Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Obrana krmení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scheiner_vaclav

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 3:26 pm    Předmět: Obrana krmení Citovat

Prosím o radu: Mému pejskovi je 8 měsíců a asi před měsícem na mě začal při krmení vrčet a cenit zuby. Snažím se ho to odnaučit, zkoušel jsem to už několika způsoby, ale je vidět, že on sám se pere se svými pudy a neumí se ovládnout. Máte s tím někdo zkušenosti? Předem díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kantnerova_libuse

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 10:54 am    Předmět: Obrana krmení Citovat

Dobrý den, pane Scheiner, zkušenost v tomto směru nemám, ale dostala jsem při koupi psa od své chovatelky dobrou radu, které jsem se držela celou dobu: stále jsem, hlavně v začátcích, psovi hrabala do misky, podávala mu krmení ....a občas to dělám i nyní v jeho 3,5 letech. Můj pes mi vezme krmení i od úst ( tyčinku, piškot) a tak jemně, že to ani nepoznám, stejně tak z ruky .
Důležité je, aby pes věděl, že jste to Vy, kdo mu krmení dáváte a můžete mu ho i kdykoliv odebrat. Proto bych doporučovala zkusit dávat krmení psovi pouze rukou a nijak jinak. Přeji Vám, aby jste to zvládl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
novakova_barbora

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 12:35 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, já bych na to šla ještě více ze široka. Samozřejmě je dobré když pes ví, že vy jste "ten co dává a ne bere". Puberťák také zkouší jestli když zavrčí, vy uhnete, on vyhraje a příště bude ještě razantnější a i v jiných situacích (nenechá se shodit z postele apod.). Doporučuju se psem pravidelně cvičit poslušnost a pracovat - tím bude mít jasnou pozici ve smečce (za vámi) zavrčet si nedovolí a navíc bude spokojen protože bude znát své místo. Každý pes je jiný, mojí (velmi sebevědomé a dominantní) feně můžu vzít kdykoli cokoli i z krku a nic si na mě nedovolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkova_ivana

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 12:45 pm    Předmět: Re: Obrana krmení Citovat

scheiner_vaclav napsal:
Prosím o radu: Mému pejskovi je 8 měsíců a asi před měsícem na mě začal při krmení vrčet a cenit zuby. Snažím se ho to odnaučit, zkoušel jsem to už několika způsoby, ale je vidět, že on sám se pere se svými pudy a neumí se ovládnout. Máte s tím někdo zkušenosti? Předem díky.

Je ve věku, kdy zkouší kde jsou hranice a snaží se je posunout ke svému prospěchu. Vy jste ten, který nesmí v žádném případě nikdy couvnout a stáhnout se, nebo se na to "vykašlat" tím myslím, strkám mu tam ruce on stále vrčí a vrčí, tak takhle to nepůjde a odejdete, psa necháte spokojeně dožrat s tím ,že příště to zkusíte jinak a situace se stále opakuje, pes své postavení bude stupňovat, nakonec skončíte doma v koutku a pes Vám bude řídit život. Proto jediná opravdová rada zní, obraťte se na někoho ve Vašem okolí kdo chová dlouholetě psy, který Vám v reále ukáže jak na to. Každý pes je jiný, pokud je hodně dominatní, musíte být vy dominantnější. Krmení z ruky a přidávání krmení je také jedna z variant jak se vyhýbat konfliktu, je dlouhodobější a u hodně opravdu dominantní jedinců nevím jestli dostatečně spolehlivá. A nezapomeňte pes vycítí jakoukoliv skrytou nejistotu ve Vás, kterou pak patřičně využije proti Vám.
Pokud se jednou rozhodnete zasáhnout, nemůže si to v půlce rozmyslet, že to nebere konce, i kdyby Vám to mělo trvat delší dobu, musíte psa nechat dožrat až když neprojevuje agresi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: