Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Nákup čteček čipů
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 11:45 am    Předmět: Nákup čteček čipů Citovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co vedlo výbor klubu k rozhodnutí pořídit čtečky čipů ?

Pokud vím tak v současnosti je stále nutné tetování, tak mi uniká důvod této investice.

Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Jsme klubem chovajícím psy, kteří se exportují a importují, a žijeme v 21.století.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

douchova_veronika napsal:
Jsme klubem chovajícím psy, kteří se exportují a importují, a žijeme v 21.století.

A kolik že máme v klubu psů jež nejsou tetovaní ??
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

I kdyby byl jen jeden jediný pes čipovaný, je třeba např. při bonitaci zjistit jeho totožnost. A jestli je opravdu jeden nebo je jich víc je už snad jedno.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:
I kdyby byl jen jeden jediný pes čipovaný, je třeba např. při bonitaci zjistit jeho totožnost. A jestli je opravdu jeden nebo je jich víc je už snad jedno.

Děkuji Ti za tvůj názor, ale není to odpověď na mou otázku ...
Ještě počkám zda výbor bude reagovat ....
fistungova_martina

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:

Nevím o tom, paní Tuzarová, že bychom si někdy potykaly. Pokud ano, mám asi špatnou paměť. Rolling Eyes
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

fistungova_martina napsal:

Nevím o tom, paní Tuzarová, že bychom si někdy potykaly. Pokud ano, mám asi špatnou paměť. Rolling Eyes

Velice se omlouvám ... síla zvyku ... v práci (T-Mobile) si prostě všichni tykáme a to i s těmi z nejvyžších.

Již se to nestane.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

V dnesni dobe by ctecku mel mit nejenom klub , ale kazdy chovatel, ktery se rozhodne sve odchovy cipovat. Opravdu nevim a nechapu tve hloupe dotazy (Mila Tuzarova). Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 8:18 am    Předmět: Citovat

jaluvkova_vladimira napsal:
V dnesni dobe by ctecku mel mit nejenom klub , ale kazdy chovatel, ktery se rozhodne sve odchovy cipovat. Opravdu nevim a nechapu tve hloupe dotazy (Mila Tuzarova). Sad

Nákup čteček není zrovna malá investice a v momentě kdy je povinné tetování mi smysle této investice uniká ...

A také je to možná tím že nepodléhám trendům. A už vůbec nemám ráda přístup: "Soused si koupil auto, tak já si koupím dvě, co na tom že nemám řidičák ... "

Nevím co je na tom nepochopitelné ...
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 5:52 am    Předmět: Citovat

jaluvkova_vladimira napsal:

Nákup čteček není zrovna malá investice a v momentě kdy je povinné tetování mi smysle této investice uniká ...

A také je to možná tím že nepodléhám trendům. A už vůbec nemám ráda přístup: "Soused si koupil auto, tak já si koupím dvě, co na tom že nemám řidičák ... "

Nevím co je na tom nepochopitelné ...

Paní Tuzarová Vaše dotazy jsou neskutečně hloupé Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 8:18 am    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:

Paní Tuzarová Vaše dotazy jsou neskutečně hloupé Idea

.... že by došly argumenty a začlo se opět napadat ??
bartonova_irena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 1:47 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
ráda bych poděkovala paní Tuzarové, protože mě nutí zamýšlet se nad záležitostmi, které mi připadají naprosto samozřejmé a formulovat argumenty.
Mám zkušenosti s tetováním (6 otetovaných vrhů) i s čipováním. Co se týká bolestivosti pro štěňata, tak je čipování samozřejmě šetrnější, ale i tetování štěně zvládne a rychle na něho zapomene. Co je podle mě mnohem důležitější, je spolehlivost označení. U mnoha černých psů s věkem přibývá pigmentu a ten se usazuje např. na spodním vnitřním okraji ucha. Poslední čísla pak nejsou čitelná ani po vyholení srsti. Na mnoha bonitacích jsme se snažili odečítat velmi těžko čitelná čísla a často jsme se museli spokojit jen se 3 zcela čitelnými. Pokud by se takový pes zaběhl, tak je jeho identifikace obtížná. A navíc se stává, že barva prostě zmizí a pak se musí přetetovávat dospělý pes (a to by už mělo být v narkóze) anebo veterinář použije absurdní veliká čísla na prasata (stalo se jedné chovatelce), která sahají až úplně do okraje ucha.
Přechod na čipy nás čeká v každém případě a tak lze jen polemizovat s tím, jestli je nutné kupovat čtečky dnes nebo za půl roku. Levnější čtečky stojí kolem 3000 Kč, což se mi nezdá zase tak velká investice ani pro jednotlivé chovatele.
Na závěr jeden příběh: Moji známí provozují útulek a dostali tam psa jagdteriéra. Je tetovaný, ale číslo není vůbec čitelné. O psa by měli zájem myslivci i chovatelé, ale musel by se identifikovat. Kdo zná toto plemeno, tak ví, že pro normální lidi jako společník tento pejsek není moc použitelný. A tak díky nečitelnému tetování asi musí dožít v útulku.

Tedy abych to shrnula : tetování je minulost, čipy jsou budoucnost. V současnosti probíhá přechod od jednoho způsobu ke druhému.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Paní Bartoňová, velice děkuji za Váš příspěvek,l je asi první který tu má hlavu a patu a reaguje na otázku aniž by se uchýlil pouze k napadání.

Vcelku s Vámi souhlasím, ale ne zcela.
Pohled na čipování štěňat (zdůrazňuji štěňat!) velkých plemen je poněkud skeptický i ze strany veterinářů a to z důvodu, že štěňata velkých plemen rychle rostou a čip hodně cestuje. V tomto případě je čip čtečkou pro domácí použití za 3000 Kč jen velmi obtížně nalezitelný a pokud si nejste jisti že tam ten čip opravdu je tak je z velké pravděpodobnosti nenaleznete.

Já jsem nechala čipovat obě mé feny a i přes to (a to jsem psala již i jinde v tomto foru) byly jejich čipy identifikovány (a to profesionální čtečkou) až po nějaké době a to jen díky tomu, že bylo jasné, že tam někde ten čip být musí....

Myslím že co se týče identifikace je čip na stejné úrovni jako tetování ... Jen s tím rozdílem, že pokud najdu alespoň část tetování tak si sem jistá že se jedná o psa s PP a mohu oslovit příslušný klub s tím že se tento jedinec našel ...

Ale samozřejmě souhlasím s tím, že by chovatel měl možnost si vybrat zda chce své odchovy tetovat či čipovat. V tento okamžik to však není možné a proto nevidím nijaký závažný důvod proč kupovat čtečky (a to nebude investice cca 3000 Kč ale daleko vyžší neb tento typ čtečky se při daných akcích zdá být alespoň podle referencí zcela nevhodný) ...
bartonova_irena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s tím, že všechny technické záležitosti kolem čipování nejsou ještě vychytané, ale jistě v nejbližší době budou. Stejně jako se nevrátíme k posílání dopisů poštou, protože v počítači jsou občas viry, tak se kvůli občasným problémům nevrátíme k archaické podobě identifikace psů. Navíc názory každého závisí především na jeho osobních zkušenostech. Já mám očipovaného středního psa (12 kg) od jeho 6 týdnů, čip je stále na jednom místě, dá se vyhmatat a můj veterinář má takovou čtečku, že stačí, že se se psem objevím ve dveřích (s trochou nadsázky) a přečte jeho kód. Tedy jsem pro, abychom stejně jako mnoho jiných plemen používali obě možnosti, po přechodnou dobu, dokud nebude výše uvedená technická stránka čipování dovedená k dokonalosti.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

Jééé tak teď bych se mohla rozvášnit a rozpovídat o posílání dopisů poštou vs. e-maily ... korespondence jak poštovní tak e-mailová je mým denním chlebem a mohu jen konstatovat, že "účinější je ta poštovní ... Very Happy Very Happy Very Happy

Ale tom toto forum není ... takže už mlčím .... Very Happy Very Happy Very Happy
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

Dobry den,chtela jsem se zeptat, jestli bude na svodu mladych k dispozici ctecka. Nektere zeme jiz netetuji a tudiz jsou importovana stenata pouze s cipem.
dekuji za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kaplanova_jolana

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:32 pm    Předmět: čipování Citovat

Vzhledem k tomu, že téma čipování je mi jako veterinární lékařce profesně blízké, dovolím si napsat svůj názor: domnívám se, že čipování je moderní metodou identifikace zvířat mnoha aspekty nesrovnatelnou s dnes již v podstatě zastaralou metodou tetování. Navíc dle směrnic EU jsou majitelé psů a koček povinni od letošního roku mít své zvířata označeny mikročipem.To, že se tato povinnost prozatím sleduje více méně jen pri cestování se zvířaty je věc druhá. Každopádně si myslím, že čtečky by měly být (a mnoha případech již jsou) samozřejmou výbavou městských úřadů, útulků, veterinárních ordinací a všech kynologických organizací. Tudíž nákup čteček do hwklubu považuji za zcela logický a odůvodnitelný a jen doufám, že co nejdříve bude možné štěňata pouze čipovat. Smile Jolana Kaplanová
peclova_jana

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 10:41 pm    Předmět: Čipování Citovat

Já jsem zásadně proti - pro možnost pouze št. čípovat.Jsem pro návrh svobodného rozhodnutí chovatelů bud tetovat celý vrh nebo čipovat celý vrh.
Tetování z ucha štěněte nikdy nikdo neodstraní,čip se nechá vyndat a přemístit ...a pokud bude tetování "někdy"nečitelné, tak je možnost načipování.
Také mě zajímá.kdo by čísla čipů pro vrh štěnat vydával,zda plemenná kniha či veterináři. Nechala jsem si načipovat Fatimu,záznam-kod- do PP a očkov.průkazu vylepil MVDr.,dosud mě není jasné,zda toto označení čipem je zasíláno i na PK ČKS.
Jinak diskuze o možnosti tetovat a čipovat už zde byla zmíněna a velice hezky o tom napsala Míša W.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 10:16 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,chtěla bych taky přispět se svou zkušeností s tetováním.Mám 2 černoušky a oba jsou tetovaný i čipovaný.Bohužel tetování není vůbec čitelné (i když jej mají velice dobře udělané),ale kdyby neměli čip,tak nevím jak bych dokazovala jejich správnou identitu.Fenu mám čipovanou už 4roky a psa skoro 3 a jejich čip je stále na tom samém místě kam jim byl vpíchnut.Jsem pro čipování a majitelé chovných fen,kteří mají štěňata budou muset oželit těch pár korun za čipování štěňat.

pro p. Peclovou.když jsem nechala čipovat své psy,tak jsem dostala 2 listy se zápisem o provedení čipování a originál jsem posílala na registr zvířat.
Pokud jde o čtečku,tak by jí měl klub rozhodně koupit,protože opravdu nevím jak na bonitaci dokážu,že pes,který je přihlášený je opravdu můj pes.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si odpovědět p. Trunečkové,která napsala:"bohužel,tetování není vůbec čitelné(i když je mají velice dobře udělané)"
tak bud je mají dobře udělané-potom by mělo být i čitelné, pokud není čitelné, tak podle mne není dobře udělané.
Dosud je v HW klubu povinné POUZE tetování.tudíž i na bonitaci je přípustné pouze čitelné tetovací číslo,pokud není čitelné, měl by se pes nechat přetetovat do pravého ucha ( zřejmě to bude na rozhodnutí Bon.komise) Pokud se schválí nové řády(možnost čipování),tak zvířata narozená před tímto datem se budou moci bonitovat stejně jenom s platným tetováním. Rolling Eyes
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: