Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Využití plemeníků II
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 4:58 pm    Předmět: Využití plemeníků II Citovat

Dobrý den, již jednou tu dal podobnou otázku p. Roman Matloch.

Docela by mě zajímalo využití plemeníků.
A hlavně kolik má vrhů. A popřípadě DKK potomků pokud jsou známi.
Nebo, kde tyhle informace mohu získat?
Připravuje se nějaká taková statistika ?

Protože začínající chovatel, nemá možnost přehledů kolik, který plemeník má vrhů. Raději bych třeba volila plemeníka který mu, když to přeženu neběhá po republice polovina synků a dcéreček. A pokud se člověk neorientuje , tak nemá šanci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

On i zkušený , dlouholetý chovatel , který tyto informace má ,často volí zrovna takové plemeníky. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Určitě dlouholetý chovatel už zná a ví proč vybrat právě takovýho psa.
Ale myslím si, že by nemuselo být špatný vědět jací potomci jsou po kterým psu a mít trochu přehled. A mít možnost si udělat" obrázek" sám. Určitě , když člověk vybírá na svoji fenku psa, tak si nechá od zkušenějších poradit , doporučit, ale není špatný mít možnost více informací o vybraným, plemeníkovi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:49 pm    Předmět: Citovat

Celkový přehled sice není, na tuto otazku by asi měl odpovědět hlavní poradce chovu, proč tomu tak není.Ale od roku 2006 jsou informace, stačí se podívat na svody mladých a bonitace. Výsledky DKK bych také uvítala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:07 am    Předmět: Citovat

Přehled ,kolikrát byl ten který plemeník vybrán ke krytí ,naleznete v archivu odchovů štěnat(2007)-
Odchovy - celkový přehled za rok 2006 máte ve Zpravodaji 2/07. Ve zpravodajích byly odchovy i přehled,kolikrát psi kryli,pravidelně zveřejnovány.
I v letošním roce si můžete velice snadno spočítat,kolikrát byli plemeníci využiti-musíte si to ale sama spočítat dle odchovu št. v roce 2008.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

Líbí se mi jak to mají udělaný plemeníci v Německu nebo Rakousku.

Mají tam foto, jméno, rodokmen, kolik má vrhů a názvy chovatelských stanic , kde má štěňata. A všechny dostupné nfo o majiteli psa + internetové stránky a e mail.
Potom se vše lépe hledá např. info o potomcích.

Zdá se mi to přehledný a hlavně rychlý než si vše dohledávat.
A dokonce tam mají i u plemeníků kolik má plánovaných krytí.

Např. Rakousko
Např. MILAN von der Hausbergkante
Ă–HZB-Nr.: HO 1478
Farbe: Schwarz
Wurftag: 28.03.2002

Prüfungen: ZTP, Ă–PO 2
Ausstellungen: vorzüglich
Zuchtverwendung: 4 Würfe:
B-Wurf von den Pyramidenhovis
I-Wurf von der Haardt (D)
D-Wurf Folcrum (Slowakei)
B-Wurf vom Schweitzerhof (Italien)
HD: frei A1
Augenuntersuchung: ja

Ahnentafel : rodokmen

Besitzer: Ing. Stephan Wolfram
Arbeitergasse 13
3300 Amstetten
Tel.: +43 / 7472 / 29045
Handy: +43 / 699 / 105 86 730
E-Mail: stwolfram@utanet.at
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Urcite by to bylo prehlednejsi, nez to vsechno dohledavat. Confused
cela_alena

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 6:41 am    Předmět: Citovat

A bylo by i fajn mít databázi o DKK to co vyhodnotí MVDr. Jaromír Ekr.
A tak bych se chtěla zeptat zda se o tom uvažuje .

A protože jsem přestala chápat tohle fórum, které mělo být jak pro členy , ale hlavně pro komunikaci člen - výbor. tak opravdu nevím jaký impuls musím dát , aby někdo odpověděl a třeba s námi tuhle "problematiku "
prodiskutoval.
Každý má podle mě internet a má možnost se podívat a stačí na to jedna minuta, aby pouze nahlídl a třeba večer odpověděl a už nejsem náročná , tak třeba jednou větou.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně musím souhlasit, že by měl existovat přehled krytí jednotlivými plemeníky. Vyhledávat odchovy u plemeníka prohrabováním se odchovů není zrovna nejsnažším přístupem k informacím.

Pokud si vzpomenu na předvolební proslov současné Hlavní poradkyně chovu tak jak jeden z nejhlavnějších bodů uvedla "Přenést zodpovědnost na chovatele" a zatím dosud nebyly poskytnuty žádné další širší informace jakožto zveřejnění všech výsledků DKK a pod. aby opravdu se mohli chovatele zodpovědně rozhodnout jakého plemeníka si vybrat a pod ...

Navíc mne opravdu zaráží nekomunikace výboru s členskou základnou .... Asi jsou názory a dotazy členů pro ně nepodstatné a nezajímají je ...

.... nebo jak si to vysvětlit ??
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 3:22 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Doufám, že se současná HPCH nebude zlobit, když napíšu, že na všech statistikách týkajících se plemeníků pracuje.
Nevím, co by jste chtěli, za její dvouměsíční období v této funkci, aby měla hotové. Ono to totiž dost dobře nejde ze dne na den, když musí pozpátku za loňský rok dohledávat vše, co paní Otrubová nestihla udělat nebo předat. Ale to zde rozebírat nechci. V každém případě s tím Hanka má opravdu celkem dost práce a je rozhodně důležitější nejdříve vyřídit vše potřebné proto, aby loňská štěňata dostala průkaz původu, než statistika. Toť můj názor.
Jsem přesvědčená, že Hanka je natolik pořádný a zodpovědný HPCH, že se statistik, po kterých tak prahnete, dočkáte v brzké době.
Ještě jedna poznámečka k tomu, jak byste chtěli vědět, kolik, kde a jakých štěňat po kterém psu je ... kvůli krytí svých fen. I když budete přebírat sebelíp, nikdy není zaručeno, že např. otec interšampiona zrovna s vaší fenou dá stejně kvalitní štěňata.
cela_alena

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 3:39 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Marťo,
nemusíš se hned zlobit. To byla pouze otázka zda se něco připravuje. To nebyla žádná výtka. Je jasný, že se nedá vše stihnout, ale myslím si, že na krátkou odpověď by si výbor čas najít mohl. Já nechci zprávu na A4 mně stačí odpověď " Ano připravuje se " a třeba pár bodů.
A pokud vím nebo myslím si, tak kvalitní pes se hlavně pozná podle potomků a pokud je interšampion tím líp.
Přece není na tom nic špatného pídit se po informacích. Nevím co se to tady poslední dobou děje. Člověk se na něco zeptá nebo dá jinou odpově´d než se čeká , tak je hned napadán. Promiň, ale takhle to cítím. A o nekomunikaci výboru už vůbec nemluvím.
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ali,
vůbec se nezlobím, nechtěla jsem, aby můj příspěvek vyzněl naštvaně, to určitě ne, i když tak možná vypadá.
Na druhou stranu také příspěvky ostatních nevypadají příliš "kamarádsky".
To, že se majitel feny, resp. budoucí chovatel zajímá o plemeníky a jejich potomky je určitě jen a jen dobře. Ale přiznejme si, kolik takových opravdu je ??? Pro mnoho dalších stejně psa vybírá poradce chovu a to má mnohdy nadlidský úkol, protože většina chovatelů chce např. plavého psa a nejlépe, kdyby tak byl z vedlejší vesnice.
Ale určitě jsem pro, aby takové statistiky byly zveřejňovány co nejdříve po jejich vypracování. Zkuste ale ještě chvíli vydržet, protože jakmile to Hanka dá "do kupy", tak zveřejněny budou.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpoveď.I me to zajímá a chápu kolik času a úsilí to stojí, aby vznikl ucelený přehled a to nejen využití plemeníků, narozených štěňat, vyhodnocení DKK a podrobnější databáze všech uchovněných psů a fen.Také mi přišla vaše odpověď trochu ostřejší a myslím si, že bychom mohli všichni zmírnit tempo(mýslím tím tón příspěvků).Děkuji Hance J. a těším se až bude hotovo. Wink
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
Dobrý den.
Doufám, že se současná HPCH nebude zlobit, když napíšu, že na všech statistikách týkajících se plemeníků pracuje.
Nevím, co by jste chtěli, za její dvouměsíční období v této funkci, aby měla hotové. Ono to totiž dost dobře nejde ze dne na den, když musí pozpátku za loňský rok dohledávat vše, co paní Otrubová nestihla udělat nebo předat. Ale to zde rozebírat nechci. V každém případě s tím Hanka má opravdu celkem dost práce a je rozhodně důležitější nejdříve vyřídit vše potřebné proto, aby loňská štěňata dostala průkaz původu, než statistika. Toť můj názor.
Jsem přesvědčená, že Hanka je natolik pořádný a zodpovědný HPCH, že se statistik, po kterých tak prahnete, dočkáte v brzké době.
Ještě jedna poznámečka k tomu, jak byste chtěli vědět, kolik, kde a jakých štěňat po kterém psu je ... kvůli krytí svých fen. I když budete přebírat sebelíp, nikdy není zaručeno, že např. otec interšampiona zrovna s vaší fenou dá stejně kvalitní štěňata.

Děkuji za informaci, je fain že se alespoň pras tamtamy dozvíme, že se na něčem dělá......

Paní Fistungová, když už jste tak znalá, bylo by možné nám i sdělit kdy začne Výbor klubu komunikovat s členskou základnou ???
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:

Děkuji za informaci, je fain že se alespoň pras tamtamy dozvíme, že se na něčem dělá......

Paní Fistungová, když už jste tak znalá, bylo by možné nám i sdělit kdy začne Výbor klubu komunikovat s členskou základnou ???

Netvrdila jsem, že jsem znalá.
Vím pouze to, že Hanka opravdu na přehledech a statistikách pracuje a to pouze proto, že jsme se o tom bavily, když jsme musely spolu řešit nějaké resty při odesílání dokumentů na ČKS, které vznikly po předání loňských krycích listů apod. paní Otrubovou.
Pokud máte problém s komunikací s výborem, zkuste se se svými otázkami obrátit jmenovitě na konkrétního člena výboru. Jak jistě víte, já členem výboru nejsem a nemohu tedy hovořit za jeho členy.
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Kopíruju aktualitu vloženou 22.3.2008

"Nově se připravuje ročenka klubu (přehled plemeníků, odchovů, importovaných jedinců, výsledků DKK, bonitací, svodů, využití plemeníků, výsledky mistrovství atd.) - vydání bychom rádi stihli toto jaro. V plánu je i prostor pro chovatelskou reklamu, podrobnější informace budou k dispozici začátkem května. "
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den všem,
já bych chtěla také poprosit o trpělivost. Na přehledech se opravdu pracuje. Jak jistě víte, ČS výboru klubu uložila zveřejňovat DKK, knihu odchovů atd.,. takže se nebojte, přehledy budou. Dá to ale opravdu hodně práce. Rozhodli jsme se, že budeme každý rok vydávat tzv. Ročenku, kde budou kompletně veškeré informace chovatelského charakteru vždy za rok uplynulý. Bližší informace k Ročence budou ve Zpravodaji, který by jste měli v nejbližší době obdržet. Kromě podkladů pro Ročenku se mnou bude HPCH spolupracovat na přípravě prezentace na zasedání IHF (to je v červnu). Řekla bych, že Hanka je teď tak vytížená, že opravdu nemá čas pravidelně pročítat ještě DF. Mohu potvrdit ze zkušennosti z loňského roku, že na jaře má výbor práce nejvíc. Nechci, aby tento příspěvek vyzněl nějak negativně nebo naštvaně a už jsem to sem i kdysi psala. Ale nedá mi to a napíšu to znovu. Představte si, že i členové výboru mají svou práci pro klub jako koníček, ne jako zaměstnání. Kromě toho i my máme svou rodinu (já třeba ještě i relativně malé dítě), zaměstnání a také své psy, kterým se také musíme věnovat. Já konkrétně jsem měla posledních 14 dní v práci takový fofr, že jsem neměla čas a ani sílu pročítat svou vlastní schránku, natož DF. Neberte to tedy, prosím, jako nechuť komunikovat se členy, někdy fakt nestíháme. Nic jiného v tom není. A věřte mi, že ten, kdo si to nezkusil na vlastní kůži sám, nikdy nedokáže objektivně posoudit, kolik má výbor práce. Možná to vypadá, že toho zase až tak moc neděláme a máme jen ty funkce, ale bohužel pro nás, je mnoho činností, které se udělat musí a navenek nejsou nikde vidět. Doufám, že se mi alespoň částečně podařilo vysvětlit situaci a děkuji všem přispívajícím za pochopení.
cela_alena

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 6:32 am    Předmět: Citovat

Paní Weidnerová, každý "něco" má, ale to sem snad nepatří. Tohle mě jedině trošku naštve. Kdyby jsme tu měli všichni vypisovat co děláme, tak to nebude o ničem jiném.
Paní Douchová odpovídá velmi profesionálně. Nechci se jí dotknout, ale mám pocit jakoby jsem četla , všechno bude, ale do ničeho nám nemluvte.
Takže , když by chtěl člověk něco prodiskutovat ,tak to nejde. Mě opravdu zajímá zda u každého plemeníka se do budoucna počítá,že u každého tam budou jeho odchovy a zda se budou průběžně a ne jednou za rok vše doplňovat(DKK......)
Ale už mlčím a budu jenom čekat, když jsem "jenom" člen a nemám do toho co mluvit. Bohužel to tak je.
brazdova_anna

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:33 am    Předmět: Citovat

Důležité je, aby výbor zajistil akce, které má. A nedošlo k "administrativní chybě" a na výstavy, MR hw nebo bonitace se nám nedostavili rozhodčí.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

To by byla vazne nemila situace Evil or Very Mad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: