Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
REBONITACE

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 1:32 pm    Předmět: REBONITACE Citovat

Zajímal by mne správný postup při rebonitaci, resp. jak postupovat při odvolání k bonitaci.
V Bonitačním řádu se píše - bod 12)
Proti rozhodnutí bonitační komise má majitel právo se odvolat k výboru klubu a to nejpozději do
1 měsíce po termínu bonitace. Vyhoví-li výbor odvolání, bude provedena nová bonitace s rozšířenou bonitační komisí o 2 členy. Prokáže-li se chybnost rozhodnutí původní komise, má
majitel právo na náhradu přímých nákladů spojených s novou bonitací.

K rebonitaci v Mladé Boleslavi 29. 11. nastoupil pes Larse Plavý vítr, původně bonitovaný 20. 9. v Kroměříži.
Mezi uvedenými dvěma bonitacemi jež pes absolvoval se uskutečnila jedna schůze výboru klubu, kde se žádné odvolání neprojednhávalo a už vůbec zápis ze schůze výboru nehovoří o tom, že by tomuto odvolání vyhověl.

Můj dotaz zní, zda je možné se na rebonitaci přihlásit aniž by se majitel jedince odvolal tak jak to uvádí bonitační řád ???

Dále by mne zajímalo ... a použiji opět stejný příklad (Larse) zda v případě že pes dostane na rebonitaci rozdílný kod (při první bonitaci 5/1a, 4a/A4, A5, G3, K1, L6, N3/AA a při druhé 5/1a, 4a/A4, B8, E3, K1/AA) ale pes je zařazen do stejné třídy chovnosti, má majitel nárok na úhradu přímých nákladů spojených s novou bonitací, a co všechno tyto náklady mohou být (zda jen poplatek za bonitaci, nebo např. i za benzín a pod)

Předem děkuji Výboru klubu popř. revizní komisi za objasnění těchto nejasností ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brazdova_blanka

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Tuzarová,
odvolání došlo, výbor hlasoval dle JŘ a povolil rebonitaci, BK komise byla rozšířena o dva členy.
Odvolání bylo ohledně třídy chovnosti, ta zůstala stejná, náklady nese majitel.
S pozdravem
B.Brázdová
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Brázdová,

velice děkuji za odpověď, mohu se jen zeptat kdy byla ona schůze výboru?
Neb na stránkách "Výbor informuje" je z 28. 10. zápis z poslední schůze výboru jež se konal 26.9. ve Velkém Meziříčí. V tomto zápisu se projednání žádného odvolání neuvádí.

Mohu se zeptat kdy bude zveřejněn zápis z další výborové schůze jež se pravděpodobně uskutečnila mezi oním 28.10. a 15.11. kdy byla uzávěrka pro bonitace ???

Velice děkuji.
S pozdravem
Míla Tuzarová
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 4:52 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Protože tuším, jak vytíženi jsou členové výboru před koncem roku, zkusím vám odpovědět za ně citací z Jednacího řádu Výboru klubu:

"Výbor může přijímat i rozhodnutí korespondenčním hlasováním. Korespondenční hlasování
vyvolává člen pověřený ke svolání, a to emailem nebo takovou formou, se kterou souhlasí všichni
členové výboru. Žádost o korespondenční hlasování s přesným návrhem usnesení může podat
kterýkoliv člen výboru, hlasování musí být vyvoláno do 7 dnů. Minimální lhůta pro ukončení
hlasování je 7 dnů."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 6:12 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Dobrý den.
Protože tuším, jak vytíženi jsou členové výboru před koncem roku, zkusím vám odpovědět za ně citací z Jednacího řádu Výboru klubu:

"Výbor může přijímat i rozhodnutí korespondenčním hlasováním. Korespondenční hlasování
vyvolává člen pověřený ke svolání, a to emailem nebo takovou formou, se kterou souhlasí všichni
členové výboru. Žádost o korespondenční hlasování s přesným návrhem usnesení může podat
kterýkoliv člen výboru, hlasování musí být vyvoláno do 7 dnů. Minimální lhůta pro ukončení
hlasování je 7 dnů."

Paní Kejvalová, jednací řád znám .... můžete se pokusit ještě jednou a lépe ??? Laughing Laughing Laughing

Věřte že mě toto zajímá čistě z technických důvodů. Zajímá mne za jak dlouho bylo dané odvolání projednáno od jeho doručení, pro případná další odvolání ...

Děkuji
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

Ve své odpovědi jsem vycházela z Vaší věty "výborové schůze jež se pravděpodobně uskutečnila mezi oním 28.10. a 15.11."
Chtěla jsem tím říct, že se žádná výborová schůze uskutečnit nemusela avýbor mohl rozhodnout o přijetí psa k rebonitaci korespondenčním hlasováním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Ve své odpovědi jsem vycházela z Vaší věty "výborové schůze jež se pravděpodobně uskutečnila mezi oním 28.10. a 15.11."
Chtěla jsem tím říct, že se žádná výborová schůze uskutečnit nemusela avýbor mohl rozhodnout o přijetí psa k rebonitaci korespondenčním hlasováním.

Velice mne těší že mi chcete odpovědět na mé otázky, můžete mi tedy říct za jak dlouho se po odvolání majitel dočká rozhodnutí výboru ????
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

Pokud se nepletu, ani nový, ani starý bonitační řád žádnou lhůtu neuvádí. Možná vhodný námět na doplnění?
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

kejvalova_tereza napsal:
Pokud se nepletu, ani nový, ani starý bonitační řád žádnou lhůtu neuvádí. Možná vhodný námět na doplnění?

A právě proto se ptám kolik času zabralo výboru schválení od doručení odvolání .... Abychom měli představu ...

Snad se výbor nebojí toto prozradit ...

Nebo je to pro každého jinak ???
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: