Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Kandidáti do výboru
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 2:08 pm    Předmět: Kandidáti do výboru Citovat

Milí členové klubu,
neměla jsem v úmyslu do výboru vůbec kandidovat. Podporuji jeden klub s novými stanovami a bylo by mně líto "nedotáhnout věci do konce". Proto jsem se nakonec rozhodla, že budu kandidovat na předsedu výboru našeho klubu. Oslovila jsem řadu lidí,kteří by mohli být vhodnými kandidáty na práci ve výboru. Ty, kteří by měli být schopni spolu komunikovat a spolupracovat, kteří mají podobné názory. Předkládám vám jednu z možných variant na složení výboru :

Předseda: Blanka Brázdová
Jednatel: Veronika Douchová
Hlavní poradce chovu: Hana Jemelková
Bonitační referent: Petr Foltyn
Výstavní referent: Zuzana Štěrbová
Výcvikový referent: Jitka Čermáková
Šéfredaktor zpravodaje: Michaela Weidnerová
Ekonom: Barbora Pokorná
Propagační referent: Filip Procházka

Oficiální vizitky jednotlivých kandidátů budou uvedeny na webu.

Blanka Brázdová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beranova_iva

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 7:45 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,
na stránkách se objevily vizitky kandidátů - měla bych prosbu, mohli by třeba zde v DF, trochu více rozvinout své představy či plány do budoucna, ne všechny je známe osobně a kandidátky jsou v tomto směru dosti strohé. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 9:08 am    Předmět: Citovat

K této prosbě se připojuji, zajímaly by mne velice postoje především:

Selekce chovu na základe DKK, zkoušky z výkonu versus bonitace, představa o Klubových akcích, dostupnost informací řadovým členům a pod ...

Mohli by se kandidáti k tomuto vyjádřit ??
valentova_martina

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

Dobrý den všem,
také se připojuji k předešlím dotazům. Momentálně potřebujeme lidi, kteří OPRAVDU VĚDÍ co a jak v klubu dělat a postavit ho opět na nohy a né aby se DÁLE HROUTIL JAKO DOPOSUD, protože lidi co se tam pohybovali NEMĚLI VŮBEC TUŠENÍ co vše práce kolem klubu obnáší, A proto by měli kandidovat OPRAVDU SCHOPNÍ lidé - jako je Hanka Jemelková - ta přesně ví o čem ta práce je a co obnáší. A ještě jednoho velice schponého kandidáta tam postrádám - Terezu Kejvalovou, která jako jediná z dosavadního výboru se velice snaží vše vyřešit a odpovídat na dotazy zde na DF.
lyckova_barbora

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 7:46 pm    Předmět: Citovat

Taky se připojuji k dotazu Martiny - proč nekandiduje Tereza Kejvalová? Sice jsem nebyla na poslední schůzi, ale z toho co jsem slyšela a co jsem měla možnost pozorovat nejen v DF - je to jedna z těch, která v posledních týdnech zachraňuje, co se zachránit dá... Navíc jako jednatelka klubu všechny záležitosti vyřizuje velmi operativně a na všechny dotazy odpovídá rychle, jasně, jednoznačně... Záležitosti k vyřízení výborem, které ležely bůhvíjak dlouho bůhvíkde se po té, co je ve funkci jednatelky, daly do pohybu... Alespoň takovou zkušenost mám já a lidé v mém okolí...
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
Pokusím se reagovat na Vaše dotazy. Nejdříve bych ráda všem přiblížila průběh sestavování výše uvedené kandidátky.
Po přijetí nových stanov, které přinesly zklidnění v klubu, bylo jasné, že je třeba začít oslovovat členy pro kandidování do nových voleb.
Kriterií pro kandidáta je mnoho: předpoklad odbornosti pro danou funkci, osobní vlastnosti,
chuť pracovat pro klub, časové možnosti (ať už z důvodů rodinných či pracovních), podpora větší části aktivních členů. Dále všichni kandidáti by měli být schopni mezi sebou komunikovat, neměla by mezi nimi vládnout nesnášenlivost, arogance. Neměli by mezi nimi být byrokrati (s nimi se nedá nic řešit). Dalším kriteriem bylo rozložení kandidátů (Čechy a Morava). Sháněli jsem muže!
Nejdůležitější funkcí je bezesporu HPCH, bylo třeba hledat zkušeného chovatele a slušného člověka, který by mohl mít velkou podporu mezi členy. Jediným takovým vyšla Hanka Jemelková, dlouho trvalo než se ji podařilo přesvědčit. Až když souhlasila, začali jsme oslovovat další možné kandidáty. Řada lidí napříč celou republikou odmítla z různých důvodů. Tato kandidátka je výsledným kompromisem.

Nedáváme si vysoké a vznešené cíle. Rádi bychom zajistili potřebný servis všem členům a chovatelům. Je třeba dobře zorganizovat svody, bonitace, dvě výstavy, vést řádně hospodaření klubu, zajistit informace členům, ať už prostřednictvím Zpravodaje nebo webu.
Myslím, že toho bude pro začátek dost.
Je podána žádost na projednání, případně schvalování, zápisního, bonitačního řádu a bonitační karty. Do pátku budou zveřejněny na webu a tím zodpovězeny další dotazy.

Na závěr mi dovolte jako kandidující na předsedu představit další kandidáty:

HPCH: Hanka Jemelková - jasně již zmíněna výše, stěžejní osoba výboru (Morava)

Jednatel: Veronika Douchová - mimořádná schopnost logického myšlení, při jakékoliv činnosti jasný "tah na bránu" (Čechy), výborná v angličtině

Bonitační referent: Petr Foltyn (Morava) - dlouholetý pejskař, připraven pomoci v jakékoliv oblasti

Výstavní referent: Zuzka Štěrbová - organizační schopnosti, jazyková vybavenost (Morava)

Výcvikový referent: Jitka Čermáková - skromná, pracovitá - je vidět na výsledcích práce se svým psem (Morava)

Propagační referent: Filip Procházka - příjemný, chytrý mladý muž, má všechny předpoklady pro propagaci našeho klubu a získávání sponzorů (Morava)

Zpravodaj: Míša Weidnerová - zkušenosti, vystupování, jazyková vybavenost (Čechy)

Ekonom: Barbora Pokorná - ekonomické povědomí - kdykoliv ochotná pomoci a jak je vidět i v oblasti "méně zábavné" (Čechy).

K dotazům na Terezu Kejvalovou- byla mezi prvními oslovena na funkci nejvyšší, z rodinných důvodů nechce do výboru kandidovat vůbec, je připravena kdykoliv pomoci, zastávat funkci PCH.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 8:38 am    Předmět: Citovat

Bohužel můj dotaz nebyl zodpovězen tak jej ještě zopakuji, neb si myslím, že se jedná a hodně diskutovaná témata v Hovawart klubu a postoj nových kandidátů bychom měli znát.

tuzarova_miloslava napsal:

Selekce chovu na základe DKK, zkoušky z výkonu versus bonitace, představa o Klubových akcích, dostupnost informací řadovým členům a pod ...

Mohli by se kandidáti k tomuto vyjádřit ??

Také bych uvítala kdyby se tu kandidáti vyjadřovali osobně. Zatím tu jsou jen jejich jména a Blanka alá tisková mluvčí, která je obhajuje.

Komunikaci ze strany výboru tak nějak očekávám ode všech členu a ne jen od případné její předsedkyně.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 9:32 am    Předmět: Citovat

Bohužel můj dotaz nebyl zodpovězen tak jej ještě zopakuji, neb si myslím, že se jedná a hodně diskutovaná témata v Hovawart klubu a postoj nových kandidátů bychom měli znát.

Nevím jak kdo, ale já tohle pochopila naprosto přesně:

brazdova_blanka napsal:

Je podána žádost na projednání, případně schvalování, zápisního, bonitačního řádu a bonitační karty. Do pátku budou zveřejněny na webu a tím zodpovězeny další dotazy.

Pátek je zítra, tak myslím, že ten jeden den se už nikdo nevědomostí nezblázní.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
já myslím, že bychom měli ocenit snahu paní Brázdové o komunikaci a zodpovídání dotazů, a taktéž její zásluhu (a ostatních) na vytvoření smysluplných stanov, a v neposlední řadě její "odvahu" v této situaci nést svou kůži na trh a kandidovat do horkého křesla předsedkyně klubu. Jistě nebylo ani lehké přesvědčit ostatní kandidáty, aby se v této době ucházeli a členství ve výboru. Mou podporu má, ale v tomto případě, musím souhlasit s paní Tuzarovou, že bych uvítala kdyby se vyjadřovali přímo kandidáti, a to především ti méně známí, pokud to tak můžu říct. Paní Brázdovou, Jemelkovou, Weidnerovou i Štěrbovou zřejmě všichni dostatečně znají na to, aby mohli posoudit, zda je budou volit, ale ostatní noví kandidáti, jsou myslím většině členů známí už méně, ať už proto, že jsou v klubu krátkou dobu nebo prostě jen nebyli "vidět". Může se totiž stát, protože to řády umožňují, že i v den voleb budou předloženy kandidátky i jiných uchazečů a bude velmi těžké se jen tak rozhodovat mezi dvěma či třemi víceméně neznámými lidmi. Proto bychom je chtěli blíže poznat alespoň touto formou a znát jejich osobní názor na ožehavá témata. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:04 pm    Předmět: Citovat

Hezky jsi to Ivo napsala, ale nemyslíš, že pokud se přímo na schůzi někdo přihlásí jako kandidát, nemusí to být jen osoby, které všichni dobře znají?
O těchto osobách asi bude každý vědět ještě méně, než je nyní možné si přečíst o kandidátech uvedených zde na stránkách.
Jak budete znát názor těchto osob na ta "ožehavá témata"? Třeba budou mít stejný názor, jako osoby, které kandidují a jejichž názor se některým nebude líbit. Jak se pak mezi nimi rozhodnete?
Také si myslím, že osoby, které oslovila paní Brázdová a které spolupracovaly na tom, co by mělo být zítra zveřejněno, s tím, co stvořili souhlasí.
Počkejte si tedy do zítřka a pak můžete své dotazy třeba směrovat na určitou osobu.
Osobně si myslím, že dalších kandidátů moc nebude a ti, kteří kandidují mají zájem pracovat. Mám obavy, že pokud by i ti kandidaturu stáhli, nebyl by jich do výboru dostatečný počet. Chtěla bych se mýlit a třeba se i mýlím a na schůzi pro velký počet kandidátů nebudeme vědět, koho nakonec volit ... tím líp.
Ale jak z nich pak budete vybírat, když nebudete mít absolutně přehled o tom, jaké mají názory?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že pokud se rozhodli kandidovat do voleb s tím, že chtějí uspět ve volbách tak by pro ně neměla být komunikace s členskou základnou a to i v období před volbami, problémem.

Prostě byla směrem ke kandidátům položená jasná otázka a nevidím důvod proč by se nemohly vyjádřit, proč nemohly sdělit své osobní postoje, snad se není za co stydět, ne ???

Snad nám nebudou své osobní postoje v ožehavých tématech tajit jen z důvodů obav, že kdybychom věděli jaké jsou jejich opravdové postoje tak bychom je nevoli....

Věřím, že nový výbor bude ochotný komunikovat s členskou základnou ( přeci jen si snad nevolíme pouhé úředníky) a budou si za svými názory a slovy stát (ne je každý týden měnit) ....
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
kandiduji do výboru na funkci jednatele. Klub a tedy i výbor by se podle mě měl zabývat především chovem, proto funkci jednatele chápu především jako zajištění servisu jak pro členy, tak především pro HPCH a celé CHK. V komunikaci se členy bych ráda navázala na Terezu Kejvalovou. O tom stanovování si a nestanovování vysokých cílů mi Blanka mluvila z duše - nápadů máme mnoho, ale realizovat je bude možné jedině za spolupráce více lidí. Proto bych ráda dala dohromady skupinky lidí např. na překlad stránek, zprovoznění informací o chovných jedincích na stránkách klubu, překlad i těchto informací, s Martinem Vokurkou připravujeme on-line překladový a výkladový kynologický slovník (jako wikipedie), vydávání "reklamních" brožur s informacemi o chovných jedincích a chovatelských stanicích (opět v několika jazykových mutacích) a v neposlední řadě zprovoznění rychlejšího a konkrétnějšího informování členů o činnosti výboru na webu.
Nic z toho nelze dělat ve výboru, kde spolu "někdo nemluví". Je proto pro mě velmi důležité, že se podařilo dát dohromady právě ty lidi, které Blanka výše představila.
Nakonec bych chtěla omluvit některé další kandidáty - jsou právě jarní prázdniny, někteří jsou na dovolené a nemůžou se tak osobně vyjádřit.
Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, prosím, sem s nimi:)
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, prosím, sem s nimi:)
Veronika

Výborně tak první (tedy vlastně po Blance druhý) a doufám že ne poslední kandidát který komunikuje.

Mne by zajímal Váš postoj ohledně DKK versus selekce v chovu a zkoušky versus bonitace.
Jak se na to díváte ?

Chtěla bych jen zdůraznit, že mne zajímá Váš osobní názor...
beranova_iva

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:37 pm    Předmět: Citovat

Hezky jsi to Ivo napsala, ale nemyslíš, že pokud se přímo na schůzi někdo přihlásí jako kandidát, nemusí to být jen osoby, které všichni dobře znají?
O těchto osobách asi bude každý vědět ještě méně, než je nyní možné si přečíst o kandidátech uvedených zde na stránkách.
Jak budete znát názor těchto osob na ta "ožehavá témata"? Třeba budou mít stejný názor, jako osoby, které kandidují a jejichž názor se některým nebude líbit. Jak se pak mezi nimi rozhodnete?

Se hned nečil čéče Laughing já to nemyslela nijak ve zlém, mají můj obdiv, že do toho chtějí jít, ale některé jména jsou pro mne jen "jména" nic víc. Právě proto, že o těch co případně podají kandidátky na poslední chvíli, pokud nebudou všeobecně známí, nebudu nic vědět ani já ani ostatní, a o těchto ano, zmenšuje se tím šance na zvolení někoho, kdo ani se řádně nepředstavil a protože volit mohou pouze přítomní !!! členové, může mít s sebou početný dav volitelů.
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
je to přesně tak, jak píše Veronika v předchozím příspěvku. Já jsem právě na horách, kde mám velmi omezený přístup na internet a to vždy jen na chvilku. Budou-li tedy nějaké dotazy přímo na mě, budu se vyjadřovat v klidu až příští týden. Děkuji za pochopení.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Mne by zajímal Váš postoj ohledně DKK versus selekce v chovu a zkoušky versus bonitace.
Jak se na to díváte ?
Chtěla bych jen zdůraznit, že mne zajímá Váš osobní názor...
Ještě dodatek k tomuto, v případě jednatele mě ani toto až tak nezajímá, jednatle nemusí být odborníkem na chov, od toho je tu především HPCH, jednatel by měl být hlavně dobrým manažerem s logickým myšlením a organizačními schopnostmi, protože o toto tu jde a to paní Douchová splňuje bezezbytku.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že se mnoho upínáme na funkce ve výboru, ale pokud výbor něco rozhoduje tak má každá zvednutá ruka stejný hlas bez ohledu jestli tato ruka patří jednateli, nebo bonitačnímu referentovi.....
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 5:28 pm    Předmět: Citovat

jinak aby nedošlo k omylu, má otázka směřuje na všechny kandidáty .... tedy :

Blanko Brázdová, Veroniko Douchová, Hanko Jemelková, Petře Foltýne, Zuzano Štěrbová, Jitko Čermáková, Míšo Weidnerová, Báro Pokorná a Filipe Procházko

Jaký je Váš postoj ohledně DKK versus selekce v chovu a zkoušky versus bonitace?

Předem velice děkuji za odpověď.
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Paní Tuzarová, filosofie výboru, tak jak je předložen, se zřejmě neshoduje s vaším názorem. Za chov je zodpovědný HPCH, měl by tedy mít i právo o chovatelských záležitostech rozhodovat. V tomto smyslu můj názor na DKK zůstává mým soukromým názorem.
Paní Beranová to vyjádřila i za mě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:
Paní Tuzarová, filosofie výboru, tak jak je předložen, se zřejmě neshoduje s vaším názorem. Za chov je zodpovědný HPCH, měl by tedy mít i právo o chovatelských záležitostech rozhodovat. V tomto smyslu můj názor na DKK zůstává mým soukromým názorem.
Paní Beranová to vyjádřila i za mě.

Citace ze stanov:
c) Hlavní poradce chovu jmenuje a odvolává poradce chovu, zprostředkovává přesun informací
od chovatelského kolegia směrem k výboru a členské základně, zodpovídá za správu a
archivaci dat chovatelského charakteru (kontroly vrhů, svodové a bonitační karty, výsledky
dostupných zdravotních vyšetření apod.). Svolává zasedání chovatelského kolegia a odpovídá
za jeho činnost.
Konec citace.

Ani slovo o tom že hlavní poradce chovu je přímo zodpovědný za chov....
Ani v článku 8. Chovatelské kolegium není nic o zodpovědnosti.

beru tedy to že zodpovědnost nese celý výbor klubu jakožto výkonný orgán klubu. O členství v tomto výboru se ucházíte a proto i Vaše postoje jsou důležité.

Byla bych velice nerada, kdyby i v novém výboru si přehazovali jeho členové zodpovědnost jak horký brambor, jako se tomu stávalo doposud.

Nicméně odmítáte-li odpovídat, máte k tomu jistě dobrý důvod, a mě nezbývá než toto akceptovat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
Strana 1 z 14

Přejdi na: