Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
BONITACE PODLE NOVEHO BŘ
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
przeczek_roman

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 9:25 pm    Předmět: BONITACE PODLE NOVEHO BŘ Citovat

Dobryden chtěl jsem se zeptat na posledni bonitaci jsou mi nejasné některe body v bonitačnim kodu. přoč při nekterych psech neni uvedena třída chovnosti??

Předem děkuju za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejvalova_tereza

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 7:19 am    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Dle nového BŘ se je přidělene třída chovnosti jen na základě splnění stanovených podmínek (1. třída nebo výběrová chovnost). Psi, kteří tyto podmínky nesplňují jsou označeni pouze buď chovný nebo nechovný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den všem.

Chtěla bych se zeptat na druhy chovnosti uvedené v zápisním řádu.

5.2 Druhy chovnosti
• chovný
• chovný s omezením
• nechovný
• nezařazen

Všimla jsem si u některých jedinců z bonitace v MB termínu nezařazen.

Ale v zápisním řádu jsem nenašla co to vlastně znamená ?
Jaký rozdíl je mezi nechovným a nezařazeným jedincem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Zdravím,

já to pochopila se zápisního řádu, že nechovný je jednou provždy (je to pes, který nesplnil např.opakovaně (2 pokusy) povahový test a nebo mám exteriérové vady vylučující z chovu. Jak dostane štempl nechovný má jednou pro vždy utrum.

Nezařazen je jedinec, který neprošel povahovým testem na poprvé a je mu dána dle řádu možnost ho nejdříve za 6 měsíců opakovat.
Nevím jak na jiných bonitacích, ale mne přijde docela početná reakce na střelbu u HW v Mladé Boleslavi. Rolling Eyes ta střelba to tedy filtruje řádně. Question Exclamation
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

Ivo a ostatní.

A dle Vás je reakce na střelbu co ?

Já na nové bonitaci nebyla a nemám žádnou představu.

Jak se to teď hodnotí a co je už reakce na střelbu.

A když pes reaguje je vyloučen z PT?

Díky za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
Ivo a ostatní.

A dle Vás je reakce na střelbu co ?

Já na nové bonitaci nebyla a nemám žádnou představu.

Jak se to teď hodnotí a co je už reakce na střelbu.

A když pes reaguje je vyloučen z PT?

Díky za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Álo,

rozhodčí hodnotil hodně objektivně, řekla bych, že mu nic neuniklo a velmi mile mne překvapil a musím říct, že jsme se s ním se Zdeňkem hodně shodovali.
Reakce na střelbu:
Proběhla kontrola tetovacího čísla, pséka si si přepla na dlouhé vodítko a vyšla si určený směrem dva výstřely -to víme
Psi kteří neprošli přes střelbu:
1. skupina - po prvním vystřelení brali úprk z kruhu ( zastavila je až stopovačka v rukách pána) a v jejich chování byla vidět značná panika,
2. skupina - byl ten, že zareagovali na střelbu, tím že značně znejistěli avšak nechtěli vytáhnout jako 1. skupina páníčka rovnou z kruhu, ale byla konečná, nedokázali se pak už na nic soustředit a jen stáli a rozhlíželi se zda ještě nevyjde někde nějaká rána, místo sledování psovoda a hračky, si velmi hlídali odkud ta rána přišla, stažený ocas mezi nohama a neschopnost dalšího soustředění.
Hodnocení reakce na střelbu byla objektivní a tak jak jsem si ji představovala, rozhodčí měl velmi dobrou znalost projevu psů.
Povahový test byl samozřejmě ukončen. Určitě jakmile budou zveřejněny výsledky bonitace uvidíš to. Opravdu bych řekla, že tam reakci mělo psů dost na můj vkus. Všichni byli objektivně posouzení a musím uznat, že jeho hodnocení bylo objektivní.
peclova_jana

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 12:54 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
výsledky bonitací a svodů již jsou zveřejněny.
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

Mě velice fascinuje jak si tu jednotliví členové vykládají bonitace (samozřejmě každý po svém) a nikdo z těch jež by celou věc měli osvětlit se tu ani neukáže a už vůbec nic nevysvětlí (mám na mysli kompetentní členy výboru klubu - především hlavního poradce klubu a popř. oblastní poradce klubu)

Protože jakýkoliv výklad, který tady zazní z řad "běžných" členů klubu je jen holá spekulace .... Confused Crying or Very sad
cela_alena

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 4:24 pm    Předmět: Citovat

Ivo a z jakého kruhu?
Pokud vím, tak tam žádný kruh být nemá.
Znám psy , kteří kruh nesnáší a chtějí pryč a zvlášť , když vycítí nervozitu. Znám psy , kteří nereagují na páníčka ani před střelbou a ani po střelbě a ještě , aby si hráli.
Ale snad zkušený člověk bez ohledu na hru a cokoliv by to měl poznat.

A za další , kde si vyčtu hodnocení bonitovaného psa a jeho povahu?
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:05 am    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
Ivo a z jakého kruhu?
Znám psy , kteří kruh nesnáší a chtějí pryč a zvlášť , když vycítí nervozitu. Znám psy , kteří nereagují na páníčka ani před střelbou a ani po střelbě a ještě , aby si hráli.

Álo, koukala jsi na video z povahového testu? Je tam zřetelně označený vytyčený prostor, já ho nazvala kruh, ale byl to obdélník - netušila jsem co to vyvolá Wink
Mi připadá jak kdyby jsi nikdy nebyla mezi psy, neviděla reakce na střelbu, ty jsou nepřehlednutelné přeci a nevím čeho se obáváš, nikdo tam úmyslně nikoho nepoškozoval. Já nevím jak lépe popsat reakci na střelbu a vzhledem ,že nikdo při reakci neprotestoval, byl si ji plně vědom, že to není v pořádku

Naposledy upravil vlkova_ivana dne so červen 20, 2009 7:11 am, celkově upraveno 1 krát.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:08 am    Předmět: Citovat

tuzarova_miloslava napsal:
Mě velice fascinuje jak si tu jednotliví členové vykládají bonitace (samozřejmě každý po svém) a nikdo z těch jež by celou věc měli osvětlit se tu ani neukáže a už vůbec nic nevysvětlí (mám na mysli kompetentní členy výboru klubu - především hlavního poradce klubu a popř. oblastní poradce klubu)

Protože jakýkoliv výklad, který tady zazní z řad "běžných" členů klubu je jen holá spekulace .... Confused Crying or Very sad

A co Vám brání místo v diskusním fóru se zeptat kompetentních osob přímo, proč jste se nezeptala na bonitaci, když jste tomu nerozuměla?

Naposledy upravil vlkova_ivana dne so červen 20, 2009 7:20 am, celkově upraveno 1 krát.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:09 am    Předmět: Citovat

peclova_jana napsal:
Dobrý den,
výsledky bonitací a svodů již jsou zveřejněny.

A kde? Já je tedy nenašla a to mají být dle BŘ zveřejněny do 10-ti dnů Idea
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:13 am    Předmět: Citovat

cela_alena napsal:
Ivo a z jakého kruhu?

ještě k tomu kruh, ty psi byli v poho, když tam vlezli Wink až po výstřelu byla reakce. A jak říkám nikdo neprotestoval, bylo to velmi evidentní Wink žádné strachy Wink
peclova_jana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:43 am    Předmět: Výsledky bonitací Citovat

Ivanko,
bonitace ze 7.7.09 jsou v sekci CHOV -VÝSLEDKY -Výsledky bonitací , a jestli tam byli 4. nebo 5.den,to už nevím.
S pozdravem hezkého dne J.P.
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:47 am    Předmět: Re: Výsledky bonitací Citovat

peclova_jana napsal:
Ivanko,
bonitace ze 7.7.09 jsou v sekci CHOV -VÝSLEDKY -Výsledky bonitací , a jestli tam byli 4. nebo 5.den,to už nevím.

Jé to jste hodná, juknu, ale musím uznat, že člověk musí být špión, aby to našel a vím, že nejsem sama. Děkuji ,napíšu panu Foltýnovi, proč není upoutávka i v novinkách, já to hledala i na akcích a taky tam z té tabulky na to není odkaz jako u jiných:-( to je trošku zmatené
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:

A co Vám brání místo v diskusním fóru se zeptat kompetentních osob přímo, proč jste se nezeptala na bonitaci, když jste tomu nerozuměla?

Máte pocit, že vyjadřuji nejaké své pochybnosti v mém pochopení dané bonitace?
Současný povahový test je spíše pro štěňátka než pro dospělé hovawarty a troufám si říct, že nebude mít dlouhou životnost.

Příště lépe číst nebo více přemýšlet nad tím co čtete ... Wink

Já jsem jen vyjádřila podiv, že se k této dosti podstatné věci nemíní nikdo z kompetentních vyjádřit ... Wink bohužel ...
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 7:25 pm    Předmět: Re: Výsledky bonitací Citovat

peclova_jana napsal:
Ivanko,

Jani, máš naprostou pravdu, tuším, že výsledky jsem nalezla na webu již někdy 8. 6. tedy tři dny po konání bonitací a svodů.

Za to velký dík panu Foltýnovi coby bonitačnímu referentovy. Takto vypadá dobrá práce ... Exclamation
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

vlkova_ivana napsal:

Máte pocit, že vyjadřuji nejaké své pochybnosti v mém pochopení dané bonitace?
Současný povahový test je spíše pro štěňátka než pro dospělé hovawarty a troufám si říct, že nebude mít dlouhou životnost.

Příště lépe číst nebo více přemýšlet nad tím co čtete ... Wink

Já jsem jen vyjádřila podiv, že se k této dosti podstatné věci nemíní nikdo z kompetentních vyjádřit ... Wink bohužel ...

Tak to se omlouvám, pochopila jsem to tak. Jinak kompetentní se vyjádřují pokud je přímo oslovíte, nemám v tom problém, odpovědi se vždy obratem dočkám.

Ad k zveřejnění: rychlé ano, ale nejednotné pro všechny stejně. Člověk se nemůže spoléhat na to co čte v novinkách to mne dost mrzí, ale i to už jsem probrala po e-mailové komunikaci
rihova_lenka

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 8:14 pm    Předmět: potřebné zkoušky a výstavy k bonitaci ? Citovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat (ujistit se), zda jsou nebo nejsou potřebné nějaké zkoušky k bonitaci i pokud třeba nebudeme usilovat o 1.třídu chovnosti. Tzn. zda mohu s fenkou k bonitaci i bez zkoušek z výkonu a navíc jen s výstavním oceněním (případně s jakým výsledkem) z národní nebo mezinárodní výstavy ( a nikoliv klubové). Ono je to trochu nejasné ve výkladu. Děkuji moc za odpověď.
cela_alena

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
já to pochopila tak, že zkoušku nemusíš mít žádnou, aby jsi byla chovná Very Happy .
A výstavu mít musíš . Přesně cituji

■získání stanovených výstavních ocenění ve třídách otevřených jedincům nad 15 měsíců na výstavě, pořádané pod ČMKU se zadáváním min. CAC, přičemž se jedincům uznává nejvyšší ocenění a to s výsledkem odpovídajícím některé ze tříd chovnosti. Výstavní ocenění musí být zapsáno v průkazu původu před podáním přihlášky na bonitaci.

I když tady z toho nevidím jaký to ocenění musí být .Nechápu větu
"odpovídajícím některé ze tříd chovnosti"

Pokud by jste chtěla třídu 1.

tak opět cituji

■8.1 Chovný, 1. třída chovnosti:

■DKK feny max. 1/1 (HD-B), psi 0/0 (HD-A)
■jedno výstavní ocenění "výborný" získané ve třídách nad 15 měsíců na Klubové nebo Speciální výstavě pořádané HwK ČR, o.s.
■zkouška z výkonu ZOP, ZZO, BH, ZZZ, RH-E nebo vyšší
■výsledek bonitace chovný

Tyhle zkoušky jsou dosažitelný úplně všem. Takže doporučuji si některou z nich udělat Smile
Myslím si, že by každý , kdo má takhle velké plemeno by některou z výjmenovaných zkoušek měl zvládnout. I když ne každý má na to "nervy" jít na zkoušku Smile

Co se mně nelíbí, že musím na klubovou výstavu na , kterých je" milión "
psů a ještě se trefit do termínu u nás abych nemusela někam až...
Koho výstavy baví a má prostředky , tak má vyhráno Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: