Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Kandidáti do výboru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 10:27 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou dobrý večer ,

odpovídám na otázky paní Tuzarové.
Je toho již více, začnu popořdě:

Arrow Na otázku připojení k iternetu - mám kde je třeba.

Arrow Na otázku ohledně mého "nestandartního" přihlašovacího jména - bude to nejspíše tím, že mám "nestandartní" meilovou adresu : vesely.vitek@... .

Arrow Na otázku propagace HVW - ve světě hovawartů jsem možná krátce (záleží na úhlu pohledu), ale obávám se, že potřeby a zájmy členů klubu jsou zřejmé a neliší se od ostatních zájmvých spolků a klubů. Na bližší popis mých představ a plánů to zde -podle mě- není správné místo.

Můžu však nastínit - navážu (pokud budu zvolen) na plodnou činnost mých předchůdců, zlepším propagaci v médiích-hlavně tématickém tisku a vynasnažím se činnost našeho klubu prezentovat na správných místech a u vhodných sponzorů.
S ohledem na to cítím nutnost připomenout, že i oni zmínění sponzoři (současní i budoucí) čtou, nebo mohou číst toto fórum a že i takto se náš klub prezentuje. Jestli je to pro klub přínos, nebo ne, ponechám na uvážení každého.

V.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 11:02 pm    Předmět: Citovat

vesely_vitek napsal:
Ještě jednou dobrý večer ,

odpovídám na otázky paní Tuzarové.
Je toho již více, začnu popořdě:

Arrow Na otázku připojení k iternetu - mám kde je třeba.

Arrow Na otázku ohledně mého "nestandartního" přihlašovacího jména - bude to nejspíše tím, že mám "nestandartní" meilovou adresu : vesely.vitek@... .

Arrow Na otázku propagace HVW - ve světě hovawartů jsem možná krátce (záleží na úhlu pohledu), ale obávám se, že potřeby a zájmy členů klubu jsou zřejmé a neliší se od ostatních zájmvých spolků a klubů. Na bližší popis mých představ a plánů to zde -podle mě- není správné místo.

Můžu však nastínit - navážu (pokud budu zvolen) na plodnou činnost mých předchůdců, zlepším propagaci v médiích-hlavně tématickém tisku a vynasnažím se činnost našeho klubu prezentovat na správných místech a u vhodných sponzorů.
S ohledem na to cítím nutnost připomenout, že i oni zmínění sponzoři (současní i budoucí) čtou, nebo mohou číst toto fórum a že i takto se náš klub prezentuje. Jestli je to pro klub přínos, nebo ne, ponechám na uvážení každého.

V.

Také se pokusím reagovat po bodech ...

Arrow Ad Nestandartní přihlašovací jméno .... já mám e-mail goldpremio.... tak tedy dle Vašeho vysvětlení nevím kde se vzala tuzarova_miloslava

Arrow Ad stejné potřeby HwK jako jiné zájmové organizace - myslíte že zájmy členů HwK jsou stejné nebo obdobné jako v jiných zájmových organizacích ?? No nením nevím ... můj přítel se aktivně zabývá motosportem a to jak v rámci naší republiky tak v zahraničí.... a věřte ... je to rozhodně něco jiného a ani vzdáleně se to nepodobá potřebám HwK!!!

Arrow Ad zlepšit propagaci v tématických časopisech ??? Myslím, že v posledním období bylo o hovawartu v tématických časopisech napsáno jako nikdy předtím ... myslíte že toho bylo napsáno málo, či nedostatečně? Shocked

Arrow současní i budoucí sponzoři čtou nebo mohou číst toto forum - a je to špatně? Co myslíte že by mělo být před našimi sponzory utajeno??? Já jsem pro transparentní jednání ....

Ještě jste mi neodpoveděl na mou otázku :
Jakým způsobem chcete postupovat při propagaci hovawartů s PP oproti hovawartům bez PP?

Neb toto je asi nejbolestivější věc kterou by mohl řešit právě propagační referent!
Navíc při schválení prvního návrhu Bonitačního řádu se dá očekávat zvýšení produkce štěňat hovawartů bez PP.

A ještě bych měla takovou hnidopichovou otázku, ale pokud kandidujete tak by jste měl být i na tyto otázky připraven ...

Máte zájem o funkci ve vedení klubu, avšak jeho členem jste se stal až 1.10.2008 .... pokud máte tak na srdci blaho HwK, proč jste již dávno nebyl jeho členem a neúčastnil se např. předchozích členských schůzí kde se rozhodovalo o jeho budoucnosti a pod... ????
Vaše kandidatura mi přijde s přihlédnutím na tyto okolnosti ... no jak to říct ... tendenční ....
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 6:52 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Veselý,

já si myslím pravý opak. Kynologické zkušenosti jsou velmi důležité pokud kandidujete do výboru klubu ( spolku HW). Pokud jste členem výboru rozhodujete hlavně o psech a tudíž je na místě znát vše kolem nich a orietovat se v této oblasti.
Děkuji za Vaše představení.
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 8:09 am    Předmět: Citovat

Přestože se mi moc nechce přispívat v DF , které je plné zášti a zloby, zdá se mi vhodné kvůli panu Veselému reagovat.
Ještě minulý týden se nikdo do funkce propagačního referenta nehlásil. Od propagačního referenta potřebujeme v prvé řadě zajistit ceny a propagaci na dvě výstavy, jedno mistrovství a pak dále se může "rozmáchnout" a propagovat náš klub směrem ven. Pro příští rok ještě bude třeba zajistit MS.
Minulý týden ve Velké Bíteši se nám p. Veselý nabídl, že je ochoten pomoci, pokud není nikdo lepší. Zároveň vysvětlil svou představu. Akcí našeho klubu se účastní, ale nebyl členem. Aby mohl pomáhat , stal se i členem klubu. Navíc prokázal slušnost a přihlásil se před schůzí . Seznámil tak členy včas se svou kandidaturou , i když riskuje "propírání" na DF.

Je třeba vzít v úvahu : "Zkušenost", která dělá h…, je ve výboru platná jak mrtvému zimník.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

Paní Brázdová,

všichni jež tu píšeme tak něco riskujeme ....

Třeba - možná i to že ti nesouhlasní přispěvatelé budou mít nějako nenápadně přísnější podmínky při bonitacích a pod ... ale to je o lidech.

Píšete že zdejší forum je plné zášti a zloby.... Myslíte že je lepší tuto zlobu filtrovat při hovawartích akcích kde když se setkáte s někým koho jste za rohem pomlouval se na něj budete najednou smát???
To že zde někdo položí otázky které si ostatní "špitají s hlavama u sebe" je špatné ?

Jinak Vás mohu ujistit že ať možná patřím mezi největší prudiče tohoto fora, rozhodně necítím k nikomu zášť ani zlobu... Stejně jako si o nikom nemyslím že je špatný či dobrý, nýbrž dělá jen pouze dobrá či špatná rozhodnutí a to, jestli ho k tomu vedou dobré či špatné úmysly je pouze na jeho svědomí ...
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 11:34 am    Předmět: Citovat

slezakova_sarka napsal:
Dobrý den pane Veselý,

já si myslím pravý opak. Kynologické zkušenosti jsou velmi důležité pokud kandidujete do výboru klubu ( spolku HW). Pokud jste členem výboru rozhodujete hlavně o psech a tudíž je na místě znát vše kolem nich a orietovat se v této oblasti.
Děkuji za Vaše představení.

I když Vítka Veselého znám z pár akcí musím napsat, že je to velmi solidní , příjemný člověk . A věřím, že i velmi schopný.

Ale ,musím napsat, že souhlasím se Šárkou .

A mimo téma, které tady Blanka brázdová nakousla a vůbec její slova sem nepatří:

Její příspěvek:
Přestože se mi moc nechce přispívat v DF , které je plné zášti a zloby, zdá se mi vhodné kvůli panu Veselému reagovat.......
Navíc prokázal slušnost a přihlásil se před schůzí . Seznámil tak členy včas se svou kandidaturou , i když riskuje "propírání" na DF. ...
Je třeba vzít v úvahu : "Zkušenost", která dělá h…, je ve výboru platná jak mrtvému zimník

NEVÍM, KDO TADY ŠÍŘÍ ZLOBU A ZÁŠĹ¤ Exclamation Mimo téma Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Přeji dobrý den všem,
nezlobte se na mne, ale absolutně nechápu ten humbuk ohledně kandidatury pana Veselého. Doposud jsme na kandidátce neměli nikoho a teď se najde člen , i když zcela nový, který má chuť a energii se pustit do práce pro nás pro všechny. Jen se bojím, aby o ní zase hned nepřišel. Osobně ho sice zatím neznám, ale alespoň částečný obrázek jsem si dle jeho písemného projevu schopná udělat. Tak mu dejme aspoň šanci, ať ukáže, co umí. Funkce je volená, tudíž záleží na každém z nás, koho bude nebo nebude volit. Pan Veselý s námi jistě rád bude diskutovat přímo na ČS. Vím, že by bylo naprosto ideální, kdyby každý člen výboru byl odborníkem nejlépe úplně na všechno, ale to je v současné době asi nereálné. Pokud se někdo takový přihlásí, ráda budu volit jeho. Mílo, Šárko...např. o vašich kynologických a chovatelských zkušenostech já osobně ani v nejmenším nepochybuji, tak nechcete zkusit kandidovat?
seda_jan

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

weidnerova_michaela napsal:
Přeji dobrý den všem,
nezlobte se na mne, ale absolutně nechápu ten humbuk ohledně kandidatury pana Veselého. Doposud jsme na kandidátce neměli nikoho a teď se najde člen , i když zcela nový, který má chuť a energii se pustit do práce pro nás pro všechny. Jen se bojím, aby o ní zase hned nepřišel. Osobně ho sice zatím neznám, ale alespoň částečný obrázek jsem si dle jeho písemného projevu schopná udělat. Tak mu dejme aspoň šanci, ať ukáže, co umí. Funkce je volená, tudíž záleží na každém z nás, koho bude nebo nebude volit. Pan Veselý s námi jistě rád bude diskutovat přímo na ČS. Vím, že by bylo naprosto ideální, kdyby každý člen výboru byl odborníkem nejlépe úplně na všechno, ale to je v současné době asi nereálné. Pokud se někdo takový přihlásí, ráda budu volit jeho. Mílo, Šárko...např. o vašich kynologických a chovatelských zkušenostech já osobně ani v nejmenším nepochybuji, tak nechcete zkusit kandidovat?

Zdravím Smile
Výstižně řečeno, pod to bych se mohl rovnou podepsat. Je zajímavé, že oznámení o tom, že předchozí propagační referent odstoupil, se nikdo z odborníků na howawarty (tím neříkám na kynologii jako takovou, abych někoho zbytečně neurazil) neobtěžoval přihlásit. Aktivity začala opět až v momentě, kdy někdo toho "Černého Petra" dobrovolně zvedl. Exclamation Question Jak typické... troufám si odhadnout, že teď se určitě přihlásí nějaký protikandidát, aby byla volba zpestřena.
Docela by mě zajímalo, jaká souvislost může být mezi propagací a znalostí plemene Rolling Eyes Je snad nebezpečí, že by p.t. kandidát, přes to, že má asi hovika doma, třeba nechal na diplomy vytisknout obrázek dobrmana Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

citace:

A ještě bych měla takovou hnidopichovou otázku, ale pokud kandidujete tak by jste měl být i na tyto otázky připraven ...

Máte zájem o funkci ve vedení klubu, avšak jeho členem jste se stal až 1.10.2008 .... pokud máte tak na srdci blaho HwK, proč jste již dávno nebyl jeho členem a neúčastnil se např. předchozích členských schůzí kde se rozhodovalo o jeho budoucnosti a pod... ????
Vaše kandidatura mi přijde s přihlédnutím na tyto okolnosti ... no jak to říct ... tendenční ....

Dobrý den,
na většinu otázek jsem odpověděl, nebo alespoň mám takový dojem. Na výše uvedené rád reaguji. Právě proto, že jsem byl minulé ČS přítomen (sice ne jako člen, ale "jen" jako host) vím, za jakých okolností proběhla minulá volba a řekl jsem si, že je čas zkusit něco udělat jinak.

Trvám na tom, že kynologické zkušenosti - myšleno ty, jenž mohu doložit hodně orazítkovaným papírem, nejsou pro propagačního referenta podstatné.
I naprostý laik, který tráví téměř veškerý svůj volný čas na HVW akcích získá potřebný přehled. Na tomto nic měnit nebudu, kdo je jiného názoru, nechť mne nevolí.

Jinak si prosím uvědomte, že každý člen výboru zastupuje většinový názor členské základny. Proto jsou na světě volby. Pokud se většina členů vysloví pro propagaci takovým a makovým způsobem, i propagační referent bude tento názor respektovat.
Další důležitá věc ve společnosti lidí je konstruktivní kritika. Rád zde uslyším nejen to, co je špatně a co nechcete, ale i to, co a jak by jste udělali vy.

V.
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

nebudu komentovat příspěvky.
Pana Veselého vůbec neznám jen jsem se ho chtěla zeptat na zkušenosti. Nic víc nic míň. To mi zdělil.

Tak proč se z toho dělá taková věda?
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Každý chce superodborníka přes chov plemene. Ale žádný superodborník se nepřihlásí, naopak pan Veselý má moje sympatie již jen z písemného projevu a nastínění způsobu propagace - medializace plemene.

Myslím si, že je potřeba mít zapálené lidi pro plemeno a pro jeho chov, v důsledku rozhodující slovo má vždy členská schůze, pokud se pan Veselý někomu nelíbí nemusí pro něj ruku zvednout.

Myslím si ,že HW klub nemá ani dostatek tak žádaných superodborníků kandidujících a ještě ,aby měli dostatečné sympatie. Že raději zvednu ruku pro pana Veselého, který má jasné představy a zájem o plemeno Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak mi přijde že je téměř zakázáno položit kandidátovi jakékoliv otázky ... Vždyť od toho kandiduje a pokud se zeptáme tak se na nás vyvalí vlna kritiky ... kampak jsme to došli ...

Pane Veselý stále jste mi neodpověděl na mou otázku :
Jakým způsobem chcete postupovat při propagaci hovawartů s PP oproti hovawartům bez PP?
Jestli potřebujete čas na rozmyšlenou, stačí říct ...

Dále bych opravila jednu Vaši větu ...
inak si prosím uvědomte, že každý člen výboru zastupuje většinový názor členské základny. Proto jsou na světě volby. Pokud se většina členů vysloví pro propagaci takovým a makovým způsobem, i propagační referent bude tento názor respektovat.

Není tomu tak ... výbor si zvolila většina účastnících se na členské schůzi, jijímž poměrem se dá manipulovat i například zvolením místa a termínu členské schůze. Například jako nyní hned následující víkend po celovíkendové akci v Milovicích ... Nemusí se jednat o většinový názor členské základny !!!
seda_jan

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
na členské schůzi, jijímž poměrem se dá manipulovat i například zvolením místa a termínu členské schůze. Například jako nyní hned následující víkend po celovíkendové akci v Milovicích ...

Uff....to mě tedy dorazilo Shocked
Právě proto, aby nemohla být zmanipulována, se pravděpodobně schůze zúčastním. Mám to jen 255 km, ale mám zájem o to, abych v následujícím období nemusel lamentovat, že "Voni si to dělaji podle sebe" a mít pocit, že jsem tomu aspoň nezkusil zabránit.
A to to mají někteří do Havl. Brodu slabou hodinku cesty, že...
Posledně nebyla schůze týden po víkendové akci a zúčastnění dlouholetí chovatelé by se téměř dali spočítat na prstech jedné ruky Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 5:31 pm    Předmět: Citovat

Pane Šedo,

kdysi bývalo zvykem aby se členské schůze konaly při některých chovatelských akcí, kde se samo o sobě sjelo hodně členů. Jo bylo to supr.

Věřím, že někteří členové si mohou říct chci jet a jedou ... ale je spousta chovatelů, především chovatelek jež jsou odkázáni na to jestli je jejich manžel doveze či nikoliv, zda bude chtít někde 3 hodiny čekat nad limonádou ve vedlejších prostorách či nikoliv, zda vůbec tam jejich auto dojede či ne, co s dětmi a pod ... Např. když byla schůze v Milovicích tak si chlapy sedli do výčepu a společně popili.... zatím co jejich partnerky bojovaly za budoucnost hovawartů ... To při nynější organizaci není možné a i ta účast podle toho vypadá....

Zkrátka ne každý z nás pochází ze silných sociálních vrstev, a jsou dostatečně nezávislí.... což si mnozí neuvědomují .. aneb sitý hladovému nevěří ...

Píšu to proto že dnes se sice seberu a z minuty na minutu jsem schopná se rozhodnout, že jedu za přítelem do Německa na závody, ale byly časy kdy jsem jezdila škodou 100L a nebyla jsem si jista dne ani hodiny zda mně můj vůz doveze do cíle (o jízdách mou škodou by mohli mnozí vyprávět ... viď Míšo.. Laughing Laughing ), na výstavy jsem si snažila zapůjčit spolehlivější auto a do větších vzdáleností sháněla řidiče, neb jsem si nebyla jistá svým řidičským uměním.... Tehdy by byla účast na členské schůzi jak je organizována letos nemožná ...
To že dnes již tyto problémy neřeším, neznamená že je nemohou mít i ostatní... sama vím o mnohých jež nejedou jen z důvodu toho že by musely požádat manžela aby je tam dovezl a někde na ně pár hodin čekal .. prostě k tomu jej nepřinutí. A nemán to nic společného s tím zda jim na řádech jež se budou na členské schůzi schvalovat záleží či nikoliv...

Navíc víkend kdy se koná členská schůze se zároveň koná i NVP v Brně !!! Což například mě zamezilo účast s naší Bugatkou jež se vystavuje v sobotu.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 5:51 pm    Předmět: Citovat

weidnerova_michaela napsal:
Mílo, Šárko...např. o vašich kynologických a chovatelských zkušenostech já osobně ani v nejmenším nepochybuji, tak nechcete zkusit kandidovat?

Ahoj Míšo,
děkuji za tvůj návrh, samozřejmě že pokud bych se do takové funce dostala využila bych všechny své zkušenosti z oblasti reklamy, reklamní propagace a pod.
Bohužel však v tuto chvíli nejsem schopná se ztotožnit s mnoha názory současného výboru a díky složení jaké je by to pro mne byl boj s větrnými mlýny. A s myšlenkou že hlavní funcí propagačního referenta je nedat na diplomy hlavu dobrmana také nejsem ochotná se smířit.

Proto v tuto chvíli zůstávám u projektů pro jiná (sice mému srdci ne tak blízká) zájmová sdružení. A až přijde čas kdy ve vedení hovawart klubu bude vládnout zdravé ovzduší ráda vypomohu svými schopnostmi bez ohledu na to zda budu či nebudu v nějaké funkci ...
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 6:18 pm    Předmět: Citovat

Schůze současně s výstavou jistě měly své plusy. Jenže to bylo v dobách, kdy výstava končila nejpozději v 15hod a schůze pak trvala sotva dvě hodinky.
Loňská výstava v Milovicích končila za tmy a schůze na jaře trvala tuším kolem 6ti hod. To prostě do jednoho dne nelze nacpat, pochybuji, že by členové klubu byli ochotni schůzovat do ranního kuropění.

P.S. Havlíčkův Brod je velmi dobře dostupný vlakem i autobusem...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, ze vzdálenějších koutů republiky by se vlakem či busem členové opravdu vraceli domů za ranního kuropění ...
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

kdysi bývalo zvykem aby se členské schůze konaly při některých chovatelských akcí, kde se samo o sobě sjelo hodně členů.

Konání ČS např. v Protivanově bylo příhodnější pouze pro ty, kteří se akce účastnili. Pro ostatní místo naprosto z ruky, bez dostupnosti jinak než autem. O konání v době výstav tu již psala Tereza Kejvalová.
Jestli máte nějaký návrh, kdy jindy by se členská schůze mohla konat, ráda si jej vyslechnu.

Navíc víkend kdy se koná členská schůze se zároveň koná i NVP v Brně !!!

Pořadatel výstavy přehodil dny až poté, co byla informace o schůzi rozeslána členům. Jiné datum na podzim nebylo prakticky volné.
Budu vděčná za jakýkoliv návrh na zlepšení vhodnosti termínu i místa konání.
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Ke kandidátům na propagačního referenta:

Oba kandidáty, pana Veselého i pana Slezáka, jsem viděla naživo a slyšela je se vyjadřovat.

Mou podporu má pan Veselý.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:

Navíc víkend kdy se koná členská schůze se zároveň koná i NVP v Brně !!!

Pořadatel výstavy přehodil dny až poté, co byla informace o schůzi rozeslána členům. Jiné datum na podzim nebylo prakticky volné.
Budu vděčná za jakýkoliv návrh na zlepšení vhodnosti termínu i místa konání.

Paní Douchová, mohu vědět jaké kdy pořadatel přehodil??? Nějak tomu nerozumím ???
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
Strana 12 z 14

Přejdi na: