Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
posuzování na výstavách

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zelena_dana

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 9:25 am    Předmět: posuzování na výstavách Citovat

Dobrý den, ráda bych znala více názorů na problematiku posuzování psů na výstavách. Konkrétně se mi jedná o výstavu 17.-18.11.2007 v Praze - rozhodčí pí.Sochorová. Chápu, že každému rozhodčímu se líbí jiný typ psa, ale to , že jsme byli svědky toho, jak paní rozhodčí komunikuje jen s asi 2-3 majiteli psů v kruhu,usmívá se na ně(pána , který nakonec zvítězil, před vstupem do kruhu ještě hladí po hlavě) a ostatní jen tak okoukne a rychle zhodnotí- to podle mě zavání protěžováním určitých psů, nebo "obálkovou hrou"??? Nejde mi ani o to, že z minula máme CACe a nyní VD, ale spíše o tu neomalenost. Zřejmě jsme včera ztratili chuť kamkoliv na výstavy jezdit. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

Taky jsem včera valila oči jak p.Sochorová posuzuje.U psa,který má výborné výstavní posudky napsala takové bláboly,že by se za ně nemusel stydět ani švejk Shocked To je opravdu tak málo rozhodčích pro hovawarty?Jsem ráda,že jsem nevystavovala.Mě by p.rozhodčí po vlasech určitě nehladila Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zelena_dana

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:51 am    Předmět: Citovat

no nám jako poslední větu do posudku napsala, že je fena spíše chovná. Asi tomu nějak nerozumíme, co tím paní myslela. Ale jsme rádi, že bude chovná...Smile
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 12:30 pm    Předmět: Citovat

No, my tam taky byli - předem bych chtěla říct, že všem co se umístili před námi to ze srdce přejeme, mě by jen zajímalo z principu, co to měla paní rozhodčí s těmi ocasy pořád za problém...bylo nám na cosi neurčitě vytknuto, ale bohužel jsem nepochopila co přesně, vzhledem k tomu, že ze speciálky aj. máme v posudku "výborně nesený ocas" vážně nechápu vo co gou, zaslechla jsem, že kvůli ocasu neudělila někomu titul a naopak
jsme se docela divili, že titul BOB udělila 10ti měsíční fence ze třídy mladých, evidentně ještě štěněčího vzhledu (byť roztomilého) s ještě štěněcí srstí a bohužel se skoro chybějícími znaky nad očima, opět jí ho přejeme, jen jsem si myslela, že titul BOB by měl získat dovyvinutý, typický představitel plemene...
"hlazení" vystavovatele jsme též zaznamenali, no comment - asi příště nechám vystavovat manžela, třeba v něm paní rozhodčí najde taky zalíbení Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

no ta fena co vyhrálůa BOBa to sem taky jen čuměla bohužel jsme nekoukala na posuzování ale když sme viděla tu BOB fenu tak sem nevěřila vlastním očím
matloch_marian

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 1:17 am    Předmět: Delegování rozhodčích Citovat

Chtěl bych navázat na předcházející příspěvky. Každý, kdo se zúčastňuje výstav psů ví, že není rozhodčí jako rozhodčí. Mají různý styl posuzování, různý vkus, různou odbornou úroveň a různý smysl pro objektivitu. Někteří si dokonce i standard plemene vysvětlují po svém. Před časem na jedné z výstav mi bylo řečeno jedním z členů výboru klubu, že by bylo vhodné zveřejnit a dát na vědomí názory členů klubu na delegované rozhodčí. V případě projevu nespokojenosti více členy klubu či v případě vícenásobných výhrad nebude daný rozhodčí HwK doporučen k posuzování na výstavách. Vidím, že se objevily výhrady k p. Sochorové, což může být první vlaštovka diskusního fóra na toto téma.

Já jsem pro změnu včera zjistil, že na MVP v Brně v únoru 2008 je jako rozhodčí HW delegován p. Adlt. Konkrétně zrovna k jeho výkonům při posuzování HW mám osobně dosti silné výhrady. Domnívám se, že minimálně standard plemene Hovawart je mu dosti cizí a obávám se, že by byl schopen i zlatého retrívra posoudit jako hovawarta nestandardního typu. Dle mého názoru je škoda, že zrovna na tak významnou výstavu, jakou MVP v Brně bezesporu je, byl jako rozhodčí delegován zrovna tento pán.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 8:08 pm    Předmět: Citovat

tak zrovna na pana adlta já mám dobré reference i z vlastní zkušenosti. preferuje sice silnější typy hovawartů ale umí uznat přednosti daného jedince idkyž neodpovídá přesně jeho vkusu- alepson mě se t tak vždy zdálo a na pana adlta jezdím docela ráda, ikdyž vím že pokud bude v kruhu medvěd nemám moc šancí na umístění ale posudky jsou vždy objektivní
peclova_jana

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 8:50 pm    Předmět: Posuzování Citovat

Milý Mariane
v první části máš rozumný náhled, že každý posuzuje jinak.Takže když vím,že mě tenhle rozhodčí nevyhovuje,tak se na tuhle výstavu nepřihlásím.V žádném případě ale nevzdávám účast na MVP jen proto, že dostanu jiné,horší ocenění než na předchozí MVP.
Pro plemeno HW je v současné době 20 mezinárodních rozhodčích.
Pro mne jsou zase p. ADLT i p.Sochorová přijatelní. V klubu je nás na 600, určovat posuzovatele jen podle toho,komu je a komu není sympatický ,to není řešením.Dostali bychom se zase jen a jen do hádanic.
Naopak by bylo vhodné vystřídat jich co nejvíce.
Můj návrh na schůzi bude,aby se všichni oslovili-Novým výborem-a aby se pro tyto rozhodčí uspořádalo školení k jednotnému posuzování.
Seznam rozhodčích je na www.cmku.
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

jano ten návrh je super myslím že pokud by každoročně proběhlo šolení rozhodčích pro naše plemeno sjednorilo by to alepson částečně posuzování a objektivitu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 6:04 pm    Předmět: Citovat

Jo jo tento návrh je zajímavý .... jen mě napadá ... KDO BUDE TY DANÉ ROZHODČÍ ŠKOLIT ??? Koho vybereme aby zase podle jeho subjektivních názorů zaškolil ostatní rozhodčí? Kdo určí že např. (a to čistě pouze pro příklad) vynikající pohyb psa je přednější než bezvadný chrup psa??? To mi není jasný kdo bude ten rozhodčí nad rozhodčí ... Very Happy
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

no já myslím že by to měli být lidé z klibu- poradci chovu bo tak něco- lidé kteří ví jakmá správný hovawart vypadat a kam směřuje nebo chce náš chov směřovat- to ejslti se upřednostní pohyb nebo chrup už bych nechala na rozhodčím- ale třeba jestli se upřednostní výš nesený ocas nebo brejle popřípadě špatně nesené ucho je mylsím docela jasné ne .-)
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Hmmm a kdo konkrétně ?? mě v tuto chvíli nikdo kdo by byl kompetentní nenapadá ... Rolling Eyes
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

to mě taky ne je to jen nápad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: