskuteční v kanceláři JUDr. Ivo Havlíčka, Stoličkova 2106/98, 767 01 Kroměříž, nejpozději do (doporučuji lhůtu 14ti dnů)……..2007. Předaná dokumentace bude zapsána v předem vyhotoveném předávacím protokolu, v němž bude vyznačen počet jednotlivých předaných dokumentů za každý kalendářní rok a specifikována povaha dokumentů (např.zápisy z kontrol vrhů, bonitační karty, smlouva……) .


o Veškerou chovatelskou dokumentací a dokumentací související se rozumí zejména :
 Svodové karty (záznam o jedinci, pořízený na svodu mladých)
 Bonitační karty (záznam o jedinci, pořízený při bonitacích)
 Zápisy z kontrol vrhů (záznamy pořízené poradci chovu při kontrolách vrhů u chovatelů)
 Výsledky RTG DKK všech vyhodnocených jedinců tak, jak byly klubu předány MVDr. J.Ekrem
 Výsledky vyhodnocení krevních vzorků, pořizovaných jako součást bonitací v té formě, jak byly dodány vyhodnocovatelem
 Originály zápisů z jednání Chovatelského kolegia
 Originál aktuální smlouvy s vyhodnocovatelem DKK MVDr. J.Ekrem, včetně případných dodatků
 Originály všech dalších smluv s chovem souvisejících, uzavřených v působnosti klubu
 Veškerá dokumentace související se členstvím HwK ČR v IHF, včetně překladů do ČJ, pokud tyto byly vyhotoveny
 Počítačový program PSI se všemi jeho součástmi a informacemi v programu obsaženými
 Veškerá dokumentace, která s chovem souvisí a byla za účelem odborného vedení chovu pořízena (např. potvrzení o úhynech jedinců a jejich příčinách, výsledky nepovinných vyšetření, výsledky nařízených vyšetření Chovatelským kolegiem, Výborem klubu nebo Bonitační komisí, kopie PP, kopie registrací CHS, atd.)o V předávacím protokolu bude vyznačeno, zda se jedná o kopie dokumentů z nichž originály obdržel od klubu chovatel, případně zda se jedná o fotokopie či originály dokumentů, nebo zda jsou informace předány v elektronické formě na datových nosičích. V případě, že jde o formu předání informací na datových nosičích, kdo odpovídal za správnost vložených údajů a zda byla data nějakým způsobem upravována další osobou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com