Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
MR Hovawartů
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:14 am    Předmět: MR Hovawartů Citovat

Velice by mne zajímolo, proč ve sportovní kategorii jsou zařazeny ZPU 1, ZPS, a IPO 1 a nikoliv ZVV1 ??? Má to nějaký konkrétní a pádný důvod???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:23 am    Předmět: Citovat

Také mne zaujala tato věta:

Kategorie bude otevřena při účasti minimálně 3 závodníků.

Znamená to že pokud do kategorie sportovní budou přihlášeni min. 3 jedinci (např. jeden na ZPU1, jeden na ZPS 1 a jeden na IPO1) bude se závod konat?

A nebo musí být vždy 3 jedinci na ZPU1 tři na ZPS 1 a pod ?? V tomto ohledu jsou propozice zcela nejasné.

Dále by mne zajímalo pokud se přihlásí jedinec např. na IPO 1 a zjistí se že tam jsou přihlášeni pouze dva jedinci, budou zcela ze závodů vyškrtnuti nebo budou přeřazení do jiné třídy aby se mohli alespoň někde zúčastint ?? A jestliže ano, jaká budou pravidla pro přeřazování ???
bartosova_kveta

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 12:00 pm    Předmět: Re: MR Hovawartů Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
Velice by mne zajímolo, proč ve sportovní kategorii jsou zařazeny ZPU 1, ZPS, a IPO 1 a nikoliv ZVV1 ??? Má to nějaký konkrétní a pádný důvod???

Možná proto, že je větší pravděpodobnost že do kategorie ZPU 1 a ZPS1 se třeba přihlásí více hovawartů...
Našla jsem výsledky z roku 2007 - bylo pouze pár účastníků ve 3 kategoriich, tak je asi snaha o to, aby se počet účastníků zvýšil.
Zajímalo by mě, jestli po uzávěrce přihlášek bude dopředu uveřejněn počet učastníků v každé kategorii??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

Chápu, že je snaha o co největší počet účastníků ale stále to nevysvětluje proč není zařazena i ZVV 1.
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Sice otázka míří nejspíš ke členům výboru, přesto so dovolím částečně odpovědět.
Propozice nejsou nejasné, píše se v nich, že bodou otevřeny kategorie sportovní (3) a kategorie záchranářské (2). Je tedy jasné, že aby byla otevřena kategorie např. ZPU1, musí se do ní přihlásit alespoň 3 psovodi (aby měli s kým závodit Idea ).

Ještě si dovolím upozornit, že kategorie ZVV1 nikdy v plném rozsahu na mistrovství nebyla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:18 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Dobrý den.
Sice otázka míří nejspíš ke členům výboru, přesto so dovolím částečně odpovědět.
Propozice nejsou nejasné, píše se v nich, že bodou otevřeny kategorie sportovní (3) a kategorie záchranářské (2). Je tedy jasné, že aby byla otevřena kategorie např. ZPU1, musí se do ní přihlásit alespoň 3 psovodi (aby měli s kým závodit Idea ).

Ještě si dovolím upozornit, že kategorie ZVV1 nikdy v plném rozsahu na mistrovství nebyla.

3
Dobrý den paní Kejvalová,
v archivu novinek jsem nalezla:

13. 5. 2007 * Zveřejněny Výsledky II. Mistrovství hovawartů v Kroměříži 12.5.2007 [PDF, 15 kb]

pod nímž se skrývá výsledková listina : http://hovawart.cz/akce/vysledky/2007/mcr-hw-2007-12-05.pdf

Zde je jasně uvedeno že se soutěžilo i v ZVV1 a účastníků bylo hned 7.

Jinak trvám na svém, že propozice jsou v daných bodech velmi nejasné....
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

Dobré odpoledne,

Chtěla jsem jenom říci, že zařazením do sportovní kategorie IPO 1 se spíše myslí co nejvíce snížit počet účastníků ( konkurence) na minimum....
Je to možná jen a pouze můj názor ale myslím si že zařazením ZVV 1, by byl počet účastníků o mnoho vyšší.... Rolling Eyes mám tak trochu pocit že zařazení IPO 1 je pouze ze zjištných důvodů určitých majitelů...

Ale jak říkám, může to být poue můj názor....
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:32 pm    Předmět: Citovat

V r.2007 byla otevřena kategorie ZVV1 bez obran (tedy nikoliv v plném rozsahu!). Pokud je Vám znám obsah jednotlivých zkoušek, víte, že v této podobě je téměř totožná se zkouškou ZPU1.

Mohu mít na Vás osobní dotaz? Proč Vám zrovna tahle kategorie leží tolik na srdci? Měla jste se snad v plánu se jí zůčasnit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:44 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:

Mohu mít na Vás osobní dotaz? Proč Vám zrovna tahle kategorie leží tolik na srdci? Měla jste se snad v plánu se jí zůčasnit?

Vzhledem k tomu, že se jedná o MISTROVSTVÍ HOVAWART KLUBU ČR, O.S. 2008 VE VÍKONU není důvod vynechávat obrany, obzvlášť když výbor klubu dává všemi svými návrhy jasně najevo, že hovawart musí mít zkoušku z výkonu a hlásá jak je hovawart pracovní pes.

Vynechání obran z organizačních důvodů by také nebylo opodstatněné, neb když to zvládnou jiné Kluby proč by to hovawart klub nezvládl.

A nechápu proč by měla být náš Národní zkušební řád vynechán.

Co se týče mých osobních zájmů, vím, že jeden můj odchovaný jedinec by měl zájem nastoupit na zkoušku ZVV 1.

Stačí Vám toto jako odpověď ???
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

Za odpověď děkuji. Věřím, že s Vaším "odchovancem" budeme mít možnost se setkat i v jiné kategorii.
Důvod k vynechání obran je podle mě prostý - dvě kategorie s obranou se zkrátka nenaplní a pokud chceme alespoň maličko zvednout prestiž našeho mistrovství (a třebas i doufat v nějaké zahraniční účastníky), je lepší zařadit IPO.

Přijde mi úsměvné, že dvě dámy, které mají mnoho připomínek k zařazení hovawartů mezi pracovní plemena, se najednou vehementně zajímají o mistrovství.
A i já si dovolím jeden osobní názor: mám trochu pochybnosti, že slečna Sianu vůbec tuší, jaký je rozdíl mezi NZŘ a IPO.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:

Přijde mi úsměvné, že dvě dámy, které mají mnoho připomínek k zařazení hovawartů mezi pracovní plemena, se najednou vehementně zajímají o mistrovství.
A i já si dovolím jeden osobní názor: mám trochu pochybnosti, že slečna Sianu vůbec tuší, jaký je rozdíl mezi NZŘ a IPO.

No a mě přijde úsměvné že Ti jež vykřikují jak je HOVAWART pracovní pes se obávají že by nenaplnily dvě 300 bodové jedničkové disciplíny v celkovém počtu 6-ti psů. A to se jedná o mistrovství ČR s předpokládanou zahraniční účastí ... (teda dle Vás předpokládanou zahr. účastí) ...

Tak je hovawart plnohodnotné pracovní plemeno nebo vlastně až zas tak není ??
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

Vážená paní Kejvalová....

Toto beru jako urážku z vaší strany...Já jsem nikdy netvrdila, že nehodlám se svým psem cvičit nebo či dokonce skládat zkoušky, pouze jsem tu dávala najevo to že prostě jsou lidé, kteří si hovawarta pořídí pouze z důvodu, že chtějí domů STRÁŽCE DVORA (původní zaměření tohoto plemene, vyplívající jasně i z názvu) a nemají čas či finanční prostředky na takto důsledný výcvik, nebo dokonce se věnovat sportovní kynologii jen protože ho někdo zaškatulkoval mezi plemena pracovní....

Náhodou jen pro váš klid v duši moc dobře rozdíl mezi národním zkušebním řádem a mez. IPO znám. Myslím, že nemáte absolutní právo zde soudit mne, nebo paní Tuzarovou...nemáte totiž právo soudit zde NIKOHO..

začínáte ve mě utvrzovat v názoru, že každý nesouhlasný názor jednotlivého člena Hovawart klubu ČR je zde považován za jakousi rebelii a ten dotyčný, který se vyjádřil je neprávem napadám, domnívám se, že tato diskuze má přispět k řešení problémů a ne vyřizování osobních účtů.
Tím chci říct, že pokud zde vyjádřím svůj názor, očekávám konstruktivní řešení a diskuzi k danému tématu a nikoli osobní napadání ve smyslu neznalosti pravidel. A stojím si za svým názorem, že znevýhodňujete psy, kteří mají složené zkoušky právě podle zmíněného NZŘ. Nechápu a nepochopím účel tohoto počínání.

Celý Hovawart klub se stává sdružením pouze pro určitou skupinku lidí...
Jsem také velmi zvědavá kolik psů ze zahraničí se vám na MR přihlásí a to nejen v kategorii IPO...

Přijde mi úsměvné, že vy a ostatní členové výboru klubu, kteří se tak moc zasazovali o povinnou zkoušku z výkonu odmítají zařadit obrany do tak ,, důležité ,, akce jako je MR Hovawartů... Vše mi to příjde jen a pouze jako účelové jednání...

Ještě zde tedy uvedu jeden příklad, který ve mně vyvolal pochybnosti.
Celý VK se tu dušoval, jak je zapotřebí názor na výcvik psa a vše okolo něj konzultovat s odborníky s patřičnými zkušenostmi. K tomuto podotýkám, že mistr světa v IPO 3, dle mého názoru už je oborníkem se značnými znalostmi problematiky výcviku. Proč je tedy tomuto odborníkovi, a to dokonce jedním z členů VK zamítnuto vyjádřit se zde v diskuzi? Najednou vás názor odborníka nezajímá? Nebo je to snad z důvodu, že by se jeho názor nemusel shodovat s tím vaším?

A ještě přímo pro vás paní Kejvalová, jestli chcete hrát na hru o neznalosti pak musim usoudit, že má znalost o NZŘ je mnohem větší, než vaše znalost o odvolacím řízení DKK...

přeju krásný zbytek dne.
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

Vážená slečno Sianu.
Jsem si vědoma, že moje vyjádření k Vaší osobě bylo urážlivé. Otázkou je, zda si Vy uvědomujete, jak moc urážíte lidi, kteří se na organizaci mistrovství podílejí, Vašimi teoriemi o jakémsi sebezvýhodňování.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Paní Kejvalová,

Je to jen můj názor (myslím že nejsem sama komu to tak příjde), kterému bohužel prozatim vše nasvědčuje. Pokud uvidím někde nějakou změnu mohu vás vážená paní ujistit že se nad tím velice ráda zamyslím.

Nechci zde nikoho urážet, naopak chci jen a pouze diskutovat o možných kompromisech či změnách, od toho tu přeci Fórum máme.
honisova_martina

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:20 am    Předmět: Citovat

Mě se propozice líbí. Dokonce mě překvapuje, že je takové množství kategorií. Pro závod musí být k dipozici i aprobovaný rozhodčí, proto nebývá zvykem na závodech míchat nároďák s řádem mezinárodním, či dokonce s řádem KJ Brno. Organizátoři se snažili vyjít vstříc co nejširší základně. Já se těším, že uvidím konečně jak probíhají záchranářské zkoušky a jak vypadají hovawartí obrany, protože jsem ještě neměla možnost vidět ani jedno, ani druhé. Mám-li psa rozcvičeného na jedničkové úrovni, pak přece není tak podstatné, zda se před závodem zaměřím více na trénink podle ZVV1 či IPO...Nakonec, i pejsci v úrovni ZOP si mohou přijet zasoutěžit do ZPU1, vždyť snad jde víc o možnost si něco vyzkoušet, poučit se, vidět, než o nějaký pohár. Kdyby měl každý uvažovat stylem - pokud nemám na vítězství, nemá cenu se přihlásit, pak by většina závodů ztratila svůj hlavní smysl...
Navíc velmi oceňuji i místo konání, protože prvně nebudu muset se psem překonávat 250 km, když chci vidět hovíky Very Happy Takže za sebe děkuji, my se s Bertem rozhodně zúčastníme a moc se těším... Shocked
beranova_iva

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:48 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
dovolím si také vyjádřit svůj názor. Podle mě jsou vypsané kategorie naprosto dostačující a pokrývají různé stupně vycvičenosti našich hw. A souhlasím s Terezou, že v kategorii ZPU1 lze předpokládat větší počet účastníků než v ZVV1, a to jen prostým zhlednutím toho - kolik hw má složenu zkoušku ZPU1 a kolik ZVV1 ....
A pro ty, co jsou ve výcviku nejdál je zde IPO1 - proč by i oni nemohli předvést co umějí a porovnat síly, a pokud by se přihlásili i zahraniční účastníci - super!
A pro záchranáře 2 disciplíny - naprosto dostačující. Nějak nechápu na čem pořád hledáte mouchy? Propozice jsou naprosto jasné, těžko bude někdo soutěžit sám se sebou, že? To by totiž nebyla soutěž, ale přehlídka Laughing
Navíc a to si myslím, že je nejdůležitejší - je v prvé řadě o setkání majitelů a "přátelské" klání, nechápu tuto nevraživost. Malý příklad - loni byly vypsány v záchr. dvě kategorie stejně jako letos - pro začátečníky RH-E
a pro pokročilejší RH-FLA - z důvodu celostátních záchr. zkoušek v ten stejný termín se nakonec nezúčastnili 2 přihlášení v kat. FH-FLA a zbyla pouze jedna účastnice s fenkou, která má složeno již xx vyšších zkoušek a evidentně svou úrovní daleko předčila účastníky RH-E, které nakonec také byly jen 2 - já a kolegyně Very Happy - z toho jasně plyne, že by nebyla otevřena z důvodu neúčasti alespoň 3 soutěžících ani jedna záchr. kategorie. Dohodly jsme se, že budeme soutěžit společně !!! v RH-E, i když bylo jasné, že zmíněná fenka musí jasně vyhrát, také vyhrála a já jí to ze srdce přeju Wink zazávodili jsme si všichni, byla legrace, my začátečníci jsme mohli sledovat "profíka" prostě pohoda - nejde tady právě o toto?
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 8:18 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
také si myslím, že je to dostačující a každý, si může vybrat do jaké kategorie svého psa přihlásí. Také je dobře, že jednotlivé úrovně nejsou omezené složenou zkouškou. Takže i já se svým mladým psem si to můžeme vyzkoušet a poté třeba ZPU1 složit. To , že někdo někoho uráží, tak si akorát sám škodí, je to nakonec jeho vizitka! Dík patří všem , kteří tyto akce organizují a nám umožňují zúčastnit se.
Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 8:33 am    Předmět: Mistrovství HW Citovat

Paní Sianu,
HW klub je sdružením pro všechny,kteří psi tohoto plemene milují.
-Pro vás,at by jakýkoliv výbor udělal cokoliv, tak do toho budete "rýpat a všechno kritizovat",Prosím, nechte už diskusních příspěvků tohoto typu.
-Návrh o povinné zkoušce z výkonu pro uchovnění jsem nikdy nezaregistrovala.
bartonova_irena

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
podle mě jsou jednotlivé kategorie v mistrovství také správně zvolené a především vím z vlastní zkušenosti, jakou velkou práci dá podobný závod uspořádat.
Zdá se mi dost úsměvné podezírat kohokoliv, že volil kategorie tak, aby znevýhodnil konkurenci. Naopak - vedly se diskuze o tom, jaké kategorie otevřít, aby se přihlásilo co nejvíce závodníků. Bohužel není zatím dost psů, aby mohl být závod zároveň podle ZVV a IPO. Třeba časem bude, pokud se výcvik bude dále maximálně podporovat.
"Urážlivý" výrok Terezy chápu spíš tak, že kdo na vlastní kůži nezkusil se psem cvičit oba řády, tak opravdu přesně nemůže vědět, jaké jsou v nich rozdíly. Je to podobné jako s řády SZBK a IRO. Rozdíly tam jsou, ale většina psovodů se alespoň v prvních stupních připravuje na oba dva řády, takže by to neměl být problém.
Ještě k příspěvku paní Beranové, se kterým se ztotožňuji a která v něm píše o mně. Když jsem se loni dozvěděla, že nebude otevřena kategorie RH FLA, přihlásila jsem se do ZVV1 a teprve těsně před závodem jsem byla (s mým souhlasem) přeřazena do RHE, aby mohla být otevřena alespoň jedna záchranářská kategorie. Kdybych loni kalkulovala a chtěla vítězit, tak se tam hlásím rovnou a mnu si ruce, že nemám konkurenci. Jenže ono to není o vyhrávání, ale o tom, abychom se sešli všichni, kdo s hovíky cvičíme, něco předvedli, něco se nám povedlo, něco nepovedlo, ale hlavně se pobavili. Tak tady pěkně prosím, nevnášejme nevraživost a podezíravost alespoň do toho cvičení a závodění.
Děkuji Irena Bartoňová
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 10:34 am    Předmět: Rozum v hrsti Citovat

Nesmyslná diskuse opravdu. V současné době je k dispozici spousty závodů v ZVV1 obranářský, stopařský, kompletní. Místo nesmyslných dohadů, že zrovna Mistrovství podle toho není, pokusím se psa připravit na ZPS 1, veliká výzva a motivace pro nás oba.
Kdo si chce zazávodit, najde si v množství kategorií právě tu svou výzvu. To by za chvilku tam mohlo být kategorií 10, protože každý by chtěl něco jiného.

Paní Tuzarová doporučuji nejdříve přemýšlet pak psát, viz. účast 3 závodníků. Kdyby jste se zajímala tak vehementně o sportovní kynologii jako vám leží na srdci blaho Mistrovství a případných závodníků, věděla by jste, že při nižší účasti jak 3 závodníků se kategorie bežně neotevírají a jsou to velmi regulérní podmínky. Nechápu proč by si pořadatel měl lámat hlavu s přeřazováním závodníku, to je přeci na nich jestli budou závodit v jiné kategorii pokud se ta jejich zrovna neotevře nemyslíte???

Trošku "rozumu v hrsti" by opravdu neuškodilo Idea
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: