Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Kandidáti do výboru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 7:04 am    Předmět: Citovat

Jsem moc ráda, že se přihlásil další kandidát.
Sice asi pro paní Douchovou nemá Martin Slezák jemné vystupování, ale je to člověk velmi schopný. Myslím, že to už ukázal na vypracovaném novém návrhu.
Poprvé jsem se s Martinem Slezákem poznala na svodu v Milovicích se svým prvním psem, kde posuzoval psy v kruhu. Už tenkrát se mně jeho přístup velmi líbil.
V kynologii "dělá" spoustu let a myslím si, že má co chovu a klubu "dát" .

O čem jsem se přesvědčila i při našem prvním vrhu, kdy nám Slezákovi ochotně radili a velmi pomáhali.
A i ohledně výcviku jsem se mohla na Martina obrátit , kdy velmi ochotně a rád poradil při jakýchkoliv problémech.

A ohledně propagace je to člověk na pravém místě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
seda_jan

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
.. aneb sitý hladovému nevěří ...

Dobře vím, o čem mluvíte. Sám jsem kvůli tomu, že jsem se kdysi dávno rozhodl mít Hovawarta, přišel téměř o všechny úspory a musím řešit, zda se raději zúčastnit výcvikového víkendu, nebo schůze.Confused U mně schůze vyhrála, i když se jedná o pro mě nanejvýš nepříjemnou akci.
Pokud jde o schůze v době výstav, z hlediska možnosti pro zúčastnění více členů to jistě mělo svá plus, ale jak vím, stejně po výstavě nebo bonitaci většina lidí odjížděla (komu by se chtělo poslouchat hádání nebo, že).
Jestli někdo má na to, aby 2x do roka vyjel na výstavu a chce se aktivně zúčastnit dění v klubu, určitě si najde čas i na to, aby dojel na tak významnou akci (nepochybně významnější, než je výstava), jakou je Členská schůze. Pokud nemá zájem, nemusí se ohánět manipulací s davy.
Jsem rád, že nás dvou se cestování vlakem netýká a budu se tedy, jako už víckrát, těšit, že se na schůzi setkáme, abychom společně mohli čelit nebezpečí jejího zmanipulování Wink

P.S.:Terezo, mám návrh - co takhle organizovat schůze jako putovní, v začátku třeba po chovatelských stanicích s tím, že by se do stanov zakotvilo, že každý chovatel je povinen jednou za život své feny tenhle mejdan pro členy uspořádat Question Idea Razz Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
seda_jan

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

Jsem také rád, že máme dalšího kandidáta a, abychom neztráceli čas, mám pár otázek:
Pane Slezáku,
zajímalo by mne co chcete do Hovawart Klubu svou kandidaturou přinést a jaké máte plány.
Jaký máte přehled o potřebách chovatelů?
a zejména pak
Jakým způsobem chcete postupovat při propagaci hovawartů s PP oproti hovawartům bez PP?
Jaké jsou podle Vás Vaše předpoklady konkrétně pro funkci propagačního referenta?
Děkuji za odpovědi.
J.Šeda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Navíc víkend kdy se koná členská schůze se zároveň koná i NVP v Brně !!! Což například mě zamezilo účast s naší Bugatkou jež se vystavuje v sobotu.

p.Tuzarová myslím si,že pokud by se měla schůze konat podle toho jak kdo vystavuje nebo má čas,tak by se asi nemohla konat nikdy.
[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
Navíc víkend kdy se koná členská schůze se zároveň koná i NVP v Brně !!! Což například mě zamezilo účast s naší Bugatkou jež se vystavuje v sobotu.

p.Tuzarová myslím si,že pokud by se měla schůze konat podle toho jak kdo vystavuje nebo má čas,tak by se asi nemohla konat nikdy.
[/b]

pí Trunečková, myslím, že by byla minimálně slušnost neorganizovat členské schůze na termíny vyžších typů výstav jako je MVP a NVP....
tyto termíny jsou zpravidla rok předem známy...

Sice tu paní Douchová mluvila o nějakých změnách termínů NVP Brno na poslední chvíli, ale nevím kde ty informace vzala ... o ničem takovém nevím !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

Ale zpět k tématu .....

Jsem též ráda že tu máme dva kandidáty ( i když popravdě by se mi líbil ještě někdo třetí).

K panu Slezákovi mám své výhrady a nutno říci že ani v minulosti nebyly naše vztahy nejvřelejší.
Pan Veselý je pro mne zcela nová osoba.

Panu Slezákovi se nedají upřít kynologické i chovatelské zkušenosti, zkušenosti s jinými plemeny i jiným chovatelskými kluby. Jeho dalším a velkým plusem je, že již po několik let zpětně vytrvale (!) vyvíjí aktivity ve prospěch klubu.
Pan Veselý je oproti tomu člověk téměř bez zkušeností, a co mne zajímá, neví nic o tom co tlačí chovatele, jediné co zde zveřejnil jsou už otřepané fráze jako propagace hovawartů v kynologických časopisech a pod... Ale jistě má horlivost a snahu přestože neví do čeho jde což se též cení.

Sama nedokážu říct pro koho se rozhodnout, jestli pro jakýsi příslib jistoty kandidáta se zkušenostmi, jež ví do čeho jde a je tam poněkud minimalizované riziko že přijde o iluze a vzdá to ještě v průběhu volebního období ...
nebo kandidáta jež bude mít horlivý nástup, bezpochyby přinese i nějaké novinky nebo alespoň jiný pohled na věc ale s rizikem, že to brzy vzdá, neb tíha zodpovědnosti a pak následné kritiky je velká! A my bychom zase za rok volili nového kandidáta... Bohužel většinou bývá o co větší vzlet, o to větší pád ...

tak nevím nevím ....
vesely_vitek

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Propagace psů s PP oproti bez PP.

Každý nový zájemce, který si vybral jako svého psa hovawarta, k tomuto rozhodnutí většinou dospěl ne náhodou. Buď ho někdo přesvědčil osobně, nebo tuto rasu někde viděl a sám se shání po informacích . Kde? Internet, odborný tisk.
I když nemám v lásce "škatulkování" , pro názornost ho musím použít.

Kdo bude hledat psa JEN podle peněz, nikdy si psa s PP nekoupí. To je jasný a nezvratný fakt.

Kdo alespoň trochu váhá má na vybranou.
Pokud chce jezdit po výstavách, jeho volba je jasná PP.
Pokud chce se psem pracovat a závodit, bude hledat hlavně vhodné spojení dvou jedinců a bude také hledat jen ty s PP.

Kdo neví, proč vlastně psa chce, nebo ho chce pro děti, či na dvůr, toho je třeba přesvědčit, aby zvolil psa s PP.
Jak k tomu dospět?
Vracím se k mému plánu - medializace, medializace, medializace….
Jak jinak chcete ukázat takovému člověku, co vše se dá vlastně s hovawartem dělat? Chodit dům od domu, jako člen nějaké sekty rozhodně nebudu. S tím, že je o hovawartech psáno v poslední době dost - nesouhlasím. Na počet slov možná, ale obsah? Vždyť se píše stále to stejné…. Kdo kdy napsal, jak je příjemné dívat se na pracující hovawarty? Kdo jste kde četl o úspěších na závodech, výstavách…. Kolik novinářů (dá - li se jím tak říkat) bylo na nedávném mistrovství? Nabídl jim to někdo?

Proč se o našem plemeni v odborném tisku vlastně jen opisují psí encyklopedie?

Příklad - když čtete o Border koliích - které články převažují? Ty, kde vynikají v agility, nebo ty, kde jen stroze zjistíte jakou mají stavbu těla a že mají -světe div se- také jen 4 nohy?
Která fotka borderky se vám líbí více - ta kde stojí jak prkno, nebo ta v pohybu, nad překážkou?

Nerozhodnutého kupce musíme zásobovat možnostmi, co může se svým psem dělat, protože jen na "zdravý genetický základ" ho nepřesvědčíme.
Ukažme mu, jakou mají psi s PP povahu. Že mu v nepřítomnosti nezakousnou děti a že je navíc i ohlídají. A co hovawart a Canisterapie? Co takhle světu ukázat, že i naše plemeno umí pomáhat.
Těch možností je ještě více.

V jedné větě - MEDIALIZACE.
Bez ní to nejde, smiřme se s tím. Pracujme a chovejme se tak, aby na naše akce pozvaní novináři rádi jezdili, aby se sami zajímali o toto plemeno. Ukažme nerozhodnutým, že jsme skupina přátelských lidí, do které budou chtít patřit.

Nebo se můžeme dále špičkovat o místech konání chůzí.

V.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

Myslím si,že když jsou HW vystavováni v neděli,tak termín čl. schůze,která se koná v sobotu je přijatelný.To,že máte pejska,který se vystavuje v sobotu je mi líto,ale ani představitelé hotelu,kde se schůze koná nečekjí na to až se domluví celá členská základna na tom jaký termín je nejvhodnější. Idea
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

vesely_vitek napsal:

Příklad - když čtete o Border koliích - které články převažují? Ty, kde vynikají v agility, nebo ty, kde jen stroze zjistíte jakou mají stavbu těla a že mají -světe div se- také jen 4 nohy?
Která fotka borderky se vám líbí více - ta kde stojí jak prkno, nebo ta v pohybu, nad překážkou?

Nerozhodnutého kupce musíme zásobovat možnostmi, co může se svým psem dělat, protože jen na "zdravý genetický základ" ho nepřesvědčíme.
Ukažme mu, jakou mají psi s PP povahu. Že mu v nepřítomnosti nezakousnou děti a že je navíc i ohlídají. A co hovawart a Canisterapie? Co takhle světu ukázat, že i naše plemeno umí pomáhat.

Myslím, že k border koliím máme ještě hooodně daleko a z pracovního hlediska hovawarta s borderkou opravdu srovnávat nelze ... A ani jejich fotografie !!! Borderka opravdu vypadá lépe v letu a v pohybu, neb na živo působí poněkud neduživě a chudě na srst (tedy v tech pracovních liniích) kdežto hovawart je impozantní pes od toho hovawartovi sluší i jiné fotografie a prezentace ... věřte mám nafoceno asi milion (obrazně) fotek hovawartlů a milion (obrazně) fotek borderek ... mám totiž obé doma ..

Co se týče kupců štěňat ... no pár štěňat jsem již prodala (a se spoustou zájemců komunikovala) a pokud majitelé váhali nad koupí psa s PP nebo bez PP tak rozhodně by jste je neutáhl na "lepší" povahu či exteriér (koneckonců co si budeme povídat, co se týče povahy a exteriéru jsou mnozí bez PP lepší než ti s PP) ale na zdraví a možné zdravotní komplikace.
Pokud budete prezentovat v odborných časopisech jak je hovawart povahově skvělé plemeno tak je možná přesvědčíte o tom aby si pořídili hovawarta, ale už né o tom aby si místo bezpapíráka pořídily papíráka ...
A pokud budete tlačit na to jak je to skvělé pracovní plemeno a že jeho nejlepším využitím je pracovní výcvik tak si zase určitá část lidí řekne... my sním stejně nechceme skládat zkoužky tak nám bude stačit bezpapírák ... Nehledě na to že ten kdo si chce pořídit psa k výcviku - k účastem na závodech a pod. tak si rozhodně nepořídí hovawarta ... Neb šance na úspěch při soutěžích v konkurenci ostatních pracovních plemen má velmi malou šanci ...

Myslím, že vaše představy jsou hodně idealistické ... bohužel ...
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
vesely_vitek napsal:

Myslím, že k border koliím máme ještě hooodně daleko a z pracovního hlediska hovawarta s borderkou opravdu srovnávat nelze ... A ani jejich fotografie !!! Borderka opravdu vypadá lépe v letu a v pohybu, neb na živo působí poněkud neduživě a chudě na srst (tedy v tech pracovních liniích) kdežto hovawart je impozantní pes od toho hovawartovi sluší i jiné fotografie a prezentace ... věřte mám nafoceno asi milion (obrazně) fotek hovawartlů a milion (obrazně) fotek borderek ... mám totiž obé doma ..

Co se týče kupců štěňat ... no pár štěňat jsem již prodala (a se spoustou zájemců komunikovala) a pokud majitelé váhali nad koupí psa s PP nebo bez PP tak rozhodně by jste je neutáhl na "lepší" povahu či exteriér (koneckonců co si budeme povídat, co se týče povahy a exteriéru jsou mnozí bez PP lepší než ti s PP) ale na zdraví a možné zdravotní komplikace.
Pokud budete prezentovat v odborných časopisech jak je hovawart povahově skvělé plemeno tak je možná přesvědčíte o tom aby si pořídili hovawarta, ale už né o tom aby si místo bezpapíráka pořídily papíráka ...
A pokud budete tlačit na to jak je to skvělé pracovní plemeno a že jeho nejlepším využitím je pracovní výcvik tak si zase určitá část lidí řekne... my sním stejně nechceme skládat zkoužky tak nám bude stačit bezpapírák ... Nehledě na to že ten kdo si chce pořídit psa k výcviku - k účastem na závodech a pod. tak si rozhodně nepořídí hovawarta ... Neb šance na úspěch při soutěžích v konkurenci ostatních pracovních plemen má velmi malou šanci ...

Myslím, že vaše představy jsou hodně idealistické ... bohužel ...

Proč nekandidujete na propagačního referenta p.Tuzarová?Je vidět,že máte představu jak to správně dělat. Laughing
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
Myslím si,že když jsou HW vystavováni v neděli,tak termín čl. schůze,která se koná v sobotu je přijatelný.To,že máte pejska,který se vystavuje v sobotu je mi líto,ale ani představitelé hotelu,kde se schůze koná nečekjí na to až se domluví celá členská základna na tom jaký termín je nejvhodnější. Idea

Milá paní Trunečková,

nejde jen o to zda já vystavuji či nevystavuji psa jež je vystavován v sobotu, jde i o to aby se třeba někteří zúčastnění stihly přes půl republiky vrátit domů a následně vyrazit třeba přes celou republiku na výstavu ...

Jak jsem napsala. Považovala bych za slušné aby se následující schůze nekonaly v termínu konání vyžších typů výstav jako je MVP nebo NVP, tolik jich za rok zase není ....
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:

Proč nekandidujete na propagačního referenta p.Tuzarová?Je vidět,že máte představu jak to správně dělat. Laughing

Paní Trunečková zkuste si přečíst pár příspěvků zpět ... tam to vysvětluji ...
Kdyby jste to nááhodou nemohla najít vložím Vám se příspěvek ještě jednou ....
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

Myslím si,že byla dost dlouhá doba na to,aby se kdokoliv proti termínu ohradil,ale pokud se nemylím,tak ten termín nevyhovuje jen Vám?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
Myslím si,že byla dost dlouhá doba na to,aby se kdokoliv proti termínu ohradil,ale pokud se nemylím,tak ten termín nevyhovuje jen Vám?

Těžko říct jestli se mýlíte či nikoliv, každopádně jsem asi jediná která na tuto skutečnost poukázala ... Někteří prostě jen nepřijedou a o tom že pro ně byl termín velice nevhodný si popvídají tak maximálně se sousedy ...
Ale ty se podle Vás nejspíš ani počítat nebudou ... jako by ani nebyly členy klubu ...
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Nevím proč by se neměli počítat.Jen mi připadá divné,že se tu nikdo jiný neozval.Toť vše.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

vesely_vitek napsal:

Každý nový zájemce, který si vybral jako svého psa hovawarta, k tomuto rozhodnutí většinou dospěl ne náhodou. Buď ho někdo přesvědčil osobně, nebo tuto rasu někde viděl a sám se shání po informacích . Kde? Internet, odborný tisk.
I když nemám v lásce "škatulkování" , pro názornost ho musím použít.

Kdo bude hledat psa JEN podle peněz, nikdy si psa s PP nekoupí. To je jasný a nezvratný fakt.

Kdo alespoň trochu váhá má na vybranou.
Pokud chce jezdit po výstavách, jeho volba je jasná PP.
Pokud chce se psem pracovat a závodit, bude hledat hlavně vhodné spojení dvou jedinců a bude také hledat jen ty s PP.

Kdo neví, proč vlastně psa chce, nebo ho chce pro děti, či na dvůr, toho je třeba přesvědčit, aby zvolil psa s PP.
Jak k tomu dospět?
Vracím se k mému plánu - medializace, medializace, medializace….
Jak jinak chcete ukázat takovému člověku, co vše se dá vlastně s hovawartem dělat? Chodit dům od domu, jako člen nějaké sekty rozhodně nebudu. S tím, že je o hovawartech psáno v poslední době dost - nesouhlasím. Na počet slov možná, ale obsah? Vždyť se píše stále to stejné…. Kdo kdy napsal, jak je příjemné dívat se na pracující hovawarty? Kdo jste kde četl o úspěších na závodech, výstavách…. Kolik novinářů (dá - li se jím tak říkat) bylo na nedávném mistrovství? Nabídl jim to někdo?

Proč se o našem plemeni v odborném tisku vlastně jen opisují psí encyklopedie?

V jedné větě - MEDIALIZACE.
Bez ní to nejde, smiřme se s tím. Pracujme a chovejme se tak, aby na naše akce pozvaní novináři rádi jezdili, aby se sami zajímali o toto plemeno. Ukažme nerozhodnutým, že jsme skupina přátelských lidí, do které budou chtít patřit.

Nebo se můžeme dále špičkovat o místech konání chůzí.

V.

Zcela souhlasím medializace v minulosti byla téměř nulová.

Propagační referen má propagovat plemeno a ne o něm neslyšet. Ráda si přečtu novinky ze světa HW i v jiných časopisech než ve Zpravodají, jak vím z minulosti, nemají s tím média problém uveřejnit článek, ba naopak to vítají.
Hodně štěstí
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Vítku,
myslíš to dobře, ale je to velmi idealistické.

Hlavně nedělat z hovawarta něco co není!!!Pak to bude módní plemeno(i když se pomale stává), který ve finále každého sežere Very Happy Protože si ho koupí lidi, kteří by si ho jinak nekoupili.

Jenom proboha nepište jak hovawart rád pracuje a jaká je radost se při PRÁCI na něho dívat Very Happy A nebo , že je výborný k dětem. Hlavně to nepřehánět!!
Já bych hlavně sázela na zdravý potenciál hovawarta!!

A pak zdůrazňovat hlavně - socializace a socializace jinak si ho nekupujte Very Happy
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Vítku docela mě lekáš Very Happy
Když přemýšlím o těch dětech. Dítě by nikdy nemělo být se psem samo !! Pokud to tedy není jorkšír, tady bych udělala výjimku Very Happy
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

Já se na Brenníka při práci ráda divám Very Happy
Dokonce ne sama Very Happy
Já bych raději nenechávala ani toho jorkšíra , ten dovede nadělat také paseku, kůže dítěte je jemňoučkáSmile

Vítek určitě nebude idealista, který napíše, že kupte si hovawarta na vrchol a ohlídá vám dítě lépe než babička Very Happy Bez výcviku bez výchovy nejlepší pes na světě - toho bych se nebála.

Medializaci má skorem každé plemeno, hovawart má nulovou, nechlubíme se , neinformujeme nic neděláme. A to chce změnit a s tím já souhlasím.

To kdyby byl hovawart v přiblblé reklamě v televizi, to by lidé blbnuli:-) Jako se sobíkama...

Pěkný víkend všem Very Happy
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by byla medializace nulová, v poslední době toho o hovawartech vyšlo v odborných časopisech nebývale dost!

A jen doufám, že se ta medializace nepřežene a nebudeme najednou chovateli modního plemene...

Každopádně medializaci výcviku bych už vůbec raději nepřeháněla ... Jinak bychom tu mohli mít spoustu zklamaných ambiciozních kynologů a nebo kynologů jež se pokusí z hovawarta dělat něco jiného než je ... Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

Přejdi na: