Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Funkčnost výboru HwK
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 7:58 pm    Předmět: Funkčnost výboru HwK Citovat

Chtěla bych se zeptat, co kdo nyní v klubu řeší a s čím se na koho obracet!
Neb slečna, majitelka jednoho mého štěňátka se pokoušela několikrát odvolat proti vyhodnocení DKK a to dle pokynů na těchto stránkách k hlavnímu poradci chovu, což velice narazila, a po telefonickém rozmlouvání ze strany současné zastupující předsedkyně se přeci jen snažila odvolat. Nejprve ji odvolání bylo vráceno kvůli špatnému oslovení v odvolání a napodruhé byla zase informována (opět telefonicky) že se to již nestihne.
Opakované odvolání zaslala 1x na sídlo klubu, 1 na hl. poradkyni (nyní již bývalou) a 1x na zastupující poradkyni chovu.
Odpovědi se jí dostalo jen od paní Jemelkové, která však uvádí, že je pověřena zastupováním hlavní poradkyně chovu ale nikoli ve všech případech ( viz. http://www.goldpremio.cz/dopis.jpg ) .

Dále, přestože je již členem klubu, nemá přístup do tohoto diskuzního fora (proto nepíše sama osobně) ... Prosím tedy jejím jménem o urgentní zaslání přístupových údajů.

Dále prosím o zveřejnění na koho se v jakých případech obracet aby bylo vše vyřešeno a ne jen odkládáno a odkládáno až vyprší lhůty!

Také mne zajímá kdo bude zodpovědný za případné neřešení jejího odvolání, pakliže odmítnout její odvolání z důvodu vypršení 30-ti denní lhůty pro odvolání ????
Zda to bude výbor klubu jako celek tedy i nově zvolený výbor, nebo jednotliví členové současného výboru?

Děkuji za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
Váš popis toho, jak odvolání probíhalo, není zcela přesný. Paní Sianu se na mne obrátila zhruba v polovině ledna a informovala mne, že poslala odvolání proti výsledku DKK na adresu sídla klubu. Protože HPCH bya v té době již nemocná, slíbila jsem jí, že vše zařídím. Následně jsem ovšem zjistila, že slečna není členem klubu. Volala jsem jí tedy a radila jí, že je nejlépe držet se postupu, který je uveden na výsledku DKK - tedy odvolat se přímo k předsedovi odvolací komise, jehož adresa je tam přímo uvedena.
Dozvěděla jsem se, že členem bude od 1.2.2008 a že by přeci jen ráda vše řešila prostřednictvím klubu. Souhlasila jsem.
Pak ale odvolání přišlo (doručení ze sídla klubu nějakou chvilku trvá) a z něj jsem zjistila, že slečna se odvolává K HPCH! Myslím, že každému je jasné, že HPCH o odvolání nerozhoduje! Je pouze sprostředkovatelem, který žádost přepošle na patřičná místa. V tomto smyslu jsem opět slečně volala. Souhlasila se mnou, že nejjdenodušší bude, držet se pokynů MVDr.Ekra, kterého jsem pro jistotu kontaktovala a který mi také doporučil držet se instrukcí, které jsou na výsledku DKK.
Jaké proto bylo mé překvapení, když do sídla klubu došel další dopis, ve kterém byla opakovaná žádost o vyřízení odvolání, současně se žádostí, aby veškerá komunikace byla vedena písemně.
S ohledem na to, že dopis došel 7.2.2008 a lhůta pro odvolání měla vypršet již 11.2.2008 je jasné, že při písemné komunikaci nebylo možno tuto lhůtu stihnout (jen přeposlání dopisu ze sídla klubu zabere 2-3 dny).
Později jsem zjistila, že stejný dopis došel i na adresu paní Hany Jemelkové. Ta ho tedy 8.2.2008 přeposlala na adresu předsedy odvolací komise a informovala o tom majitelku.
Domnívám se, že jsme udělaly maximum pro vyřízení této žádosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mílo,
ještě si dovolím doplnit odpověď Terezy. Heslo do diskusního fóra je zcela unikátní a nelze je tedy některému z členů zasílat prostřednictvím jiného člena. V záhlaví tohoto DF (vpravo nahoře), stejně tak jako v aktualitách je uvedeno. že administrátorem fóra je pan Martin Vokurka. Prosím, ať tedy slečna/paní Sianu kontaktuje ohledně zaslání hesla přímo jeho na e-mailu forum@hovawart.cz. Děkuji za pochopení.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Dobrý den,
Váš popis toho, jak odvolání probíhalo, není zcela přesný. Paní Sianu se na mne obrátila zhruba v polovině ledna a informovala mne, že poslala odvolání proti výsledku DKK na adresu sídla klubu. Protože HPCH bya v té době již nemocná, slíbila jsem jí, že vše zařídím. Následně jsem ovšem zjistila, že slečna není členem klubu. Volala jsem jí tedy a radila jí, že je nejlépe držet se postupu, který je uveden na výsledku DKK - tedy odvolat se přímo k předsedovi odvolací komise, jehož adresa je tam přímo uvedena.
Dozvěděla jsem se, že členem bude od 1.2.2008 a že by přeci jen ráda vše řešila prostřednictvím klubu. Souhlasila jsem.
Pak ale odvolání přišlo (doručení ze sídla klubu nějakou chvilku trvá) a z něj jsem zjistila, že slečna se odvolává K HPCH! Myslím, že každému je jasné, že HPCH o odvolání nerozhoduje! Je pouze sprostředkovatelem, který žádost přepošle na patřičná místa. V tomto smyslu jsem opět slečně volala. Souhlasila se mnou, že nejjdenodušší bude, držet se pokynů MVDr.Ekra, kterého jsem pro jistotu kontaktovala a který mi také doporučil držet se instrukcí, které jsou na výsledku DKK.
Jaké proto bylo mé překvapení, když do sídla klubu došel další dopis, ve kterém byla opakovaná žádost o vyřízení odvolání, současně se žádostí, aby veškerá komunikace byla vedena písemně.
S ohledem na to, že dopis došel 7.2.2008 a lhůta pro odvolání měla vypršet již 11.2.2008 je jasné, že při písemné komunikaci nebylo možno tuto lhůtu stihnout (jen přeposlání dopisu ze sídla klubu zabere 2-3 dny).
Později jsem zjistila, že stejný dopis došel i na adresu paní Hany Jemelkové. Ta ho tedy 8.2.2008 přeposlala na adresu předsedy odvolací komise a informovala o tom majitelku.
Domnívám se, že jsme udělaly maximum pro vyřízení této žádosti.

Ani Vaše vyjádření není zcela přesné. Již když Vám volala sl. Sianu poprvé tak vás informovala že do klubu teprve vstupuje a že se dle nových Stanov klubu stane členem až od 1.2.2008 a bylo ji oznámeno že to vůbec nevadí a že to vyřídíte! Jaké bylo pro změnu její překvapení když jste vše přehodnotila a řekla že vlastně to nevyřídíte.

O tom že jste ji řekla, že se páni veterináři při vyhodnocování stejně "podrží" a že je podle Vás odvolávat se zbytečné apod., snad už ani rozebírat nechci.

Také jste vůbec neodpověděla, na koho je možné se v jakých záležitostech obracet ??? Kdo koho zastupuje? a v jakých záležitostech. Např. Hanka Jemelková evidentně dle jejího dopisu není pověřene zastupovat hlavní poradkyni chovu v plném rozsahu, kdo zastupuje hl. poradkyni v ostatních záležitostech ke kterým nebyla pověřena?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

weidnerova_michaela napsal:
Ahoj Mílo,
ještě si dovolím doplnit odpověď Terezy. Heslo do diskusního fóra je zcela unikátní a nelze je tedy některému z členů zasílat prostřednictvím jiného člena. V záhlaví tohoto DF (vpravo nahoře), stejně tak jako v aktualitách je uvedeno. že administrátorem fóra je pan Martin Vokurka. Prosím, ať tedy slečna/paní Sianu kontaktuje ohledně zaslání hesla přímo jeho na e-mailu forum@hovawart.cz. Děkuji za pochopení.

Ahoj Míšo,

moc díky za odpověď, nicméně jsem netušila že po vstoupení do klubu si každý člen musí heslo vyžádat individuálně a že mu nepřijde automaticky.

Vyřídím tebou uvedený postup a snad bude vše OK.

Dík
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

Tak ještě jednou:
Při prvním telefonátu jsem netušila, že slečna není členem klubu, proto jsem jí za dva dny volala zpátky. To jsem ještě neměla odvolání v ruce a nevěděla jsem, že je špatně formulováno.
Že bych se ne jejím místě proti výsledku, který není nijak tragický neodvolávala, jsem skutečně řekla. Současně jsem ale řekla, že to je můj OSOBNÍ NÁZOR, nikoliv doporučení člena výboru HWK!

Na koho se obracet v jakých záležitostech - pokuste se být konkrétní, jaké záležitosti máte na mysli.
Co se týká HPCH, Alena Otrubová Paní Jemelkovou pověřila zastupováním v některých záležitostech ještě v době, kdy byla členkou výboru. Poté, co jsme zjistili, že členství ve výboru Aleně zkončilo, byla paní Jemelková pověřena zastupováním v plném rozsahu. Snad brzy dojde k předání agendy HPCH, aby totu činnost mohla do voleb bezproblémů vykonávat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Tak ještě jednou:
Při prvním telefonátu jsem netušila, že slečna není členem klubu, proto jsem jí za dva dny volala zpátky. To jsem ještě neměla odvolání v ruce a nevěděla jsem, že je špatně formulováno.
Že bych se ne jejím místě proti výsledku, který není nijak tragický neodvolávala, jsem skutečně řekla. Současně jsem ale řekla, že to je můj OSOBNÍ NÁZOR, nikoliv doporučení člena výboru HWK!

Na koho se obracet v jakých záležitostech - pokuste se být konkrétní, jaké záležitosti máte na mysli.
Co se týká HPCH, Alena Otrubová Paní Jemelkovou pověřila zastupováním v některých záležitostech ještě v době, kdy byla členkou výboru. Poté, co jsme zjistili, že členství ve výboru Aleně zkončilo, byla paní Jemelková pověřena zastupováním v plném rozsahu. Snad brzy dojde k předání agendy HPCH, aby totu činnost mohla do voleb bezproblémů vykonávat.

Tak ještě jednou ..... sl. Sianu Vám již při prvním telefonátu říkala že dle Stanov ještě není členem klubu ... ale to nyní mohou být již jen dohady ... a také je tento Váš přístup důvodem, proč žádala již nadále pouze písemnou komunikaci !

Také jste mi neodpověděla, kdo ponese případnou zodpovědnost za neuznání odvolání?

Jinak na našich stránkách je že odvolat se může na adresu hlavní poradkyně chovu viz: http://hovawart.cz/zdravi/dkk jak učinila již v prvním případě. Písemné upozornění že její první odvolání se nebude vyřizovat (z jakéhokoliv důvodu) do dnešního dne neobdržela.

Nicméně, je zde nutné poděkovat paní Hance Jemelková, že ona (a ne klub) udělala to co bylo potřebné, přestože k tomu nebyla klubem oprávněná!

Je to celé o ochotě vzniklou situaci řešit a ta z Vaší strany paní Kejvalová bohužel nebyla.
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Mílo,
když jsem psala odpověď, netušila jsem, že paní ještě nikdy dřív členem klubu nebyla. Samozřejmě novým členům přijde heslo automaticky s posledním číslem Zpravodaje. Abych Ti mohla dát konkrétní odpověď, volala jsem Pavle Sobotkové, která má na starosti členskou základnu. Paní Sianu odeslala vše již v pondělí poštou, tak se domnívám, že heslo nejpozději zítra obdrží. Nemusí tedy již kontaktovat pana Vokurku. Bohužel není technicky možné, aby hned 1. v měsíci, kdy vnikne člentví, bylo heslo ve schránce. Např. identifikace plateb s České pošty nějaký den trvá. Je potřeba pár dní na zpracování a myslím, že každý pochopí, že i členové výboru jsou jenom lidé, kteří kromě klubu mají také svou rodinu, práci, psa atd...a není prostě možné veškerý volný čas strávit u počítače s klubovou agendou nebo na telefonu. Pokud se mohu vrátit k zodpovědnostem za jednotlivé věci ve výboru, tak pokud sleduješ dění v klubu, víš, že díky nezaplaceným příspěvkům jsme zbyly POUZE ČTYŘI!!! A buď si jistá, že se opravdu nenudíme. Domnívám se, že vzhledem k tomu, že zhruba za 14 dní jsou nové volby, nemá cenu si teď něco znovu přerozdělovat a vymýšlet, kdo co bude ještě dělat a jak. Tím nemám na mysli, že se věci řešit nebudou. Samozřejmě v urgentních případech se mohou členové klubu obrátit na paní Kejvalovou, která se jistě postará, aby určitá konkrétní záležitost byla co nejlépe vyřízena. Jak jsem si pročetla popis Vás obou ohledně odvolání, zdá se mi, že udělala pro paní Sianu maximum. Zkus si třeba jenom představit, kolik člen výboru protelefonuje vlastních peněz, snaží-li se někomu pomoci, vyhovět atd. Kdyby potom klubu vyúčtoval opravdu skutečnost, roznesli by nás členové na kopytech. Ale to bohužel nikdo nevidí, ani neocení. Pokud se vše řeší písemně, mnoho věcí se protahuje, vypadáme neochotně a nedej bože, když náhodou něco nevyjde, jsme pak veřejně pranýřováni. Ale myslím, že sama jsi tu v DF někde něco podobného psala. Nakonec teď je ideální situace a příležitost něco změnit nebo dělat ještě lépe. Každý, kdo má chuť se podílet řízení klubu, má možnost se nyní přihlásit do voleb. Můžu všechny s naprostou jistotou ubezpečit, že pokud si to vyzkouší i z druhé strany, budou se na mnoho věcí dívat jinak, práci druhých kritizovat opatrně, s rozmyslem a především kultivovaně. To myslím samozřejmě obecně.
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

Je mi líto, že to takto vnímáte. Já jsem naopak přesvědčena, že jsem slečně maximálně vyšla vstříc. Odvolání odešlo předsedovi odvolací komise včas. Paní Jemelková jednala po naší vzájemné domluvě (čímž jí nechci brát zásluhy).
Není tak těžké si spočítat, že když odvolání dorazilo do sídla klubu (které je v Praze) 7.2.2008, ke mně domů by šlo cca 2 dny a 11.2.2008 vypršla lhůta, nemohla jsem ho odeslat sama, ani kdybych se rozkrájela.

Postup, uvedený na klub.stránkách znám. Čemu ale nerozumím, proč slečna nechtěla odvolání řešit přímo s odvolací komisí, když by to bylo mnohem jednodušší a rychlejší a ona navíc nebyla členem klubu.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Mílo,
když jsem psala odpověď, netušila jsem, že paní ještě nikdy dřív členem klubu nebyla. Samozřejmě novým členům přijde heslo automaticky s posledním číslem Zpravodaje. Abych Ti mohla dát konkrétní odpověď, volala jsem Pavle Sobotkové, která má na starosti členskou základnu. Paní Sianu odeslala vše již v pondělí poštou, tak se domnívám, že heslo nejpozději zítra obdrží. Nemusí tedy již kontaktovat pana Vokurku. Bohužel není technicky možné, aby hned 1. v měsíci, kdy vnikne člentví, bylo heslo ve schránce. Např. identifikace plateb s České pošty nějaký den trvá. Je potřeba pár dní na zpracování a myslím, že každý pochopí, že i členové výboru jsou jenom lidé, kteří kromě klubu mají také svou rodinu, práci, psa atd...a není prostě možné veškerý volný čas strávit u počítače s klubovou agendou nebo na telefonu. Pokud se mohu vrátit k zodpovědnostem za jednotlivé věci ve výboru, tak pokud sleduješ dění v klubu, víš, že díky nezaplaceným příspěvkům jsme zbyly POUZE ČTYŘI!!! A buď si jistá, že se opravdu nenudíme. Domnívám se, že vzhledem k tomu, že zhruba za 14 dní jsou nové volby, nemá cenu si teď něco znovu přerozdělovat a vymýšlet, kdo co bude ještě dělat a jak. Tím nemám na mysli, že se věci řešit nebudou. Samozřejmě v urgentních případech se mohou členové klubu obrátit na paní Kejvalovou, která se jistě postará, aby určitá konkrétní záležitost byla co nejlépe vyřízena. Jak jsem si pročetla popis Vás obou ohledně odvolání, zdá se mi, že udělala pro paní Sianu maximum. Zkus si třeba jenom představit, kolik člen výboru protelefonuje vlastních peněz, snaží-li se někomu pomoci, vyhovět atd. Kdyby potom klubu vyúčtoval opravdu skutečnost, roznesli by nás členové na kopytech. Ale to bohužel nikdo nevidí, ani neocení. Pokud se vše řeší písemně, mnoho věcí se protahuje, vypadáme neochotně a nedej bože, když náhodou něco nevyjde, jsme pak veřejně pranýřováni. Ale myslím, že sama jsi tu v DF někde něco podobného psala. Nakonec teď je ideální situace a příležitost něco změnit nebo dělat ještě lépe. Každý, kdo má chuť se podílet řízení klubu, má možnost se nyní přihlásit do voleb. Můžu všechny s naprostou jistotou ubezpečit, že pokud si to vyzkouší i z druhé strany, budou se na mnoho věcí dívat jinak, práci druhých kritizovat opatrně, s rozmyslem a především kultivovaně. To myslím samozřejmě obecně.

Míšo,

já myslím, že víš,k že jsem se vás v diskuzích spíše zastávala ....

Ale čeho je moc toho je příliš a požádat v urgentních případech o řešení Terezu Kejvalovou se bohužel prokázalo jako zbytečné.

Ale nyní je to již snad vše vyřešeno, tak budeme doufat.

Co se týče telefonních poplatků, myslím, že by např. neměl být problém zřídit Klubová čísla pro členy výboru na které by se daly nastavit výhodnější služby apod.... Myslím, že i toto by se dalo řešit a Hovawart Klub by nebyl první který by to takto měl zařízené (pokud by zajímaly nějaké podrobnější informace k možným výhodám není problém připravit konkrétní kalkulace) .... Všechno má své řešení když se chce ,...

Jinak ohledně přístupových údajů, je už snad vše OK...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Je mi líto, že to takto vnímáte. Já jsem naopak přesvědčena, že jsem slečně maximálně vyšla vstříc. Odvolání odešlo předsedovi odvolací komise včas. Paní Jemelková jednala po naší vzájemné domluvě (čímž jí nechci brát zásluhy).
Není tak těžké si spočítat, že když odvolání dorazilo do sídla klubu (které je v Praze) 7.2.2008, ke mně domů by šlo cca 2 dny a 11.2.2008 vypršla lhůta, nemohla jsem ho odeslat sama, ani kdybych se rozkrájela.

Postup, uvedený na klub.stránkách znám. Čemu ale nerozumím, proč slečna nechtěla odvolání řešit přímo s odvolací komisí, když by to bylo mnohem jednodušší a rychlejší a ona navíc nebyla členem klubu.

Nyní už jen v krátkosti...

Do dnešního dne ji nepřišlo vyjádření, že se její první odvolání zamítá ( to mi nepřijde jako maximálně vyjít vstříc)

Kde je sídlo klubu a jak je pro Vás dostupné je myslím interní věc výboru a nějaké vaše komplikace s přeposíláním pošty by snad neměl řešit řadový člen ! Pokud je to takový problém, mělo by se asi sídlo klubu změnit...

Slečna se stala členem klubu a proto chtěla postupovat dle pokynu klubu tak jak je na stránkách http://hovawart.cz/zdravi/dkk co je na tom nepochopitelného ??? Jestliže se uznává i odvolání jiným způsobem, proč není na stránkách uvedené??

Ano několikrát jste ji volala rozporuplné informace ale jak má ona poznat kdy mluvíte za člena výboru a kdy jen jako svůj vlastní názor ??? Oficiální cestou ji nic nepřišlo.

Ona Vám neposílala dopis s žádostí o všeobecné informace ale oficiální odvolání proti výsledku DKK a to již během ledna. Očekávala bych stejně oficiální vyjádření o zamítnutí odvolání nebo tak něco.... Evidentně toto chápe pouze paní Jemelková.
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, dovolím si také reagovat.

Poučení , které je součástí výsledku posouzení DKK:

Proti výsledku posouzení se můžete odvolat do 30 dní od doručení tohoto nálezu k předsedovi odvolací komise Klubu posuzovatelů DKK a DLK KVL ČR na adrese: Prof.MVDr. Alois Nečas, VFU, Palackého 1-3, Brno

Paní Sianu byla telefonicky upozorněna o správném postupu odvolání. Jednou od paní Kejvalové a podruhé ode mne ( na základě telefonické hovoru s veterinární komorou a tajemníkem odvolací komise MVDr. Dvořákem).
Paní Jemelková přeposlala odvolání .

Dopustila jsem se chyby, že jsem telefonicky kontaktovala paní Sianu, která uvádí:
" Zároveň žádám, aby veškerá komunikace v této záležitosti byla vedena výhradně písemně, nikoliv telefonicky."
Netušila jsem, že odvolání posílá i Hance Jemelkové a paní Sianu se o tom přede mnou nezmínila.Dopis došel 7.2. a nebylo by příliš času do lhůty 11.2. přeposílat poštu po naší republice.

A k právům člena:
1.2. se stala paní Sianu členem
4.2. je datován dopis od paní Sianu, cituji: Na základě organizačního řádu klubu jsem se stala od 1.2.2008 členem. Však ke dnešnímu dni mi stále nedorazily přístupové údaje do diskusního fóra určeného pouze pro členy klubu. Domnívám se tak, že mi jsou upírána práva člena a žádám okamžitou nápravu neprodleným zasláním přístupových údajů.

Tak moc se paní Sianu nestalo, co myslíte?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

brazdova_blanka napsal:
Dobrý den, dovolím si také reagovat.

Poučení , které je součástí výsledku posouzení DKK:

Proti výsledku posouzení se můžete odvolat do 30 dní od doručení tohoto nálezu k předsedovi odvolací komise Klubu posuzovatelů DKK a DLK KVL ČR na adrese: Prof.MVDr. Alois Nečas, VFU, Palackého 1-3, Brno

Paní Sianu byla telefonicky upozorněna o správném postupu odvolání. Jednou od paní Kejvalové a podruhé ode mne ( na základě telefonické hovoru s veterinární komorou a tajemníkem odvolací komise MVDr. Dvořákem).
Paní Jemelková přeposlala odvolání .

Dopustila jsem se chyby, že jsem telefonicky kontaktovala paní Sianu, která uvádí:
" Zároveň žádám, aby veškerá komunikace v této záležitosti byla vedena výhradně písemně, nikoliv telefonicky."
Netušila jsem, že odvolání posílá i Hance Jemelkové a paní Sianu se o tom přede mnou nezmínila.Dopis došel 7.2. a nebylo by příliš času do lhůty 11.2. přeposílat poštu po naší republice.

A k právům člena:
1.2. se stala paní Sianu členem
4.2. je datován dopis od paní Sianu, cituji: Na základě organizačního řádu klubu jsem se stala od 1.2.2008 členem. Však ke dnešnímu dni mi stále nedorazily přístupové údaje do diskusního fóra určeného pouze pro členy klubu. Domnívám se tak, že mi jsou upírána práva člena a žádám okamžitou nápravu neprodleným zasláním přístupových údajů.

Tak moc se paní Sianu nestalo, co myslíte?

Souhlasím, že z pohledu člověka, který nepotřebuje nic řešit se toho asi mnoho nestalo, ale z pohledu člověka, kterému běží posledních pár dnů odvolací lhůty a nemůže se s nikým domluvit (hlavní poradkyně chovu nedostupná, paní Kejvalová ji pokaždé do telefonu řekne něco jiného a pod.) si myslím, že přístup do diskuzního fora (které ještě ke včerejšímu dni neměla) je pro ni podstatný!

Co se týče odvolání .... proč tady proboha visí že odvolat je možné písemně na adresu hlavní poradkyně chovu, když to všichni členové výboru popírají? Jak to že tady na stránkách nevisí "správný" postup pro odvolání????
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 4:37 pm    Předmět: Citovat

..."z pohledu člevěka, kterému běží posledních pár dnů odvolací lhůty"...

Ale vlastní vinou! Slečna Sianu první odvolání podávala jako nečlen klubu, informace na klubových stránkách ji tedy teoreticky neměly zajímat, měla se řídit instrukcemi uvedenými na výsledku DKK. Pokud bych postupovala tak oficiálně, jak Vy si přejete, napsala bych jí, že mě to nezajímá, neb není člen klubu. Snažila jsem se postupovat lidsky a poradit jí nejvhodnější postup. Moje chyba...
Nikdy jsem nepodala rozporuplné informace. Radila jsem jí držet se postupu daného Odvolací komisí, když trvala na podání přes HPCH, informovala jsem ji, že její odvolání je chybně formulované.

Postup, uvedený na klubových stránkách spočívá v tom, že HPCH toto odvolání pouze sprostředkuje a zašle na adresu Prof. Nečase. Z mého pohledu je to zbytečné, ale já jako výcvikový referent, nyní z nutnosti i jednatel, jsem toto neměla v kompetenci.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
..."z pohledu člevěka, kterému běží posledních pár dnů odvolací lhůty"...

Ale vlastní vinou! Slečna Sianu první odvolání podávala jako nečlen klubu, informace na klubových stránkách ji tedy teoreticky neměly zajímat, měla se řídit instrukcemi uvedenými na výsledku DKK. Pokud bych postupovala tak oficiálně, jak Vy si přejete, napsala bych jí, že mě to nezajímá, neb není člen klubu. Snažila jsem se postupovat lidsky a poradit jí nejvhodnější postup. Moje chyba...
Nikdy jsem nepodala rozporuplné informace. Radila jsem jí držet se postupu daného Odvolací komisí, když trvala na podání přes HPCH, informovala jsem ji, že její odvolání je chybně formulované.

Postup, uvedený na klubových stránkách spočívá v tom, že HPCH toto odvolání pouze sprostředkuje a zašle na adresu Prof. Nečase. Z mého pohledu je to zbytečné, ale já jako výcvikový referent, nyní z nutnosti i jednatel, jsem toto neměla v kompetenci.

Paní Kejvalová, snad již slečna Sianu získá přístupové údaje a sama se k tomu vyjádří.

Ale když Vám volala poprvé tak Vás informoval, že teprve vstupuje do klubu a dle Stanov se oficiálně členem stane od 1.2.2008. Tehdy jste ji Vy mystifikovala, že toto nevadí, že to samozřejmě vyřídíte. Pravda pokud si dobře pamatuji tak tehdy byla ještě z vašeho přístupu nadšena.
Posléze jste volala, že to je jinak že to nevyřídíte a domluvily jste se že to budete vyřizovat po 1.2.2008 ... opět byla v klidu, spoléhala se na to že je vše v pořádku.
Následně jste ji opět volala, že to i tak nevyřídíte, že je špatné oslovení.
Poté poslala odvolání ještě jednou ve tech vyhotoveních na tři adresy (sídlo klubu, hl. poradkyně chovu a zastupující poradkyně chovu).
Následoval opět telefonický hovor od paní Brázdové která jednak informovala že se to ani nestihne a také že nepřiložila její posudky DKK ke zmiňovanému odvolání a tudíž je odvolání nekompletní.

Jediné co snad udělala špatně bylo že se snažila postupovat podle postupu jež je uveden na oficiálních stránkách klubu.
Sama chtěla postupovat podle uvedeného postupu neb se obávala aby nedošlo pak ke komplikacím při "obcházení" klubu a aby s tím neměl někdo problém ať ze stávajícího výboru nebo z výboru jež bude (snad) nově zvolen...

Chcete snad říci že byla chyba řídit se pokyny Hovawart Klubu ČR jež tu jsou na oficiálních stránkách prezentovány ?????
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

Ta věta na klubovkách a by se to posalo nejprve HPCH je podle mne závadějící pro "začátečníky" a hlavně mi přijde, že je to zbytečné natahování - možná se mýlím. Rychlejší mi přijde postup na vyhodnocení. Mám jen dotaz proč to tak je a klub to defakto vyžaduje?

Upřímně si stejně myslím, že se stejně odvolání zamítnou a jestli jde o rozdíl cca 1stupně, tak si to veterináři vždy omluví a nepůjdou proti sobě - zbytečně vyhozené peníze Evil or Very Mad Ale to sem asi nepatří Rolling Eyes
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

Postup, který je uvedený na klubových stránkách je převzatý ze stránek starých. Nevím kdo a proč to takto zavedl.
Také si myslím, že je to zbytečné natahování a slečnu Sianu jsem v tomto duchu informovala.
Nevím, proč trvala na provedení přes klub, nabízela jsem jí potvrzení, že jsem byla o všem informována. Domluvily jsme se, že mi SMSkou pošle svou mailovou adresu (hláskovat ji by prý bylo složité), ale to už neučinila.
Také doufám, že se zde slečna Sianu sama vyjádří.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Postup, který je uvedený na klubových stránkách je převzatý ze stránek starých. Nevím kdo a proč to takto zavedl.
Také si myslím, že je to zbytečné natahování a slečnu Sianu jsem v tomto duchu informovala.
Nevím, proč trvala na provedení přes klub, nabízela jsem jí potvrzení, že jsem byla o všem informována. Domluvily jsme se, že mi SMSkou pošle svou mailovou adresu (hláskovat ji by prý bylo složité), ale to už neučinila.
Také doufám, že se zde slečna Sianu sama vyjádří.

Člověk když to nepotřebuje tak si toho nevšimne, já bych si toho taky nevšimla, kdyby tady paní Tuzarová nenapsala odkaz. Možná by nebylo na škodu , když stejně nikdo neví proč to tam je, to smazat a je vyřešíno pro další nesrovnalosti případné. Protože pak už zbyde jediná možnost odvolací a to přímá uvedená na vyhodnocení Idea

Já jsem to totiž před lety taky uvažovala o odvolání, ale známí veterináři mi politicky vysvětlili, že jestli je to o stupínek, jsou to vyhozené zbytečně peníze :-X myslím tím 0/0 versus 1/1
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím v obou věcech s paní Vlkovou. I já jsem zvědavá, jestli se slečna Sianu SAMA vyjádří.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím v obou věcech s paní Vlkovou. I já jsem zvědavá, jestli se slečna Sianu SAMA vyjádří.

Ahoj Míšo,
mohu Tě ujistit že by se moc ráda vyjádřila, ale jaksi stále nemá přístupové údaje... ani dneska nepřišly (a to prý v pondělí odcházely) Exclamation

Uvidíme kdy přijdou .... Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: