Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
MR HW

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cela_alena

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 3:00 pm    Předmět: MR HW Citovat

Zdravím,
chtěla bych se zeptat jak je možné , že pes se zkoušky IPO 3 může nastoupit do kategorie IPO1.
Na MR HW by se tohle dít nemělo i když to bohužel není stanoveno v propozicích. Téměř na každých závodech i u nás v malinkém KK Rájec Jestřebí , když je závod např ZVV1 tak je tam omezení a tak to funguje všude.
např.A) ZVV1 - max. složená zkouška ZVV1, IPO1, SchH/VPG1

Jak může soutěžit pes o několik tříd jinde. To se prostě nedělá. Divím se majiteli , že mu to není blbý.
To je jako když třeťák ZŠ bude soutěžit s prvňákem. Nebo osmák s páťákem samozřejmě i ten páťák má šanci Very Happy .
Ale já jako osmák jít to natřít páťákovi Very Happy to bych asi radost neměla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 7:47 pm    Předmět: Citovat

Na tuto otázku se ptám již delší dobu seba sama a proto děkuji paní Celé, že jí vložila k veřejné diskuzi na tomto fóru... Příjde mi že poslední dobou tu není nikomu nic blbé. A vůbec už to že výbor klubu využívá toto fórum k tomu, aby nás informovalo o jeho záměrech. Následná diskuze nad těmito záměry je již nezajímá a nereagují ani na přímé dotazy a to i ty položené záhy po vložení jejich příspěvků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brda_vladimir

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 3:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Alo,
já se MR zúčastním a nepřijde mi blbé, že budu v kategorii např. s Mirkem a Cindy i přesto, že vím o jejich zkouškách. Naopak mě to motivuje trénovat abych i mezi takovými borci neudělal ostudu.
Navíc si myslím, že stupeň dosažené zkoušky není vždy rozhodující. Pes, který bude mít třeba IPO3 a od té doby nebude na cvičáku bude myslím do roka mnohem horší než ten z IPO1, který neustále "pracuje".
Když bychom chtěli mít pro každého kategorii v jaké má složenou nejvyšší zkoušku tak si myslím, že by to bylo hodně komplikované. Zase by bylo hodně vítězů Smile při té účasti co na MR je.
Spíš mě zaráží, že je na takovéto akci tak malá účast závodníků. Proč třeba nejedeš taky?
Mě osobně by to bavilo mnohem víc když by v jedné kategorii bylo třeba 15 závodníků. Myslím, že počet cvičících Hovawartů na to je.
Naopak když by bylo otevřeno více kategorií se stejným počtem lidí tak to není závod, ale předání cen. Třeba v kategorii IPO3 by myslím moc psů nebylo. Proto podle mě nemohou mít svou kategorii. Když by se zase tato kategorie neotevřela a oni se nesměli zúčastnit v jiné tak bych osobně já přišel o velký zážitek z toho, že je uvidím cvičit tzv. na ostro.
Já se na mistrovství těším a udělám vše proto abych porazil všechny v naší skupině. Možná jsem jediný kdo zkoušku ZPS1 nemá a přesto se nebojím dle této zkoušky závodu zúčastnit a urvat dobré umístění. Když se to nepovede tak se potkám s kamarády, večer popijeme, pokecáme a budu zase trénovat na příští rok. Tak se přihlas taky ať se potkáme a je větší sranda. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Já musím naprosto souhlasit s Alenou Celou. I na já jsem byla na kukandě na několika závodech, kde nebyla masová účast a přesto tam byly jasně dané podmínky ...
Takovýto závod se dá považovat za férový a všichni přihlášení pak mají stejné šance.

Opět pouze hovawart klub má něco jinak ... A řadový členové mohou leda tak spekulovat co výbor klubu k tomu vede a jestli to jsou čisté úmysly, neb výbor klubu s "prostými" členy nekomunikuje... viz toto fórum ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brda_vladimir

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Vždyť tady jsou také jasně dané podmínky.
Já mám zrovna v e-mailu dvě pozvánky na závod, kde jsou podmínky podobné (téměř totožné) jako v případě našeho MR (v případě zájmu mohu pozvánky přeposlat). Upozorňuji, že jeden z těchto závodů má již letitou tradici a nikomu to nedělá problém.
Tak pojeďte všichni nejdřív závodit a tam bude jistě spousta prostoru si s vedením klubu promluvit co se nám letos nelíbilo a co chceme příští rok jinak. Takhle je to pořád jen já jsem viděl, já jsem slyšel, já jsem četl. Jdu cvičit, mějte se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 5:46 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer všem,
jen mě zaráží proč tuto diskusi rozpoutávají lidé, kteří nezávodí, když samotným závodníci toto neřeší.

Rodinné důvody mi letos nedovolí se účastnit jakýchkoliv akcí včetně bonitace což mne na úvod velmi mrzí...

Upřesním svůj pohled na věc.

Kategorie IPO1 v HW závodu je nejvyšší možná kategorie závodu dle MZŘ, stejně tak ZPS1 je nejvyšší možná kategorie dle NŘ. Je běžná praxe na závodech, že nejvyšší možné kategorie nejsou omezeny, pokud však by už byla IPO2 či ZPS2,ano jedničkové kategorie by byly již samozřejmě omezeny. Je v tom jediná logická věc, pořadatel uspořádá závod pro něj z pohledu potencionálně nejobsazenějších kategorií, tyto kategorie neomezí žádným limitem, protože to jsou nejvyšší možné kategorie. A učinní to z jednoho jediného důvodu - vyšší účast.

Ano je to komické pes s IPO3 v kategorii IPO1 a pes se ZPS2 v kategorii ZPS1. Jinou možnost poměřit síly a ostatními hovawarty z Čech, ale nemají.Koukněte i na to z tohoto pohledu a dopřejte si trošku nadhledu.

Je jasné, že je na zvážení každého psovoda absolutně neodsuzuji toto rozhodnutí a plně ho respektuji, i když např. já bych tak neučinila nejspíše. Na druhou stranu určitě v každém je spousta touhy po vítězství a nejen po účasti. A hlavně tréma je stejná jak před IPO1 tak před IPO3, ta si nevybíráSmile
Příští rok přeci můžou být jiné kategorie, aby se přitáhla masivnější účast vzít si např. mustr od kníračů, kteří mají např. jen poslušnosti, či jen obranu dle danné kategorie. Nechce se mi to tady rozepisovat, ale je to zajímavý návod jak přitáhnout více lidí.

Nekazila bych být Vámi atmosféru před závodem, když stejně nezávodíte a defakto se Vás to netýká Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brda_vladimir

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ivčo, nemůžu říct nic jiného než díky.
Přeji Ti aby se vše co Ti brání závodit rychle vyřešilo.
Pak se možná na nějakém závodě potkáme. Cool
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
s většinou souhlasím s Ivou Very Happy
Jen pro zajímavost jsem se dívala na knírače. Jo musím říct, že se mi jejich propozice a kategorie líbí. Jasně a dobře napsané. A není o čem diskutovat vše jasné - od jména figuranta po rozhodčího, a i místa jak tam dojet. A kategorie jasně zpracované.Pěkně ošetřeno.

Láďo,
ráda bych závodila, ale nemám kam se přihlásit.
Prostě jak se říká lidově nemáme stopu. Ale pojedu se určitě podívat a budu fandit.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Hw klub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: