Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Výstavy

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Řády klubu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kantnerova_libuse

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 1:05 pm    Předmět: Výstavy Citovat

Dobrý den, budu ráda, když někdo kompetentní odpoví, jakým směrem se bude dál vyvíjet vystavování hovawartů. Letošní NV v Olomouci i Duocacib v Brně začal pro všechny novinkou: vystavování dle barevných rázů. Předsedkyně klubu se před MV v Brně na stránkách HW klubu vyjádřila tak, že v Brně se takto vystavovat již nebude, resp. že žádá CMKU o to, aby se takto nevystavovalo. Myslím, že šuškanda kolem tohoto tématu je mezi členy i nečleny značná natolik, že by se asi hodilo, aby se zástupci klubu vyjádřili, jak a proč bez vědomí klubu vlastně tato situace vznikla, a hlavně , jak to bude dál ? Neberte tento dotaz jako nějakou impertinenci...jen mě to, stejně jako spoustu ostatních, zajímá? Je v tom snaha organizátorů výstav přilákat větší množství vystavovatelů za účelem větších příjmů, nebo je to trend mezinárodní ? Děkuji za kompetentní odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sianu_anastasia

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:01 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den paní kantnerová Smile

taky jsem se o tuto otázku zajímala, jelikož ani na stránkách ČMKU jsem nenalezla žádné upozornění nebo něco podobného, co by nám dávalo vědět o této novince začala jsem do toho šťourat trochu víc. Co jsem pochopila netýká se to jenom hovawartů ale spousty dalších plemen které mají standartem danné barevné rázy. Já osobně tuto novinku ráda uvítám nevidím důvod proč by to takto dělené nemohlo být. Zkopíruji jsem znění z usnesení valné hromady ČMKU.

USNESENÍ Č. 4

1. Valná hromada schválila znění článku č. 4 - „Výstavní třídy“ Výstavního řádu ČMKU takto:
Na všech typech výstav mimo výstav klubových a speciálních bude nadále rozdělení plemen do tříd podle barvy odpovídat předpisům FCI. Na klubových a speciálních výstavách platí rozdělení používané do data X. valné hromady ČMKU, tedy do 18. 4. 2009.
Přílohou Výstavního řádu ČMKU bude přehled plemen, kterých se členění barev týká.
Přílohou Výstavního řádu ČMKU bude také členění podle FCI (tzn., že CAC se bude zadávat stejně na MVP i NVP).

Hlasování:
Přítomno: 190
Pro návrh: 183
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rihova_lenka

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 7:47 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, nejsem sice vůbec kompetentní a ani nejsem žádný zkušený chovatel, ale ráda sem vyjádřím vlastní názor. Myslím si, že každý rozhodčí může preferovat určitou barvu, když rozhoduje mezi 3 barevnými provedeními. Lze říct, že černá je hezčí než znakatá či plavá? Myslím si, že je mnohem lepší a objektivnější vybírat z několika jedinců stejné barvy, i když je jasné, že třeba některé barvy budou mít větší konkurenci. Ale podle mne mohou lépe vyniknout rozdíly mezi psy stejné barvy. A je přeci na rozhodčím, zda případný titul udělí či nikoliv, když bude v kruhu jen jeden pes (fenka).
Ale jde jen o můj názor. Nicméně je pravdou, že to hodnocení funguje i u jiných plemen (doga, pudl...), tak proč ne i u hovawartů Wink .
tuzarova_miloslava

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 7:15 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že toto je věc názoru. Sama si nejsem jista, k jaké variantě bych se přiklonila já.
Co mě však zaráží je podání žádosti výboru klubu k ČMKU o zrušení posuzování u hovawartů podle řádů FCI a to aniž by toto poměrně zásadní rozhodnutí ve věci výstav projdnavali s členskou základnou....
Ale on už to dávno není NÁŠ klub .... Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> Řády klubu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: