Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Stopy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 3:37 pm    Předmět: Stopy Citovat

Zdravím všechny,
zajímali by mě vaše zkušenosti s pamlsky na stopě. Já dávám párky, ale poslední dobou co vylezli malí hnusní černí mravenci mám docela problém co s tím. Tak přemýšlím nad jinýma. Chtěla jsem dávat granule , ale prý jsou moc suchý, tak jsem je namočila po jedné radě, ale to zase psovi moc nejede.
Zajímalo by mě jestli někdo nějak nevyzrál na ty černý potvory . Nebo , kde nejsou? Nebo, kdy mravenci spí? Nebo jak stopujete?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 6:07 pm    Předmět: Citovat

My jsme měli stejný problém, pes mi od každého pamlsku obsazeného hejnem mravenců a sem tam vosou či jinou havětí odskakoval, takže jsem pamlsky na stopě zrušila a dostává jenom z ruky za předměty , kterými tudíž (aby se psisko mělo na co těšit) nešetřím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cela_alena

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

No to mě taky napadlo , že mu dám raději ty předměty a za ně pořádně odměním, a taky jsem to udělala, ale najednou začala honba za předměty . Do teď chodil stejným tempem a myslím i pěkně, ale nedávala jsem předměty. Aby dle rad, kde jsem byla na semináři, že nejdříve se musí naučit čuchat a pak mu dát předmět.
Tak jsem si řekla, že nastala doba na předmět. Doma zvlášÂ´t jsem ho učila vyhledat předmět a odměnit. Tady asi nastala chyba.
A taky na stopě za předmět byl pořádně odměněn a najednou si spojil stopa -předmět-pamlsek- a co nejrychleji k němu.
A teď se potřebuji vrátit "o krok" zpět a dávat pamlsky, aby pěkně vyčmuchával.
Ale, kam přijdu, tam jsou ti mravenci. Když nechám stopu třičtvrtě hodiny stárnout, tak jsou pamlsky obalený mravenci a je po stopě.

A ještě gratuluji k ZPS1 Exclamation s takovými supr body , hlavně na stopě 100 bodů. Doufám, že se brzy někde uvidíme a budu moct supr borce Badyho vidět na vlastní oči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 6:41 am    Předmět: Citovat

Děkuji a psovi vyřídím, jenom šetřete tím supr borcem, on byl hlavně supr terén.
K těm stopám (a neberte to jako rady, my jsme s Badym v podstatě samouci, takže to jsou postřehy ze života a každý pes je jiný) :
Myslím, že mezi zcela čerstvou a hodinovou stopou pro psa není rozdíl, takže když pamlsky ,tak jít na stopu hned (v sezóně mravenců).
Pamlsky jsem (když už pes pochopil co má dělat) dávala nepravidelně, delší úsek bez, pak zase několik pamlsků do každé (druhé) šlápoty a tak.
Když začal blbnout na lomech, tak jsem dávala pamlsky cca 10 kroků za lomem - cca 3-4 do každé druhé šlápoty, na rovném úseku dostal za předmět. Stopy děláme různého tvaru, aby ji pes musel vyčuchat a nešel ze zvyku. Co se týká rychlosti - máte ho na šňůře, takže mu určíte tempo Vy, a jestli ho vodíte na obojku a šňůru mezi předními nohami, tak mu tím zároveň stáhnete hlavu dolů, tedy tam, kde ji má mít.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Moc Vás zdravim paní Celá, i já patřím teprve k chvilkovým stopařům a hodně moc mi pomohla abeceda výcviku pana Šilhavého 5 díl, který je věnován právě stopám...jestli chcete tak se mrkněte zasílám odkaz na článek a instruktážní video Wink , mějte se....snad vám něco málo pomůže. Embarassed

http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_5_08.htm
heranova_dana

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
dívala jsem se na stránky té psí školy a prošla si je skoro celé. Mezi pejsky ve výcviku jsem si všimla i Vaší Destiny http://www.dogschoolk9.com/cz/vycvik_destiny.htm . Jak to zvládá - jestli to dobře chápu, je tam bez Vás v internátním výcviku? Není jí smutno?

U svého psa si nějak neumím představit, že bych s ním necvičila já. I když jsem nezkušený psovod a učíme se oba leckdy klopotně, na nějaké vyšší zkoušky nikdy nedosáhneme, vidím přínos hlavně v tom, že tím vším procházíme společně a posiluje to náš vzájemný vztah. Jestli bude naše úsilí korunováno i složením nějaké zkoušky (máme zatím ZOP), tak to bude fajn, ale nepovažuji to za to nejdůležitejší.

Ptám se ale hlavně proto, že když jsem shlédla obrázek pejska s krví crčící z tlamy na úvodní stránce http://www.dogschoolk9.com/cz/home.htm , tak jsem si říkala, že to by mne osobně hodně odradilo od toho svěřit svého pejska zrovna sem. Fakt mně ten pohled docela vyděsil. Samozřejmě bych neměla ani těch 2200 Euro, ale to už je vedlejší.
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

Paní Heráňová Váš příspěvek sem vůbec nepatří. Nevím proč je tady ve zvyku , lidi tady srážet a pomlouvat. Prosím admina ať váš příspěvek smaže nepatří sem.
Chodím na cvičák do Brna, kde je úplně běžné, že je pes ve výcviku. Teď tam máme jednoho hovawarta , který je většinu času u výcvikáře a pes nestrádá, je mladý asi 8 měsíců a je u výcvikáře již nějaký měsíc. Poslušnost má pěknou a veselou.
To jenom pro vysvětlenou. Když tomu nerozumíte , tak nesuďte!!!Ani nevíte jak to je!!

A teď k těm stopám.
Paní Neumanová Badyho sleduji na Kesiďáckých stránkách a opravdu zírám jak je šikovný v tak mladým věku.
Asi to budu dělat, že opravdu budu na stopy chodit hned jak našlapu. A dnes mně bylo ještě poraděno, abych dávala předmětů klidně 5 a hned třeba poprvní po 10 krocích , dala pamlsky před předmět a pak ho odměňovat z ruky a dávat pamlsky na předmět. Hned od začátku chodíme na stopovačce a je zvyklý mít vodítko pod přední tlapou a i zadními tlapkami. Nechodíme rovný stopy, ale jenom oblouky s lomy. Chodil celkem slušňe, ale něco se stalo.
Právě jak popisuje na uvedené adrese pan Šilhavý, tak já hodně pamlskuji a teprve teď jsem začala ubírat. Opravdu rok chodíme co krok to pamlsek. A ted jsem začala vynechávat a taky dobrý, ale ten předmět nám vše změnil a do toho ještě ti mravenci. Učila jsem psa klidu na stopě bez ovlivňování a trochu se mně příčí ho cukat, ale budu muset . Musím říct, že jsem ve fázi ho přímo nakopnout,aby letěl hodně daleko Smile

Jinak na stránky pana Šilhavého chodím, a vždy si tam něco najdu zajímavého.

Ještě by mě zajímalo jak je to s tím stářím stopy. Po čem pes chodí jestli jenom po narušené půdě , stále mně není jasný jak to je.
a jestli je jedno opravdu jestli jdu hned nebo až za půl hodiny nebo za třičtvrtě hodiny.
Třeba říkají, že , když se učí pes na hlíně a pak jde na trávu, tak má větší problém, než naopak, protože tráva je velmi aromatická a může dělat psovi problém.
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem se dívala na instruktážní video o stopách od pana Šilhavého na zmíněných stránkách.
http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_5_08.htm
Musím pochválit pana Šilhavého, že se umí podělit a ukázat jak na to. Dělám to trochu jinak, ale metoda je velmi podobná. Takový tělocvik to je.
Very Happy
heranova_dana

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 6:34 pm    Předmět: Citovat

Díky za poučení paní Celá. Omluvám se, že mám jiný pohled na věc. Vyjádřila jsem pouze své pocity, nevím, jak definujete "pomluvu". Více se k tomu vyjadřovat nebudu.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Paní Heráňová,
ráda se k vašemu příspěvku vyjádřím.
Ano Destinka je v internátním výcviku už 1 měsíc a 1 týden a ještě skoro 2 měsíce bude. Výcvik i celkový pobyt u pana Šilhavého zvládá velice dobře, nic jí tam nechybía je o ni velice dobře postaráno, to vám můžu garantovat.

Já vím, že moho lidí by svého miláčka nikdy nedalo do takového výcviku, věřte mi že i mě v den loučení nebylo vůbec dobře, dokonce i slza ukápla. Pan Šilhavý o Destince prohlásil že je bílá vrána mezi hovíky se kterými se potýkal, a já jsem na ni velice pyšná a vím že těch pár měsíců nic nezmění na našem vřelém, upřímném a láskyplném vztahu, který spolu máme. Pan Šilhavý není jen vynikající výcvikář ale i dobrý člověk, který i cizím pejskům dává potřebné množství péče a lásky.

Very Happy a teď k té povedené fotečce, doufám že patříte k té slavné skupince ,,osob,, které stačí k soudu jediná fotka. Pejsek se poranil sám, ošklivě se kousnul do jazyka, věřte, že to pod návalem adrenalinu ze hry ani necítil a za chvíli na bolest zapomněl...

moc mě mrzí, že tato skupinka ,,osob,, prohlašuje (sprostě pomlouvá) pana Šilhavého ve smyslu, že psi které má ve výcviku jsou chudáci, že velice dobře zanjí jeho metody a další prázdné žvásty.
Těmto lidem bych chtěla říci jedno. Pokud jste nikdy s panem Šilhavým necvičili nevíte vůbec nic, tak prosím přestaňte ostatní neustále napadat. Mám pocit, že vše pochází (hlavně od některých) jen ze závisti z uvědomění, že se výcvikáři jako je on nikdy nevyrovnají...

Paní Celá,

jsem ráda že tu má tak výborný cvičitel i další příznivce Wink

Naposledy upravil sianu_anastasia dne čt květen 22, 2008 9:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
heranova_dana

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Paní Sianu,
díky za odpověď. Jen dodám, že nepatřím k žádné skupině, natož "slavné" a vážně netuším, o co se zde jedná. Jsem ráda, pokud můj dojem byl mylný, snad se tedy jedná jen o nevhodný výběr fotky - alespoň já bych se takovou na webu určitě nechlubila Confused
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

paní heraňová,

Já naopak obdivuji, že tam tu fotku dal, nezamlčuje tak ostatním to, že se opravdu nehoda může stát. Hlavně tedy majiteli daného pejska.

Nemyslela jsem přímo vás a omlouvám se zda to vyznělo, že vás mezi ně řadím . Ale bohužel je tu taková skupinka o které jsem mluvila a to mě moc mrzí.
Wink
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

heranova_dana napsal:

U svého psa si nějak neumím představit, že bych s ním necvičila já. I když jsem nezkušený psovod a učíme se oba leckdy klopotně, na nějaké vyšší zkoušky nikdy nedosáhneme, vidím přínos hlavně v tom, že tím vším procházíme společně a posiluje to náš vzájemný vztah. Jestli bude naše úsilí korunováno i složením nějaké zkoušky (máme zatím ZOP), tak to bude fajn, ale nepovažuji to za to nejdůležitejší.

myslím, že Vaše pocity jsou přirozené asi tak jako když se nám narodí miminko tak si nechceme připustit že bychom jej někdy poslali samotného na tábor kde se o něj budou starat cizí lidé ...

A to jsem jako dítě tyto tábory milovala neboť tam neexistovala nuda, stále byla zábava, akce a spousta kamarádů .... a myslím že přesně takhle se cítí Dest... koneckonců je to vidět i na fotkách z výcviku obran pod .... pořádně se na tyto fotky podívejde ...

Dalším aspektem tohoto tématu je to zda ke svým hovawartům přistupujeme jako k dalším našim dětem nebo jako k pracovnímu psu.
Pakliže se ztotožníme s tím že se jedná o pracovního psa (a s tím já jak víte se neztotožňuji) a návrh nového bonitačního řádu chce co nejvíce majitelů psů nutit do výcviku měli bychom za takovéto internátní výcviky být vděčni neb pomůže zachránit pověst hovawarta jakožto pracovního psa.

Neb pokud vím (soudě dle mých 5 vrhů) tak hovawarty si prostě nepořizují cílevědomí výcvikáři ale rodiny často s malými dětmi nebo děti plánující jež si zvolí hovawarta podle jeho základních rysů a těmi jsou hlídač bez nutnosti výcviku, kamarád jež zůstává hravý i do vysokého věku, rodinný pes ... atd. atd ...

Myslím že by hovawart klub, jež nyní ovládá cvičící menšina (myšleno menšina jež cvičí na vyšší zkoušky než je ZOP či ZPU1) by měl být vděčný za to že někdo investuje nemalé peníze pro to aby hovawart jakožto pracovní plemeno bylo pracovní i v praxi a to přes to že si jej vůbec nekupoval s pracovními ambicemi ... ale to už je zase politika ...

PS: paní Celé se omlouvám od utržení od tématu ... co se týče mravenců nikdy jsem se s nima na stopě nesetkala ... jen mě napadá ... jdou mravenci i po sýru ?? Moje čubina (Hessi) zbožňovala sýr na stopě ...
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat

Trošku se nám odklonilo téma Very Happy , ale ještě bych byla ráda, kdyby napsal někdo svoji zkušenost co mu na stopě funguje nebo nějakou vychytávku co platí na jeho psa.
Sýr nám říkali, že je velmi aromatický a že by se na stopě neměl používat.
Třeba teď jsem slyšela, že někteří , když jdou na suchý terén, tak dávají psům pít, aby měli vlhký sliznice.

Jinak si myslím, taky, že hovawarta si pořizují lidi k domu jako hlídače a jako rodiného psa a postupně čuchají ke kynologii. Některý to chytne a cvičí a cvičí a někteří ho mají opravdu jako kamaráda. A myslím si, že u obojích případů je to správné a tak to má být. Je dobrý sledovat cvičícího páníčka s hovawartem a páníčka s NO a jak říkají někteří výcvikáři my hovíkáři jsme takoví demokrati. Laughing
Výcvikář a člověk s vrholovými ambicemi si hovawarta nepořídí. A já bych to i zakázala , aby člověk s vrcholovými ambicemi si hovawarta pořídil Very Happy mohlo by to být trápení na obou stranách.
Někteří by si měli uvědomit, že pracovní plemeno jako NO je plemeno jiný už když se podíváte na výběrový závody kolik je tam NO a BO většina . Tak je to jasné jak je to s pracujícím hovawartem.HW jsem tam ještě neviděla a v minulosti nevím.

A když někteří páníci ho dají na výcvik to je jenom dobře. Vidím teď jednoho hovíka jak už jsem psala ve výcviku a tady mohu jenom páníkům děkovat, že ho dali na výcvik. Protože, takhle má možnost své schopnosti, které opravdu má ukázat a rozvinout a jenom si říkám, aby majitelé ho nechali u výcvikářky co nejdéle. Tomu psu nic nechybí je veselý je radost se na něho dívat. Dostane se do různých situací a učí se je řešit dobře. Konkrétní hovík např. umí od mala být v kleci, v odkládačce, v kotci a nic neřeší. Je zvyklý na spoustu jiných věcínež by měl možnost u páníků třeba.
Jsem moc ráda, když vidím kolik je šikovných hovíků a páníčků a je jich čím dál víc a věřím, že hodně jich to dotáhne daleko. Ale nedělejme z hovíka něco co není. Je pracovní, ale po hovawartsku a to je na něm pěkný.Very Happy Very Happy Very Happy

A teď ještě ke stopám , myslím si, že hovík má dobrý nos a tady by hovawarti mohli vyniknout. Jenže to chce moc a moc času a trpělivosti.
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Ke stopám :
-Myslím že úplně nejlehčí terén je vlhká až mokrá tráva. Suchá hlína je těžký terén. Aromatická je posekaná tráva - seno.
-Při stopování na suchém terénu mi bylo také doporučeno dávat psoví pít a vlhčit čumák. Tato možnost je i zakotvena ve zkušebních řádech (asi stopařských IPO, přesně teď nevím).
- Mravenci jdou po všem, neštítí se ani sýra.
- Nikdy jsem nedávala pamlsky ani pod ani na předměty, mohlo by to dělat potíže při zkoušce. Zalehávání předmětů jsme cvičili při příchodu k nášlapu - pes je už na šňůře, jdeme k nášlapu,předmět hodím tak dva kroky před psa - "stopa hledej" a u předmětu "lehni" a obrovská pochvala s pamlskem. A to opakuji třeba 2x- 3x než dojdeme na nášlap.
- Moc prosím, nikdy psa na stopě netrestejte. Na stopu se musí nehorázně těšit.

Teď si dovolím pár poznámek k tomu "mimo téma":
-S ohledem na rozdílnou délku života a rychlost vývoje psa a člověka je přirovnání internátního 3měs. výcviku psa a pobytu dítěte na táboře neadekvátní. To by tam to dítě muselo být cca 2 roky!!! Nehledě na to, že úkolem rodičů je dítě připravit na samostatný život, což u psa fakt neplatí.
- Výcvik psa a pojem "pracovní pes" nezahrnuje jenom to zvíře, to je jenom půlka. Druhou půlku tvoří psovod. Ti dva dohromady tvoří jeden celek. Neučí se jenom pes co má udělat na jaké slovo, on se musí i psovod naučit povely vyslovovat, důsledně a správně vyžadovat jejich splnění, pohybovat se, chválit i trestat, musí se naučit "číst" správně reakce svého psa, aby na ně mohl správně reagovat. A to se naučí jenom při společné práci se svým psem (a to pomíjím skutečnost, že při výcviku máte v podstatě nejintenzivnější kontakt se svým psem a je to fajn). Paní Celá to v podstatě krásně ilustruje na svých www stránkách, když popisuje výuku aportu - že na povel výcvikáře pes reaguje lépe než na její a že se tedy odchází učit vyslovovat povely do ústraní bez psa - a o tom to je !!! Majitel, který si nechá cvičit psa u někoho jiného se tak může dočkat nepříjemného překvapení, že jeho vycvičený pes na něj kašle a že ho není schopen zvládnout (extrém).

Na závěr - p. Celá - Martin Uřičař se zmínil, že v sobotu byla ve Štěpánově (či kde) taky p. Celá, která má STRAŠNĚ šikovného mladého psa, a když Martin pochválí nějakého hovíka, tak to stojí za to !!! (takže mě navedla na vaše stránky, kde jsem si přečetla i to co uvádím výše, doufám, že Vám to nevadí).
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Vážená paní Neumanová,

Mohu se Vás zeptat zda jste se už setkala stim, že by se pejsek vrátil a jeho pán ho nezvkádl? Ano může se to stát pokud psa na výcvik dám k někomu, kdo v životě psa necvičil a neví jak na to. Já svou fenu dala asi nejzkušenějšímu vycvíkáři v ČR, o nikom lepším jsem dosud neslyšela. Pokud vím ještě nikdy se nestal (alespoň u něj) problém o nezvladatelnosti, naopak se ve většině pánů vrátil domů úplně ten samý pes , kterého do výcviku poslali jen s rozdílem, že byl plně ovladatelný a vycvičený a měl nějakou tu zkoušku. Já osobně se toho opravdu nebojím a opět opakuji, má mou plnou důvěru. Nechci zde nikoho napadat, ale víte vůbec jak to na internátním výcviku zrovna u tohoto výcvikáře chodí? Znáte ho osobně? Cvičila jste sním někdy? Jestli ne doporučuji si nejříve něco málo zjistit než tu začnete soudit.

Dobrá tedy ještě se vrátím k tomu dětskému táboru, Co potom Internátní střední škola tam jsou děti někdy i 4 roky akorát s rozdílem, že si tam asi neužijí tolik zábavy, a skoro celý den neběhají s kamarády po loukách jako moje fenka. Na fotkách co dostávám opravdu nepozoruji, že by beze mně nějak trpěla. Osobně si nemyslím ,že vztah mezi psem a jeho majitelem vzniká jen na základě výcviku ale především v prvních měsících, kdy štěňátko kdo rodiny příjde a vytváří se vzájemný vztah, naprosto stejně jako je to u lidských mláďat, je to o lásce a vazbě, nikoli a drilu a výcviku.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

Paní Celá,
opět se omlouvám za mimotéma ale musela jsem. Embarassed

neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:26 am    Předmět: Citovat

Paní Sianu, Vaše reakce je sice dlouhá, ale bohužel jste vůbec nepochopila o čem je můj příspěvek. Zkuste si text ještě jednou přečíst, nebo ho nechte přečíst p. Šilhavému, věřím, že on smysl pochopí. Váš problém je ten, že na mnoho obecných textů reagujete tak, jako by to byl osobní útok na Vás. Zcela zbytečně se obhajujete před neexistujícími útoky.
Hlavně jsem chtěla reagovat na Vaši poslední větu, ve které je spojení slov DRIL A VÍCVIK. Paní Sianu, výcvik je HRA, HRA a zase HRA plná odměn !!! Je to doba, kdy existuje jen psovod a pes, pes má jeho 100%ní pozornost a jenom si spolu hrají !!! Ten, který je v psových očích nejvýš, se mu naplno věnuje. Chápete, že víc psovi nemůžete dát ?! Jestli chápete výcvik hovawarta jako dril a pořadové cvičení pod nátlakem (a to nemluvím o trestech), tak je moc dobře, že ho cvičí někdo jiný.
Mimochodem, v červnovém čísle časopisu Pes přítel člověka je článek p. Šilhavého o výuce aportu, zkuste si ho přečíst a najít tam něco o drilu.A zkuste si přečíst jednu každou monografii o plemeni HW, v každé najdete, že výcvik hovawarta nesmí být založen na DRILU!!! A platí to pro ně (narozdíl třeba od NO) stoprocentně!!!
Ono to není zase tak úplně mimo téma "stopy", i tam platí že se pes musí těšit a stopovat s radostí.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

Paní Neumanová,
vy jste asi zase nepochopila mě, Já v žádném případě netvrdim že napadáte přímo mě. Jen tvrdím že zbytečně soudíte něco o čem zřejmě nevíte dostatek informací. Když se vrátím k tomu DRILU. Já nejsem zase tolik zkušený výcvikář tak jsem nechalla naučení na někom zkušenějším. Dále samozřejmě budu z Destinkou cvičit já sama, asi to nebylo nejvhodnější slovo. myslím že 3 měsíce nás opravdu nevytrhnou...
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že všechno se vším souvisí výcvik- stopy, takže i tahle polemika ohledně výcviku není špatná, znát názory a pohledy ostatních. Aspoň to nutí se zamýšlet Smile).

Ještě nedávno, když jsem slyšela např. slovo ostnáč, tak se mně ježily vlasy, teď už mám pohled jiný. Já ho sice nepoužívám, ale nebudu zatracovat ostatní.Když ho člověk umí správně použít, tak u mnoha psů může být přínosem. A myslím si, že je lepší než stálý cloumání psa na vodítku, kdy někdy jsou to větší" rány" do krku než lehký potažení ostanatým obojkem.
Nebo elektrika taky jsem si říkala nikdy, ale zase si myslím, že je to lepší než psa útěkáře za zvěří si nechat na vycházce srazit autem popřípadě zastřelit myslivcem a to nemluvím, když se to stane v zimě, tak může i srna uhynout na zápal plic. Je leší mít elekriku než mít psa celý život upoutaného na vodítku.

A to samý jsem změnila názor nechat si od výcvikáře vycvičit psa. Já teď už oceňuji, když majitel nemá čas(má k tomu důvody....jedno jaký) tak "obětuje" peníze a věnuje to takhle tomu psovi. Je to lepší než ho nechat "jenom " na zahradě a občas s ním jít ven. Dnes jsem se bavila na cvičišti se zkušenou výcvikářkou jak to dělají, když dostanou psa na výcvik a jak je to , když psa předají, jestli potom poslouchá nebo ne.

Takže u nich to chodí takhle , dostanou psa na výcvik - cvičí a teď nevím přesně za jak dlouho, ale majitel začne docházet pravidelně jednou týdně na výcvik, aby se právě naučil se psem pracovat a vlastně učí psovoda jak a co má dělat a vlastně jak správně říkat povely, aby to opravu vedlo k tomu správnýmu výsledku. Psy , který cvičí jsou opravdu v pohodě a nic mně nejde proti srsti, prostě mně to připadá správný.Co třeba já učím půl roku ona to naučí za dalkou kratší dobu, protože ví jak na to. Dokáže přečíst psa. Já vím, že je fajn, když člověk k tomu dospějě sice pomale , ale sám. Ale jsou právě lidi co nemohou, nemůžou, nezvládají........ a pro tyhle lidi je právě dobrý, že jsou tady lidi co se výcviku věnují a pomůžou psovi "k lepšímu životu" . Myslím tím , že pes je "ovladatelnější" a potom v koncové fázi nebo jak to napsat je spokojen majitel i pes a tu hru a cestu dál mají stále před sebou.
Proto jsem ráda, že pokud majitel "nemůže "svého psa cvičit, tak není "líný" a pro svého psa něco udělá.

Paní Neumanová děkujem za pochvalu, ale malinko přeháněl.Martin je fakt dobrý a máte štěstí , že ho máte .A ještě jasně , že mně nevadí, že jste použila mé slova z webu. Však je to pravda.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: