Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
MR Hovawartů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Vážená Paní Peclová,

to je pouze váš názor na mně. Ale mohu vás ujistit, že pokud bych viděla za tu dobu co jsem členem nějaký kompromis, či alespoň snahu o něj, nerýpu a naopak se klaním a velice se za to raduji. Bohužel jsem zatim takovou snahu ještě neviděla, kdo ví třeba to jednou příjde a já svůj názor velmi ráda změním. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 5:00 pm    Předmět: Re: Rozum v hrsti Citovat

vlkova_ivana napsal:
Nesmyslná diskuse opravdu. V současné době je k dispozici spousty závodů v ZVV1 obranářský, stopařský, kompletní. Místo nesmyslných dohadů, že zrovna Mistrovství podle toho není, pokusím se psa připravit na ZPS 1, veliká výzva a motivace pro nás oba.
Kdo si chce zazávodit, najde si v množství kategorií právě tu svou výzvu. To by za chvilku tam mohlo být kategorií 10, protože každý by chtěl něco jiného.

Paní Tuzarová doporučuji nejdříve přemýšlet pak psát, viz. účast 3 závodníků. Kdyby jste se zajímala tak vehementně o sportovní kynologii jako vám leží na srdci blaho Mistrovství a případných závodníků, věděla by jste, že při nižší účasti jak 3 závodníků se kategorie bežně neotevírají a jsou to velmi regulérní podmínky. Nechápu proč by si pořadatel měl lámat hlavu s přeřazováním závodníku, to je přeci na nich jestli budou závodit v jiné kategorii pokud se ta jejich zrovna neotevře nemyslíte???

Trošku "rozumu v hrsti" by opravdu neuškodilo Idea

Paní Vlková, vy zase zkuste přemýšlet i nad jinými než nad sama sebou ....

Vám možná přijdou propozice, jakožto člověku asi zasvěcenému, čitelné a pro mnoho začátečníků být nemusejí ....
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Nicméně děkuji všem za jejich názory.

Jen stále čekám na ty jejichž se mé dotazy týkaly ... tedy výbor klubu, který zatím stále mlčí ....

Z této diskuze je patrné, že i poležení prostého dotazu se považuje za rýpaní a napadání .... Možná kdyby výbor včas odpověděl, nemusejí se zde lidi napadat ...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 5:09 pm    Předmět: Re: Mistrovství HW Citovat

peclova_jana napsal:
Paní Sianu,
HW klub je sdružením pro všechny,kteří psi tohoto plemene milují.
-Pro vás,at by jakýkoliv výbor udělal cokoliv, tak do toho budete "rýpat a všechno kritizovat",Prosím, nechte už diskusních příspěvků tohoto typu.
-Návrh o povinné zkoušce z výkonu pro uchovnění jsem nikdy nezaregistrovala.

Jani,

pokud si vybavíš poslední členskou schůzi tak sama tehdy kandidující nyní výcviková referentka prohlásila, že se bude zasazovat aby zkouška výkonu byla pro hovawarty povinná pro absolvování bonitace.

A navrhovaný bonitační řád se zdá být prvním krokem k naplnění tohoto plánu.... Několik tříd pro psy se zkouškou a jedna třída pro psy bez zkoušek. A když pak dojde na MR hovawartů tak se bojí že se nepřihlásí ani 6 psů na 300 bodovou jedničkovou zkoušku... Trošku si to protiřečí, nemyslíš ???
cela_alena

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 8:02 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
trošku mě opět překvapuje nekomunikace ze strany VK, ale už si zvykám Very Happy a nakonec si zvyknu Very Happy

Organizátoři zvlolili kategorie a je to opravdu jejich věc jaké.

Takže napíši pouze svůj názor.
Myslím si, že kategorie dle IPO 1 není dobře zvolena. Po zkušenosti z MR hovawartů, kde u ZM v plném rozsahu byli přihlášeny 4 psi, tak teď je zvolen opravdu si myslím "vysoký kalibr" přece jenom je to zatím jenom pro pár psů. Tím nechci hovíky shazovat to v žádném případě. Ale přece jenom si myslím, že národní řád je národní řád a je škoda ho "nepropagovat" a Je dostupnější pro víc psů.
U IPO by to mělo být o přesnosti, rychlosti, sledovanosti je tam vysílačka- prostě docela náročnější opět nechci psát, že by to hovík nezvládl samozřejmě by to zvládl a zvládne.

ZVV1 se mi přece jenom zdá dostupnější pro více psů, taky pes musí ukázat, že umí, ale je to prostě jiný myslím si, že i příjemnější pro psovoda Very Happy
Ze své zkušenosti z organizace závodů a dle počtu přihlášených hovawartů( kategorie byly ZVV1 v plném rozsahu A stopa a poslušnost dle ZVV1)
Bych zvolila ZVV1 v plném rozsahu .
A kategorii poslušnost dle ZVV1 s volitelným aportem, s volitelným přivoláním a bez střelby, aby to bylo pro co nejvíce psů, Přece jenom je to na vodítku, příjemnější pro psovoda, pes musí ukázat, že umí a je to i pěkný na pohled. + kategorii stopařký a záchranářský ať se každý může vyřádit.
Toť tolik můj názor.

A jenom pro zajímavost. Teď jsme se byli podívat na závodech MSKS dle IPO3 v Břeclavi a většina psů mělo problém s vysílačkou a odložení v sedě. Tady je video s nejlepší poslušnosti za 92 bodů.
http://www.erpemos.wz.cz/videogalerie.htm
a najet na VZ MSKS Břeclav Agir Irfis nejlepší poslušnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 8:24 am    Předmět: Citovat

Jenom pro srovnání IPO versus ZVV1 .
IPo je prostě trend, ale......
Sice se snažím cvičit dle IPO, ale .......

PO 1 - ODDÍL "B"

Cvik 1 :Ovladatelnost bez vodítka 20 bodů( 2x střelba)
Cvik 2 :Odložení vsedě za pochodu10 bodů
Cvik 3 :Odložení vleže za pochodu s přivoláním10 bodů
Cvik 4 :Aport volný10 bodů
Cvik 5 Aport skokem 15 bodů
Cvik 6 :Aport šplhem 15 bodů
Cvik 7 :Vysílání vpřed s odložením10 bod
Cvik 8 :Odložení dlouhodobé10 bodů

celkem 100 bodů

2. Poslušnost Dle ZVV1

a)přivolání psa za pochodu k noze ZP10
b).ovladatelnost psa na vodítkun ZP 10
c) sedni-lehni-vstaň (na vodítku u nohy) ZP 10
d) za pochodu odložení vleže (střelba) ZP 10
e) štěkání psa (pes sedí u nohy na vodítku)ZP10
f) aport volný (činka psovoda)ZP10
g) skok vysoký (100 cm)ZP10
h) skok šplhem (180 cm, jedním směrem)ZP10
ch) kladiná nízká (jedním směrem)ZP10
i) odložení psa (25 kroků)ZP10

Celkem 100
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

Ještě bych chtěla reagovat, když je ta sobota Very Happy

Honisová Martina napsala:
[quote="honisova_martina"]. Mám-li psa rozcvičeného na jedničkové úrovni, pak přece není tak podstatné, zda se před závodem zaměřím více na trénink podle ZVV1 či IPO...Nakonec, i pejsci v úrovni ZOP si mohou přijet zasoutěžit do ZPU1

Dovolím si s tímhle opravdu nesouhlasit. To je právě ono, že je potřeba rozlišovat IPO a národní řád. Je to velmi rozdílné a není pravda, že kdo cvičí na ZVV1 najednou může jít na IPO. V tom je ten velký rozdíl.A nejde se zaměřit nějaký měsíc před závodem na něco jiného a pak tam jít s tím, že to umím. a z vlastní zkušenosti na hodně cvičácích právě cvičí "dle NZŘ" . A proto si myslím, že NZŘ by bylo vhodnější.
A ještě pro upřesnění i když budu perfektně připravená na ZVV1 tak nemohu jít na IPO, protože např. na zVV1 není vysílačka a nejsou tam 2 aporty přes překážku to jenom příklad a pokud nemáš aporty , tak tam nemáš co dělat, protože za každý tenhle aport je 15 bodů a plus vysílačka, kterou asi člověk nenaučí za měsíc ani za dva možná někdo jo to nebudu 100pro tvrdit,ale naučit tak aby hned mohl jít na závod.Nevím.

A pejsci v úrovni ZOP jít na ZPU1 kdyby to tak bylo, tak proč by nechodili psi rovnou na ZPU1 na co by ta ZOP byla. Když nemáš stopu, nemáš odložení v úkrytu, nemáš aport...... tak přece nemůžeš jít na ZPU1 .
honisova_martina

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 11:23 am    Předmět: Citovat

Protože došlo k výměně FCI skupin na MVP Č. BUDĚJOVICE, bude se termín MVP a mistrovství překrývat. Jestli jste ještě neodeslali přihlášku (narozdíl ode mě "Karkulky") , pak dejte pozor...
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Prosím můžete někdo zveřejnit výsledky Mistrovství HWklubu, připadám si jak slídící pes, pokud se chci o této významné akci něco dozvědět.

Veliká ostuda klubu, že není schopen neprodleně zveřejnit výsledky pro lidi kteří tam nebyli.
Však je to jedna z nejvýznamnějších akcí roku a ticho po pěšině - OSTUDA!!!
Hlavně, že máme opět zveřejněny výsledky z MVP, která se konala 27.9.2008 Evil or Very Mad
honisova_martina

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:29 am    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:
Prosím můžete někdo zveřejnit výsledky Mistrovství HWklubu?

Podařilo se někomu je zjistit? Rolling Eyes Taky by mě moc a moc zajímaly...
baudysova_jana

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:59 am    Předmět: vysledky Citovat

Zdravim, nasla jsem pekne zpracovane vysledky na strankach Misi Vaclavu:
http://www.charon-dread.net/mr_hw08.htm

Miso diky moc...
heranova_dana

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:

Hlavně, že máme opět zveřejněny výsledky z MVP, která se konala 27.9.2008 Evil or Very Mad

Za zveřejnění výsledků z MPV České Budějovice se omlouvám, můžu za to já Smile , poslala mi je paní Fišerová, tak jsem je zveřejnila rovnou v neděli. Příště počkám Cool
O výsledcích Mistrovství Hw klubu žádné zprávy nemám, ale je fakt, že k tomu nejsem potřeba, určitě se brzy na webu objeví.
slezakova_sarka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:53 am    Předmět: Citovat

heranova_dana napsal:
vlkova_ivana napsal:

Za zveřejnění výsledků z MPV České Budějovice se omlouvám, můžu za to já Smile , poslala mi je paní Fišerová, tak jsem je zveřejnila rovnou v neděli. Příště počkám Cool
O výsledcích Mistrovství Hw klubu žádné zprávy nemám, ale je fakt, že k tomu nejsem potřeba, určitě se brzy na webu objeví.

Paní Heráňová, Vy se nemáte za co omlouvat. Výsledky z MVP jste dostala tak jste je uveřejnila - to je správné.
Pokud jste výsledky z mistrovství HW od nikoho nedotala tak je samozřejmě nemůžete zveřejnit - to je logické.
cela_alena

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
kompletní výsledky má pěkně zpracované Míša Václavů. Tady je odkaz.

http://www.charon-dread.net/mr_hw08.htm
cely_erik

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Fotografie z MČR HWK 2008 naleznete na této adrese:
http://www.chibetka.net/?galerie:M%C8R_HWK_2008
Děkuji Jitce Čermákové za perfektní organizaci.
Popisky postupně dodám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: