Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Výstavy pořádáné HW klubem 2009
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 7:21 pm    Předmět: Výstavy pořádáné HW klubem 2009 Citovat

Dobrý den,

Chtěla bych se tímto optat z jakého důvodu budou klubové výstavy přesunuty z Milovic u Hořic do Knížecího Rybníka?? Obě výstavy tak budou příští rok na jihu Čech nebo Moravy a to ještě k tomu v okrajových částech republiky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Pokud se podívám na Mapy.cz tak se mi zobrazí místo kdesi u Tábora.... Idea Question

Chtěla jsem se zeptat zda máme opravdu tak silnou členskou základnu v Jihočeském kraji že tam přesouváme jednu z nejdůležitějších výstav Question Question Question
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer,
pokusím se odpovědět alespoň částečně, neboť jsem osobně areál Knížecí rybník neviděla. Získali jsme na něj z několika zdrojů dobré reference, měl by být celkově větší (což je při dnešním počtu přihlašovaných hovawartů nutné), lepší by měla být i restaurace a zázemí. Přestěhovali se tam z Milovic např. i "berňáci".
Klub bude v příštím roce pořádat celkem 3 výstavy - 2 klubové a 1 speciální. Ta třetí bude na podzim v Kroměříži.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Míšo,

děkuji za odpověď, ale mám v ní několik nejasností....

Píšeš že klub bude v příštím roce pořádat 3 výstavy, 2 klubové a 1 speciální....

Zápis ze schůze výboru z Velkého Meziříčí 26.9.2008 však hovoří pouze o dvou výstavách a to následovně:

Výstavy:
16. května 2009 - Knížecí rybník
- Volker Wienrich (DE) a Ursula Berges (DE)
Knížecí rybník - Speciální výstava
3. října 2009- Kroměříž
- Peter Walter (DE) a Tapio Eerola (FI)
(bude upřesněno podle informace z Bedey)

o třetí výstavě ani slovo .... Sad
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Chápu správně tedy že budeme mít dvě výstavy v Kroměříži a jednu kdesi u Tábora??
Sad

Nebylo by férovější umístit výstavy tak aby měl každý z jakéhokoli konce republiky možnost se alespoĹ„ na jednu z těchto výstav bezproblémově dostat a aniž by musel cestou na místo určení strávit spoustu hodin??

když se podívám plánujete většinu těchto výstav společně s některou z bonitací, proč tedy třetí výstava nemůže být v Mladé Boleslavi, kde jsou na rok 2009 naplánované dokonce dvě bonitace?

děkuji za odpověď
weidnerova_michaela

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Mílo,
ohledně pozadí organizace výstav by Tě jistě přesněji informovala výstavní referentka, ale nevím, jak často navštěvuje DF. Zkus jí tedy kontaktovat přímo na její e-mail, budeš mít odpověď rychleji. Pro informaci: ČMKU umožňuje pořádání 2 klubových výstav za rok, z nichž jedna je bez zadání titulu Klubový vítěz (potažmo bez zadání ček. š. IHF). Domníváme se, že členové přivítají o 1 výstavu tohoto typu navíc. Dvě výstavy (viz Tvůj příspěvek níže) budou se zahraničními rozhodčími a ta druhá klubová bude s rozhodčími českými v březnu v Českých Budějovicích.

Paní Sianu,
shrnu tedy to, co je už zde napsáno. Březen - České Budějovice, Květen -Knížecí rybník (kdesi u Tábora) a říjen - Kroměříž.
K místům konání mohu dodat jen jediné. Není tak jednoduché vhodné místo najít. A když si už myslíme, že jsme ho našli (např. Havlíčkův Brod je dobře dostupný a ve středu republiky), tak jak sama jistě dobře víte, na ČS, kde se rozhoduje o stěžejních klubových normativech, přijede celkem 27 členů. Obávám se, že při této účasti nás tam už příští rok chtít nebudou. Takže ne vždy je to o místě konání. Velmi rádi však přivítáme Vaše tipy a náměty, kde bychom mohli výstavy pořádat v roce 2009. Pokud se ozvete přímo výstavní referentce, jistě bude vděčná za Vaši pomoc.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 11:58 pm    Předmět: Citovat

weidnerova_michaela napsal:
Mílo,
ohledně pozadí organizace výstav by Tě jistě přesněji informovala výstavní referentka, ale nevím, jak často navštěvuje DF. Zkus jí tedy kontaktovat přímo na její e-mail, budeš mít odpověď rychleji. Pro informaci: ČMKU umožňuje pořádání 2 klubových výstav za rok, z nichž jedna je bez zadání titulu Klubový vítěz (potažmo bez zadání ček. š. IHF). Domníváme se, že členové přivítají o 1 výstavu tohoto typu navíc. Dvě výstavy (viz Tvůj příspěvek níže) budou se zahraničními rozhodčími a ta druhá klubová bude s rozhodčími českými v březnu v Českých Budějovicích.

Míšo, je určitě supr že bude o jednu klubovou výstavu víc, ale obávám se aby výbor klubu jež jistě schvaluje i místo pořádání těchto akcí tyto výstavy "nezakopal" stejně jako členskou schůzi organizovanou v kraji v němž je suveréně nejméně členů HwK.

Prošla jsem seznam aktuálně zveřejněného seznamu členů a vyšlo mi následovné:

členové krajů Morava:
75 - Moravskoslezský
56 - Jihomoravský
38 - Olomoucký
27 - Zlínský

členové krajů Čech:
150 - Střední Čechy
96 - Praha
43 - Jihočeský
38 - Královéhradecký
34 - Ústecký
27 - Plzeňský
18 - Pardubický
17 - Liberecký
16 - Karlovarský
14 - Vysočina

Ostatní (zahraničí a pod.) 5 členů

Z výše uvedeného opravdu nechápu proč jsou 2 (!) výstavy v Jihočeském kraji a ani jedna ve středních čechách nebo v Praze. Například Mladá Boleslav nebo Lysá nad Labem jsou hojně využívané pro Klubové a Speciální výstavy !!!
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

dle přehledně vypracovaných dat paní Tuzarové je zřejmé, že více jak třetina členské základny má bydliště ve středních čechách a Praze. Myslím si proto, že by bylo nad rámec vhodné kdyby se jedna ze tří plánovaných výstav naplánovala právě v těchto lokalitách. Další velká většina má bydliště na Moravě, kde mi nejvíce pro tuto část členské základny sedí naplánovaný Kroměříž. Ale nechápu proč je naplánovaná výstava u Tábora, když v jihočeském kraji nemáme zdaleka tolik členů.
mulacova_tereza

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Myslím že důležitější než poloha výstavy je to v jakém je prostředí, abychom se tam všichni vešli na přespání atd. Na Knížecím rybníku jsem byla a myslím že třeba možnost venčení je tam lepší než v Milovicích (okolo jsou jen lesy), jen může být trochu riziko pro vodomilné pejsky Very Happy A co když většina středočechů je z okresu Benešov? Ti to zase mají blíž do Tábora než třeba do Ml. Boleslavi, kde se třeba nedá přespat - myslím že byste na to přišly hned jakmile by se Mladá Boleslav objevila mezi plánovanými klubovými akcemi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Paní Kučerová,

Vy jste sice v Knížecím rybníku byla ale to neznamená, že to je dobře dostupné místo pro ostatní členy. A nikdo mi nenamluví, že v celém středočeském kraji není místo vhodné na konání klubové výstavy. Nebo vy snad víte ještě o konkrétnějších požadavcích než je velký prostor a dostatečné množství míst na přespání, dobré podmínky pro vyvenčení? Jako například kolik procent tam má být lesů nebo kolik polí či luk? Shocked
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Dovolila jsem si zavolat do kempu v mělníku a tam by takovouto akci uvítali

http://www.campmelnik.cz

a to je jen jeden z mnoha, který odpovídá požadavkům.

další..

http://camp.kokorin.info/
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

p.Sianu myslím si,že je to i o ceně za kterou si klub kemp pronajímá.Já osobně neřeším vůbec to jak je to daleko pro mě,ale jaké je tam okolí na venčení a hlavně ubytování pro mě jestli je vyhovující.Nikdo Vás nenutí jezdit tak daleko.Je to jen na Vás a pokud se to nelíbí členům třeba ze severní Moravy tak ať se ozvou a dají jiný typ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

Paní Trunečková,

členové ze severní moravy mohou a já, když to udělám tak je to špatně?
dala jsem typ volala jsem na oba uvedené kempy v Mělníku a oba jsou za přijatelnou cenu. Nevím ale, co si cenově představuje klub. A pro váš klid v duši oba výše uvedené kempy jsou okolím krásné a dobré na venčení a oba mají dostatečný počet ubytovacích kapacit.
Rolling Eyes
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Rozhodně to není špatně ani jsem to nenapsala,ale ze severní Moravy se nikdo nezývá,že by to měli daleko.Na oba kempy jsem se podívala a rozhodně nevyjdou levnějš alespon tedy pro mě ne(porovnala jsem ceny s Milovicema)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

Pak jsou tu samozřejmě i jiné kempy.

Například velice známý kemp v Lysé nad labem http://www.kemp-ostra.cz/ubytovani.htm ,který mimochodem používá na podobné akce vícerio klubů.

Paní Trunečková, stále nechápu proč by se měli ozývat zrovna čelonové ze severní moravy. Pro tyto členy je velice dobře doszupná alepspoň výstava v Kroměříži. Mě jde o to, že Tábor není nejdostupnější místo proti ostatním výstavám nic nemám. Ale nechápu proč by alespoň jedna nemohla být na dostupnějším místě pro členy z mnoha krajů jako je ústecký, liberecký, středočeský, královehradecký atp.
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

Musím říct,že mě to bylo vždycky jedno kam jedu.Ráda se podívám i tam kde jsem ještě nebyla a jestli to mám 200km nebo 50km neřeším.Toť vše.
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Paní Trunečková to je pouze váš pocit. Každý není tak náruživý cestovatel. A ne každý pes má rád takto dlouhé jízdy autem nebo jiným dopravním prostředkem.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Paní Trunečková,

Vaše reakce a námitky mi připomínají reakce na konání proběhlé členské schůze. Tehdy jste se také vyjádřila, že jsem asi jediná komu to vadí ....
A jak to dopadlo jistě víte, neb jste tam zajisté byla .... ze zhruba 650 členů jich přijelo 27 !!!

Doufám že mi nebudete tvrdit, že zbylých cca 620 členů nemá o chov hovawartů zájem !!!

Stejným způsobem by to mohlo dopadnout i se zmíněnou volbou místa pro konání klubem pořádaných výstav!

Opravdu nevidím důvod proč by se dvě ze tří výstav měli konat ve stejném kraji který není zdaleka do počtů členů nejsilnějším krajem!!!

Pořádání výstav není jen o tom najít "nějaké" místo, ale najít místo jež bude přístupné co nejvíce členům klubu..... ale to evidentně nikoho nezajímá ....

Pak se možná jen dočkáme projemů lístosti nad tím jak málo členů má o akce klubu zájem stejně jako tomu bylo na proběhlé členské schůzi...
truneckova_ivana

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu,že nejvíc členů je ze středních Čech a Prahy,tak si nemyslím,že by těch 620členů co píšete to měli daleko.Pokud se podíváte na minulé schůze,tak uvidíte,že tam jezdí pořád jen ti samí lidé.Nemyslím si,že by to bylo tím,že jsou schůze konané na špatných místech,ale proto,že je spousta lidí,kteří se o chod klubu nezajímají.Máte zde spoustu připomínek k tomu kde klub pořádá ,proto si myslím,že byste se mohla zapojit do rozhodování o klubových akcí.Pokud dáte dobré info o možnosti konání výstavy na nějakém lepším a přístupnějším místě pro všechny,tak se určitě tím bude výstavní referent zabývat.Rozhodně bych to asi neřešila v diskusním forum na web. stránkách.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

truneckova_ivana napsal:
Vzhledem k tomu,že nejvíc členů je ze středních Čech a Prahy,tak si nemyslím,že by těch 620členů co píšete to měli daleko.Pokud se podíváte na minulé schůze,tak uvidíte,že tam jezdí pořád jen ti samí lidé.Nemyslím si,že by to bylo tím,že jsou schůze konané na špatných místech,ale proto,že je spousta lidí,kteří se o chod klubu nezajímají.Máte zde spoustu připomínek k tomu kde klub pořádá ,proto si myslím,že byste se mohla zapojit do rozhodování o klubových akcí.Pokud dáte dobré info o možnosti konání výstavy na nějakém lepším a přístupnějším místě pro všechny,tak se určitě tím bude výstavní referent zabývat.Rozhodně bych to asi neřešila v diskusním forum na web. stránkách.

Víte, co si myslíte Vy nebo já není až zas tak podstatné, podstatné je to že přijelo pouze 27 členů .... a pokud se z toho pro příště nikod nepoučí tak to bude hodně k zamyšlení.

Jinak si myslím, že toto fórum může být přínosem už jen například tím, že zde padly hned tři návrhy na kempy v nichž by se mohly klubové akce konat.... jenže to se vám zase také nelíbilo ....

Už se v tom trošku ztrácím, mě navrhujete abych zde dala info na možnosti míst konání výstav ale pokud je zde dá někdo jiný tak se Vám to už nelíbí s tím že by se měli ozývat členové ze severní moravy a nikoliv ze severních čech ... co by jste řekla mě když já jsem z čech středních ????

Do teďka platilo, že se na výstavy jezdilo dívat hodně lidí jež právě nevystavovali, byla tam supr atmosféra a pod. Bojím se, že při takto zvolených místech konání minimálně o tyto diváky, jež byly většinou již dlouholetými chovateli, přijdemeě ... Jinak účast byla na výstavě přes 150 hw, tak doufejmě že alespoň takové se dočkáme i na akcích v Jižních Čechách ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: