Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
návrhů řádů
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 10:35 pm    Předmět: návrhů řádů Citovat

Dobrý den,
názory, které zaznívají v DF, předpokládám budou představovat i názory řady dalších členů klubu.

Změny:
- právo na výběr krycího psa chovatelem
- možnost využití i psa s DKK 1/1
- vyřazení jedinců s druhým stupněm DKK (dle výsledků z roku 2006 jde o necelé 3% rentgenovaných psů a fen)
- změny v povahové části
- změny v podmínkách chovnosti jedinců

Co změny přinesou?

Změny s využitím či nevyužitím chovných jedinců s prvním a druhým stupněm DKK prakticky chov neovlivní, většina rengenovaných jedinců (78% dle výsledků z roku 2006) je negativní.

Povahová část - zrušení kolíků! Ĺ”ada labilnějších jedinců připravovaných na současnou bonitaci se při častých "rychlokurzech" kazí. Povahová část pro splnění základní bonitace není v praxi složitá a ani náročnější než ta původní.
Přípravou na ní se ani pes nekazí.
Změny v podmínkách chovnosti rozlišují jedince podle dosažených výsledků. Lepší mohou dosáhnout vyšší třídy chovnosti.

Kritika a obavy členů:
produkce štěňat bez PP - většina těch, kteří produkují štěňtata bez PP, jsou ti, kteří se nechtějí ničeho účastnit (bonitace, svody, výstavy) a prostě chtějí, aby jejich fenka měla štěňata. Tomu klub nezabrání, ledaže by se změnil celý systém a všichni jedinci s PP by automaticky měli potomky s PP???

Na kritiku ohledně of. rozlišení lepších a horších jedinců se špatně reaguje. Jde spíše o způsob myšlení každého jednotlivce, o malichernost či velkorysost, o závist. Spíše o lidské vlastnosti. Podmínky chovnosti by mohly ty "šikovné" s dobrými psy motivovat. Výhodou je možnost zvyšování tříd chovnosti.

Další zásadní kritika je rychlost s jakou by řády měly být projednávány. Pro méně zkušené to je jistě velmi náročně vytvořit si názor. Pro důkladné a váhavější je tento způsob také špatně přijatelný. Ti mají potřebu mít k cíli cestu zcela bez překážek a vyčištěnou. My se domníváme dle zkušeností z předchozích let (neboť o změnách řádů se mluví dlouho), že pokud nenastane změna, nezačne se vše připravovat a zkoušet a odstraňovat chyby, tak se neudělá nic.

To, vážení členové, nemění nic na tom, že řády se nemusí projednávat vůbec a je dále možnost postupovat dle původních. To přece vše záleží na členské schůzi a rozhodně nemá smysl jitřit emoce, brát věci příliš osobně a zlobit se kvůli odlišnému názoru. Mohu vás však ubezpečit, že nejde o žádný špatný záměr kandidujících, jak zaznělo v DF.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cela_alena

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:10 am    Předmět: Re: návrhů řádů Citovat

brazdova_blanka napsal:
Dobrý den,

.
Na kritiku ohledně of. rozlišení lepších a horších jedinců se špatně reaguje. Jde spíše o způsob myšlení každého jednotlivce, o malichernost či velkorysost, o závist. Spíše o lidské vlastnosti. Podmínky chovnosti by mohly ty "šikovné" s dobrými psy motivovat. Výhodou je možnost zvyšování tříd chovnosti.

Další zásadní kritika je rychlost s jakou by řády měly být projednávány. Pro méně zkušené to je jistě velmi náročně vytvořit si názor. Pro důkladné a váhavější je tento způsob také špatně přijatelný. Ti mají potřebu mít k cíli cestu zcela bez překážek a vyčištěnou. My se domníváme dle zkušeností z předchozích let (neboť o změnách řádů se mluví dlouho), že pokud nenastane změna, nezačne se vše připravovat a zkoušet a odstraňovat chyby, tak se neudělá nic.

.

Musím říct, že jsem ze všeho dost znechucena , ale nedá mně to a ještě budu reagovat.
Nevím koho máte na mysli, že někteří chtějí mít cestu vyčištěnou a vůbec cítím tyhle slova velmi tvrdě.

Zápisný řád.
5.4 Využitelnost v chovu je podle mě trestem pro chovatele.
-splněná popisná přehlídka- 1 vrh(trest pro ty, kteří se svým psem nic nedělají-tak je tedy potrestáme)
K tomuhle ještě dodám jsem na cvičišti několikrát do týdne , bavím se s lidmi a některý přesvědčuji, aby si koupili psa s PP , že jim stačí svod,1 výstava a jít na bonitaci. Ale , teď bohužel můžeš chovat pouze 1 vrh i když pes je zdravý-to si budou myslet, že jsem odněkud spadla.
Dále se nebudu rozepisovat. Je toho opravdu hodně co by bylo psát tohle je jenom kousek teď už musím napsat hrůzy, která je předložena......

Mám pocit, že je to pro jiné plemeno než chováme. Motivujme lidi co chtějí pracovat , ale netrestejme ty , kteří mají "jenom " rádi hovíky.
Tolik výběrových tříd, musím říct, žepro mně je to demotivující.
Já myslela, že se "něco" uvolní, zpřístupní např. dáme pracovní třídu u sportovní kynologie už ZM a záchranářské( tady opět nevím), která by už mohla být jako pracovní ať je to motivující a dosažitelnější.
Oceňme jednou třídou "vyšší "zkouškaře, ale po zamyšlení už žádnou výběrovou třídu u hovawartů opravdu asi nechci.
Když se zamyslím, tak pokud ten pes má zkoušky, tak má zkoušky a každý to ocení.
Nemám chuť ani jet na krytí, protože pokud se schválí tenhle Nový řád asi ty štěníky neprodám, když jim řeknu co musí(lhát neumím) aby mohli chovat s HOVAWARTEM .

A PŘECHODNÁ USTANOVENÍ, které jsou navrženy..........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:41 am    Předmět: Re: návrhů řádů Citovat

cela_alena napsal:
brazdova_blanka napsal:
Dobrý den,

.

.

Musím říct, že jsem ze všeho dost znechucena , ale nedá mně to a ještě budu reagovat.
Nevím koho máte na mysli, že někteří chtějí mít cestu vyčištěnou a vůbec cítím tyhle slova velmi tvrdě.

Zápisný řád.
5.4 Využitelnost v chovu je podle mě trestem pro chovatele.
-splněná popisná přehlídka- 1 vrh(trest pro ty, kteří se svým psem nic nedělají-tak je tedy potrestáme)
K tomuhle ještě dodám jsem na cvičišti několikrát do týdne , bavím se s lidmi a některý přesvědčuji, aby si koupili psa s PP , že jim stačí svod,1 výstava a jít na bonitaci. Ale , teď bohužel můžeš chovat pouze 1 vrh i když pes je zdravý-to si budou myslet, že jsem odněkud spadla.
Dále se nebudu rozepisovat. Je toho opravdu hodně co by bylo psát tohle je jenom kousek teď už musím napsat hrůzy, která je předložena......

Mám pocit, že je to pro jiné plemeno než chováme. Motivujme lidi co chtějí pracovat , ale netrestejme ty , kteří mají "jenom " rádi hovíky.
Tolik výběrových tříd, musím říct, žepro mně je to demotivující.
Já myslela, že se "něco" uvolní, zpřístupní např. dáme pracovní třídu u sportovní kynologie už ZM a záchranářské( tady opět nevím), která by už mohla být jako pracovní ať je to motivující a dosažitelnější.
Oceňme jednou třídou "vyšší "zkouškaře, ale po zamyšlení už žádnou výběrovou třídu u hovawartů opravdu asi nechci.
Když se zamyslím, tak pokud ten pes má zkoušky, tak má zkoušky a každý to ocení.
Nemám chuť ani jet na krytí, protože pokud se schválí tenhle Nový řád asi ty štěníky neprodám, když jim řeknu co musí(lhát neumím) aby mohli chovat s HOVAWARTEM .

A PŘECHODNÁ USTANOVENÍ, které jsou navrženy..........

Nebudu se vyjadřovat k tónu, v jakém je příspěvek napsaný ...
Pokud by sis Aleno přečetla navrhovaný řád pořádně, tak bys možná přišla na to, že popisná přehlídka je myšlena úplně jinak, než sis to vyložila.
Na jeden vrh je to proto, aby si i ten, kdo právě s pejskem nechce nic moc dělat, ale rád by si odchoval na své fence aspoň jeden vrh, tak mu to popisná přehlídka umožní ... a pokud po tom jednom vrhu chtěl v chovu pokračovat, tak má možnost si udělat bonitaci celou a mít chovnost základní bez omezení .. a pokud by ještě za další rok udělal navíc i nějakou tu zkošku, tak si může zvýšit chovnost ještě o druhou případně i vyšší chovnost ...
Dnešní bonitace je o tom, že musíš mít na třídy chovnosti vše, tedy i potřebné zkoušky splněné v den přihlášky. V návrhu je možnost získat vyšší třídu chovnosti i když už mám třeba základní bonitaci splněnou ... tedy i když mám už třeba základní bonitaci splněnou, tak mám motivaci se psem dále pracovat a třeba v za rok ... za dva na vyšší třídu dosáhnout.
cela_alena

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Hanko, vždy jsem si tvého názoru vážila a vážím do teď, ty jsi mě učila hodně věcí a za ně jsem moc ráda, ale i ty jsi mě vždycky mírnila, když bych chtěla něco překotně udělat a vysvětlovala jsi mě, že vše nejde hned, ale chce to čas ........
Ale ,teď mám pocit, že nemluvíme o plemeni hovawart.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Kolik času teda bude potřebovat řadový člen klubu, aby si vše sesumíroval? 2, 3 nebo 5 let? Já zastávám ten názor, že když se mluvilo o změnách už tak dlouho, tak si každý normální chovatel snad udělal představu, co by se mu líbilo, jak by vše mělo dál pokračovat a co by se mu naopak nelíbilo.
Nyní jsou předloženy nějaké návrhy a na těchto řadových členech je, aby je odsouhlasili nebo smetli ze stolu. Nechcete mi nikdo tvrdit, že na otázku komukoliv, jestli mu bude vadit pes s DKK 1/1 v chovu, mi nedokáže ihned odpovědět.
Nehledě na to, že se o tomto tématu mluví už pěkně dloho. Každý svůj názor má, tak ať jej hlasováním vyjádří.
A to, že někteří chovatelé nebo lépe řečeno členové na schůzi nepojedou ... ? No tak jestli chtěli jet jen kvůli tomu, aby mohli hlasovat o změnách řádů a když se "jen" volí výbor je nezajímá ... Nezlobte se na mě, ale to nechápu a je to jen a jen jejich věc.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Také mám ten pocit, že zde již nejde o plemeno hovawart, ale jakési pracovní plemeno.
Absolutně se neakceptuje jeho původní určení k němuž byl hovawart vyšlechtěn, ale snaží se zde o naplnění ambicí pár zkoušek chtivých majitelů....
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

Je tak těžké pochopit, že Hovawart je zařazen do pracovních plemen a tak je prostě pracovní?
Navrhněte tedy, ať je přeřadí do plemen společenských a můžeme je pak začít třeba taky stříhat a koupat v šampónech a fénovat na stolech ... jo a taky bychom jim mohli dávat na hlavu mašličky ne?
Jednou jsou pracovní, tak jsou pracovní a tečka. Nevím, co pořád nějakými výjimkami a nízkými nároky z něj chcete udělat.
To taky můžem pustit do chovu jedince s DKK 3/3, když je pouští jiná plemena. Protože proč, když oni mohou, tak proč my nemůžem. Příjde mi to na hlavu postavené pořád bojovat za to, aby se podmínky chovu nezpřísňovaly.
Jasně, namítnete, že zpřísňovat, ale postupně ... a jak jinak je postupně, když dnes jsou chovní jedinci s DKK 2/2 než umožnit chov jen jedincům s 1/1? Nebo jak zpřísnit, když je dnes potřeba na první třídu chovnosti zkouška, než vyššími zkouškami?
Fakt by mě zajímalo, jak jinak zpřísnit.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Já se omlouvám, že je mne všude tady plno Very Happy, ale nemůžu si pomoct Embarassed
Já bych to Aleno zase neviděla tak úplně černě, navíc zkusme diskutovat věcně, bez emocí a skrytých narážek, to myslím všeobecně. Nadávalo se na starý výbor, že je zkostnatělý, nadávalo se na nový výbor, že nic nedělá, všichni volali po změně a teď, když je tady, je to zase špatně...V mnohém s tebou souhlasím, ale podporuji potřebu změn a podporuji nové kandidáty a jejich snahu něco dělat. Ale abych se vyjádřila jasně:

- popisnou prohlídku s omezením na 1 vrh považuji za nepříliš šťastné
řešení z důvodů už napsaných jinde (možnost zvýšení produkce štěňat bez PP) a taky souhlasím, že je to poněkud velké omezení těch, co aktivně necvičí, a tím pádem celého chovu u nás, nevím, to nedovedu objektivně posoudit - ale je chovná základna u nás už opravdu natolik velká, že si můžeme dovolit takto striktně omezit chov? Nepovede to v dalších letech k velkému nechtěnému zúžení chovné základny, nebude krýt a odchovávat potomky, jen relativně malé množství jedinců stále stejných, což by jistě mělo do budoucna vliv na celkový stav populace hw u nás. já nejsem odborníkem na genetiku a ani neznám přesná čísla, ale je to jen logická úvaha laika.

- tř. chovnosti a možnost jejich získání - tř.chovnosti - ano, nevidím důvod, proč v podstatě pouze administrativně neodlišit a jistým způsobem nevyznamenat ty, co aktivně podporují a rozvíjejí pracovní vlohy
pracovního !!! plemene

- vzhledem ke stavu úrovně a možností výcviku českých majitelů hw, neupřednostňovat jeden druh výcviku nad druhým, motivovat všechny stejně, ať už cvičí a skládají zkoušky sportovní či záchranářské (předpokládejme, že pastevecké a lovecké asi nikdo nedělá a agility sem nepatří).
tj. konkrétně - umožnit získání výběrové třídy chovnosti (bez označení Korung, které je "rezervováno" a označuje všude zcela konkrétní náplň) složením vyšších záchr. zkoušek a to dle mezinárodního i národního zkušebního řádu, bez nutnosti předvádět cviky "obrany"

- upravit tř. chovnosti tak, aby byly více motivují a dosažitelné pro více majitelů, eventuelně naplánovat postupné zvyšování - zpřísĹ„ování podmínek v přímé závislosti na zvyšující se úrovni výcviku, tj. zvyšování počtu cvičícíh psů a přibýváním jedinců s vyššímu zkouškami a možnosti postupu do vyšších tříd chovnost v průběhu celého života psa či feny - to nový řád umožňuje

Velkou otázkou je rychlost či termín zavedení změn, nemá smyslu otálet, změny jsou nutné, zaveďme je klidně hned, ale eventuelně uspořádejme cvičnou bonitaci nebo výcvikový den a to nejlépe minimálně 1x v Čechách a 1 x na Moravě, kde bude možno si toto vyzkoušet - především majiteli, které čeká bonitaci případně v letošním roce, aby neměli dojem pokusných králíků a také, aby se vychytali mouchy, kterí se jistě objeví, než bude řád definitivně schválen, jsem si vědoma toho, že zorganizovat takovou velkou akci není jednoduché, a jsem ochtna s tím pomoci.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:07 am    Předmět: Citovat

Myslím, že nemáme dostatečně širokou chovatelskou základnu kvalitních chovných jedinců .....

A pro ty co nechtějí cvičit, mají na výběr pouze jednu třídu chovnosti a už z tohoto hlediska jsou třídy chovnosti nevypovídající, neb základní chovnost "spláchne do sebe " jak super jedince tak i takové "hydry" jež na bonitacích můžeme vidět....

To považuji za velmi demotivující a dovedu si představit že bude založen klub chovatelů hovawartů bez PP .... Laughing Laughing Laughing
beranova_iva

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

V návaznosti na svůj předešlý příspěbek mám dotaz na kandidátku do výboru na funkci výcvikového refenta, protože ji osobně neznám - mohla by nám z titulu funkce, na kterou kandiduje sdělit své postoje a názory na věc. Děkuji.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

Tak chov hovawartů bez PP snad klub mít nebude. Very Happy
Ale vezměte si, že i ti, kterým by pes třeba bonitací neprošel, protože figurant by na něj byl moc, má možnost odchovat jeden vrh štěňat s PP na základě popisné přehlídky. Samozřejmě pokud se nechá změřit. Mně to příjde jako veliká tolerance. Samozřejmě, že pokud odchová jednou štěňata, tak si potom může chovnost zvýšit.
Takových lidí, co chtějí opravdu jen 1x fenku nakrýt, je určitě spousta a na normální bonitaci by nešli. Znám takové osobně. Tohle jim to umožní.
Chcete, aby mohl chovat téměř každý, ale kdo jste proti "popisné přehlídce," tak jim to vlastně upíráte. Uvědomte si, že někteří se psem prostě dělat nic nebudou, kdyby se za to platilo zlatem.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:30 am    Předmět: Značení tříd chovnosti Citovat

Já bych navrhla,abychom se nedohadovali o tř.chovnosti a neměli pocit,že nás nový bon.řád nějak poškozuje, provest úpravu takto:
8.1 - POPISNA PROHLIDKA
8.2 - II.TŘIDA chovnosti(ted v návrhu jako základní chovnost)
abychom my chovatelé neměli pocit ,že jsme spadli z nynější 2.tř. do pouze Základní chovn.
8.3 - I.TŘIDA chovnosti(ted v návrhu výběr.-2.třída)

VYBEROVA CHOVNOST
8.3.1 - Výběrová třída ...
8.3.1 - A- ...značit třeba- VT-A
8.3.1 - B- -VT-B

Při zachování daných podmínek .Mimo jiné , znám hodně lidí ,kteří odchovali 1vrh a vzdali to,když zjistili náročnost chovu štěnat a lidi ,co skutečně chtějí odchovat jen 1 vrh.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Jani, ale náročnost chovu je něco jiného, než splnění podmínek na zařazení do určité třídy chovnosti. Laughing
peclova_jana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

Splnění podmínek by zůstalo stejné-pro dané třídy,pouze značení nazvu bych navrhovala změnit,je to pouze návrh,úvaha.
Náročností chovu -tím se přimlouvám o zachování Popisné prohlídky pro lidi ,co chtějí skutečně jen 1vrh. A pokud budou chtít víc, budou mít možnost jít na řádnou bonitaci.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Já myslím, že bonitace rozhoduje o tom jestli ten daný jedinec je vhodný a žádoucí pro chov....

Ale poentu toho že pro první vrh je fena žádoucí pro chov ale v druhém vrhu už ne, nějak nechápu. Jako že by první vrh měl být od jedné feny kvalitní a druhý od téže feny a třeba i se stejným psem už nikoliv ???

Shocked
peclova_jana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

V popisné prohlídce je dána možnost lidem , kteří mají "zažité"že by kvůli
zdraví měla mít fena alespon 1x štěn. a chovu se nechtějí věnovat.
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 4:07 pm    Předmět: Návrh řádů Citovat

peclova_jana napsal:
V popisné prohlídce je dána možnost lidem , kteří mají "zažité"že by kvůli
zdraví měla mít fena alespon 1x štěn. a chovu se nechtějí věnovat.

Chtěla bych uvést na pravou míru tento "výrok". Tento výrok je dávno přežitý a špatný. Pokud u feny nastartujete reprodukční proces měl by pokračovat dále, ne ho omezit jen na jeden vrh. Pak totiž mohou nastat problémy s fenou: falešné březosti problémy se záněty mléčné žlazy atd. Než mít na feně 1 vrh tak pro zdraví feny je lepší nemít žádný vrh. Další nesmysl v nárhu BŘ.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 4:17 pm    Předmět: Re: Návrh řádů Citovat

slezakova_sarka napsal:

Chtěla bych uvést na pravou míru tento "výrok". Tento výrok je dávno přežitý a špatný. Pokud u feny nastartujete reprodukční proces měl by pokračovat dále, ne ho omezit jen na jeden vrh. Pak totiž mohou nastat problémy s fenou: falešné březosti problémy se záněty mléčné žlazy atd. Než mít na feně 1 vrh tak pro zdraví feny je lepší nemít žádný vrh. Další nesmysl v nárhu BŘ.

Šárko, musím oponovat. Falešnou březost nemusí mít jen fena, která už měla štěňata. Já sama jsem měla fenu, která štěňata nikdy neměla a falešná březost jí provázela celý život.
Co se týče zánětů, tak těmi trpěla naše Sherda před zabřeznutím. Veterinárními lékaři mi naopak bylo doporučeno fenu nakrýt. Porodem se totiž často tyto problémy vyřeší.
Já co vím, tak se traduje, že pokud nechci, aby fena tyto problémy měla, je vhodné ji vykastrovat a čím dříve, tím lépe.
Nechci se tu dohadovat, na tohle by nám tu nejspíš nejlépe odpověděl nějaký veterinář. Možná paní Mráková, až si to tu přečte.
Ale tomu, že jedny štěňata ve feně nastartují tyhle problémy, tomu nevěřím.
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 4:24 pm    Předmět: Citovat

Martino,
je to věc názoru jak chovatelů tak veterinářů. Nebudeme to vztahovat ke konkrétním jedincům. Můj názor je takový proto tady diskutujeme.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Dosud v HW klubu existuje omezení u fen s DKK1-1 a 2-2 na 1 - 2 vrhy!!!Reprodukční cyklus také nepokračoval dál.Já osobně jsem tím byla postižena,fena po2vrzích nemá žádné problémy,kdežto naše šarplaninka neměla nikdy št.,nikdy neměla falešnou březost,trpěla na záněty dělohy,veterinář pokaždé doporučil -nakrýt-.
Já bych spíš byla pro neomezení DKK 1/1.Je to hraniční stupen,který vůbec neovlivnuje zdraví.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: