Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Změna v chování

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 6:24 pm    Předmět: Změna v chování Citovat

Chtěla bych poprosit o radu.Mám 2letého HW se kterým cvičím a dělám obrany.Před 3 nedělema se dost výrazně změnilo jeho chování.Jakmile se venku setmí,tak začne vyvádět a dobívat se do domu.Mám ten pocit,že mu někdo něco udělal přes plot.Je na zahradě se svou 6letou mamkou,která je v pohodě.Už jsem to prodiskutovala s pejskařema,kteří mi radí,abych dělala obrany až když se setmí.Na obranách se chová,tak jako dřív.Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 7:37 pm    Předmět: Re: Změna v chování Citovat

truneckova_ivana napsal:
Chtěla bych poprosit o radu.Mám 2letého HW se kterým cvičím a dělám obrany.Před 3 nedělema se dost výrazně změnilo jeho chování.Jakmile se venku setmí,tak začne vyvádět a dobívat se do domu.Mám ten pocit,že mu někdo něco udělal přes plot.Je na zahradě se svou 6letou mamkou,která je v pohodě.Už jsem to prodiskutovala s pejskařema,kteří mi radí,abych dělala obrany až když se setmí.Na obranách se chová,tak jako dřív.Díky

Myslím, že s obranami to nesouvisí - dělaté obrany sportovní na kořist? Pes se mohl na zahradě něčeho vyděsit či jak říkáte někdo mu ublížit.
Na druhou stranu mohl přijít na to, že když jednou zkusil se dobývat , tak byl do domu následně vpuštěn. (nevím jestli je toto pravda, že ho vpustíte, když se dobývá)
Pokud nezjistíte přičinu změny chování psa, bude se těžko odstraňovat.
Nejprve bych se snažila nalézt příčinu na území ve které se změna chování projevuje (např. střelbu, neznámou osobu u plotu.., také pokud po žadonění byl vpuštěn do domu, odolat jeho žadonění, také krmení bych podávala venku za setmění)
Bez nalezení příčiny se problém těžko odstraní. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

Ano dělám s ním sportovní obrany.Nejdříve jsem se snažila jeho dobívání do domu řešit rázně-vpo otevření dveří dostal důrazné vytřepání za kůži a fuj nesmíš.Domů je beru až navečer,aby byli s náma,ale nikdy ne,když se snaží zlikvidovat dveře to má smůlu(a já taky,protože pořád lítám ke dveřím)Vůbec nic nepomáhá a jídlo dostávají až na 9hod a rovnou je zavírám do kotce.Jeho chování je zvláštní.Všude se jinak chová dost vyrovnaně a nemá s ničím problém.Jezdím s ním do Prahy,jezdí metrem ,chodíme všude tam,,kde to žije" a na nic nereaguje.Bohužel příčinu asi nezjistím.Pokud někdo jde kolem plotu,tak reaguje normálně.Běží kolem plotu a se svojí mamou štěkají.Největší problém je jen když je tma.
S těma obranama jsem myslela jestli by mu pomohlo,že bych je s ním dělala až večer.Ráda bych věděla jestli mu nemůžu ještě víc ublížit.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Vyloučíme variantu vymoci si vstup do domu.
S tou obranou bych to osobně vůbec nespojovala, samozřejmě můžete jezdit na obrany i za šera, ale mám zkušenost, že pes když má chuť kouše ve dne i v noci, akorát v noci je větší problém s orientací. Správně vyvinutý kořistnický pud překoná spusty nejistot v sportovní obraně, ale v běžném životě mám zkušenost, že to vliv nemá.
Zbývá tedy nejspíše, že ho někdo nebo něco vyděsilo. Musíte hledat a nevzdávat to, opravdu bez příčiny se nehnete z místa. Rolling Eyes Osobně bych do doby než bych nalezla příčinu změny chování zavírala do kotce (do bezpečí) před setměním a tím zamezila jeho většímu stresování.
Zkuste zapřemýšlet, nebyla u vás někdy nějaká nenadálá situace v té době, já nevím budu plácat blbosti ,ale pro mustr - ohňostroj, hoření baráku sousedů, házení bouchaček dětmi a tak, něco co bylo v souvislosti s tmou a tím zvýšilo stres.

Nic víc bohužel mne nenapadá.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 8:02 am    Předmět: Citovat

Přemýšlím nad tím už 3týdny a nic mě nenapadá.Do práce nechodím a většinu času jsem doma nebo venku s hafanama.
Díky za pomoc snad se to nějak zpraví.Do toho kotce to zkusím,ale budu k němu muset dát i jeho mámu,protože by ho asi zbořil,kdyby jí viděl běhat venku Rolling Eyes
mrakova_jana

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

V úvodu této rubriky je poznámka "jakou zvolit taktiku při výchově a výcviku. Podělte se s ostatními."
Vloni v létě jsem měla štěňata.Nikdo si celý rok na povahu nestěžoval,spíše
je chválili.Jenže pejskové dospěli do 11 měsíců a začal "hlídat". Jeden nechtěl
domů pouštět návštěvy, je to přece jeho území.Na cvičišti majiteli poradili,že
je moc hodný a musí být přísnější.Vzápětí odjížděli majitelé s ním a se třemi dětmi na dovolenou na Mazurská jezera /bydlí v Polsku/ a pes se choval vzorně.
Další pes, kde v rodině mají dvě dcery, starší už slečnu, ale mladší je ještě malá, tak na tu si začal pes troufat.Evidentně chtěl postoupit v rodinné hierarchii o stupeň výš.Na cvičišti paní poradili,aby dcera dala psovi nějaké povely, které zná /sedni,lehni/ a tím ho zpacifikuje.Tak to dělala a navíc ho sama naučila další povel "dej pac",pes splnil, dostal pochvalu a vše je bez
jakéhokoliv trestání vyřešeno.Musím konstatovat,že se určitě jedná o velmi
dobré cvičiště, na každém by tak dobře nedovedli poradit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: