Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Stopy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

Paní Celá,
Pan Šilhavý to má také moc dobře vyřešené, protože má klientelu i velkých dálek jako například tam má teď pejsky např z USA nebo Řecka nahrává instruktážní video po celou dobu výcviku určitého pejska Very Happy

Až se mi Dest vrátí určitě se budeme jezdit učit do Prahy dále (hlavně já Embarassed )

však jsem chtěla aby se tu vyjádřil pan Šilhavý sám ale byl mu odepřen vstup do fora...
Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 9:39 pm    Předmět: Citovat

Je škoda, že pro nečleny tu není aspoň jedna přístupná sekce, kde by i nečlenové mohli vajádřit svůj názor a nebo třeba budoucí hovíkář by mohl mít možnost se ptát a reagovat a získávat infiormace, kterého zajímají.
A je moc dobře, že chcete ve výcviku pokračovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 8:25 am    Předmět: Citovat

neumanova_michaela napsal:
Paní Sianu, Vaše reakce je sice dlouhá, ale bohužel jste vůbec nepochopila o čem je můj příspěvek. Zkuste si text ještě jednou přečíst, nebo ho nechte přečíst p. Šilhavému, věřím, že on smysl pochopí. Váš problém je ten, že na mnoho obecných textů reagujete tak, jako by to byl osobní útok na Vás. Zcela zbytečně se obhajujete před neexistujícími útoky.
Hlavně jsem chtěla reagovat na Vaši poslední větu, ve které je spojení slov DRIL A VÍCVIK. Paní Sianu, výcvik je HRA, HRA a zase HRA plná odměn !!! Je to doba, kdy existuje jen psovod a pes, pes má jeho 100%ní pozornost a jenom si spolu hrají !!! Ten, který je v psových očích nejvýš, se mu naplno věnuje. Chápete, že víc psovi nemůžete dát ?! Jestli chápete výcvik hovawarta jako dril a pořadové cvičení pod nátlakem (a to nemluvím o trestech), tak je moc dobře, že ho cvičí někdo jiný.
Mimochodem, v červnovém čísle časopisu Pes přítel člověka je článek p. Šilhavého o výuce aportu, zkuste si ho přečíst a najít tam něco o drilu.A zkuste si přečíst jednu každou monografii o plemeni HW, v každé najdete, že výcvik hovawarta nesmí být založen na DRILU!!! A platí to pro ně (narozdíl třeba od NO) stoprocentně!!!
Ono to není zase tak úplně mimo téma "stopy", i tam platí že se pes musí těšit a stopovat s radostí.
Plně s Vámi souhlasím.
Když jsem si před skoro 7lety pořídila naší čubunku,tak jsem si s výcvikem nevěděla moc rady.Přes net jsem se dozvěděla,že se dá pes nechat vycvičit u profíků,ale znamená to,že bych jí musela na 3měsíce,,odložit" někam a k někomu koho vůbec neznám.Tuto variantu jsem hned zavrhla a shodou okolností jsem potkala člověka,který se věnuje kynologii a navrhnul mi,že mi jí vycvičí.Výcvik probíhal tak,že 3x týdně si pejska vyzvedl a po 2hod mi jí vrátil.První fáze výcviku byla jen o seznamování a pak,když si jí získal,tak začal s výcvikem.Vždycky po 2 až 3 lekcích mi ukázal jak jí cvičí,jake má povely a jak to mám dělat já.Naší hvězdu perfektně vycvičil a dneska jsou z nás kamarádi a čubine ho bezmezně miluje.Od něj jsem se dozvěděla jakým způsobem výcvikáři,kteří mají psa u sebe doma na delší dobu,cvičí.Tato metoda je mi proti srsti a i když si p.Sianu stojí za svým,že je to perfektní metoda jak vycvičit psa,tak ta nejlepší metoda je si ho vycvičit sama a mít z toho užasný pocit.Nechala jsem si od čubinky pejska a toho si cvičím sama.Jezdím na tábory,chodím na cvičáky a s výcvikem mi pomáhá i můj kamarád psovod.Je to uplně úžasný pocit,když vidíte co pejska dokážete vy sama naučit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
[Od něj jsem se dozvěděla jakým způsobem výcvikáři,kteří mají psa u sebe doma na delší dobu,cvičí.Tato metoda je mi proti srsti

Paní Trunečková, můžete nám sdělit co jste se tak otřesného dozvěděla ???
Vy znáte postupy pana Šilhavého ??? Nebo jedinou Vaší informací jsou informace od Vašeho výcvikáře ?? Mimochodem ostatní výcvikáři jsou vlastně jeho konkurence, že ???

Ale podělte se s námi jak postupují výcvikáři jež si berou psa na výcvik, jistě to nezajímá pouze mne ...
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
truneckova_ivana napsal:
[Od něj jsem se dozvěděla jakým způsobem výcvikáři,kteří mají psa u sebe doma na delší dobu,cvičí.Tato metoda je mi proti srsti

Vy znáte postupy pana Šilhavého ??? Nebo jedinou Vaší informací jsou informace od Vašeho výcvikáře ?? Mimochodem ostatní výcvikáři jsou vlastně jeho konkurence, že ???

Ale podělte se s námi jak postupují výcvikáři jež si berou psa na výcvik, jistě to nezajímá pouze mne ...

Možná jste si toho p.Tuzarová nevšimla,ale nikde v mém příspěvku není narážka na to jak cvičí p.Šilhavý.Napsala jsem svůj názor a zatím si stojím.Nevím jestli se můj kamarád může srovnávat jako jeho konkurence.Cvičí jen pro známé a pejsky si domů nebere. Idea
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
tuzarova_miloslava napsal:
truneckova_ivana napsal:

Možná jste si toho p.Tuzarová nevšimla,ale nikde v mém příspěvku není narážka na to jak cvičí p.Šilhavý.Napsala jsem svůj názor a zatím si stojím.Nevím jestli se můj kamarád může srovnávat jako jeho konkurence.Cvičí jen pro známé a pejsky si domů nebere. Idea

Děkuji za Vaši odpověď, ale můžete nám přes to sdělit jaké že metody používají výcvikáři jež si berou pejsany domů na delší dobu a jež Vám jsou proti srsti ??
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Paní Trunečková ,
když je to to samé. Vy jste měla štěstí a narazila jste na dobrého výcvikáře a ještě k tomu kamaráda. A také jste mu dávala psa já v tom rozdíl moc nevidím.
Napsala jste:
Když jsem si před skoro 7lety pořídila naší čubunku,tak jsem si s výcvikem nevěděla moc rady.Přes net jsem se dozvěděla,že se dá pes nechat vycvičit u profíků,ale znamená to,že bych jí musela na 3měsíce,,odložit" někam a k někomu koho vůbec neznám

Myslím si, že jenom blázen by dal na výcvik psa lidem koho vůbec neznají a ještě k tomu přes internet.

Takhle nejdříve je dobrý zjistit informace jak výcvik konkrétně u někoho probíhá a potom "soudit" . A ne jedna paní povídala nebo myslím si, že je totak a tak..... Prostě konkrétně ať je v tom jasno.

Určitě jsou velký rozdíly mezi výcvikáři a metodami.

Vy vidíte to správný, že jste dávala psa na výcvik 3 xtýdně po 2 hodinách.
Někdo, že psa cvičí sám.
Někdo, že ho dá zkušeným lidem, kterým věří.

Nejsme všichni naštěstí stejní.

Ale co je dobrý, že se psem něco dělá. Někdo nedělá se psem vůbec nic , je na zahradě a myslí si, že když má zahradu velkou jak les , tak to psovi stačí a musí být rád.

Takže u mě je názor po zkušenostech v Brně u M. Val. M. Mar. kde mám možnost tyhle výcviky vidět velmi často a vidím jejich výborný přístup , tak to musím schvalovat všemi 10. Jak se o psy starají ,jo jsem ráda, že takoví lidi jsou.
Někdo by peníze za výcvik nedal a raději jel na dovolenou a někdo a tady si toho vážím ty peníze dá.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Každý má jiné zkušenosti.Já si to nedokážu představit,že bych psa,kterého miluji dala na určitou dobu pryč .Je to pro mě člen rodiny a i děti jezdily na tábory jen na 14 dní.Chápu,že každý může mít jiný názor ,proto za to nikoho nekamenuji a ,,jen píši svůj názor".
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
Každý má jiné zkušenosti.Já si to nedokážu představit,že bych psa,kterého miluji dala na určitou dobu pryč .Je to pro mě člen rodiny a i děti jezdily na tábory jen na 14 dní.Chápu,že každý může mít jiný názor ,proto za to nikoho nekamenuji a ,,jen píši svůj názor".
,

A můžete nám tedy odpovědět jaké že metody používají výcvikáři jež si berou pejsany domů na delší dobu a jež Vám jsou proti srsti ???
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

výcvik u cvičitele je dobrý, pokud chcete psa v budoucnu uchovnit a zvýšit mu počty fen či zájemců o štěňata, které projeví zájem o psa či fenu se zkouškou. Jinak tento smysl nechápu. Nemůžete však očekávat, že cvičitel bude Vašeho psa zbožňovat a chodit s ním na procházky, mazílkovat se a věnovat mu většinu svého volného času. Je to pouze prostředek na vydělání peněz. Řekne, že Váš pes je skoro ze zlata - upřímně vy by jste to platícímu zákazníkovi neřekli a neudělali mu radost?
Výcvikové metody jsou urychlené, výcvikáři si nemůžou si dovolit se Vám piplat s aportem, pokud platíte za hotovou zkoušku např. ZVV1. Jsou to pro ně peníze, chtějí co nejdříve složit tuto zkoušku, aby Váš pes uvolnil místo dalšímu a ten přinesl další peníze (nutnou obživu pro tyto výcvikáře).
Nechápu obdiv k lidem, kteří k výcvikáři psa dají místo toho, aby se válel na zahradě. Obdiv si myslím zaslouží pouze lidé, kteří svého psa skutečně vycvičí, či výcvikář, kteří v tak krátké době je schopen složit smluvenou zkoušku. Ale obdivovat lidi, kteří vysolí peníze - no nevím Idea

Neodsuzuji lidi, kteří psa na výcvik dají, stejně tak je každého věc jakému výcvikáři psa svěří. Někomu udělá radost koukat na zapsanou zkoušku 1. stupně v průkazu původu bez vlastního přičinění a někomu udělá stejnou radost zkouška ZZO na kterou se dobrali společně. Osobně by mi udělal větší radost ta ZZO, než přivedený pes se zapsanou zkouškou ZVV1.

výcvikář = umístěný pes = výrobní prostředek peněz (nic víc nic míň)
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 4:53 pm    Předmět: Citovat

pro p.Tuzarovou:např.pokud pes nespolupracuje,tak se zavře do kotce odkud je vyveden až když je psychicky zdeptán a udělá cokoliv.Myslíte si snad,že pes,který cvičitelovi nhepatří bude s radostí s ním chodit cvičit?Ano nepopírám,že ho to tam naučí,ale za jakou cenu.Většinou se tam dávaji mladí psi,kteří potřebují sveho pána a potřebují jeho styl výcviku.Kdybych znala cvičáky,které znám ted,tak bych ani svou fenku kamarádovi cvičit nedávala i když byla doma a cvičení s ním brala jako procházku.Mladase si cvičím sama a mám z toho ohromnou radost co dokážu já i on.
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Ivana to napsala jak to chodí, má v mnohém pravdu. Ale je to vždy o přístupu. Je jasný, že ve všem jsou peníze tak to je.
Nevím jestli jsi myslela mne, že někoho obdivuji. napsala jsem , že si vážím těch co se snaží něco dělat, protože si myslím, že vím co výcvik obnáší finančně a hodně lidí by nedalo ani 1000 kč za členství v klubu( i když tenhle poplatek je zanedbatelný).
Je hodně lidí kolem nás co dávají psy k výcvikáři at na týden , nebo měsíc. Záleží na každém co mu prostě vyhovuje. Je lepší mít trochu ovladatelného psa ať vycvičeného od výcvikáře nebo od sebe.
Lidi si dávají psy z různých důvodů k výcvikáři ne jenom kvůli zvýšení zájemců na štěňata. To si taky myslím, že by to nemělo smysl.
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

Paní Trunečková já mám zkušenost jinou. Nikdo psa nedeptá . Např. výcvikářka Mirka M. někteří jí už poznali, tak má supr přístup , spravedlivej ona ani jiná neumí být. A má velmi přátelský přístup. A nevěřím, že se zavřou dveře a dá jim co proto. Je to vždy na jaký lidi narazíte.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě vždyt já neházím všechny výcvikáře do jednoho koše,ale bohužel ne všichni výcvikáři jsou takový jako jste potkala vy.Já mám jiné info a už z toho důvodu bych psa z ruky nedala.Podřídila jsem jim veškerý svůj čas a dovolené trávíme jen s nima,proto si nedovedu představit,že bych je někam dala a neviděla je měsíce.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

Paní Trunečková,
však i já jsem strašlivou dobu váhala a zjišťovala všemožné informace o zrovna panu Šilhavém.... Bádala jsem a došla k názoru, že je opravdu takový jaký píše, psy miluje jako takové nejen ty své...má dobré srdce...a já mu uvěřila a dala mu pnou důvěru. Věřím, že jsou i tací o kterých píšete a věřte mi, že kdybych měla sebemenší pochybnost v životě bych to neudělala.
Po výcviku Destinky se začnu u pana Šilhavého učit i já....a věřím že nám to půjde..A já budu mít spoustu nových znalostí abych se mohla pustit do výcviku i mé druhé čubinky sama.
beranova_iva

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:32 pm    Předmět: Citovat

ZtotoĹşňuji se s příspěvkem Ivany V. - velmi přesně řečeno, nedala bych svého psa k žádnému výcvikáři, i kdyby byl ozlacenej nevím jak, pro nás jsou psi členy rodiny.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Mám toho už po krk.

Znamená to snad, že pokud dá kdokoli psa do výcviku tak ho nebere jako člena rodiny? má ho méně rád nebo si ho méně váží? To myslíte vážně?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 9:09 am    Předmět: Citovat

Paní Trunečková, Vlková a Beranová ....

mohu se zeptat co děláte s pejsany když jedete na dovolenou ???
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

beranova_iva napsal:
ZtotoĹşňuji se s příspěvkem Ivany V. - velmi přesně řečeno, nedala bych svého psa k žádnému výcvikáři, i kdyby byl ozlacenej nevím jak, pro nás jsou psi členy rodiny.

Paní Beranová,

pro nás jsou také psi členy rodiny stejně jako můj syn který z 24 hodin denně 10 hodin spí, 8,5 hodiny tráví ve škole, družině nebo cestou do školy a ze školy a ze zbývajících 5,5 hodin se 1 hod. učí a 2 hodiny je venku s kamarády. Prostě má svůj program ... a všechne čas který tráví byť né se mnou jej dále rozvíjí a jsem za to ráda, přestože tento čas netráví jen a jen se mnou ...
A stejně je to s těmi psi pokud si myslím, že jim i byť internátní výcvik dá něco čeho já nejsem schopna (a to z důvodu časových nebo znedostatku zkušeností či odbornosti) tak proč ne... zkrátka všichni nejsme odborníci na výcvik a občas je třeba překousnout své vlastní pocity kdy se nám stýská a pod...

Měla jsem u sebe několik svých odchovaných štěňat i psů jež nepocházeli z mé chov. st. po dobu dovolených jejich páníčků či z jiného důvodu a nikdy jsem neměla pocit že by se jim stýskalo. byly nadšený z jiných (mých) psisek nových pachů a nové jiné aktivity než na kterou byly zvyklí ... na své páníčky nezapomněli, když si pro ně přijeli vrhli se k nim ale po dobu jejich pobytu u mě neprojevovali nějaké známky psychické újmy....

Zkrátka pes je pes a přestaňme jej polidšťovat ...
cela_alena

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Myslím, že se bavíme o psech co se dávají do výcviku a ne jestli je to člen rodiny. Není to přece o tom, že mně vadí, že se na mého psa i někdo škaredě podívá Smile) . Což mě vadí Smile)
Myslím, že všichni co tady chodí by svého psa chránili , bránili a nedali za nic na světě a vědomě by mu nedali ublížit. Myslím, že ta diskuze není i když s tím zajisté souvisí o tom, kdo má psa raději. Myslím si, že kdo si pořídí psa , tak je tak zodpovědný a zařadí svého psa do smečky a je to potom člen rodiny.
Každý člověk přemýšlí jinak a má jinak nastavený to správný jak ve výcviku, tak ve výchově. Já budu kroutit nad nějakými metodami hlavou a jiný bude stopro přesvědčen, že to jediný co on si myslí je správný.

Znám hodně důvodů a nechci se zebe dělat chytrou proč lidi dávají své psy na výcvik.
Mnohé to i zachrání před útulky nebo utracení. Znám jednu paní, která obětovala své peníze a dala psa asi půl roku na výchovu , výcvik. Pes se jí vrátil v pořádku a teď s ním chodí dál na cvičiště . Já asi na jejím místě bych psa utratila nebo ho dala do útulku.Ale ona zabojovala ,mají psa dál a žijí s ním a pomohli mu k životu. Udělala vše , aby ho zachránila.

Jsou různé důvody a já nejsem od toho abych lidi soudila a nikdo se mně nemusí zpovídat, když se snaží něco udělat. A je mi jedno jestli výcvikáři za to berou prachy a živí se tím.
Každý májme nějakou práci a zadarmo jí neděláme.
A je to vidět i v práci někdo svoji práci dělá zodpovědně a je to i jeho koníček, někdo to chce mít rychle za sebou a někdo na to úplně kašle. Vždy je to o přístupu lidí.

Třeba na cvičáku, kde mají i hotel pro psy vidím, když si chodí lidi pro své psy. Kolikrát , když je vypustí z kotce, tak nejdříve vítají výcvikáře a potom si všimnou páníčka a někdy i nevšimnou Very Happy a stále vítají výcvikáře. Takže asi s výcvikářem se nemá ten pes až tak špatně. Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: