Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Využití plemeníků II
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

Mě by také zajímalo jak tyto informace budou provázané a kdy... To znamená kdy když si otevřu plemeníka si u něj najdu všechna jeho krytí, jak pravidelně budou tyto informace aktualizovány (nezlobte se na mě ale jednou za rok je málo)

Co se týče plánované databáze zajímá mne také jaké bude mít pravidla, jaké bude mít aktualizace, zda to bude že každý nový výsledek bude zapsán např. do jedno měsíce nebo jen až si HPCH vzpomene ....
To tady zatím ještě nikdo neřekl.

Také bych chtěla znát závazný termín kdy bude databáze spuštěna a přístupná členům v plném rozsahu. (A neříkejte alibistickou odpověď, že tento termín se nedá odhadnout)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heranova_dana

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych jako ten, kdo na sebe - ač věřte, že nikoliv s nadšením - vzal břímě zvané "databáze hovawartů" - sdělit následující. Dát dohromady funkční databázový systém, s řadou vzájemně provázaných informací v mnoha databázových tabulkách, jejichž obsah bude mít možnost aktualizovat přímo HPCH a další zodpovědní funkcionáři klubu, není legrace na jedno dvě odpoledne, ale na mnohem delší období. První fáze bude dát dohromady systém, druhá pak naplnit ho daty, což bude rovněž velmi náročná záležitost.

Vycházet budeme z databáze, jaká funguje u německých dog - viz. jejich klubový web, budou ale nutné úpravy pro naše podmínky, zkombinování tohoto systému s tím, co již na webu máme. Startovní verzi systému budeme přebírat v nejbližší době - cca 14 dnech.

Skutečně nechtějte znát termín, ten není možné říci a v žádném případě se nezaváži ke konkrétnímu datu. Může se objevit řada zádrhelů, často se stane, že řešení zdánlivé maličkosti zabere velké množství času právě proto, že jednotlivé součásti systému jsou vzájemně hodně provázané. Každopádně je to práce na několik měsíců. A pokud s tím nebude např. paní Tuzarová spokojená, tak může zodpovědnost za realizaci převzít sama, má-li k tomu potřebné odborné znalosti a desítky hodin volného času.

Aktualizace dat v systému by měla být průběžná, technické prostředky k tomu budou. Takže zhruba tak, jak nyní fungují např. vrhy.

Jen bych ráda požádala, aby mně i dalším lidem, kteří se budou na realizaci podílet, byl poskytnut klid na práci. Kdo mne zná, tak ví, že mou upřímnou snahou bylo vždy udělat něco pro naše pejsky i pro ostatní členy klubu, ale pokud bych se měla stát terčem podobných ataků, jaké jsou zde na fóru mnohdy k vidění, tak bych vážně uvažovala o konci svého působení u klubového webu.

Dana Heráňová
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Nevím, ale nikdo přece na nikoho netlačí, nikdo neříká, že vše musí být hned. To tady navyznělo ani jednou.
Já chtěla pouze diskutovat o daném tématu a popřípadě slyšet názory ostatních a taky i členů výboru.
Ne všichni členové byli na schůzi a měli informace o tom, že se plánuje nákup programu, který vše "zařídí"
Dívala jsem se na dogánky a trochu se tam ztrácím. Třeba nenašla jsem tam databázi o DKK , ale dívala jsem se jenom povrchně . Což přiznávám.
Třeba to tam je.

Jinak omlouvám se pokud nějaké tlačení vyznělo.

Chtěla jsem vidět pouze představu jak to bude "dál" fungovat a jaký informace budu moci získávat. Toť vše.
Trošku mě zaráží , že třeba já neznalá věci ohledně chovu, tak se vlastně nesmím ptát, protože obtěžuji. Asi jsme tohle fórum pojala jinak.

Docela mě to mrzí, že otázky vyznívají jako tlačení. Opravdu to tak není.
Já nevím jak fungují jiný databáze a každý klub si to udělá podle sebe, tak mě jenom zajímá jak to bude vypadat u nás a popřípadě, kdy nová verze bude k dispozici. Na tom přece není nic zlého a urážejícího.A nevidím nic špatného.
Možná se mýlím každý se může mýlit. Neříkám, že nejsem neomylná.
A znovu opakuji na klub netlačím, a vím, že vše něco obnáší a není to hned.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

A já si myslela že Hovawart Klub databázi kupuje, nikoliv vytváří ....

Nicméně by mne zajímal termín kdy by mělo dojít ke spuštění (a nikdo neříká že ten termín musí být za měsíc, ale jasné cíle by snad být mohly) a jak bude dostupnost informací řešena v mezidobí než bude databáze spuštěna...

Jinak na databázi Německých dog jsem koukala ale také se v ní trošku strácím ...

Z mého pohledu má velmi pěkně řešenou i po administrativní stránce a systému vkládání dat Border Collie Club Czech Republic a pro zvědavé ... http://www.bcccz.cz/gen/genealogie.php

Majitelé si zde mohou aktualizovat určité údaje i sami a je to paráda !!!
peclova_jana

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

Já také nechápu ,o co vlastně p.Celé neustále "jde"- 1. údaje o krytí-jasně bylo řečeno,že budou zveřejnovány. 2.potomci jsou už ted na webu a každý rok jsou v celkovém přehledu ve Zpravodaji. 3.pokud máte zájem o konkrétního psa, není nic nemožného požádat majitele psa o zaslání rodokmenu ,určitě vám rád vyhoví. 4. info o majiteli -ten kdo měl zájem,svůj souhlas dal,jinak se ,dle zákona o ochraně osob.údajích,nesmí zveřejnit.A bez souhlasu nových majitelů štěnat nesmíte předat jejich adresy ani majiteli krycího psa. 5. Databáze.. už bylo řečeno,že se na ní pracuje,6. info o potomcích?Jakého směru? Nestačí vám přehled svodů? Vždyt tam se dočtete úplně nejvíc,-zuby, oči , atd.,což je k chovatelské práci to nejdůležitější. Ale dá to práci a námahu...7. jména sourozenců- ta byla dosud!!! zveřejnována pravidelně ve Zpravodaji.
heranova_dana

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:

Tedy znovu paní Tuzarová: kupujeme "základ", doděláme si, co budeme potřebovat, např. DKK apod. A naplnit daty si ji také budeme muset sami, i to bude dost náročné.

Nicméně by mne zajímal termín kdy by mělo dojít ke spuštění (a nikdo neříká že ten termín musí být za měsíc, ale jasné cíle by snad být mohly) a jak bude dostupnost informací řešena v mezidobí než bude databáze spuštěna...

Termín je "co nejdříve to půjde" a cílem je zpřístupnit chovatelům maximální množství pro ně důležitých a užitečných informací. To je vše. V mezidobí to snad může fungovat jako doposud, oproti minulosti se v poslední době okruh zveřejňovaných informací stále rozšiřuje. Myslím, že kdo chce, potřebné informace si najde, jde jen o míru úsilí, které je k tomu třeba vynaložit - to se jistě se zpřístupněním databáze výrazně sníží.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

peclova_jana napsal:
Já také nechápu ,o co vlastně p.Celé neustále "jde"- 1. údaje o krytí-jasně bylo řečeno,že budou zveřejnovány. 2.potomci jsou už ted na webu a každý rok jsou v celkovém přehledu ve Zpravodaji. 3.pokud máte zájem o konkrétního psa, není nic nemožného požádat majitele psa o zaslání rodokmenu ,určitě vám rád vyhoví. 4. info o majiteli -ten kdo měl zájem,svůj souhlas dal,jinak se ,dle zákona o ochraně osob.údajích,nesmí zveřejnit.A bez souhlasu nových majitelů štěnat nesmíte předat jejich adresy ani majiteli krycího psa. 5. Databáze.. už bylo řečeno,že se na ní pracuje,6. info o potomcích?Jakého směru? Nestačí vám přehled svodů? Vždyt tam se dočtete úplně nejvíc,-zuby, oči , atd.,což je k chovatelské práci to nejdůležitější. Ale dá to práci a námahu...7. jména sourozenců- ta byla dosud!!! zveřejnována pravidelně ve Zpravodaji.

Jani a právě o to jde ... musíš hledat hledat a hledat, což pro začátečníka je to takřka nadlidský úkon nehledě na to že pokud se podíváš zpětně do katalogů, zpravodajů, tak některé vrhy zapomněly být uvedeny, u jiných se vyskytly tiskové chyby a pod...

Nemyslíš že by bylo mnohem jednodužší kdyby tyto informace byly vždy tam kde se dají logicky najít?

Navíc úplný seznam všech výsledků DKK jsem ještě nikde nezaznamenala ...

Naposledy upravil tuzarova_miloslava dne čt květen 08, 2008 9:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

heranova_dana napsal:

Tedy znovu paní Tuzarová: kupujeme "základ", doděláme si, co budeme potřebovat, např. DKK apod. A naplnit daty si ji také budeme muset sami, i to bude dost náročné.

Tak teď jsem trošku na rozpacích co jsme to vlastně jako klub koupily....

Jestli by bývalo nebylo lepší pořídit jinou databázi do kterých se nají data naimportovat např. přes CSV soubory a pod...

Mohu vědět z kolika (a jakých) databází se vybíralo při rozhodování že právě databáze Německých dog je ta pravá ??? A kdo to vlastně rozhodl ???
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

Zdravím v pátek ráno,
tak jsem se dívala na http://www.bcccz.cz/gen/genealogie.php

co tady vložila paní Tuzarová a tohle přesně jsem měla na mysli, jestli to bude takhle fungovat.
O tohle mně paní Peclová jde, že když se něco vytváří, tak přece nemusím sedět jenom v pozadí a čekat. Ráda se zapojím, ale je to asi chyba tady. A na druhou stranu zase slyším, proč jste nic neřekli, když se to dělalo.
Schválně kdo se tady dívá tak opravdu nahlídnite na borderky a pěkně si to proklikejte. Úplně výborný. Je tam absolutně vše co člověk potřebuje.
Klobouk dolů. Pokud by se takhle to podařilo našemu klubu, tak budu absolutně spokojená myslím si, že by byli všichni.

Mají to hodně dokonalý a něco takového jsem ještě neviděla, Taková databáze, prokliky od potomků, sourozenců, DKK, rodiče vše se najde okamžitě od chovných po nechovné jedince. Zírám, že něco takhle jde.

A nahlédnětre i na štěňata, od nakrytých fen až po narození a všude prokliky na všechny informace. Zírám!!! Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

Já taky zírám. Na to, jak dvě dámy, které zřejmě nemají co na práci, dovedou zkritizovat naprosto vše a otrávit tím lidi, kteří pro klub vykonali a vykonávají nepředstavitelné množství práce.

K databázi bych "stěžovatelkám" řekla toto: Obě jste byly přítomné na schůzi, kde se o výběru databáze mluvilo. Měly jste tedy možnost si ji nastudovat včas a včas výboru adresovat připomínky nebo doporučit databázi lepší.
Ptát se, kdo rozhodl o nákupu databáze se mi zdá zbytečné, je snad jasné, kdo je k takovýmto rozhodnutím kompetentní. A v tom asi bude ten zakopaný pes: Tady nejde o databázi, nejde o mistrovství HWK, ani o čtečky, tady jde prostě o nespokojenost s výsledkem voleb, nespokojenost s lidmi, kteří mají zmíněné pravomoci. U někoho asi ta nespokojenost pramení z toho, že se nemůže vyrovnat s porážkou, kterou ve volbách utrpěl, u někoho je to nejspíš vrozená hádavost.
Pokud máte na srdci prospěch klubu, věnujte tu spoustu času, kterou zde na DF trávíte, raději tomu, abyste pomohly např. se zmíněným plněním databáze daty nebo čímkoliv jiným. Jistě se něco najde...
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 10:42 am    Předmět: Citovat

Tak tedy já taky zírám co udělá pouhá otázka. Už se na nic ptát nebudu, byla to velká chyba chtít informace. Nechtěla jsem nic, jenom vědět něco bližšího co se chystá, ale prostě to nejde , tak to nejde. Stačilo jenom od někoho , kdo se podílí na změnách , aby informoval a třeba něco bližšího napsal. Neviděla jsem na tom nic špatného ani to, že bych někomu kazila práci!!

ZdůrazĹ„uji, že jsem nikoho nehanila , nikoho nenapadala, pokud ano prosím vypište mně nebo označte, kde jsem psala výtku!!
Protže tohle mě mílá Terezo doslova uráží co jsi napsala. A nebo čteš mezi řádky.

A máš pravdu tady nejde ani o čtečku ani.... ALE O POUHÉ INFORMACE !!

NEŘÍKÁM ANI NEPÍŠI UDĚLEJTE TO TAKHLE NEBO TAKHLE TOHLE SE MI NELÍBÍ.

Jsem docela v šoku, že když se člověk normálně zeptá, tak je hned urážen.
A za poslední jsem neměla možnost program prostudovat ,prosím tě řekni mně kde !!

Kdyby to tak bylo, tak bych věděla co program umí a neptala bych se na to.

Mám toho taky už dost . Já nikoho nenapadala a neurážela jak se to děje z tvé strany.
Možná věci pro tebe jasné , když se na ně někdo ptá, tak se ti zdají podřadné.
A znovu tě žádám , aby jsi uvedla jakoukoliv větu, kterou jsem napsala, že bych někomu kazila práci. Protože jsem asi vůl, a nevím to.

Asi víš víc než já , když tak reaguješ. Připadne mně z těch negativních reakcí, že není něco v pořádku, já bych to snad měla vědět a svými otázky provokuji. Jinak to prostě nechápu.

A jako poslední otázku bych se chtěla zeptat , proč "stěžovatelkám" , napiš , kde něco takhle vyznělo, omlouvám se ,ale opravdu to nevím. Neber to jako provokaci, ale chci to vědět. Když tohle píšeš, musíš vědět i kde jsem to psala.
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

A když už všechno Terezo víš.
Můžeš mně naopsat o co tady jde? Já chtěla jenom informativně vědět co bude u každého chovného jedince napsáno a zda to bude pro BLBCE jako su já přehledné.
heranova_dana

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
Já chtěla jenom informativně vědět co bude u každého chovného jedince napsáno a zda to bude pro BLBCE jako su já přehledné.

Aleno, nebojte se, vynasnažím se seč mi budou síly stačit, aby vše bylo přehledné a srozumitelné pro každého.

Na doplnění:

Princip fungování databázového systému, jaký připravujeme, je ten, že holé, neformátované informace jsou uložené v databázových tabulkách. Do těchto tabulek je jednak přístup pro admina/y zajištěný heslem, aby mohl údaje editovat, vkládat nové, zobrazovat si různé přehledy atd., dále se uložené údaje zobrazují na různých místech webu - resp. zobrazují je k tomu napsané skripty. Co tedy admin změní, to se změní i na webu.

To, jak se údaje na webu zobrazí, může mít tisíc a jednu podobu a pravděpodobně se to bude i v čase nějak vyvíjet podle aktuálních potřeb. Můžeme se v tomto ohledu inspirovat i u dog i u borderek, přidat něco svého, spojit s tím, co už na webu máme. Rozhodně by vždy měly být např. související informace ve výpisu provázány odkazy. V téhle fázi je ale skutečně předčasné se tu snažit popisovat nějaké podrobnosti, jsme na začátku. Zkuste prosím všichni chvíli důvěřovat tomu, že kompetentní lidé věci řeší a mají zájem na tom, aby dobře fungovaly, a předem nepředpokládat, že něco je či bude špatně. Dosavadní bezproblémové fungování nového klubového webu snad vzbuzuje spíše optimistická očekávání, nebo ne? Je mi trošku líto, že se zde na fóru leckdy rozmazává kdejaká s prominutím "volovina" a to, co se povede - ať už na webu nebo kdekoliv jinde - jako by nikdo ani neviděl.

Kromě adminu je možné provádět i import dat např. v CSV formátu (soubory v textové podobě, v nichž jsou jednotlivé záznamy oddělovány určitým znakem, např. čárkou), nevím, z čeho paní Tuzarová nabyla dojmu, že to nebude možné. Což nás ale nezbavuje nutnosti ta data získat a uspořádat.

Je zde i představa, že některé údaje by mohli editovat i přímo majitelé psů, není zatím přesně vymezen jejich okruh. Dle mého soudu by to mohly být např. výsledky výstav či vykonané zkoušky, kontaktní údaje, ale příliš bych to nepřeháněla, aby klub mohl také nějakým způsobem ručit za poskytované informace a všechno důležité, co bude do databáze ukládáno, by mělo být na základě "úředně potvrzených" skutečností.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 1:57 pm    Předmět: Citovat

Zdravim,
uplne souhlasim s Danou a dekuji za vycerpavajici odpoved Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 7:24 pm    Předmět: Citovat

Děkuji paní Heráňové za vyčerpávající odpověď a vážím si toho, že odpověděla.
Teď už se budu jenom těšit až vše bude hotové, vím, že to dá hodně práce a není to jednoduché.
Kdyby to bylo možné ráda nějakým způsobem pomohu.
balonova_martina

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
děkuji moc všem členům výboru, jak se ujali svých funkcí a jak skvěle po jejich nástupu do funkce (většina je nezkušená) vše funguje (svody, bonitace, výstavy, chov atd.). Zažila jsem klub před 12-ti lety a se současným stavem informovanosti a komunikace se to nedá srovnat!!! Sama mám chovnou fenu a s výběrem plemeníka jsem si dost pohrála a co jsem potřebovala, všeho jsem se bez problémů dopátrala. To by bylo dříve nemyslitelné. DF chápu jako komunikaci (diskuzi) zejména samotných členů a až v další řadě členů a výboru. Pokud ale chci rychlou odpověď na jakýkoli problém, obracím se konkrétně na jednotlivé členy výboru a jejich kontakty, nikdy se mi nestalo, že by mi neodpověděli. Navíc telefonická komunikace je dle mě u konkrétních problémů, či žádostí, či připomínek komunikací nejslušnější a nejrychlejší. Všichni členové výboru mají své kontakty uvedeny. Nikomu přece nelze uložit povinnost, aby každý den zkontroloval svůj email nebo nedejbože pročítal denně někdy několik přímo stránek na DF.
Já jsem spokojená a všem členům výboru a chovatelského kolegia děkuji za jejich snahu a úsilí.
S pozdravem
Martina Balonová
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Já taky zírám. Na to, jak dvě dámy, které zřejmě nemají co na práci, dovedou zkritizovat naprosto vše a otrávit tím lidi, kteří pro klub vykonali a vykonávají nepředstavitelné množství práce.

K databázi bych "stěžovatelkám" řekla toto: Obě jste byly přítomné na schůzi, kde se o výběru databáze mluvilo. Měly jste tedy možnost si ji nastudovat včas a včas výboru adresovat připomínky nebo doporučit databázi lepší.
Ptát se, kdo rozhodl o nákupu databáze se mi zdá zbytečné, je snad jasné, kdo je k takovýmto rozhodnutím kompetentní. A v tom asi bude ten zakopaný pes: Tady nejde o databázi, nejde o mistrovství HWK, ani o čtečky, tady jde prostě o nespokojenost s výsledkem voleb, nespokojenost s lidmi, kteří mají zmíněné pravomoci. U někoho asi ta nespokojenost pramení z toho, že se nemůže vyrovnat s porážkou, kterou ve volbách utrpěl, u někoho je to nejspíš vrozená hádavost.
Pokud máte na srdci prospěch klubu, věnujte tu spoustu času, kterou zde na DF trávíte, raději tomu, abyste pomohly např. se zmíněným plněním databáze daty nebo čímkoliv jiným. Jistě se něco najde...

Ano, na schůzi jsem byla ...a pokud si vzpomínáš tak nákup byl již zahrnutý v plánu na rok 2008, a jestli si dobře vzpomínáš tak jsem se také ptala zda odsouhlasením tohoto plánu dáváme jasný souhlas s tímto nákupem , bylo mi zodpovězeno že o tomto se souhlas nedává že členská schůze toto bere pouze na vědomí ....

Nečekala jsem tak rychlou investici ..... a mimochodem o databázi borderek vč. odkazu jsem se zde zmiňovala již dávno před volbama....

O co jde vlastně tobě ??? my se tu jen ptáme ..... zatímco ty nás napadáš !!! Trošku pokleslé chování ....
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

Myslím, že každý kdo čte tuto diskusi, si obrázek o tom, kdo koho napadá, udělá sám. I na to, že vy "se tu jen ptáte". On je totiž dotaz a "dotaz"...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: