Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
NEJLEPŠÍ PLEMENÍK -speciální výstavy
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 7:13 am    Předmět: NEJLEPŠÍ PLEMENÍK -speciální výstavy Citovat

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, podle čeho se určuje nebo podle , kterých kriteríích se vyhodnocuje nejlepší plemeník.
Nejlepší plemeník by měl být zlepšovatel pro chov pokud to správně chápu.
Takže podle čeho se určilo, že je zlepšovatel?

Musím říct, a teď budu opravdu protivná, že jsem to opravu nepochopila co to mělo za význam a pro mě to byla hrozná show, pro ty co tam nebyli. Velká skupina potomků v čele s tátem Kodym a majitelé, kteří běhali v tričkách intch. Kody Plavý vítr.
Jestli to mělo být pro majitelé co se ještě nerozhodli krýt, tak , aby věděli, že tohle je nejlepší plemeník.
A ještě dodám , že vyhrál sám se sebou.

Nechtěla jsem tady nic už psát, ale za svůj názor se nestydím a ani Brázdům nezávidím, ale jde mi tohle proti srsti. A je mi jedno jestli je to Petr nebo Pavel.
A myslím si a třeba se mýlím, že taková show na výstavu nepatřila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brazdova_anna

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Ale Álo, ty si pleteš dojmy s pojmy. Výstava je show! A i každá její soutěž je show.
Každý, kdo se zajímá o chov přece ví, jaká jsou kriterie dobrého plemeníka - zlepšovatele.
Na výstavě se přece nehodnotí chovná kvalita jedince (nikoho nezajímá např. DKK).
Show má zase jiná pravidla.
A já mám velikou radost, že se sešli potomci Kodyho, že dobře dopadli a že i majitele ta show bavila.
A taky doufám, že nebude převaha těch rozhořčených jako jsi ty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

souhlasim s Annou, jenom skoda, ze tech plemeniku nebylo vice. On byl proste nejlepsi , protoze byl jediny.Ono to , totiz neni jen tak sehnat dohromady tolik potomku, je to zalezitost prave majitelu psu. A tady je videt, kdo se zajima o potomstvo svych psu a fen. Kdybych , bohuzel, neprisla o sveho psa, tak bych si tuto soutez take rada aktivne uzila. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Paní Celá,
pokusím se zodpovědět všechny Vaše dotazy a připomínky, jen doufám, že žádnou nepřehlédnu.

Nejlepšího plemeníka výstavy vybírají rozhodčí - pokud máte k jejich volbě výhrady, můžete jim to hned na místě sdělit. Pokud dodáte, že víte o čem mluvíte, protože HW chováte už od roku 2004 a na akce jezdíte, určitě se nad tím zamyslí. Mohla byste je také upozornit, že sice na místě vidí jen 12 potomků plemeníka po 8 fenách, 9 z nich oceněno výbornou, 6 dokonce v pořadí, ale že i mezinárodní rozhodčí z exteriéru nemusí vědět o zlepšování chovu tolik jako Vy. Mohla byste se taky zmínit o diskutabilním předávání vloh. Kody má sice IPO3, ale když zmíníte, že jste se teď byla koukat na mistrák a se svojí fenkou máte ZOP, možná Vaše připomínky vezmou v potaz.

Taky byste se mohla ohradit proti tomu, že je to show. Pokud to budete sdělovat v angličtině, ráda bych se toho zúčastnila, protože "show" se řekne "show" a "výstava" se taky řekne "show", tak by to mohla být zajímavá rozprava.

Dále pokud Vás otrávilo, že běhali v tričkách, můžete Anče navrhnout, ať mají příště stejné třeba spoďáry, ale nevím, jestli si to my ostatní užijeme. Taky můžete Aničku poprosit, ať na triko nechá napsat: "Kody Plavý vítr, má sice Intra, ale paní Celá vzkazuje, že není zlepšovatel."

S pozdravem
Veronika Douchová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den paní |Douchová jsem ráda, že se tolik o moji osobu zajímáte a tolik víte!!
Já nevím od kdy jste členem Vy , když už zastáváte takovou funkci. Je mi upřímně jedno na jaké akce jezdíte a kde jste byla.
Od jednatele bych čekala odpověď přímo na moji položenou otázku bez zbytečných řečí(shazování mé osoby) .

Protože se aktivně zajímám o kynologii, přeptala jsem se odborníka co si o tom myslí. Protože jak jste upozornila jsem "jenom členem a mám ZOP"
A tohle mně napsal.

Už název plemeník je z kategorie chovu a nikoli show - tedy s výstavou to nemůže (nesmí) mít nic společného. Plemeník se hodnotí podle všech (naprosto všech) potomků ve vazbě na chovatelský cíl a určuje se, zda je ke sledovaným aspektům zlepšovatel, indiferent nebo zhoršovatel - to potom souvisí s tzv. chovatelskou hodnotou jedince

A já se \Vás paní Docuhová ptám, když všechno víte a hodnotíte jak bude reagovat průměrný majitel chovné feny - SV vyhrál jako nejlepší plemeník ten a ten, tak svou fenu nakryji jedině ním.

Možná odpovíte líp.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

A přece mně to nedalo a teď se dívám, že vy jste členem od roku 2006 a už jste jednatelka. Hm... zajímavé.
Na vašem místě bych mlčela a ne mě tady poučovala , když jsme na to "stejně".
A pro doplnění vašich vědomostí.
Fenka je mého manžela, který s ní cvičí téměř 2 roky.
Já mám psa mladého, rok a půl starý a sním nemám ani tu ZOP!!
Na vylučovací závody jezdíme stále Very Happy
Můj pes má v kotci mezinárodní zkušební řád, který má za úkol si pravidelně číst, když je zavřený Very Happy Momentálně je na straně 28. Very Happy

Naposledy upravil cela_alena dne st květen 14, 2008 6:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
foltyn_petr

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Vážená p. Celá ,na váš příspěvek,by měl odpovídat snad jen psycholog.Promiňte nechci Vás urážet,musel jsem reagovat.
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Promiňte, vážený pane Foltýne, ale to, že se mně paní Douchová vysmívá, tak to je v pořádku. Můj poslední příspěveke je reakce na její výsměch. Ale, každý má měřítko asi někde jinde.

A ještě pro paní Douchovou, to myslíte vážně, že pes , který má intra , tak musí být zlepšovatel?
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 6:53 pm    Předmět: Citovat

Až bude Breník chovný koupím i vodítka v barvě k tričkům a pak to Brázdovce natřenem Very Happy

Lidi nechte toho, však ta výstava byla super, klidná a náhodou já jsem se u toho dobře pobavila a dokonce i řádně orožnila Wink Můj chlap se mnou nemluví ještě teď Very Happy
peclova_jana

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 7:21 pm    Předmět: Breník Citovat

Už aby byl chovný.Mojí Fatimě se moc líbí a Kodymu to natřeme.Heč..
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

Aleno, mám pocit, že Tobě i "Tvému" odborníkovi (tomu, jehož jméno se nesmí vyslovit) uniká to hlavní. Nevybíral se nejlepší plemeník klubu ani století, ale zkrátka NEJLEPŠÍ PLEMENÍK VÍSTAVY!
Tvrdit tedy, že nejlepší plemeník výstavy nesmí mít s výstavou nic společného, je poněkud na hlavu postavené, nemyslíš?
To, že byl přihlášen jen jeden pes je fakt, který ovšem nic nemění na tom, že prostě tenhle titul obdržel. Nebo snad myslíš, že když např. CACe získá pes, ketrý je sám ve třídě pracovní (jak se často stává), ubírá to něco z hodnoty tohoto titulu?
A jetě poslední dotaz. Proč Tě soutěž o nejlepšího plemeníka výstavy nepohoršovala už vloni, když ji vyhrál Ozi Las Ksieznicsek, že by proto, že jeho majitelka Ti nijak "neleží v žaludku"?
fiserova_lenka

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

nemohu si pomoci, ale autorka tohoto tématu píše, že Brázdovým nezávidí. Já v tom nevidím nic než právě onu závist. Předvedených 12 potomků po 8 fenách ( jak se zde píše ) bylo dle mého laického Exclamation názoru velmi vyrovnaných jak v typu i barvě. Ano je velká škoda, že plemeníků nebylo více pak by to určitě byla mega show. Úspěšný plemeník je jistě snem každého kdo pejska má a tak nebuďme nepřejícní Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Gratuluji Aničce Brázdové k úspěchům v Kroměříži a doufám, že nejen za sebe.

Lenka Fišerová
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

Nechci dál prudit, ale myslím si, že nejkrásnější chovatelská skupina je plně dostačující.
A plemeník by měl zůstat plemeníkem na základě vyhodnotitelných výsledků. Např.DKK, potom smeknu klobouk a budu "závidět " majitelům, že mají takový štěstí a mají takového psa doma.
Uvádět , tak silné slovo jako nejlepší plemeník , na základě kolik se dostavilo majitelů potomků na výstavu se mně zdá opravdu směšné.
Plemeník je o chovu dle mého.
Jenom jsem uvedla svůj názor a zatím si stojím. Prostě na výstavy a dle českého vyjádření u nás show ( ne výstava)se nehodí. Je to dle mého pokles chovu a je mi z toho docela smutno.Že z plemeníka se dělá show.
Nemám doma plemeníka, doufám , že jednou bude, ale tohoto se odmítám účastnit. Takovéto propagace. A znovu říkám je mi jedno jestli je to Petr nebo Pavel a nebo Harry Potter Very Happy . Na jména nehleďmě.
Potom by jsme mohli vyhodnocovat nejlepší chovatelskou stanici, která vyprodukuje nejvíce štěňat.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:42 pm    Předmět: Citovat

A ja zase doufam, ze na pristi vystave bude vice plemeniku, aby se bylo na co koukat Wink Ohledne tech CHS, ono to s tou produkci stenat , tak trochu souvisi. Cim vice stenat, tim vetsi vyber, ne? Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 6:48 am    Předmět: Citovat

Však na výstavě bylo dost plemeníků pokud si dobře pamatuji. Byl tam svod plemeníků.
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

No to bylo, ale s videt je spolecne s jejich potomky je preci vetsi parada,ne? Wink
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
A přece mně to nedalo a teď se dívám, že vy jste členem od roku 2006 a už jste jednatelka. Hm... zajímavé.

To není nic k údivu, když tu máme poradkyni chovu jež odchovala všehovšudy jeden vrh a cítí se být odborníkem nade všechny odborníky ...

Very Happy Very Happy Very Happy
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

Předem se omlouvám za upřímnost, ale aby byli všichni funkcionáři v klubu 20 let, odchovali 15 vrhů, měli milion zkoušek, znalosti z veteriny, genitiky, uměli jazyky, orientovali se ve všech zákonech a normách, měli na práci pro klub denně čas 24 hodin, byli usměvaví a milí nejlépe s reprezentativním vzhledem a hlavně přijatelní pro všechny členy klubu je bohužel UTOPIE !!! Laughing I když krásná!
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

ANO výstava je show, kde by rozhodčímu mělo být jedno jestli má pes 100 potomků nebo žádného, jestli má pes ZVV3 nebo běhá agility a jakou ma DKK Na tohle by se neměl rozhodčí vůbec dívat. Hodnotí vzhled dle standartu.
Takže pokud vím tak plemeník je pes, který by si měl najít svoji třídu a tam se zařadit. Výstava s chovem tedy s plemeníky nemá nic společného. Pokud si chce Anička ohodnotit Kodyho má možnost si na výstavě najít to svý.

Jestli chce majitel svého plemeníka předvést, tak ať jde na svod plemeníků, kde se může pochlubit svými výsledky např. zkoušky, Bobem...krytím

Přece , když jdu na závod, tak mě známkují podle toho co dáme za výkon a nikoho nezajímá, že je to šampión krásy a nebo, že mému psu chybí zub.

Když jdu na výstavu, tak je rozhodčímu jedno zda mám IPO10 nebo mně běhá po světě 100 potomků. Hodnotí vzhled.

Myslím si, že setkání se svým tátou může proběhnout po ukončení výstavy.
Protože, pro majitele chovných fen je to velmi zavádějící. To už není nejhezčí.
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

Jestli je to opravdu tak, že poradce chovu má jeden vrh, tak to je opravdu utopie!!
Jestli jednatelka mě zesměšňuje, že jsem v klubu jenom od roku 2004(tak mám mlčet) a ona sama od roku 2006, tak to je taky utopie!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: