Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Ukázka nových povahových testů

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 10:36 am    Předmět: Ukázka nových povahových testů Citovat

Dobrý den.

Chtěla bych se tímto zeptat, proč byla takto narychlo zveřejněna na klubových stránkách informace o možné návštěvě kroměřížské bonitace, kde bude ukázka nových povahových testů. Jako veliký zájemce o toto téma již (takto narychlo) nemám možnost tuto akci navštívit. Věřím, že to nebyl jistě záměr ale spousta členů za takto krátkou dobu nenajde způsob jak se na takto důležitou akci dostat. Proto otázka, zda se bude ukázka opakovat v budoucnu i na jiných akcích, nebo zda bude ukázka natáčená na videozáznam a zveřejněna na klubových stránkách, aby k ní mělo přístup co nejvíce členů Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 9:54 pm    Předmět: Re: Ukázka nových povahových testů Citovat

sianu_anastasia napsal:
Dobrý den.

Chtěla bych se tímto zeptat, proč byla takto narychlo zveřejněna na klubových stránkách informace o možné návštěvě kroměřížské bonitace, kde bude ukázka nových povahových testů. Jako veliký zájemce o toto téma již (takto narychlo) nemám možnost tuto akci navštívit. Věřím, že to nebyl jistě záměr ale spousta členů za takto krátkou dobu nenajde způsob jak se na takto důležitou akci dostat. Proto otázka, zda se bude ukázka opakovat v budoucnu i na jiných akcích, nebo zda bude ukázka natáčená na videozáznam a zveřejněna na klubových stránkách, aby k ní mělo přístup co nejvíce členů Question

Dobrý den,
omlouvám se, pokud informace o tom, že v Kroměříži proběhne ukázka navrhovaného povahového testu byla dána na poslední chvíli, ale teprve v neděli se mi podařilo domluvit potřebné pomocníky, bez kterých by nic organizovat nešlo.
Pokud počasí dovolí, budu se snažit udělat z jednotlivých částí fotodokumentaci.
cely_erik

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 9:15 pm    Předmět: Re: Ukázka nových povahových testů Citovat

jemelkova_hana napsal:
sianu_anastasia napsal:
Dobrý den.

Dobrý den,
omlouvám se, pokud informace o tom, že v Kroměříži proběhne ukázka navrhovaného povahového testu byla dána na poslední chvíli, ale teprve v neděli se mi podařilo domluvit potřebné pomocníky, bez kterých by nic organizovat nešlo.
Pokud počasí dovolí, budu se snažit udělat z jednotlivých částí fotodokumentaci.

Prdlačky, nic nebylo. Sliby chyby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Proč já jsem to jen tušila?
Snažila jsem se na místo ještě na poslední chvíli nějak dopravit ale nevyšlo mi to...nyní jsem za to ráda...Výbor klubu si toho na svá bedra bere poslední dobu asi příliš a nebo si znás dělá ,, dobrý den,, ? Chápu sice že na přípravu byla velice krátká doba ale pokud byly již od začátku nějaké pochybnosti proč lidi takto plašít, příjde mi to poněkud směšné. Protože si tedy neumím představit jak s tímto ,,elánem,, budou nové bonitace skutečně v reálu vypadat. Nebo že by jen strach ukázat je členům aby pro ně náhodou na členské schůzi nezapomněli hlasovat?
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

Eriku, nějak jsem Tě v tom "davu zájemců" o ukázku navrhovaného povahového testu přehlídla Laughing

Pokud byl zájem, tak na akcích, kde se sešli majitelé hovawartů a byl tam přítomen některý z navrhovatelů, mohl si každý zájemce povahový test vyzkoušet ... výbor s ukázkami nemá zatím nic společného a oficiálně je může organizovat, až budou nějaké změny v řádech a v povahovém testu členskou schůzí přijaty ...

Zatím nikdo neví, jestli nebude na členské schůzi předložen jiný lepší návrh řádů ... může ještě dojít po připomínkách ke změnám v řádech již předložených ... případně se členové přítomni na členské schůzi rozhodnout, že se nebudou schválit změny žádné ...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

16. 9. 2008
V sobotu 20.9. po skončení bonitací a svodů bude ukázka nově navrhovaného povahového testu (Kroměříž, Bedea). Zveme všechny zájemce!

Hmmm ani zmínka o tom že si každý o tu uvedenou ukázku musí říkat ...

Tady se zase něco nepovedlo a někdo se to snaží uhrát na to že nikdo vlastně neměl zájem ...

No je velice zábavné jak se najednou vykřikuje že klub nemá s ničím nic společného ... sice avízuje ukázku nově navrhovaných povahových testů ale najednou klub s tím nemá nic společného ba co víc.. je najednou nemůže ani zorganizovat (jakýže řád to výslovně zakazuje?? )
Stejně tak když naše paní jednatelka spolu s panem předsedou kárné komise navrhují změny .... najednou přestává být jednatelkou a předsedou kárné komise ale jsou jen "běžnými" členy ... vlastně jako by nikdy žádné funkce nepřijali a nemají s nimi nic společného ...

Jak alibistické ....
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

Hani prosím o přímou odpověď, byla tedy ta avizovaná ukázka či nebyla po skočení svodů a bonitací?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 10:01 pm    Předmět: Citovat

A zese jsme u toho. Pokud jde o naslibování či obhajování všeho druhu je tu po takových příspěvcích jako by se snima přetrhl pytel. Ale jak někdo položí konkrétní dotaz a požaduje stručnou odpověď tak jako by se po nich slehla zem. Tak co rovnou to naše fórum přejmenovat z diskuzního na oznamovací???
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 10:07 pm    Předmět: Citovat

Ivano,
avizovaná ukázka navrhovaného povahového testu se nakonec neuskutečnila...
Nevím, jestli si pamatuju všechny a předem se omlouvám, pokud jsem na někoho zapomněla, ale po skončení bonitací zůstali na Bedee manž. Foltýnovi, Valentovi s dědou, manž. Slezákovi, Alena Celá, Martina Fistungová, Anička Brázdová a já ... nezůstal tam nakonec ani nikdo se psem, takže jsem to odpískala ...

Paní Tuzarová,
nikdo se nesnaží nic uhrávat ... to, že se zorganizování ukázky PT nepovedlo je moje "máčka" a asi bych se z toho měla poučit a držet se napříště hesel "přílišná aktivita škodí" a "kdo nic nedělá, nic nepokazí" Wink
Žádný řád výboru nezakazuje něco organizovat, ale aby mohl být pod akcí podepsaný "výbor", musel by si to nejdřív odsouhlasit ... stejně tak je to i s předkládanými návrhy ...
Já si naopak myslím, že by bylo "alibistické" schovávat se za výbor a nebo jak píšete za klub ...
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, dovolím si reagovat jako přímý účastník bonitace i jako zájemce o ukázku nového povahového testu:
Bonitováno bylo 16 psů, akce začala se zpožděním maximálně pár minut a myslím že bez zbytečných prodlev skončila cca v 16.30. Celý den byla zima, na závěr začalo i pršet. Jestliže i odběr krve měl být součástí povahového testu, pak se asi ani tady nedal čas ušetřit (odběry probíhaly po hodnocení exteriérů všech psů). Svody skončili dříve (myslím že až o 2 hodiny) a většina účastníků, spíše všichni, dávno odjeli. A po vyhlášení výsledků bonitací to myslím rádi zabalili i promrzlí a unavení majitelé včetně ospalých psů (alespoň ten můj už dávno vytuhl v autě). Na ukázku nového PT jsem se ptala a přítomní pořadatelé (a myslím že i rozhodčí)byli připraveni (sice nevím s jakým psem) ale asi už opravdu nebylo komu co předvádět.
Na závěr : prosím organizátory nového PT nevzdávejte jejich předvedení, jenom bych ukázku zařadila na začátek nebo mezi PT a hodnocení exteriérů (při konání bonitace), kdy je hojná účast majitelů Hw zaručena! Další a myslím že optimální variantou je ono video, které si mohou všichni prohlédnout bez ohledu na bydliště a časovou zaneprázdněnost.
cela_alena

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

Hanko, nevím , ale v tvým hlase cítím sarkasmus.
Dle tvých odpovědí cítím balamucení liidí a všechno na oko. "my chtěli, ale vy neměli zájem" což není pravda.
A za další byl zvolený špatný termín - velmi narychlo- teď to vidím jako účel.
Svody a bonitace byly velmi dlouhý vše končilo až 16:30 . A bylo 17:00 a stále nic . A všichni postupně odcházeli domů - nic nebylo avízováno , ano, ale jenom mezi "námi". I já už bych dávno jela domů, ale čekala jsem.....
Dělat ukázky až po všem, kdy každý toho má dost a těší se domů byl špatný nápad. Měla jsem i představu, že po ukázkách sedneme a probereme to.
Víš co kdyby jsi napsala, že vše se protáhlo bylo už hodně hodin a pršelo............... tak bych to od tebe brala. A že se to vlastně tím pádem nepovedlo.
Nevidím chybu v lidech, že neměli zájem, ale v organizaci. Ale to si asi nepřiznáte. Jo časy se mění. A i lidi. Bohužel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 8:15 am    Předmět: Citovat

jemelkova_hana napsal:

Žádný řád výboru nezakazuje něco organizovat, ale aby mohl být pod akcí podepsaný "výbor", musel by si to nejdřív odsouhlasit ... stejně tak je to i s předkládanými návrhy ...

Jak je tedy možné že se pozvánka na povahové testy objevila zde na oficiálních stránkách klubu ???

Navíc pokud bylo cosi avízováno zde na stránkách klubu a i přislíbená fotodokumentace z dané úkázky povahových testů tak by se to mělo uskutečnit, byť pro jediného přihlížejícího. To že tam nebyl jediný pes na němž by se uvedená ukázka mohla předvést je věc jen a jen organizace!!!

Ještě k tomu že "přílišná aktivita škodí" .... ano škodí ale jen pokud je tato aktivita pojata amatérky a nezodpovědně.
jemelkova_hana

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

Na oficiálních stránkách jsou zveřejňovány informace i o akcích, které klub nebo výbor nepořádá, takže v tom bych na rozdíl od paní Tuzarové problém neviděla …
Aleno, já se už přiznala, že jsem tu ukázku povahového testu špatně zorganizovala … tak nechápu ten poslední odstavec. Kdo by to měl jiný ještě přiznávat?
Máš pravdu, ten sarkasmus v mé odpovědi byl … ono totiž ten nezájem ze strany členů o změny řádů se netýká pouze ukázky PT v Kroměříži. Před jarní členskou schůzí se spustil děsný povyk, protože byla krátká doba o řádech diskutovat … uznali jsme to a projednávání návrhů bylo z programu schůze staženo. Po schůzi byl půl roku klid - na prstě jedné ruky bych mohla spočítat ty, kteří měli zájem o řádech osobně diskutovat (ne jen ukazovat, co je tam špatně, ale přicházet se svými změnami a návrhy). A abych byla konkrétní - letos jsme se my osobně několikrát potkaly, ale ani jednou jsi se na nic ohledně řádů nezeptala - jen když jsi chtěla místo tetování čipovat štěňata a z tvé odpovědi jsem měla pocit, že jsi do té doby návrh zápisního řádu ani nečetla (omlouvám se, pokud se mýlím). Ve Štěpánově jsi ukázku PT viděla a taky jsem z Tvé strany nějaký velký zájem o diskuzi neviděla .. asi je pro Tebe lepší psát o tom jen na DF .
Blíží se termín členské schůze, takže podle některých členů je nejvyšší čas opět začít "bojovat" proti předloženým návrhům ...
Na začátku letošního roku jsem byla požádána, jestli bych nepřipravila návrhy na změny v řádech, protože prý členové po nich volají … po těch víc jak půl roku si to už nemyslím. Je to jen můj názor, ale ne "výbor", ale členská základna není přístupná změnám v myšlení … neřeší konkrétní změny v řádech, ale lidi, kteří jsou pod návrhy podepsaní …
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

jemelkova_hana napsal:
Na oficiálních stránkách jsou zveřejňovány informace i o akcích, které klub nebo výbor nepořádá, takže v tom bych na rozdíl od paní Tuzarové problém neviděla …

No .... o tom by se dalo diskutovat, pokud zude byly uveřejněny i jiné akce tak u nich bylo vždy uvedeno kdo tuto akci pořádá ...

V případě že není nic uvedeno, má se logicky za to že akce je pořádána HwK ČR....

Tak už se přestastaňte vykrucovat ...
cela_alena

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 1:41 pm    Předmět: Citovat

Hanko,
nenašla jsem, kde jsi psala, že ukázka byla špatně zorganizována.. asi jsem to přehlídla, tak za to se omlouvám.
Jinak mě zaráží tvé slova jako povyk. To už je vidět tvá nálada , naštvanost a ochota vůbec o něčem diskutovat.
Pokud vím , tak dlouho na DF nikdo z výboru nereagoval na cokoliv. Sami jste si odsouhlasili, že nebudete v DF reagovat!!
A mimochodem ve Štěpánově jsem zájem měla asi jsi toho nevšimla Smile) dokonce jsme o tom tam s lidma diskutovala.Asi jsi mě nevnímala jinak si to nedovedu vysvětlit. Pouze jsem odmítla jít se svým psem na ukázku. Takže jestli bereš tohle jako nezájem?

A za další nevím jak jsi p=řišla na to, že lidi nemají zájem už půl roku
Když se dívám do sekce DF řády, tak tam se diskutovalo o povahových testech do konce června 2008. Potom byli prázdniny a většina lidí byla pryč.
Tak na tom nevidím teď nic špatného, že se teď opět zajímají.
Bohužel to, ale bereš jako útok proti Vám.
A za další tvá věta :
Na začátku letošního roku jsem byla požádána, jestli bych nepřipravila návrhy na změny v řádech, protože prý členové po nich volají … po těch víc jak půl roku si to už nemyslím.

Zaslal: 26 únor 2008 19:33
Jen ještě upřesním, že prvotní návrhy podoby povahové testu vznikaly již na podzim roku 2007 ..............

Takže mně to spíš připadne, že nechcete diskutovat pouze, ale říct lidem , že ti co "prudí" nejsou proti řádu, ale proti lidem podepsaných pod čarou. Takový alibismus.
A teď mně připadne co nejvíc lidi, kteří nesouhlasí s některými věcmi,. tak je potřeba je nějak zdiskretizovat.
A samozřejmě mě tvé věty urazily, protože jak je vidět na faktech, tak věci ráda zkresluješ.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď Hani a paní Neumannové za vysvětlenou Wink

Nechápu proč lidé, kteří tam nebyli, nebo ti kteří test už viděli jinde se tolik rozčilují...
Přeci něco jiného, kdyby tam člověk byl, domáhal se testu a ukázka nechtěla být provedena ani po vyžádání...
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že k rozčilování by se tu důvody našly. Z prostého důvodu, od doby co se začalo mluvit o změnách v řádech (mluvím tu hlavně o řádu bonitačním) proběhla spousta diskuzí a v nich bylo mnoho střetů mezi odpůrci těchto řádů a sympatizanty. Poté se tu objeví něco jako pokus ( avízovaná ukázka) ukázat odpůrcům a i dalším členům, že je to vlastně uplně báječné a jednoduché. Z jakých si důvodů ale tato ukázka odpadne. Místo normálního vysvětlení proč, se objeví výmluvy o nezájmu členů atp.
Já osobně zastávám názor že navrhovaný bonitační řád je pouze pro určitou část chovatelské základny (cvičících a pracujících pánečků) jež si sami pro sebe vymýšlí spoustu tříd chovnosti a ty s prominutim nepracující blbečky odstrčí všechny do jednoho pytle ať už je pes hydra nebo má vynikající exteriér a povahu, a absolutně se zde zapomíná na původní určení tohoto plemene. Názor nezměním dokud neuvidim.
cely_erik

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 10:29 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:
Děkuji za odpověď Hani a paní Neumannové za vysvětlenou Wink

Nechápu proč lidé, kteří tam nebyli, nebo ti kteří test už viděli jinde se tolik rozčilují...
Přeci něco jiného, kdyby tam člověk byl, domáhal se testu a ukázka nechtěla být provedena ani po vyžádání...

Ale no tak, Ivčo, veřejný slib je veřejným slibem. Já, i když jsem tam nebyl, tak jsem tam měl své "oko", přeci nejsem zodpovědný za to, že slib nebyl dodržen a jen se hledají důvody, proč nebyl dodržen.
Toto je klasická obhajoba, proč se něco=veřejný slib nechce (nechtělo) dodržet, i když by to šlo (nebo nakonec nešlo, protože to nebylo připraveno). Čili nešvar, který není třeba, nechci, nemusím, nebudu trpět.
Halasně se něco na poslední chvíli slíbí, pak se to neudělá a trefujete se do těch, kterým se to nelíbí.
Mj. žádná oficiální a kompletní předváděčka nových PT doteď zřejmě neproběhla. Pokud ano, nedali jste o ní vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: