Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Prosím přečíst na schůzi 24.11.2007

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pachovsky_zdenek

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 3:00 am    Předmět: Prosím přečíst na schůzi 24.11.2007 Citovat

Úvodní text pro toho, kdo to bude číst.

Máme tady diskusní příspěvek od našeho člena pana Zdeňka Pachovského. Je to majitel českého Junior šampióna, mnohonásobného CACE, CACIBA, BOBA a dvojnásobného vítěze klubové výstavy, šestiletého plemeníka Akyma z Malého Rohozce, kterého většina z Vás zná pod přezdívkou Falko.

Zdenek nám píše …

Ahoj přátelé Hovawartů,
Omlouvám se tímto za svoji nepřítomnost na členské schůzi, ale pobývám nyní dlouhodobě v zahraničí a prostě jsem to jedenácti hodin z Jižní Ameriky nestihnul. Jsem tady samozřejmě s kámošem Falkem, a musím říci, že je středem zájmu všech místních obyvatel. Ještě tady takovýho psa neviděli. Asi bude brzy nejfotografovanějším psem Atlantiku. Jó, a s mořem se skamarádil za pár hodin.
Největší sranda je /teda pro mne a byla by i pro Vás/, jakej budí respekt v místním obyvatelstvu. Je to fakt super hlídač - tady opět oceňuji co je to za skvělou rasu. A jemu se to tak líbí, že je straší na potkání. Twisted Evil

Se zájmem sleduji na webu vše o hovících i o činnosti klubu. Těší mne, že vidím větší zájem členů o práci a dění v klubu. Chtěl bych také přispět pár slovy k našemu rozhodování, kterou cestou dál.
Z webových stránek jsem pochopil, že hlavím bodem dnešní schůze je schválení nových stanov. Raději bych to říkal osobně, ale ulítlo mi letadlo. Ne, to byl pokus o vtip.
Plně souhlasím s panem Procházkou v tom, že řízení velkých organizací by mělo být dvojstupňové, dokonce bych při počtu 800 členů navrhoval i více divizí. Ale to pouze v případě, že bychom byly obchodní, výrobní nebo jakoukoliv jinou organizací produkující zisk. V tom případě není nic lepšího než vytvořit soutěživé prostředí mezi jednotlivými divizemi a umožnit tím zdravý rozvoj organizace nebo firmy. Myslím, že si to mohu dovolit říct neboť sám již 20 let úspěšně podnikám a řídím společnosti.

V našem případě, a promiňte mi bude-li to znít jakkoliv tvrdě, by to byla největší hloupost jaké bychom se mohli dopustit. My jsem seskupení lidí, jejichž láskou jsou Hovíci. My jsme klub. A klub se neřídí, klub se vede. Vedou ho námi zvolení lidé, kterým důvěřujeme a o kterých víme, že problematice rozumí. Naším cílem je, nebo alespoň by mělo být, vytvářet co nejlepší podmínky a prostředí pro chov, vývoj a výcvik našich kamarádů Hovawartů. Je naprosto evidentní, že čím bude širší a hlavně jednotná základna, tím bude větší okruh možnosti chovu a předávání zkušeností.
Pan Procházka uvádí v bodě 3.1.2. návrhu stanov, že …
Cituji:
Člen klubu může být organizován jen v jedné z divizí na základě svého svobodného rozhodnutí. Toto členství není odvislé od místa bydliště, ale svou činnost člen realizuje pouze v rámci divize, které je členem . . . atd.
To je přesně motiv, který může obchodní organizaci vynést na vrchol, ale zájmový klub pouze k rozkladu. Je to první krok k rozdělení klubu na Českou a Moravskou část. Nehledě na to vzniká obrovský administrativní moloch s divizními komisemi, výbory, sbory zástupců, no prostě úředníci. Povede to k těžkopádnosti a pomalosti řešení všech záležitostí, začnou vznikat loby při krytí, sníží se možnost výběru a kdo na to doplatí ? Pouze naši Hovíci. Prosím nedopusťme to. Jsme lidé se stejným zájmem a proto jsme klub. A klub se neřídí, klub se vede.

Děkuji a zdravím i s Falkem všechny Hovawarty a jejich páníčky v České Republice. Smile

Zdeněk Pachovský
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: