Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitace
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bartosova_kveta

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 1:00 pm    Předmět: Bonitace Citovat

Dobrý den.Mohl by mi někdo odpovědět na pár otázek ohledně bonitace? Zajímalo by mě, zda je při posuzování povahy figurant vybaven obuškem a rukávem? A také zda, když se psovod vrátí z úkrytu a následuje ještě přezkoušení s psovodem - prochází figurant ještě znovu v klidu, nebo na psa rovnou útočí? Ještě by mě zajímalo jaké ráže je pistol, ze které se provádí výstřel? Děkuju za odpověd Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 10:48 pm    Předmět: Provádění bonitace Citovat

1. figurant je vybaven obuškem a rukávem, navíc hlasitě křičí.
2. prochází kolem psa znovu v klidu ,při návratu zpět na psa a psovoda zaútočí. Povzbuzování psa psovodem povoleno.
3.Ráže je 6mm, střílí se ze vzdálenosti cca 20m.
Kdyby byl na stránkách HW klubu zveřejněn Bon.řád schválený na schůzi v Havl.Brodě,předložený Tereou Kejvalovou,odkázala bych vás na něj.
Ale do dnes je tam jen ten původní!!!!!!!!!!
Nač se bude Bon.komise vymlouvat při další bonitaci?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartosova_kveta

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 12:49 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověd. Jestě jsem to se svou fenkou nezkoušela,ale obrany normálně děláme. Při útoku figuranta by tedy měla jít proti a hlídat - vadí když bude třeba štěkat a hlídat ho už při tom klidném procházení? Je to chybou? Jak říkam,jestě jsem to nezkoušela a nevím jak bude reagovat, ale abych věděla jak to případně trénovat.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

chybou to není,lepší než kdyby se bála a měla stažený ocas.
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 9:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jano, možná jsem něco přehlédla, ale mám za to, že BŘ schválený na členské schůzi je na webu k dispozici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
chtěla bych se zeptat jestli se plánují změny v bonitaci a popřípadě jaký?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 7:20 pm    Předmět: Citovat

JE VELMI ZAJÍMAVÍ, ŽE 2. ÚNORA JSEM SE VELMI ZAJÍMALA O ZMĚNY BONITACE A NIKDO MNĚ NEODPOVĚDĚL A NAJEDNOU JE VŠE HOTOVO A VYŘÍZENO.
ŽE BY NOVÁ MODERNÍ KOMUNIKACE? TO MYSLÍTE VÁŽNĚ?
JE TO VELMI SMUTNÉ!!!A ZAVÁDĚJÍCÍ!!!
beranova_iva

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 9:23 pm    Předmět: Citovat

No, já bych to neviděla tak jednoznačně, změny bonitačního řádu schvaluje členská schůze, toto je pouze předložený návrh.
cela_alena

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 10:28 pm    Předmět: Citovat

Ano já jsem pro, aby změny schválila členská schůze, ale musí být základna dostatečně informována. Já jsem a znovu se budu opakovat, že jsem se ptala 2. února a nikdo na internetu mně neodpověděl a jak, jsem pochopila, kdo se chce zajímat, tak odpověd najde a já jsem jí nenašla.
Jsem absolutně proti tomu, aby NOVÍ ŘÁDY což je pro klub a chovatelství pro mnoho lidí nejdůležitější, bylo narychlo odhlasováno skupinou lidí co jede na VOLBY.
Internet není všemohoucí a pro mnoha lidí i "nedostupna" , tak proč , tak spěchat. Ať se mohou vyjádřit všichni. Pro mě je to PODRAZ na lidi. Ať se někdo zlobí nebo ne. Byla jsem vždy pro změny v bonitačním řádu a jsou doby , kdy mně bylo vysvětlováno, že na všechno je čas a všechno nejde hned a od zkušených lidí, tak proč nedat prostor jak chovatelům a lidem co se zajímají nejenom co chodí na INTERNET . Měla jsem možnost slyšet více názorů od zkušených chovatelů a kynologů a tenhle styl , který se snaží udělat skupina lidí není v pořádku.
Ano jsem pro udělat změny, ale tímhle způsobem, kdy nejsou informováni členové a vlastně se nemohou vyjádřit, protože "neinternetují" je velmi smutná až odrazující, teď jsem ráda, že zájemci o plemeno hovawart tady nemají přístup.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Alčo, já jsem toho názoru, že ta hrstka lidí, která přijede na schůzi, bude mít vše prostudované. A další, kterým je jedno, co a jak v klubu bude, se na schůzi nedostaví, i kdyby se mělo hlasovat o jeho zrušení.
heranova_dana

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Já snad historicky poprvé musím souhlasit s Alenou Smile . Vůbec nejsem proti změnám a velmi si vážím práce předkladatelek (ač mně jako méně zkušenému psovodovi s nedostatkem volného času dá příprava na zkoušky dost zabrat, no ale říká se, že málo dokáže, kdo si klade malé cíle). Ale myslím, že takhle zásadní normy by opravdu neměly být schvalovány takto narychlo. Mnoho členů nebude mít tušení, že se něco takového má projednávat - schůze je vnímána jako volební - a přitom se důsledky přímo týkají velkého procenta členů klubu. I já bych se přimlouvala za publikování návrhů ve Zpravodaji a možnost širší diskuse členské základny. Bavila jsem se na toto téma s několika "normálními členy" ve svém okolí a mají stejný názor. Můj dojem je, že by rychlé schválení nových řádů mohlo vzbudit v řadě lidí i dosti negativní emoce, neboť by se cítili "obejiti".
pokorna_barbora

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Můj názor je ten, že změna bonitací ano - to odsouhlasit na členské schůzi. A během roku shromáždit návrhy, které by se dolaďovaly. A s novými bonitacemi vyrazit až ve chvíli, kdy bude naprosto jasné co a jak.

To znamená návrhy projednat a vyzkoušet je i v praxi. Aby se vše nezkoušelo až načisto. Ale myslím, že tak razantní změna bonitací chce svůj čas.

A zároveň by se měl změnit i řád pro svody mladých. Aby se už i na nich dělala část povahových testů z následné bonitace. Aby i ti mladí věděli co je čeká a jak na tom jsou.
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych ubezpečila paní Alenu Celou, že nikdo z předkladatelů nechce dělat "podrazy na nikoho". Jde pouze o návrhy a je zbytečné jitřit emoce.
Její závěr považuji za velmi nefér.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:52 am    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
Já jsem a znovu se budu opakovat, že jsem se ptala 2. února a nikdo na internetu mně neodpověděl a jak, jsem pochopila, kdo se chce zajímat, tak odpověd najde a já jsem jí nenašla.

paní Celá, buďte v klidu, já jsem se na diskuzním foru v sekci HwK opakovaně (asi 3x) ptala zda bylo omezení v chovu na DKK 1/1 konzultováno a s jakým odborníkem a nikdo mi neodpověděl a nejspíš ani neodpoví.
Prostě odpovídá se pouze na otázky na které se chce .... a hlavně na otázky jež by mohly být jen trošku v neprospěch navrhovatelů Bonitačního řádu se prostě nereaguje .... Taková je skutečnost ...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
Alčo, já jsem toho názoru, že ta hrstka lidí, která přijede na schůzi, bude mít vše prostudované. A další, kterým je jedno, co a jak v klubu bude, se na schůzi nedostaví, i kdyby se mělo hlasovat o jeho zrušení.

Dovolím si hooodně nesouhlasit.

Včera jsem mluvila zrovna s chovatelkou jež nemá internet a když jsem ji zhruba nastínila nový bonitační řád tak se zhrozila a začala (až poté co zjistila co se chce projednávat ) jakým způsobem by se na schůzi dostala aby mohla hlasovat proti. Bohužel však je ze vzdálenějšího koutu republiky tak neví zda dorazí.

A myslím že takovýchto chovatelů je více, žijí v klidu že se nic až tak zásadně nezmění ale kdyby tušili .... tak by jistě zmobilizovali své síly.... ale právě toto je možná záměr ....

Nesouhlasím s tím aby se schvalovalo něco o čem velká část členů klubu nemá ani tušení !!!
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:

Prostě odpovídá se pouze na otázky na které se chce .... a hlavně na otázky jež by mohly být jen trošku v neprospěch navrhovatelů Bonitačního řádu se prostě nereaguje .... Taková je skutečnost ...

No tohle jsem čekala .... že by to už zase začínalo? Laughing
Neodpovídat na otázky, paní Tuzarová, to musí být na mrtvici. Stejně jako minulý výbor, který jste zkraje tak hájila. Very Happy
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:

No tohle jsem čekala .... že by to už zase začínalo? Laughing
Neodpovídat na otázky, paní Tuzarová, to musí být na mrtvici. Stejně jako minulý výbor, který jste zkraje tak hájila. Very Happy

Paní Fistungová, já narozdíl od jiných ( že ? ) na mrtvici nejsem... Laughing

Ale zdá se že jsme si vyměnily role ... Laughing Ale .... chcete mi snad odpovědět na mou otázku ??? Shocked
cela_alena

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Nemohu si pomoci, ale také by mě zajímaly tyhle nezodpovězené otázky. A vůbec si nemyslím, že nejsou důležité. Kde je něco odborného ohledně DKK?
A kdy se podle zásad plemenářské práce
přikračuje ke snižování ST ??
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

Paní Tuzarová, pokud jste myslela mě, tak Vás musím ujistit, že na mrtvici fakt nejsem. Já už fakt nevím, jestli se tady nad tím vším mám smát nebo brečet.
Na Vaši otázku Vám bohužel odpovědět neumím, ale vysvětlete mi teda, jak jinak zpřísňovat? To se musí všechno konzultovat s doktory?
Copak to, že hovawarty někdo zařadil mezi pracovní plemena a pro získání titulu šampiona jim nařídil skládat zkoušky někdo snad konzultoval s výcvikáři nebo rozhodčími pro výkon?
A to, že je původně pes určený pro jinou práci ... např., taková Border kolie je původně a vlastně i dnes pasteveckým psem, ale podmínky pro získání šampionátu mají stejné jako Hovawart. Jsou holt pracovní plemeno.
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
cela_alena napsal:
Já jsem a znovu se budu opakovat, že jsem se ptala 2. února a nikdo na internetu mně neodpověděl a jak, jsem pochopila, kdo se chce zajímat, tak odpověd najde a já jsem jí nenašla.

paní Celá, buďte v klidu, já jsem se na diskuzním foru v sekci HwK opakovaně (asi 3x) ptala zda bylo omezení v chovu na DKK 1/1 konzultováno a s jakým odborníkem a nikdo mi neodpověděl a nejspíš ani neodpoví.

Paní Tuzarová, omlouvám se Vám, že jsem nezodpověděla Vaši otázku hned a že ji musíte pokládat stále dokola.
Kdybyste si přečetla Zpravodaj 3/2007, tak je tam napsáno, že u v roce 2006 odsouhlasilo IHF, kterého je Hovawart klub ČR, o.s. řádným členem, že do chovu se mají zařazovat pouze stupně A a B - což je naše 0 a 1. stupeň.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: