Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Bonitace 12.10.2008

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 8:14 am    Předmět: Bonitace 12.10.2008 Citovat

Zajímalo by mne co se dělo na bonitacich v Milovicích...
Proč 7 jedinců z bonitace odstoupilo !!! ???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cely_erik

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 5:53 pm    Předmět: Citovat

Zřejmě Vám nikdo z těch, co mají bonitace na starosti, neodpoví.
Hlavní příčiny budou v tom, že se nově posuzuje pes i podle druhého konce vodítka, že posuzovaní exteriéru provádí většinou ten, kdo mu moc nerozumí a bez nápovědy se neobejde, posuzovaní povahy se bere jako posuzování cviku zkoušky a ne charakteru psa atd.
To ale výcvikově-obchodnímu spojení ve stávajícím vedení klubu evidentně vyhovuje a jistě tento nový trend bude obhajovat Very Happy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer pane Celý,
nezlobte se, ale v Milovicích jsem si Vás za celý víkend nevšimla (ale možná se pletu) a tak mi připadá při nejmenším zvláštní, že hodnotíte posuzování rozhodčích. Bonitaci totiž posuzuje rozhodčí z výkonu i z exteriéru, na což mají oba dva také příslušný atest. Ona se totiž povaha sleduje v průběhu celé bonitace a pokud některý pes sice projde zkouškou u kolíku, ale následně při posuzování exteriéru se projeví neadekvátně, je z bonitace vyloučen nebo někdo raději odstoupí sám. Zapisovala jsem vedle v kruhu a všimla jsem si např. jedné z fen, která se k rozhodčímu chovala agresivně. O ostatních případech podrobnosti nevím, ale pokud se sešlo více podobných, je to sice smutné, ale nedá se nic dělat. Bonitační řád hovoří v tomto směru jednoznačně. Nesmíte nám to mít za zlé, že nechodíme všichni několikrát denně do DF. Máme i jinou práci. Pokud Vás vůbec zajímá, co dělá bonitační referent v tuto chvíli, tak připravuje podklady pro web a do Zpravodaje. Až bude mít čas, jistě se vyjádří. Pokud vyžadujete odpověď obratem, zkuste využít přímo e-mailového kontaktu a to nejen v tomto případě.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

cely_erik napsal:
Zřejmě Vám nikdo z těch, co mají bonitace na starosti, neodpoví.
Hlavní příčiny budou v tom, že se nově posuzuje pes i podle druhého konce vodítka, že posuzovaní exteriéru provádí většinou ten, kdo mu moc nerozumí a bez nápovědy se neobejde, posuzovaní povahy se bere jako posuzování cviku zkoušky a ne charakteru psa atd.
To ale výcvikově-obchodnímu spojení ve stávajícím vedení klubu evidentně vyhovuje a jistě tento nový trend bude obhajovat Very Happy.

Ještě, že to výcvikově- obchodní spojení máme, když to tady čtu a odolává, on by totiž nám tak pak nikdo nezbyl v tom vedení... Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 8:01 am    Předmět: Citovat

Pokud byste tam byl p.Celý,tak byste se mohl na vlastní oči přesvědčit,že rozhodčí z výkonu ani z exterieru nemají žádný vliv na tom jak se tam psi chovali.U kolíku při posuzování povah se psi málem uškrtili a při posuzování exteriéru to taky nebyla žádná sláva.Vinu bych,ale spatřovala u majitelů psů a ne u rozhodčích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
foltyn_petr

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Pane Celý,
právě jste vyhrál soutěž o nejhloupější příspěvek celého DF.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Foltýne,

jsem ráda, že jakožto bonitační referent reagujete v tomto založeném tématu, byla bych však ráda pokud byste konkrétně odpověděl na můj dotaz na místo handrkování s ostatními členy klubu. Pro jistotu vám dotaz zopakuji, proč odstoupilo 7 psů z bonitací. Jen připomínám, že historicky je to nevýdaný počet. Proto mě zajímají skutečné důvody.

Děkuji a těším se na odpověď.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:22 pm    Předmět: Citovat

Pane Foltýne,

Myslím si, že tímto útokem na pana Celého jste tu dokázal, kdo tu vlastně šíří zmíněnou zlobu a zášť. A pro mě osobně jste také dokázal, že první místo vlatníte vy nikoli pan Celý.

Mohl byste prosím místo ubohého napadaní zodpovědět výše zmíněný dotaz?

Děkuji.
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

Mílo, dotaz sice není určen mě, ale nedá mi to nereagovat. Jak může bonitační referent nebo výbor vědět, proč tolik psů odstoupilo? Ten dotaz by spíš náležel majitelům zmíněných psů. Domnívám se a stejně tak se bude domnívat i bonitační referent nebo kdokoli jiný, že raději sami odstoupili než, aby bonitační komise ukončila jejich bonitaci díky povaze. Proč se konkrétní pes bojí střelby, proč vrčí nebo chce napadnout rozhodčí, proč není socializován na běžné situace, proč je přehnaně bálivý...atd. může zodpovědět jen jeho majitel.
foltyn_petr

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:41 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, pan Celý si nezaslouží za svůj příspěvek slušnější odpověď, protože uráží všechny slušné lidi. Účastníci bonitace odstoupili kvůli povahám. Konkrétně Vám k tomu nemohu nic odpovědět, protože jsem nebyl členem bonitační komise. Kdyby jste byli na akci přítomni udělali by jste si úsudek sami.
douchova_veronika

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

cely_erik napsal:
To ale výcvikově-obchodnímu spojení ve stávajícím vedení klubu ... Very Happy.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli jsem zahrnuta do výcvikové či obchodní sekce vedení nebo jsem spíš to spojení.
Děkuji
beranova_iva

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
vzhledem k tomu, že jsem též hodlala jet do Milovic bonitoval, ale prošvihla jsem úzávěrku, teď teda nevím, jestli to nakonec nebylo moje štěstí, by mě taky velmi zajímalo, cože se tam vlastně dělo? Přikláním se k názoru p. Tuzarové, že je to skutečně mimořádný počet odstoupivších psů...Mohl by někdo prosím nezaujatě odpovědět, protože bonitační referent to evidentně nebude, protože reagovat na dotaz tak, že kdybychom tam byli budeme to vidět je směšná, kdybychom tam totiž byli nebudeme se tady teď ptát, že?
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Beranová,

neviděla jsem všechny povahy během celé bonitace, ale viděla jsem silnou reakci na střelbu, bázlivost u psů a byly prý i problémy s nepřípustným chováním při měření v kruhu. To, že majitelé mohli odstoupit, je nutno považovat za výhodu, protože jinak by jejich psi neprošli bonitací.
Více k tomu by Vám jistě řekla Hanka Jemelková, která byla celou dobu jako člen BK přítomna.
S panem rozhodčím Šindelářem jsme spokojeni (nejen VK), velmi pečlivě si vede o každém psovi poznámky a v případě nespokojenosti majitelů své hodnocení každému vysvětlí.
Pěkný zbytek víkendu
Blanka B.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Blance Brázdové alespoň za částečnou odpověď....

Naopak mne zaráží ostatní reakce, resp. to že nikdo neví co se dělo, nikdo neví jasně proč majitelé odstoupili a odpověď že bychom se měli zeptat majitelů, mi nepřijde ze strany vedení klubu zrovna za správné.

Takhle to vypadá, že vedení klubu, či chovatelské kolegium vůbec nazajímá, že 7 (!) jedinců odstoupilo! Vždyť toto je opravdu nevídané a tento nezájem asi není na místě .... Shocked
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: